Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2005, 12:52   #61
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

Eto vidite! Decko nabavio ultimate i dopada mu se, ma bice vajde od Viste, kad vam kazem! Samo trebace nam jedno 100-200 eura za obnovu hardvera, ionako i dolaze i igrice i programi koji nam pojedose ono malo jada od resursa...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 12:55   #62
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: windows Vista!

Citat:
dbugarinovic kaže:
Imam Ultimate Edition,znaci Poslednja Verzija Pre Konacne,radi Savrseno!

Odakle ti ideja da je to jedna verzija pred zavrsnom. A ako to radi fenomenalno sta ces tek da kazes na final
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 13:04   #63
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: windows Vista!

To sto se tice zahtevnosti,to uvek kake.Malo ga iskasapis,poiskljucujes neke funkcije(beskorisene) i radi ki podmazan.Pa XP radi na Pentium 3 na 500Mhz,128mn rama i integ. garafickom.Sad ce svi da kazu kako to radi spoooro.Onda lepo procitate opet moju 2. recenici i to je to.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 13:11   #64
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

Citat:
dbugarinovic kaže:
Imam Ultimate Edition,znaci Poslednja Verzija Pre Konacne,radi Savrseno
poslednja pre konacne? ahahahahaha, ma 100%
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 13:13   #65
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

Pa u cemu je slast da ti radi ko podmazano kad je ruzniji od win 98!
Znas kako radi na 3 gb rama i Intel 820 d (2x2800mhz) sa Nvidia 6800 GT?!
Radi kao da si pustio super mario na nekom kompu sa 2 Ghz...Znam, kazaces vidi ga ova lozana...Pa kolko sam para puko hvaljenje je najmanje sto mogu...Uglavnom Vista klizi na svim kompovima sa vise od 1 GB i nekom 5700 grafickom...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 13:19   #66
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: windows Vista!

Hacker, Vista bas i ne klizi na takvim kompovima
Totalno je jos neoptimizovana, kad bude cemo videti.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 13:31   #67
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

nisam reko' gde klizi.Klizi na dole... ode mast u propast
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 14:26   #68
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Cool Re: windows Vista!

Citat:
Hacker#1, the shmeker kaže:
A je li, ti bi da OS bude kao Dos?!Izvini ali kada nesto probam po prvi put prvo mi je bitan izgled, pa onda sve ostalo.Vista super izgleda, ali nije sve u izgledu, naravno, a kao sto si primetio ona ispod haube ima zver, e sad to sto je ta zver busna, to je druga prica.Kad izadje final onda ce biti prava stvar...
Apropo toga, vidiš plavušu, noge do grla, i izgleda i nosi se, uši otpadaju. Dovatiš je, odradiš, ne trudi se baš najbolje, ali odradite posao. Kad posle mesec dana saznaš da si HIV+. I sad, je*eš što imaš AIDS, kad si odvalio bajnu plavušu!!!

Šta sam hteo da kažem; odlika dobrog OS-a nije da bude nalickan već da pametno iskorišćava resurse i cedi maksimum iz njih, ali ne na fancy look&feel već na funkcionalnost. Mislim, lepo je da ti po ekranu lepršaju leptirići, odmara oči, ali je meni mnogo bitnije da mi evo već preko mesec dana 24/7 rade Valknut i Azureus (znači po HDD se drlja mesec dana neprestano), odgledam po koji DVD i masu DivX/XviD-a, slušam muziku i radio, gledam TV, kompajliram koješta, rade mail/news/rsync/ftp i drugi mrežni servisi sa sve chat-om, imam slobodno svega 4MB od 256MB RAM-a na Athlon XP 1700+ Palomino i SILURO GF4MX 440-SE, ali meni KDE 3.4.2 NE ŠTUCA, a fancy izgleda. Kad budem video taj moćni Windows Vista da radi to isto, skinuću mu kapu. Do tada, Vista SUX!!! (i ne, neću da bacam pare na RAM, CPU, grafičku i ploču da bih omogućio nekoj neoptimizovanoj Visti da mi bespotrebno troši pare). E da, zaboravih, igram i Quake III Arena povremeno, pored ostalog poteranog. I sve to na siromašnom Linuxu.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 0:45   #69
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: windows Vista!

Moj čovek
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 0:49   #70
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: windows Vista!

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Pa XP radi na Pentium 3 na 500Mhz,128mn rama i integ. garafickom
XP moze dobro da radi i na Pentiumu 2 na 333MHz i 64MB RAM-a. Provereno u praksi
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 1:19   #71
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

Moze. Proveravo ja na PII, 450Mhz, 64MB. I plak'o.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 1:28   #72
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: windows Vista!

