Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Shta mislite o pretplati?
Podržavam ovu visinu pretplate i program na RTS mi je OK 16 4,20%
Ne podržavam ovu visinu pretplatu ali program na RTS mi je OK 62 16,27%
Ne podržavam ovu visinu pretplate niti mi se sviđa program na RTS-u 276 72,44%
Podržavam ovu visinu pretplate ali mi se ne sviđa program na RTS-u 27 7,09%
Glasova: 381. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2009, 8:40   #341
Danijela1
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 273
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Danijela1
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Ne podržavam ovu visinu pretplate niti mi se sviđa program na RTS-u, niti istu plaćam
Danijela1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 12:35   #342
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Hteo bi da budem nasmejan i zadovoljanu vezi sa RTSom, ali to je nemoguce, kako...? mislio sam da nepisem ovaj post, ali ni to nije uredu, treba diskutovati i kritikovati ako nesto nije uredu.
7.500.000 je stanovnika u Srbiji, nek na svakog 3ceg dodje po TV predplata to je 2.500.000 x 350dinara = 9miliona eura mesecno,
oni zaradjuju mesecno ove grdne novce pod predpostavkom da svi plate pretplatu za 1 mesec, aj nema veze, da budem realniji, nek pola placa, pa to je opet 4miliona eura, ama' sta rade oni sa tim novcem, kad misle da pitaju ovaj narod, sta bi voleo da gleda za te svoje pare?
Da, bas tako, kad platis nesto onda valjda imas pravo i da biras za svoje novce, sto nije slucaj kod RTSa, vec nam iz RTSa serviraju program sa sto manje troskova, i stalno nam gurkaju neke iste reprize po milioniti put....
Tolike godine RTS preko racuna za struju salje mesecnu uplatnicu (trebalo bi da naprave svoje racune), i ni jednom im nije palo na pamet da nam posalju upitnik-anketni listic "sta mislimo o programu, i da dajemo nekakve predloge i sugestije itd"
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 14:07   #343
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Potpuno se slažem sa tobom, samo ova tema treba d promeni tih 350 dinara u 420. Dalje, moraš da znaš da pola pretplatnika uopšte ne uplaćuje pretplatu. Nas se tiče, gde idu pare? Razni namenski i nenamenski fondovi i organizacije bilo koje vrste. Ne zaboravi da RTS dosta novca troši na obezbeđivanju prava prenosa najviše sportskih manifestacija koje nisu ni malo male. E tu jedino im ni ja ne zameram. Ne znam koliko si upućen, ali grdne pare su takođe potrošili na obnovu infrastrukture posebno na predajnike po raznim planinama tipa Ovčar i sl. Imao sam prilike izbliza na Ovčaru da vidim radove koji su fascinantni. Pa to gore što je napravljeno nije samo radna soba sa delom gde par dežurnih radnika živi, već više liči na neki hotel srednjeg kapaciteta.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 14:26   #344
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

a zašto onda moraju da budu reklame?
Ne znam da li znaš pošto je sekunda.
Drugo, meni da dajete te pare ja bih non stop nešto snimao novo
100 dinara bih dao, ali trenutno treba da platim struju prvo, a ionako ne gledam tv, možda vesti ponekad i to ne njihove.
I kablovska je dosadna repriziju dosta. Zato palim tv jednom nedeljno.
Za 10 godina tv ima da doživi istu sudbinu kao novine
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2009, 21:33   #345
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Imam tri elektricna brojila,i jedva sam skinuo pretplatu sa dva.A zasto placam i ovu jednu,ne znam.Pored dve satelitske antene,tv program skoro da i ne pratim.Cak i rts,ako gledam neku tekmu,gledam na racunaru.Samo sto kasni par sekundi....
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2009, 23:07   #346
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Citat:
Zoranb007 kaže: Pregled poruke
Hteo bi da budem nasmejan i zadovoljanu vezi sa RTSom, ali to je nemoguce, kako...? mislio sam da nepisem ovaj post, ali ni to nije uredu, treba diskutovati i kritikovati ako nesto nije uredu.
7.500.000 je stanovnika u Srbiji, nek na svakog 3ceg dodje po TV predplata to je 2.500.000 x 350dinara = 9miliona eura mesecno,
oni zaradjuju mesecno ove grdne novce pod predpostavkom da svi plate pretplatu za 1 mesec, aj nema veze, da budem realniji, nek pola placa, pa to je opet 4miliona eura, ama' sta rade oni sa tim novcem, kad misle da pitaju ovaj narod, sta bi voleo da gleda za te svoje pare?
Da, bas tako, kad platis nesto onda valjda imas pravo i da biras za svoje novce, sto nije slucaj kod RTSa, vec nam iz RTSa serviraju program sa sto manje troskova, i stalno nam gurkaju neke iste reprize po milioniti put....
Tolike godine RTS preko racuna za struju salje mesecnu uplatnicu (trebalo bi da naprave svoje racune), i ni jednom im nije palo na pamet da nam posalju upitnik-anketni listic "sta mislimo o programu, i da dajemo nekakve predloge i sugestije itd"
na sve to dodaj i pretplatu koju placaju pravna lica, od kojih hoteli i moteli placaju na svakih deset soba opremljenih televizorom , i ostala pravna lica koja imaju tv ili radio i koja pretplatu placaju na svakih 20 zaposlenih koji mogu da primaju takav signal , i na sve to dodaj jos i pretplatu i koja se placa za prijemnik u motornom vozilu kao i ''obavezu'' da se izvrsi prijavljivanje svakog nabavljenog tv-a

