Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2009, 10:06   #101
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Evo ko ce moci da krsi zakon bez posledica:

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=397858
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 10:52   #102
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
P.S. Lično sam svojim očima vidio djevojku na kako ide ulicom na početku Sjevernog Bulevara na liniji 65 koja se je zamislila sa slušalicama u ušima, vozač na liniji 65 trubi, ona mrtva ladna krene pravo na autobus... Da je neki drugi vozač bio, ne bi je bilo među živima.
Pa neka je zgazi... neka je pocepa na 10 delova kad je budala. Isto tako ima budala kojima cale kupi Kawasaki ZZR 1400, a pre toga nisu seli ni na skuter, pa se otkine negde i od njega ostane samo 'pink mist'. To ne znaci da treba da ukinu motore. Letos u novinama svaki dan minimum jedna budala poginula sa motorom, jel to znaci da preventivno treba da ukinu motore? Ili motorna vozila?
Kao sto je neko vec rekao, ako ti ustanes mamuran i zaletis se na ulicu, ne vredi ti ni sluh ni krila ni godmode... treba da postoji neki retard-filter koji uklanja takve sa ulica, a ne da zabranjuju stvari koje nemaju veze sa saobracajem. Moja poenta nije sto sam ja emotivno vezan za slusalice i sto cu da umrem bez njih nego je poenta sto im je zakon superstupidan i sto ukidanje ovakvih stvari nije nacin da smanje broj nesreca, i sto ko zna sta je sledece sto ce da ukinu. Ne smemo ni pivo da pijemo pored stadiona zato sto se retardi huligani tuku ciglama?! Ja ni ne pratim sport i uskracen sam gradjanskog prava zbog nekih newfag idiota. Sad ni sluske ne smem da nosim zbog isto nekih idiota koji se zalecu na ulicu a ne gledaju levo i desno?! Pitam se koja je njihova svrha postojanja na ovom svetu i sto praviti zakon koji ih stiti uopste kad ne mogu da okrenu glavu za dva puta po 90 stepeni?!
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 11:00   #103
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
zbog nekih newfag idiota
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 11:54   #104
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@NjegovaWisost:

Citat:
Što se tehničkog tiče, na žalost, krntije uz loše puteve i brzu vožnju u alkoholisanom stanju su najčešći uzročnik nesreća na našim putevima.
Koliko se sećam, po zadnjim izveštajima preko 60% nesreća sa težim i teškim posledicama, po izveštaju MUPa, objavljenim i u novinama, izazivaju "krntije" starosti do 6-7 godina. I starost vozača je, pa recimo dosta niska.

Ili prevod priče, neko se dočepao novijeg auta koji je sve osim igračke, malo više popio ili čak i nije, ali ga u najboljem slučaju povukla mašina, na putu koji nije ono što treba, nabio brzinu i izgubio kontrolu.

Problem celog zakona, koji nije najbolji u Evropi je u tome da oni koji su odgovorni da naprave uslove za bezbedan saobraćaj ( a to je policija i putari, ili ti po novome opštine, grad, država) su ovim zakonom zaštićeni, ne ko beli medvedi već ko najugroženija vrsta u galaksiji, bližoj i široj i po njemu oni nikada nisu odgovorni, a to povlači onaj deo koji kaže da njihov interes da nešto urade sada drastično opada. Lako je izaći na kraj sa vozačima, problem je drugi integralni deo priče. Samo da se razumemo, nigde u svetu policija i policijski zapisnik nije i ne može da bude jedino što se priznaje. Uvek mora da bude ona tačka koja dozvoljava tvoje pravo da osporiš nečiju izjavu, jednostavno i onaj koji je napisao prijavu je čovek, može da pogreši i može da se desi da nije u pravu.

