Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.3.2017, 15:27   #21
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Bas mi je zao, nisi imao srece. I to napajanje i graficka vaze za kvalitetne proizvodjace, ali ne postoji brend koji se "ne kvari". Valjda ce uspeti nesto ljudi u servisu.

Kakve su ti temperature bila generalno, ako si pratio i ako se secas?
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 16:02   #22
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Bas mi je zao, nisi imao srece. I to napajanje i graficka vaze za kvalitetne proizvodjace, ali ne postoji brend koji se "ne kvari". Valjda ce uspeti nesto ljudi u servisu.

Kakve su ti temperature bila generalno, ako si pratio i ako se secas?
Temperatura je bila tako oko 60-70-75 C. bar koliko se ja secam a i sada sam uzeo da geldam neke od slika na kojima se i nalazi izmerena temperatura koja je tako oko 70+ iako se jedva vidi.





Jbg nzm sad koliko vidis al ja tu vidim sedmicu kao prvi broj tako da kontam da je bilo oko 70 stepeni, al variralo je nekad manje nekad vise, doduse obicno se smanjivala no sto se dizala iznad 70.

Nadam se da ce bar uspeti graficku da spasu, snaci cu se nekako za napajanje....Ovako ako su oba mogu da se slikam
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 18:44   #23
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

A da oni tebe malo ne navlace tj sankaju?I kako ce da je spasu kad treba samo recimo da se malo smanje klokovi da bi bila stabilna,da joj flesuju biosi stave kroz to nize taktove i da ti napricaju ko zna sta, a mogo si prostije i sam da uradis za 10 sekundi.Malo mi sumljivo sve to.
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 18:47   #24
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Ajde grafička, ali napajanje zar ne bi imao malo drugačije simptome?
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 18:53   #25
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Kad bi se toliko trudili da poprave manju bi prodaju imali, briga njih za bios i klokove radi ili ne radi i to je to kupi novo
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 18:53   #26
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
A da oni tebe malo ne navlace tj sankaju?I kako ce da je spasu kad treba samo recimo da se malo smanje klokovi da bi bila stabilna,da joj flesuju biosi stave kroz to nize taktove i da ti napricaju ko zna sta, a mogo si prostije i sam da uradis za 10 sekundi.Malo mi sumljivo sve to.
U tome je problem prijatelju,sto danas vise ne mozes kompjuter, auto niti bilo sta drugo da odneses u servis a da neko ne pokusa da te izradi. I ja sam se toga plasio zbog cega sam i trazio predlog nekog servisa ovde u prvobitnom postu. Bas zbog toga sto je moje hardverdsko znanje ograniceno i sto mi mogu reci sta oce a realno moj cilj je samo krajnja popravka.

Ja da sam imao kome da odnesem i da mi covek konkretno kaze moze ne moze toliko je itd. ja bi to uradio, ovako sam bio prinudjen da googlam i da trazim odokativno najnormalniji servis. Inace kod njih pise na sajtu da je popravka hardvera 2000 dinara sada iako uspeju da mi poprave jedan ili oba ta dela ne mogu mi naplatiti vise od 4000, tako da nzm ...
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 18:56   #27
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Kad bi se toliko trudili da poprave manju bi prodaju imali, briga njih za bios i klokove radi ili ne radi i to je to kupi novo
Sto se tice tvoje izjave upravu si. Kada sam zvao jedan od servisa da pitam koliko je Dijagnostika oni su mi rekli besplatna je ali ako je kvar neki kao moras da kupis deo kod mene nije fora da me izradis. Pri cemu sam ja coveku rekao da ja kompjuter ne saljem na promenu delova nego na popravku a da za samu zamenu delova para nemam. Pri cemu je promenio izjavu i rekao pa moze dijagnoza za 1000 dinara. Namazani ljudi namazana zemlja
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 19:00   #28
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

svaka škola se plaća, možeš da se potrudiš da naučiš ili da plaćaš servise
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 19:27   #29
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
svaka škola se plaća, možeš da se potrudiš da naučiš ili da plaćaš servise
Nije meni prob. da ja platim ljudima ukoliko ce oni stv. pokusati da srede kvar, problem je u tome ukoliko isti zanemare sa ciljem da mi prodaju zamenu kako bi vise zaradili.

Ja sam sa svoje strane pokusao da resim problem sa jos par drugara koji se oke razumeju doduse ocigledno nije do softwera a da rasklapam grafu i ceprkam po njoj..ne bi rizikovao
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 19:43   #30
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Znaš šta, ili je napajanje ili GPU, vrlo je malo verovatno da su oba i daleko je više verovatno da je samo GPU u pitanju.

Poslednja ispravka: doctor (29.3.2017 u 20:03)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 20:16   #31
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

rečeno ti je da probaš da smanjiš klokove za 50 mhz
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 21:03   #32
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
rečeno ti je da probaš da smanjiš klokove za 50 mhz
Mogu da pokusam kada mi vrate komp sa servisa. Al poslednji put vise nije hteo ni da se upali, odnosno ventilatori se pale na hardveru zuji itd. ali se slika na monitoru ne pojavljuje, kao ni svetlo na tastaturi i misu. Nece da se upali do kraja
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 21:10   #33
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
Graficar92 kaže: Pregled poruke
Mogu da pokusam kada mi vrate komp sa servisa. Al poslednji put vise nije hteo ni da se upali, odnosno ventilatori se pale na hardveru zuji itd. ali se slika na monitoru ne pojavljuje, kao ni svetlo na tastaturi i misu. Nece da se upali do kraja
Ovo menja sve, nismo znali taj podatak.
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2017, 21:13   #34
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
Ovo menja sve, nismo znali taj podatak.
To je na kraju dovelo do toga da ga nosim u servis. Jbg istripovao sam da sam i to pomenuo u pocetnom postu
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2017, 15:08   #35
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje slike sa vertikalnim linijama. Predlog dobrog servisa?

Uspeli su da mi poprave napajanje nisam tacno siguran sta su zamenili (pitacu) ali nije ni puno kostalo (500 din.) Sto se tice graficke kazu da nmg da je poprave da je neki cip pregoreo kao i da ono pregrejavanje il sta vec u rerni nije mogucnost, tako da to je to.

Hvala na predlozima i savetima.
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Multi] Slike sa Mobilnih Aparata od 2000g do danas! King SRB Aparati i oprema 455 3.2.2020 18:58
Vraćanje slike sa memorijske kartice krek Kvarovi 0 3.8.2016 15:34
Zamrzavanje slike i gasenje racunara makiem Kvarovi 4 16.11.2012 4:53
Skaliranje slike sa kompa na LCD TV mickey Grafika 1 13.7.2008 21:46
Prepoznavanje fonta sa slike The Finest Serbian Since '82 Aplikativni softver 5 11.3.2006 3:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com