ono sto je najgore je to sto je pretplata utvrdjena u jedinstvenom iznosu za celu republiku, dakle tih 434 dinara placamo svi isto,sto je totalna glupost npr. u beogradu je veci standard nego u svim manjim mestima - pogotovo selima i varosicama.....zbog cega se u tim mestima ne bi placalo 100 i kusur dinara ...dakle zakonodavac u potpunosti nije imao u ''sluha'' za ovakvu problematiku......

...jos nesto...oni u rts-u smatraju da se ova pretplata ne odnosi na uslugu nego na POSEDOVANjE prijemnika, maltene ispada da rts lupa svima reket za posedovanje tv-a ili radija (ili kao iznuda,.. mozda bi ovo mogao da bude i materijal za neki buduci spor pred sudom u strazburu - evropski sud za ljudska prava) ....dakle uskoro bi mogli i da naplacuju pretplatu za mobilne telefone koji mogu da pustaju tv ili radio signal..... ....
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku N_i_k_o_l_a na korisnoj poruci:
Stojadin (3.9.2009)
Stara 3.9.2009, 3:45   #347
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Evo par podataka iz vremena TITA: Kad bi se pravile narudzbine i spiskovi za opremu, kamere, mikrofone, tehniku i slicno, (a spiskove za nabavku su pravili, ton majstori, kamermani i slicni) u dosta tih spiskova je ubacivan veci broj kamera, mikrofona, kojekakvih uredjaja, kablova i t.d. nego sto su potrebe za RTS (RTB) ili za njihov muzicki studio, tako da su pojedini zaposljeni u tehnici, te namerno napravljene viskove tehnike odnosili privatno...
naravno, sve su to poznati proizvodjaci tehnike iz inostranstva, samim tim je i novcani iznos visok, a ko je to sve placao? pa nasi roditelji, stricevi, tetke i svi iz te generacije, a poznato je da su u to vreme svi redovno izmirivali racune, i dan danas penzioneri su najredovnije platise struje I TVa.
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 11:12   #348
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
....dakle uskoro bi mogli i da naplacuju pretplatu za mobilne telefone koji mogu da pustaju tv ili radio signal..... ....
Imam telenorov modem za net.Pocela je da mi stize PUMT,ili,porez za upotrebu mobilnog telefona.Ja nigde u ugovoru nemam da imam mobilni,vec samo modem.Doduse taj modem ima svoju sim karticu i broj,a oni su nakacili na svaki broj porez,imao ti mobilni ili ne.Joj,ode ja u off.....
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 13:49   #349
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Ti još i lepo prolaziš. Ima ljudi koji imaju taj 3G net i kojima su stizali računi od po nekoliko desetina hiljada dinara, naravno svi su uložili žalbe i sada se teraju mak na konac sa provajderima.
Da ne off-ujem i ja, ova pretplata je čista muvačina, ko zna gde idu te pare? Možda u Ligu Šampiona koju su preoteli B92 (zbog ovog RTS ne volim još više).
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Nikola16789 (26.10.2009)
Stara 3.9.2009, 14:10   #350
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Ne plaća se pretplata po stanovniku nego po domaćinstvu, a njih je oko 2 500k, a možda pretplatu plaća 1 milion...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
nikola87 (7.10.2009)
Stara 4.9.2009, 14:30   #351
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ne plaća se pretplata po stanovniku nego po domaćinstvu, a njih je oko 2 500k, a možda pretplatu plaća 1 milion...
Pa to je i receno nekoliko postova pre tebe
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 15:07   #352
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Slazem se za autorom teme.

Jel Vi vidite kako su zimi obuceni voditelji "Jutarnjeg programa" koji pocinje u 06h, pre svega ona Jovana.E bre oblaci se kao da je napolju 25stepeni a ne -5.Mi im placamo grejanje, a 1/4 Srbije nema para da nabavi grejanje za zimu.Ako im trebaju pare za grejanje neka kazu :


"Ljudi dajte nam pare, nije nam dovoljno i ovo sto deremo za reklame, ocemo jos, mi cemo te Vase pare lepo uloziti u nekom skupom hotelu ili na nekom superluksuznom brodu nista ne brinite mi cemo se provesti za Vas kada Vi ne mozete"