Daću jedan primer iz unutrašnjosti, pričao je moj stric sinoć. Dakle, policajac dolazi u mesto da ljudima obljasni šta i kako. I jedan čovek pita ovo: Šta sad, na izlasku iz mesta je znak ograničenja brzine na 60, ja treba sad šta? Do Negotina da vozim 60 jer više nema nikakvog znaka? Izjava policajca koji je zadužen za taj deo je bila Pa naravno. Čisto da se razumemo, elementarno nepoznavanje propisa od obe strane, to ograničenje važi do prve raskrsnice, i ako iza nje nema ponovnog znaka ograničenja tad važi pravilo da se primenjuje globalno ograničenje za dati tip puta. To povlači za sobom da će dotična neznalica od policajca da ti napiše kaznu i da ti da uplatnicu da platiš, ti ako odeš na sud nemaš šanse jer je njegov zapisnik istina, ti nemaš kako da osporiš njegove navode jer to kaže zakon. A ceo razlog priče je da se uštede pare, i legalizuje ono što se danas dešava na sudovima. Policajci ne dolaze na suđenja jer taj odlazak na sud koji je obavezan njima nije radno vreme i država neće da im plati, nepojavljivanje te strane znači da priznaje da je kriva, i tu pada optužnica. Nema para u kasi. Da bi nabili pare u kasu mi kršimo sve norme prava, ili zaobilazimo, kako hoćete. Ko tu plaća? Mi. Zaključak, nije najbolji zakon u Evropi, daleko od toga, ovako nešto nikome normalnom ne pada na pamet.

Može tu da se nađe gomila takvih sitnica koje jednostavno nemaju nikakve veze ni sa zakonskim sistemom kod nas i u svetu, nemaju veze sa zdravim razumom, zakon koji je apsolutno nne tolerentan. Ja bi voleo da mi pokažete neki normalni auto koji pokazuje TAČNO 60 km/h. I to ne 58, 62, ili tu je negde, nego tačno. U starom zakonu je kao jedna od stavki postojala i ta tačka, dakle uzimala se u obzir i netačnost mernih instrumenata u obzir. Ovako, mi ima da plaćamo i to, nesavršenost mernih instrumenata koju je nemoguće postići. Da ne pričamo da i dalje ima da postoji ona igra tipa imaš širok novoizgrađeni put, ravan, i ograničenje brzine od 40 koje je bilo jer je tu ranije postojao uzak, razrovan, nebezbedan put. Policija kaže da oni nisu zaduženi za postavljanje ograničenja brzine, putari kažu da policija treba da podnese zahtev za promenu znaka zbog promenjenih uslova na putu, ti gubiš i živce i pare i imaš siguran osećaj da te neko vuče za nos da bi ti uzeo i ono malo para koej imaš u novčaniku iz džepa.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 11:56   #105
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Visosti, nisi me shvatio .... no, nema veze ...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 12:08   #106
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Može tu da se nađe gomila takvih sitnica koje jednostavno nemaju nikakve veze ni sa zakonskim sistemom kod nas i u svetu, nemaju veze sa zdravim razumom, zakon koji je apsolutno nne tolerentan. Ja bi voleo da mi pokažete neki normalni auto koji pokazuje TAČNO 60 km/h. I to ne 58, 62, ili tu je negde, nego tačno. U starom zakonu je kao jedna od stavki postojala i ta tačka, dakle uzimala se u obzir i netačnost mernih instrumenata u obzir. Ovako, mi ima da plaćamo i to, nesavršenost mernih instrumenata koju je nemoguće postići.
Ove nove radare sto su uveli imaju toleranciju. Ako je ogranicenje 60, na 66 se radar aktivira.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 12:15   #107
dc 22
Član
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: tu iza coska...
Poruke: 226
Zahvalnice: 117
Zahvaljeno 47 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Nemoze da se prelazi ulica sa slusalicama na oba uveta, jer kao necuje se dovoljno da bi se reagovalo.... A AKO SAM GLUV JER TO ZNACI DA NESMEM DA PREDJEM ULICU JER UGROZAVAM SAOBRACAJ JER NECUJEM I TREBA DA BUDEM KAZNJEN?.....


Zakon protiv preglasnog slusanja muzike u kolima.... Zabranjeno je slusati glasnu muziku u kolima jer opet te kao ometa da cujes zvukove spolja....
E BAS ME INTERESUJE KAKO TO IZGLEDA U PRAKSI, JA POJACAM GLASNO A PANDUR MI DOTRCAVA SA AUDIOMETROM, USKACE KROZ PROZOR U KOLA, MERI JACINU DECIBELA U KOLIMA (cisto da dodam da nepise koliko je maksimalana jacina glasnoce koja je dozvoljena odredjena po novom zakonu) A ZATIM MI PUCA U CD PLAYER, I PISE MI DUPLO VECU KAZNU JER JE TO SVE VIDELO JEDNO DETE PA SAM GA UGROZIO MUZIKOM PUNOG LOSEG RECNIKA........

