Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2014, 17:42   #561
Djukarbc
Član
 
Član od: 21.4.2009.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
hvala nikako nisam mogao da nadjem moze li se to za vazale promeniti. Sto se tice moda veritas nabavio sam ga skoro ali jos nisam probao. To za integraciju vazala u fazama je verovatno u tom modu. Ako moze link sa spiskom stvari koje su poboljsane u modu.
Написао сам ти већ. Само уместо 0 ставиш 1. Овако изгледа :
Citat:
vassal_buy_any_province = 0
а овако треба да изгледа :
Citat:
vassal_buy_any_province = 1
Таква интеграција вазала је у моду. Што се мода тиче :
Citat:
* an extended timeline from 1309 to 1865
* a new map with over 600 new additional provinces and over 100 new countries
* completely revised gameply, including additional mechanics like administrative power, monarch capacity, aristocratic power and more!
* new technological model with 50 technology levels, 10 idea group slots and technology research
* new orders of battle for western, eastern, byzantine, ottoman and muslim armies
* trade overhaul with new trade map, over 25 new trade goods, trade leagues and policies
* visual and audio overhaul with new units, event pictures, flags, icons and music
* smoothest overhaul on the market!
* first large, complete overhaul mod with a new map available on steam!
За детаљније измене погледај њихову вики страницу :
Djukarbc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Djukarbc na korisnoj poruci:
obidijus (31.5.2014), zerohn (31.5.2014)
Stara 31.5.2014, 21:48   #562
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Постоји и могућност формирања српског царства!
http://wiki.veritasetfortitudo.com/i...Serbian_Empire

нема шта, свака им част!
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2014, 9:14   #563
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Igrao igru sa Austrijom ne znam kako nigde do sada nisam naisao na informaciju o poslednje 2 reforme. Posto su vec zabranjeni ratovi unutar HRE a susedne zemlje nisu jake da bi napale ne moze se doci do imperial authority lako. Poslednje 2 reforme sam odradio tako sto sam oslobadjao HRE clanice koje sam aneksirao. Dobra fora je sto sam dodao Madjarsku u HRE pa sam za nju i Burgundiju dobio po 20 poena. Plus sve ostale jer sam vec i druge regije dodao u HRE.

Znam da ovo nisam ja izmislio ali nekome ce pomoci. Skroz sam bio zaboravio da ako dodam sve regije Madjarske u HRE onda ako ih oslobodim njihov vladar je princ i vazal HRE. Mogao sam 20 godina ranije da formiram HRE.

Inace u mom slucaju nisu prihvatili formiranje Brandeburg (3 regije), Palatinate 2, Friesland 3, Lorraine 3 i Svajcarska 5-6. Sve zbog toga sto su protestanti a ja sam kao Imperator forsirao ostale da prihvate pa imaju onaj Force religion modifier -170. Posto se ni sa kim ne granice osim sa mnom lagano cu ih odraditi.

Postavicu slicice kasnije.

Poslednja ispravka: orome (2.6.2014 u 10:07)
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2014, 23:28   #564
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Namucih se ekstraktovao peceve i modove sa win rarom,dok nisam provalio da moram koristiti 7z svi launcher exe fajlovi su mi imali 0 bajta. Koja glupost,steram im u 7z.
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2014, 13:00   #565
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Nisam do sada igrao kolonijalnu silu ali sad hocu. Znam da se kolonijalne nacije formiraju nakon 5 vezanih regija koje kolonizujem. Da li one daju mogucnost da nastavim kolonizaciju unutar teritorije ako je ta nacija na moru? Npr kolonizujem njujork i vasington kako ici dalje kopnom kad se formirala kolonijalna nacija? Znaci tice se Fleet basing rights itd. I kad kolonizujem susjednu regiju da li se pridruzi Koloniji kao njihova nova regija ili kako. Cini mi se da se njima doda i onemoguci igracu da kolonizuje unutar teritorije jer ta unutrasnja regija nije povezana morem sa mnom. Kako se onda sire Kolonijalne nacije? Samo ako one kolonizuju ili sta?
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2014, 14:22   #566
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Da mozes da kolonizujes unutrasnjost. Ja sam u nekoj starijoj verziji imao problem da je unutrasnjost ostala prazna. Ali to je valjda popravljeno.