A ne kao nesto drzavna televizija, pa zbog toga treba da se placa "pretplata" . . . trte mrte ... taka i taka stvar . . .
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 15:35   #353
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Šta mislite koliko se tek para daje za ekskluzivne intervjue? Pojedini novinari se pohvale kako su imali jedinstvenu priliku da intervjuišu osobu do koje je skoro nemoguće doći. Ma moguće je doći ali mora da se plati.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 16:01   #354
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Šta mislite koliko se tek para daje za ekskluzivne intervjue? Pojedini novinari se pohvale kako su imali jedinstvenu priliku da intervjuišu osobu do koje je skoro nemoguće doći. Ma moguće je doći ali mora da se plati.
Mira Adanja Polak na primer. Ta se natrosila drzavnih para vise nego neki poslanici i ministri...
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
Nikola16789 (26.10.2009), Picard (3.10.2009), todos (4.9.2009)
Stara 21.9.2009, 20:42   #355
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Ja sam još pre neku godinu čuo priču da Nataša Miljković ima 450hiljada csd platu, a devojka blago je reći pojma nema, Polakova je bar obrazovanija i elokventnija, doduše ova bolje izgleda, ali će omatoriti i ona. Inače kao samostalan projekat u okviru RTS najviše se para puca na "Žikinu šarenicu"....pseudo etno trash program, koji povlađuje ukusu najneobrazovanijih i najprimitivnijih. Mislim RTS je široka tema...
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku vlajo na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (30.9.2009), Nikola16789 (26.10.2009), Picard (3.10.2009)
Stara 30.9.2009, 16:38   #356
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

A najjaci im je izgovor tipa ''U svim zemljama Evropske Unije se placa pretplata''. Verovatno, ali da pruzaju kvalitetniji program placao bih, naravno. Na RTS-u je poneki dobar film, Desperate Housewifes, CSI i tako dalje... Nista od toga se trenutno ne prikazuje, ali i da se prikazuje, to zaista nije dovoljno. Inace nam je program na televiziji zaista bedan, plus sto ja ne posedujem kablovsku. To koliko je bedno se najvise moze videti vikendom kada se stvarno UMIRE od dosade, a novogodisnji program da ne pominjem.
Speaking of novogodisnji program, Grandova seljada je uvek najgledanija... U zaista ''zestokoj'' konkurenciji.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku --ComputerBoy-- na korisnoj poruci:
Nikola16789 (26.10.2009)
Stara 7.10.2009, 13:11   #357
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

A ove moderne nove serije koje snimaju, užas živi . . . ne možeš ni pola epizode odgledati, nerviram se odmah, muka mi je . .. ti dijalozi, te dramske pauze . . . katastrofa . . . kad se setim onih lisica . . . i onda, umesto nečeg dobros strano ( recimo Earl-a) udri u sedamdeset osmo repriziranje Krigera i kompanije, Borivoja Šurdilovića, Boljeg Života i sličnih serija . . . . koje jesu bolje i kvalitetnije, ali sudosadile i Bogu i narodu . . .

Meni dug za pretplatu narastao preko 15 hiljlada dinara
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 13:41   #358
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
...inače kao samostalan projekat u okviru rts najviše se para puca na "Žikinu šarenicu"....pseudo etno trash program, koji povlađuje ukusu najneobrazovanijih i najprimitivnijih. Mislim rts je široka tema...
Мислим ако се теби не свиђа не мора да значи да је примитивно, јер не воле сви крими емисије и гига популарне холивудсе филмове. Неколико пута сам гледао шареницу и могу рећи да ништа примитивно нисам видео у њој.
Е сад ни ја претплату не плаћам после појаве ових нових сер*ја , једино што гледам на РТСу је "Сасвим природно" емисија која је боља од било каквих дискаверија , географија итд.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 14:07   #359
blueboyns
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Northern Province of the Empire
Poruke: 71
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 24 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku blueboyns
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Jel mogu ovi što ne plaćaju pretplatu da mi objasne kako to uspevaju.

Ja šta god uplatim prvo mi odbiju za pretplatu pa onda ostatak ide na struju.
tj uvek će prvo pokriti dug za pretplatu, a šta ostane ide za račun za struju tako da uvek imam dug za struju , a ne za pretplatu kako bi hteo.

Mislim da im je to bila i ideja kada su spojili račune za pretplatu i struju. Sve što platiš ide prvo za pretplatu, a ako ne paltiš isečemo ti struju i gotovo

E sad vidim neki se hvale da su pobedili sistem pa ako bi mogli da podele tu mudrost sa ostalima bio bi vrlo zahvalan
blueboyns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2009, 14:07   #360
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Za šta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Нити плаћам нити ћу плаћати да гледам комуњаре у трезору,свадбу 48 сати и оне моронске ********************************је.
Нек кодирају програм за кабловску и тотал па ко *оће да гледа ту телевизију нек им плаћа.
max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WOW kutak Pr3dat000r MMORPG igre 13584 12.3.2023 15:35
Ljudski um je čudo veverica Cvet kompjutera 383 12.1.2011 14:03
IDEA nagradni konkurs! Nagrada 500.000 dinara dzonihsv Brbljaonica 3 9.2.2009 16:27
intel konfiguracija do 36000 dinara dkdnt Šta da kupim? 5 22.8.2008 15:08
Ceo komp za 25.000 (dinara naravno) :-D Pjanovic Šta da kupim? 20 22.4.2008 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com