Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Tema zaključana

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2018, 15:15   #7821
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 2.116 puta na 878 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ja se izvinjavam ovim "old school" tastatura gaming ratnicima ali kao sto sam napisao TW1 je igra koju sam igrao kao klinac (ima vec dobrih 10/11 godina) i za mene kao novajliju je bila hardcore tada...tako da se opustite i smanjite frustracije, izadjite malo napolje na vazduh
Exia je offline  
Stara 13.7.2018, 15:36   #7822
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 718
Zahvaljeno 1.027 puta na 557 poruka

Nemoj da si toliko nesiguran, btw,

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Ja se izvinjavam ovim "old school" tastatura gaming ratnicima
Citat:
Dobar deo likova po internetu koji danas "bacaju" na TW i CDPR nisu culi ni za jedne ni za druge pre treceg vesca a sada se smatraju nekim velikim poznavaocima...
Meni ti zvucis kao old school tastatura gaming ratnik , a ironija u citatu iznad je tragikomicna.

Iako si bio klinac (od dvadesetak godina) ,iako je vecina ovde bila tih godina ili mladja kada se TW1 pojavio, nije misljenje da je TW1 jedan od najlaksih RPG igara ikada, nego cinjenica. Igra je toliko prosta i jednostavna u svom izvodjenju (pogotovo u poredjenju sa nekim drugim RPG igrama) da je kao sto kaze nameless gotovo nemoguce poginuti jer se mehanika igre sastoji iz kljucanja dugmeta kada zasvetli ikonica.

Tako da ni TW2 ni TW3 ne mogu da se smatraju uproscavanjem u odnosu na TW1, pogotovo ne sa mehanicke strane (ni jedna iz serijala nije kompleksna,a kamoli kec). Tako da se nikako ne moze povuci paralela sa onim sto se desava sa TES serijalom, u kojem bukvalno nestaju sto oruzja,sto skillovi (u Skyrimu cak i atributi), sto spellovi , sto citavi gameplay elementi (spellmaking npr.),a ubacuju mnoge debil friendly mehanike koje pre nisu postojale.

Poslednja ispravka: Bascelik (13.7.2018 u 15:52)
Bascelik je offline  
Stara 13.7.2018, 15:53   #7823
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 2.116 puta na 878 poruka

Da da idemo sada obrnuta psihologija tipa nisam ja ti si...da stavim tacku na ovaj debeli off, nema tu nikakvih cinjenica sem toga da ako je tebi neka igra najlaksa to ne znaci da je i za drugog takva. Za mene je TW1 najtezi deo u serijalu isto kao sto mi je i Daggerfall bio najtezi sto se tice TES...a TW3 je itekako mehanicki jednostavniji i pristupacniji nego TW1 to je to. Sve ostalo je opet nekakvo ubedjivanje sa ljudima koji ne prihvataju tudja misljenja i stavove jer se gle cuda ne poklapaju sa njihovim...
Exia je offline  
Stara 13.7.2018, 15:59   #7824
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 718
Zahvaljeno 1.027 puta na 557 poruka

More mentalna akrobacija u stilu velikog vodje. Sto jes jes, mozda neko ima neki deformitet pa ne moze da klikce
Bascelik je offline  
Stara 13.7.2018, 17:50   #7825
S.t.a.r.a.c.
Član

Član od: 24.3.2018.
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 28 puta na 11 poruka

Citat:
Dobar deo likova po internetu koji danas "bacaju" na TW i CDPR nisu culi ni za jedne ni za druge pre treceg vesca a sada se smatraju nekim velikim poznavaocima...ali to je standardno. Meni je TW3 dobra igra ali losija od keca i dvice, kec mi je bio naj naj izazovniji (doduse kad se on pojavio imao sam 20tak godina pa sam bio relativno novajlija u tim vodama) meni je bio pravi hardcore rpg, dvojka je meni najbolja jer je bila zlatna sredina, gameplay mi je bio unapredjeniji i bolji nego u kecu, prica i ono racvanje u main questu su isto bilo odlicni, i imao sam osecaj da u oba prelaza ipak igram nesto drugaciju igru u svakom od tih puteva. Treci deo je dosta je najvise mainstrim i meni je bio daleko najlaksi i najmanje izazovan za igranje...OW je lepo dizajniran ali je zato igra platila cenu u naraciji i main questu koji su prilicno losi (onaj deo sa Ciri je tek posebna prica) u jednom momentu sam shvatio da mi je vise vuklo da Roachujem po GW i resavam gomilu odlicnih side questova nego da se bakcem sa main pricom. A da ne spominjem sam gameplay i koliko je moj vestac na polovini igre postao OP (kao pravi fantazi dzedaj kojem niko nista nemoze), I one odluke i krajevi igre su isto diskutabilni...i dalje mi je smesna ona prica o 33 kraja dok u stvari postoje cela tri kraja sa dosta varijacija (iluzija nekih odluka)a sam igrac ne moze da oseti posledice dosta odluka iz end game-a jer se ne moze nastaviti sa igranjem posle finalnog obracuna. Ekspanzije su dosta ispravile stvari (BAW je jedna od najboljih ekspanzija koju sam ikad imao zadovoljstvo da predjem) ali u globali TW3 je dosta uprosceniji u odnosu na keca i dosta vise je mainstrim i sa svim time pristupacniji je vecini danasnjih igraca nego sto su to bili ranije igre...pogotovu kec

Tako da se i tu moze povuci paralela sa TW serijalom i TES, uporediti recimo Daggerfall i Morrowind sa Obilivonom i Skyrimom ili Fallout 1/2 sa kasnijim igrama...svi ti serijali su postali dosta vise kezual i kasnijim nastavcima i time su postali laksi za igranje i pristupacniji pogotovu novajlijama i kezual igracima (koji danas ipak cine vecinu gaming scene)
Posto ja ovdje hvalim TW3 mozda i najvise, imam osjecaj da se ovaj tvoj post odnosi na mene. Sto se mod staza tice, igram video igre vec 35 godina, a od tebe sam puno stariji.

Niti jedna od tih igara sto si naveo nije kompleksna jer RPGames se ne prave da bi bile kompleksne ili hardcore. RPG se prave da budu imersivne, a da bi bile takve moraju postovati RPG elemente.
Total War se moze smatrati kompleksnim naslovom. A recimo Norm Kogerov TOAW spada u hardcore jer je u pitanju simulacija ratovanja, ili ti Wargaming. Doduse i Total War spada u taj zanr.

TW3 nije kompleksan niti hardcore kao niti bilo koji RPG, ali te ne tretira kao da si dijete od 10 godina, za razliku od Skyrima.
U pravu si kada kazes da TW3 vec dosta rano postaje lagan, ali takve su bile i prijasnje igre. Medjutim sve igre imaju taj problem, osim ovih Wargaming strategija sto sam naveo, ili simulacija uopce.
S.t.a.r.a.c. je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku S.t.a.r.a.c. na korisnoj poruci:
Dovahkiin (13.7.2018)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1124 17.6.2018 19:00
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:29.