Sto plak'o?
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 10:49   #73
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

Citat:
urke kaže:
Apropo toga, vidiš plavušu, noge do grla, i izgleda i nosi se, uši otpadaju. Dovatiš je, odradiš, ne trudi se baš najbolje, ali odradite posao. Kad posle mesec dana saznaš da si HIV+. I sad, je*eš što imaš AIDS, kad si odvalio bajnu plavušu!!!

Šta sam hteo da kažem; odlika dobrog OS-a nije da bude nalickan već da pametno iskorišćava resurse i cedi maksimum iz njih, ali ne na fancy look&feel već na funkcionalnost. Mislim, lepo je da ti po ekranu lepršaju leptirići, odmara oči, ali je meni mnogo bitnije da mi evo već preko mesec dana 24/7 rade Valknut i Azureus (znači po HDD se drlja mesec dana neprestano), odgledam po koji DVD i masu DivX/XviD-a, slušam muziku i radio, gledam TV, kompajliram koješta, rade mail/news/rsync/ftp i drugi mrežni servisi sa sve chat-om, imam slobodno svega 4MB od 256MB RAM-a na Athlon XP 1700+ Palomino i SILURO GF4MX 440-SE, ali meni KDE 3.4.2 NE ŠTUCA, a fancy izgleda. Kad budem video taj moćni Windows Vista da radi to isto, skinuću mu kapu. Do tada, Vista SUX!!! (i ne, neću da bacam pare na RAM, CPU, grafičku i ploču da bih omogućio nekoj neoptimizovanoj Visti da mi bespotrebno troši pare). E da, zaboravih, igram i Quake III Arena povremeno, pored ostalog poteranog. I sve to na siromašnom Linuxu.
Ne moz od kompa da dobijes sidu da oces...
inace da imas samo 4 mb od 256 cekao bi do sledeceg rodjendana da ti ucita neku igricu.Znam jer imam 512 i kada imam 100 slobodno radnje mi se uspore dvostruko na xp-u.Inace normalno mi je slobodno oko 300 mb. Jos nesto: ako nisi primetio Vista ne koristi svoje resurse samo na izgled, ako malo bolje pogledas videces koji su to resursi. Neke od njih nema ni xp i zato je to tako...
Inovacije kostaju...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 11:37   #74
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

Citat:
Hacker#1, the shmeker kaže:
Ne moz od kompa da dobijes sidu da oces...
Pa komp i nije plavuša sa nogama do grla

Citat:
Hacker#1, the shmeker kaže:
inace da imas samo 4 mb od 256 cekao bi do sledeceg rodjendana da ti ucita neku igricu.Znam jer imam 512 i kada imam 100 slobodno radnje mi se uspore dvostruko na xp-u.Inace normalno mi je slobodno oko 300 mb.
Ja ti upravo o tome i pričam. Čini mi se da XP ima malo dorađen rad sa sređivanjem prioritetnih procesa, ali to opet nije kao na POSIX-ima. Ovde je kvaka u swap-u, jer se RAM oslobađa nepotrebnih procesa koji se smeštaju u swap, i prostor se oslobađa za aktivne procese. Nema procesa-duhova koji čuče u memoriji i žderu je a ne služe ničemu. Uzmi recimo E17 okruženje, to ne da izgleda, nego i sam William ima da mu skine kapu. Ali, fora je u ekstremno optimizovanoj mašini za renderovanje E17 grafičkih elemenata tako da i pored leptirića“ sve leti. Što će reći, neka je i šareno ako dobro radi, ali ni 2% ne sme da uspori nešto bitno zarad „leptirića“.

Citat:
Hacker#1, the shmeker kaže:
Jos nesto: ako nisi primetio Vista ne koristi svoje resurse samo na izgled, ako malo bolje pogledas videces koji su to resursi. Neke od njih nema ni xp i zato je to tako...
Inovacije kostaju...
Nisam primetio, kao što već rekoh Ne kažem ja da Vista nema inovativnih rešenja, ali spartansko odlaganje Longhorna, pa promena codename-a, pa ponovno odlaganje, pa oćel biti novog FS-a ili neće... problem je što M$ radi na look a manje na real feel-u svog OS-a. A uzrok tome je to što 80% korisnika Windowsa ne mari što nešto radi sporije ako to dobro izgleda i može da mu se divi. To je OK za dečicu, ali ljudi koji OS koriste da bi radili i zaradili isključuju sve fancy ulepšavalice na Windowsu (znaš ono, providni prozori, animacije menija, umekšavanje fontova i gomila drugih stvari).
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 11:45   #75
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

Izaci ce final pa cemo onda nastaviti raspravu...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 17:35   #76
bl00dz3r0
Banned
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Sabac/Majur
Poruke: 104
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku bl00dz3r0
Određen forumom Re: windows Vista!