Interesuje me vase misljenje.... Ovaj zakon cist dokaz maloumnosti nase policije, zakon pisan sistemiom COPY - PASTE, ali su ga lose prevodili tako da je pun gluposti, ali ce zato maloumni prasici plavi vrlo zgodno se snalaziti da uzmu pare.... KO CE DA ODGOVARA AKO REZULTATI STAROG I NOVOG ZAKONA BUDU JEDNAKI PO BROJU ZRTAVA I UDESA ????
dc 22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 12:20   #108
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
Primer gluposti zakona, ako skrenete bez žmigavca dobijate 1 kazneni bod, ako to uradite sa detetom u auto dobijete 2 boda jer time ugrožavate i njega ali ako neko tako "iseče" vas i ugrozi i dete i vas dobije samo 1 bod...
A pazi ovaj biser: za nepostovanje pravila desne strane dobija se 3 kaznena boda, a recimo za nemanje rezervnog tocka isto toliko (ovo sam lupio, cisto poredjenja radi). KAKO, ALI KAKO moze da se kaznjava istom kaznom krsenje OSNOVNOG pravila saobracaja i neka potpuno nebitna stvar, kao sto je rezervni tocak???

@dc 22
Potpuno si pogodio poentu! Znaci ovaj zakon je uradjen po istom principu na kojem je Ataturk doneo demokratski Ustav i Zakon Turcima. Samo je iskopirao tudje zakone, bez ikakvog prilagodjavanja realnim uslovima. A sto se tice dnevnih svetala (posto vidim da se i o tome diskutuje), u EU ih sad ukidaju jer su istrazivanja pokazala da u uslovima dobre vidljivosti ometaju vozace i povecavaju emisiju CO2. E sad vi vidite koliko je taj zakon moderan.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 12:55   #109
stewa75
Novi član
 
Član od: 8.11.2009.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 15
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

A ko placa kaznu ako se putnik na zadnjem sedistu nije vezao......vozac ili putnik?!?
stewa75 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 12:58   #110
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Ja sam mislio da se preko ulice moze preci sa samo jednom sluskom u uvo a da drugo bude slobodno medjutim po svemu sudeci sam se zeznuo. Ako cemo po toj logici onda ne bi trebalo da bude dozvoljeno ni koriscenje handsfree za mobilne u autima jer to ometa vozace da se koncentrisu u saobracaju.

Члан 96.
Пешак је дужан да преко коловоза и бициклистичке стазе прелази пажљиво и најкраћим путем, након што се увери да то може да учини на безбедан начин.

Приликом преласка преко коловоза пешак не сме да употребљава мобилни телефон нити да користи слушалице на ушима.

На путу са пешачким прелазом или посебно изграђеним прелазом, односно пролазом за пешаке, пешак је дужан да се при прелажењу пута креће тим прелазом, односно пролазом, ако они нису од њега удаљени више од 100 метара.

Isto me zanima kako ce da postupe sa vozacem onog auta u koji je moguce ugraditi pojas na zadnjem sedistu, tj.postoje pregrade za to a nema na sta da se prikaci prilikom vezivanja niti taj zadnji pojas ima gde da se kupi. (Lajka riva 1991.godiste).
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 13:05   #111
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Pa, kako je bilo do sad za suvozaca? Valjda isto.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 13:07   #112
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Приликом преласка преко коловоза пешак не сме да употребљава мобилни телефон нити да користи слушалице на ушима.
Tacno. Jedino gde se pominju dve slusalice je ovde:

