Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2015, 15:25   #1
Gam3r
Član

Član od: 19.9.2013.
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom -Potreban savet (Java)

-Pozdrav ljudi, vec neko vreme radim Javu i imam par nedoumica i pitanja.

1.) Recimo, AWT uopste ne ucim, odlucio sam se za Swing (S tim sto event handling ucim iz AWT-a, a koliko sam upucen, dobar deo se primenjuje i u Swingu) Dakle, sta mislite o ovome?

2.) Vezano za mreze, posto paralelno sa Javom ucim i mreze. Za Java programera, sta je meni potrebno? U principu trebam da ucim samo aplikativni sloj, i ona 2 protokola transportnog sloja TCP i UDP (pri cemu cu uglavnom koristiti TCP)

3.) Tice se Apleta, posto postoje 2 vrste apleta (oni koji koriste elemente is AWT biblioteke za GUI), i to su oni apleti koji su (kako sam upoznat) na raspolaganju od Jave 1, te aplete nisam ucio, preskocio sam ih i planiram da ucim aplete koji se zasnivaju na klasi JApplet iz Swing biblioteke. Sta mislite o tome?

Hvala unapred i izvinjavam se ako smaram, ali ne bih da gubim vreme na 'nepotrebne' ili 'zastarele' stvari, posto i sami znate koliko ima da se uci za ovu struku, pa ne bih da gubim vreme bez potrebe :/

Poslednja ispravka: Gam3r (30.10.2015 u 15:37)
Gam3r je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2015, 15:41   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 1.907
Zahvaljeno 4.748 puta na 2.727 poruka
Određen forumom Re: -Potreban savet (Java)

1) Dobar izbor, ne vidim nijedan jak argument u prilog korišćenja AWT-a danas, s obzirom da su brzinski penali između AWT-a i Swinga u međuvremenu minimizovani (a u starijim verzijama Jave i na slabijim računarima su se osetili). Event handling je isti u oba jer Swing predstavlja reviziju AWT-a u pogledu izbegavanja oslanjanja na GUI komponente operativnog sistema, ali sam način rukovanja događajima je suštinski isti.
Ipak, savetovao bih da uporedo sa Swingom učiš i JavaFX. Razvoj Swinga je završen i neće se dalje nadograđivati.
http://www.dummies.com/how-to/conten...and-swing.html

2) TCP i UDP bi trebalo da poznaješ samo konceptualno, tj da znaš koje su prednosti i mane svakog, i koji bi kada trebalo da koristiš (npr. TCP kada ti je apsolutno bitan redosled i integritet slanja, UDP kada ti treba što manje kašnjenje, itd). Detalji implementacije te ne interesuju (kao aplikativnog programera).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Gam3r (30.10.2015)
Stara 30.10.2015, 15:59   #3
Gam3r
Član

Član od: 19.9.2013.
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

Hvala na odgovoru, svakako cu pogledati Java FX, ne moze da skodi
Gam3r je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2015, 0:53   #4
brano88
Član

Član od: 1.7.2014.
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka

Citat:
3.) Tice se Apleta, posto postoje 2 vrste apleta (oni koji koriste elemente is AWT biblioteke za GUI), i to su oni apleti koji su (kako sam upoznat) na raspolaganju od Jave 1, te aplete nisam ucio, preskocio sam ih i planiram da ucim aplete koji se zasnivaju na klasi JApplet iz Swing biblioteke. Sta mislite o tome?
Batali! Od apleta nema ama bas nikakve vajde! Gubis vrijeme.

Swing je sasvim ok. Sto se tice JavaFX, licno sam tvorac komercijalnog softvera koji koristi JavaFX za graficki interfejs. Mogu sa sigurnoscu reci da je generalno jedan od najboljih UI toolkita. Sve je unaprijedjeno u odnosu na Swing. Event handling, binding, property change listeneri, stilizovanje, integracija sa Springom je nevjerovatno jednostavna... Jedinu zamjerku sam imao na trenutni nedostatak efikasne integracije bar jednog od alata za izvjestavanje (Jaspersoft iReport ili BIRT).
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku brano88 na korisnoj poruci:
Gam3r (5.11.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potreban savet oko kupovine monitora weljko94 Grafika 3 17.6.2013 16:35
Potreban savet LesaTebra Ostale komponente 3 27.1.2013 14:37
Kupujem sluske, potreban savet nexexcalibur ŠDK - Zvuk na računaru 6 26.1.2013 17:30
Hitno potreban savet u vezi napajanja! makiem Ostale komponente 0 24.10.2012 19:02
Potreban savet za konfiguraciju Truc ŠDK - Osnovne komponente 18 8.4.2009 21:26

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:56.