Citat:
A je li, ti bi da OS bude kao Dos?!Izvini ali kada nesto probam po prvi put prvo mi je bitan izgled, pa onda sve ostalo.Vista super izgleda, ali nije sve u izgledu, naravno, a kao sto si primetio ona ispod haube ima zver, e sad to sto je ta zver busna, to je druga prica.Kad izadje final onda ce biti prava stvar...
Ti ocito nisi citao moje prethodne postove gde sam nahvalio vistu i njen perfektni GUI. A sta si ti to video ispod haube de reci mi ? i kakve si ti to busotine tamo nasao?

Urke ti kao malo dete zapeo linux linux nja nja mislim , sta windows nemoze da odrzi uptime kao tvoj linux ili u cemu je problem? koliko sam primetio da na uptime project vodi daleko win2k naspram linux :-)
Svaki korisnik koji nema vremena da geekuje i da se drnda sa komajliranjem sa raznim libovima i dep tj common user ne zeli da cuje za te pojmove , nego ce lepo instalirati win klik klik next next i caos. jeste da je to idiot pr00f ali bate nisu svi kompjuterki zaludjenici.
Svejedno mozesmo mi da naklapamo ovde sta ocemo ali linux ni za 50 god nece imati udeo na trzistu ni priblizan kao windwows. To sto pokusava da se priblizi windozi je mnogo lose po meni jel pocinje da i poprima njegove boljke.
Pa i meni radi slack/gentoo + flux na kojoj oces masini pa sta?
Jesi li se kad zapitao nasta svi ti resursi odu? na visti?
I jesi shvatio da to nije final verzija?
Vista je OS nove generacije pravljen za racunare bogate hardverskim mogucnostima a ne neke p1 dinosauruse mislim molim te. u 2005 god smo jos malo 2006 a ti bi jos d se igras sa 64 rama.
bl00dz3r0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 21:07   #77
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

A vidim ja da si ti ogrezo u nerazumevanje Nije stvar u "novoj generaciji" nego u hroničnoj neoptimizovanosti OS-a. Dalje, prva tri uptime-a drže dva SunOS-a i jedan FreeBSD, pa tek onda w2k, a onda do 16-og mesta nema ni jednog windowsa, ali ima već sami POSIX-i. No, nije ni bitno.
Ono što je važno shvatiti a što sam već rekao je sledeće: Pink i Grand su fancy, goomila ljudi ih prati/sluša/gleda, ali to ne znači da je to zbog kvaliteta, već zbog neukusa. w2k je OK OS, a WinME je započeo tradiciju lickanja. Do tada je sve bilo, koliko-toliko normalno. Al nema veze, vama Vista da uživate u lepoti i kliktanju na next i finish, a mi ostali cemo se zafovoljiti konzolom
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 22:00   #78
bofi
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 151
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

Ja sam samo instalirao skin tako da ne mogu ništa da kažem za karakteristike ali mogu za grafički interfejs. Svidja mi se 3D okruženje ali su ikonice propast. Pitam se samo da li je Bili nekad pogledao u njih i pokušao da nađe folder koji mu treba.
bofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 22:08   #79
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: windows Vista!

Zasto postoje dve teme o "Visti"?
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 13:25   #80
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: windows Vista!

Urke koliko god Vista bila neoptimizovana, mislis da kad bude izasao final da ces moci opusteno da radis u njoj?Oces, radices juce...Pa stalno izlazi novi hardver koji ce softver morati da prati i da crpi sve moguce resurse, jer u tome je marketing.Mislis da bi Asus, Intel, AMD profitirali da Vista moze da lagano da klizi na 1500-2000 mhz?Vazi! Pa moraju i oni da prodaju nesto. Koliko bi se novih procesora prodalo da Vista klizi na 1500 mhz?Ma to tako mora, a ti ako hoces ostani na linuxu ili cemu vec.Kad tad sve mora da se menja, sto pre to prihvatis to bolje po tebe. Jeste izreka: tim koji pobedjuje ne menja se. Ali postavi pitanje: koliko ce taj tvoj tim trajati kada te budu prestigli u preformansama i boljim programima najobicniji glupaci koji znaju samo Solitair da igraju...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WIN Vista yoker86 Operativni sistemi 51 12.11.2006 13:49
Restore single boot? Shkomi Operativni sistemi 12 11.12.2005 0:37
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com