Citat:
Vozač bicikla, mopeda, tricikla i motocikla mora da upravlja vozilom na način
kojim se ne umanjuje stabilnost vozila i ne ometa druge učesnike u saobraćaju, a
naročito ne sme da:
1) ispušta upravljač iz ruku,
2) sklanja noge sa pedala,
3) se pridržava za drugo vozilo,
4) vodi, vuče ili potiskuje druga vozila, odnosno životinje, osim da vuče
priključno vozilo za bicikl,
5) dopusti da vozilo kojim upravlja bude vučeno ili potiskivano,
6) prevozi predmete koji mogu da ga ometaju tokom upravljanja,
7) upotrebljava na oba uva slušalice za audio uređaje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 13:08   #113
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@ Njegova Wisost
Vozač sam koji je prošao minimum 100000 km sa kolima i isto toliko sa biciklom.
Nema potrebe da te nervira to vozač početnik. upravo oni prave najteže nezgode. I ja sam imao priliku da posle tri meseca od kad sam prvi put seo u automobil doživim žestok sudar sa autobusom. Tako da ta odredba stoji. Ko kaže da se ništa ne vidi po magli? Kada imaš dobra svetla naravno i svetla za maglu, i te kako se vidi. Ako je put obeležen po propisu lepo se vidi desna puna linija kraj puta i naravno srednja. Ja kad vozim po magli isključivo pratim tu desnu liniju. Naravno i da vozač iz suprotnog smera može na vreme da uoči takvo vozilo. Da imaš prilike da te ja provozam po punoj magli brzinom 80-90km/h, video bi kako je to prosto.. Što se tiče glasnoće muzike. Jaka muzika je ona koja odvraća pažnju ostalim učesnicima u saobraćaju. To znači makine sa 300-400 i kusur wati. možeš da pojačaš muziku sasvim dovoljno da niko ne čuje. To zavisi od izolacije automobila, a nikako da spustaš tad prozore, onda se i slabija muzika dosta čuje. Kad prilaziš pandurskoj patroli naravno tad i smanjiš muziku.

Kavi su zakoni u CG? Ima li neki interesantni koji mogu da se uporede sa našima ovde?

Poslednja ispravka: todos (12.12.2009 u 13:18)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 13:11   #114
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Moja stara lajka (91 godiste) je imala pojas... dodatna oprema? A gde li je narodnom autu (jugu) pojas za putnike?

A sto se tice telefona i prelaska ulice... Pa Vol Strit bi propao da su to uveli
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 13:14   #115
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
@ Njegova Wisost
Vozač sam koji je prošao minimum 100000 km sa kolima i isto toliko sa biciklom.
Nema potrebe da te nervira to vozač početnik. upravo oni prave najteže nezgode. I ja sam imao priliku da posle tri meseca od kad sam prvi put seo u automobil doživim žestok sudar sa autobusom. Tako da ta odredba stoji. Ko kaže da se ništa ne vidi po magli? Kada imaš dobra svetla naravno i svetla za maglu, i te kako se vidi. Ako je put obeležen po propisu lepo se vidi desna puna linija kraj puta i naravno srednja. Ja kad vozim po magli isključivo pratim tu desnu liniju. Naravno i da vozač iz suprotnog smera može na vreme da uoči takvo vozilo. Da imaš prilike da te ja provozam po punoj magli brzinom 80-90km/h, video bi kako je to prosto.
Kavi su zakoni u CG? Ima li neki interesantni koji mogu da se uporede sa našima ovde?
Moj komsija je poginuo tako sto ga je u gustoj magli udario kombi. I pogresno je voziti uz desnu liniju u takvim uslovima, posto moze da ima pesaka, a sanse da ga uocis na vreme u magli eksponencijalno opadaju sa povecanjem brzine.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 13:14   #116
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
dc 22 kaže: Pregled poruke
Nemoze da se prelazi ulica sa slusalicama na oba uveta, jer kao necuje se dovoljno da bi se reagovalo.... A AKO SAM GLUV JER TO ZNACI DA NESMEM DA PREDJEM ULICU JER UGROZAVAM SAOBRACAJ JER NECUJEM I TREBA DA BUDEM KAZNJEN?.....


Zakon protiv preglasnog slusanja muzike u kolima.... Zabranjeno je slusati glasnu muziku u kolima jer opet te kao ometa da cujes zvukove spolja....
E BAS ME INTERESUJE KAKO TO IZGLEDA U PRAKSI, JA POJACAM GLASNO A PANDUR MI DOTRCAVA SA AUDIOMETROM, USKACE KROZ PROZOR U KOLA, MERI JACINU DECIBELA U KOLIMA (cisto da dodam da nepise koliko je maksimalana jacina glasnoce koja je dozvoljena odredjena po novom zakonu) A ZATIM MI PUCA U CD PLAYER, I PISE MI DUPLO VECU KAZNU JER JE TO SVE VIDELO JEDNO DETE PA SAM GA UGROZIO MUZIKOM PUNOG LOSEG RECNIKA........