Nove kolonije se pridruzuju vec postojecoj kolonijalnoj naciji. Ili pogledaj colonial regions, moze da se formira nova nacija. Brazil, Argentina itd. Zavisi od unapred odrecenih regiona.

I da mogu i sami da se sire. Mada mi je to nesto sporo i nepouzdano.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2014, 9:33   #567
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Zasto se na pocetku igre npr sa Moskvom ne vidi ceo Kazanj. To je izuzetno glupo u igri jer u ratu sa njima ne mogu napasti sve regije. To su trebali popraviti. Znam da ce onda svedska znati za Japan rano ali sta ima od tog saznanja? Ono sa kolonizovanjem mogu iskljuciti ali da ne vidis sve regije manje susedne zemlje je smesno. Kao sto i Golden horde ne zna za Moskvu a granici se s njom!?
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2014, 10:31   #568
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

kad si u ratu možeš da istražuješ neprijateljske regije bez ograničenja. Osim ako to nije promenjeno u nekom od zadnja tri peča.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2014, 12:17   #569
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
director kaže: Pregled poruke
kad si u ratu možeš da istražuješ neprijateljske regije bez ograničenja. Osim ako to nije promenjeno u nekom od zadnja tri peča.
Koristim verziju 1.5.1 pa cu vidjeti. To je logicno.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 17:08   #570
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

nikada zaista nisam probao ali da pitam je li moguce napraviti izmiksan mirovni ugovor. ja njima malo para da povecam war score i da vratim core jer imam dovoljan war score ali oni nisu spremni za mir.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 18:28   #571
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

ne može
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2014, 10:05   #572
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Otomani 1636, nema vise Sunni-ja za osvajanje...

http://imgur.com/c3HtHNY

http://imgur.com/TV5F6SM

http://imgur.com/qsG2TZP

prvi put isao do kraja sa HRE evo rezultata

http://imgur.com/gv55sXl

http://imgur.com/H9w2oTb

http://imgur.com/iHWVm0e

Poslednja ispravka: orome (11.6.2014 u 10:46)
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2014, 14:33   #573
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Imas onaj globalni screenshot F12 ili tako nesto, bolje se vidi imperija.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 19:07   #574
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

samo da pitam ponekad u toku igre mi se cuje zvuk kao da je nesto pozitivno u pitanju ali nema obavestenja sta je u pitanju. zna li ko sta je posto koliko znam nema veze sa tim da li sam u ratu ili ne nemam pojma sta je..
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 20:27   #575
Petrucci
Član
 
Član od: 11.2.2012.
Poruke: 107
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Kad se promeni stability (preko dogoadjaja ili kad umre kralj) cujes se zvuk, dobar ako je + ,los ako je -.
Petrucci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2014, 15:08   #576
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Naisao sam na netu na jednu informaciju. Da li je istina da HRE imperator vraca regije na koje ima core novonastaloj zemlji clanici. Tj ako ja oslobodim npr Bavariu da ce Austrija iako ima core na te regije vratiti ih Bavariji jer su originalno njene.