Interesuje me vase misljenje.... Ovaj zakon cist dokaz maloumnosti nase policije, zakon pisan sistemiom COPY - PASTE, ali su ga lose prevodili tako da je pun gluposti, ali ce zato maloumni prasici plavi vrlo zgodno se snalaziti da uzmu pare.... KO CE DA ODGOVARA AKO REZULTATI STAROG I NOVOG ZAKONA BUDU JEDNAKI PO BROJU ZRTAVA I UDESA ????
ako ne piše koja je max jačina znači da pandur odlučuje šta je njemu glasno a šta ne, tako da smo ostavljeni na njihovu (ne)milost...

Što se tiče žrtava, broj će biti isti, uvek će biti budala koje ginu i ne poštuju propise...
Činjenica je da kod nas niko nema pojma da vozi, ja sam za kad je u pitanju vezivanje pojaseva, uključenje svetala, nošenje prve pomoći, itd, ali da moram i da utišam muziku, nosim sijalice, prsluke, da vozim auto dva puta godišnje na teh. pregled samo zato što je mator, vadim slušalice iz ušiju, stvarno je glupo, državni vrh bi još malo para da izvuče ako može, kad su sve živo potrošili na blindirane mercedese, samite i skupove na kojima piju vodicu i otvaraju usta da izjednače pritisak... U ovoj zemlji, vlasti nedostaje mozak. Ubismo se od demokratije, nas niko ništa ne pita...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 13:19   #117
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Moj komsija je poginuo tako sto ga je u gustoj magli udario kombi. I pogresno je voziti uz desnu liniju u takvim uslovima, posto moze da ima pesaka, a sanse da ga uocis na vreme u magli eksponencijalno opadaju sa povecanjem brzine.
Nisam rekao da vozim uz desnu liniju već je samo pratim. Naravno da je velika brzina opasna po pešake, ali i pešaci treba da budu obeleženi prslukom i da imaju baterijsku lampu. Verujte mi u tim situacijama i delić sekunde odlučuje. Želim još jednu caku da vam otkrijem pri vožnji po magli. a to je da je poželjno se zalepiti za nekog ko ide ispred. Naravno nikako uz guzicu već na pristojnom odstojanju. U toj situaciji je najbitnije pratiti štop svetla takvog vozila.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 13:33   #118
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

e, da, sad moramo i lampu da nosimo kad idemo noću? hope not...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 13:57   #119
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Ljudi, toliko protestujete (uzalud, dodao bih) a zaboravljate da u Srbiji godišnje u saobraćaju izgubi život više ljudi nego što je ETA u Španiji ubila u sve vreme svog postojanja!

Mere jesu drakonske u mnogim slučajevima, ali ako spasu jedan život - zar nisu vredne? Šta ako prepolove broj smrtno stradalih?

Je li moguće da smo postali toliko sebični da većina vas više misli na jednu slušalicu u svom uhu nego na mogućnost da se spasu životi?

BTW, meni je samo žao što nema momentalnog oduzimanja dozvole ljudima koji bacaju predmete iz vozila u pokretu, čime ugrožavaju sve učesnike u saobraćaju i prirodu.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 14:12   #120
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Ljudi, toliko protestujete (uzalud, dodao bih) a zaboravljate da u Srbiji godišnje u saobraćaju izgubi život više ljudi nego što je ETA u Španiji ubila u sve vreme svog postojanja!

Mere jesu drakonske u mnogim slučajevima, ali ako spasu jedan život - zar nisu vredne? Šta ako prepolove broj smrtno stradalih?
A sta ako ne? Ko je onda kriv?

Nece ih prepoloviti, i to je ono sto je najgore. Nadrljacu ja, ti, i ostali plebs, ciji je najveci saobracajni prekrsaj taj sto nema vezu ili taticu. Koji normalan zakon dozvoljava da se narodni poslanik pozove na imunitet ako ima 2 promila alkohola u krvi???? On kad je pijan, on bolje vozi od obicnih smrtnika, sta?

Rekao sam jednom, reci cu i opet: Kada istrebe korupciju i mito, kada srede puteve e tad ce biti bolje. Zakon je tu samo kao preventivna mera.

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Želim još jednu caku da vam otkrijem pri vožnji po magli. a to je da je poželjno se zalepiti za nekog ko ide ispred. Naravno nikako uz guzicu već na pristojnom odstojanju. U toj situaciji je najbitnije pratiti štop svetla takvog vozila.

A sad ako taj ide u provaliju nema veze Zezam se, mnogo znaci kada imas predvodnika u toj situaciji, ali ne treba spustati gard.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com