To je taktika za Burgundiju da ti Austrija vrati sve regije posto ih dobije eventom Burgundian inheritance. Odmah posle podele Burgundije igrac koji ima 1 regiju koja je dio HRE je oslobodi kao vazala i Austrija vrati? Iako su odmah core od Austrije ljudi to koriste jer imperator vraca regije? Time se dobija skoro cijela Burgundija i to u statusu vazala sto je mnogo lakse odrzavati nego PU.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2014, 15:17   #577
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

nije baš jasno, ali ono imaš da praviš vazale i oni dobijaju sve regije na kojima imaju core, osim ako nisi tamo premestio glavni grad ili ako nisi dao nekom drugom neku regiju, a što se tiče Burgundije možeš i od nje da napraviš vazala ali se dosta regija dobija pa ti je jača država i vojska ako ih zadržiš u Austriji po meni, posle samo gledaš da spojiš sve regije vazalizacijom manjih državica koje su između..
Sad trenutno igram Austiju i nije mi se desio taj event ali nije ni loše jer Burgundija pravi balans da ne ojača mnogo francuska a i imamo istu veru Protestant a francuzi su katolici..
nisam baš dovoljno jak da aneksiram Burgundiju, ali smo u prijateljskim odnosima, vratio sam im i par regija od francuske

Samo mi nije jasno kako da uvedem još neke zemlje u HRE mislim da ubacim Bosnu i Srbiju da glasju tamo za mene...

Poslednja ispravka: water wizard (18.6.2014 u 15:40)
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2014, 18:01   #578
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Samo kad osvojis teritoriju dodajes je u carstvo. Jedino da osvojis Srbiju, Bosnu uvedes ih u carstvo pa ih oslobodis kao drzave.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2014, 9:28   #579
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
nije baš jasno, ali ono imaš da praviš vazale i oni dobijaju sve regije na kojima imaju core, osim ako nisi tamo premestio glavni grad ili ako nisi dao nekom drugom neku regiju, a što se tiče Burgundije možeš i od nje da napraviš vazala ali se dosta regija dobija pa ti je jača država i vojska ako ih zadržiš u Austriji po meni, posle samo gledaš da spojiš sve regije vazalizacijom manjih državica koje su između..
Sad trenutno igram Austiju i nije mi se desio taj event ali nije ni loše jer Burgundija pravi balans da ne ojača mnogo francuska a i imamo istu veru Protestant a francuzi su katolici..
nisam baš dovoljno jak da aneksiram Burgundiju, ali smo u prijateljskim odnosima, vratio sam im i par regija od francuske

Samo mi nije jasno kako da uvedem još neke zemlje u HRE mislim da ubacim Bosnu i Srbiju da glasju tamo za mene...
Osvojis regije i dodajes ih. Ili aneksiras vazala dodas njegove regije i oslobodis. Dobijes imperial poene i glas za reforme.

Sto se tice eventa za nasledjivanje Burgundije i bolje je jer posle 1500 imas misije koje ti daju mogucnost vracanja u PU i to Madjarske, Bohemije i Burgundije. To je sjajno cak i bolje nego nasledjivanje dijela Burgundije. Da dobijes misiju potrebno je da bude najmanje 1500godina i da tvoj odnos prema tim zemljama bude u minusu ne moraju imati slab claim ili krizu prestola. Ne moras imati ni brak s njima. Uslov je i da imas vise regija od njih, tj svake ponaosob.Za Madjarsku nije uslov ni 1500godina. Time dobijas uslov da rastavis Francusku i njihove zemlje dodas u HRE preko vazala i feeda.

Jedan savet ako se prosiris kako valja onda mozes posle reforme Ewiger Landfriede da sve ostale otkljucas odmah oslobadjanjem princeva carstva koje si aneksirao ranije. Prethodno dodas sve novoosvojene regije u HRE. To sam 2x uradio i to sa Austrijom i Francuskom.

Poslednja ispravka: orome (19.6.2014 u 9:50)
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2014, 10:52   #580
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Овај мод веритас је одличан!:d
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Europa Universalis 3 Grimm_SBL Strateške igre 450 27.7.2015 10:25
Europa Universalis: Rome Sarmatian Strateške igre 21 14.2.2013 11:07
Europa Universalis III -Divine Wind- 5.1 domingez Online susreti 27 2.4.2012 13:47
EU 2 - For the Glory Jacob Strateške igre 7 8.1.2012 4:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com