Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2022, 14:54   #21
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Ako vi ne stanete na put pirateriji, niko neće. Aman ljudi, imalo je da se skine skenirano štampano izdanje u pdf-u, da l ste realni ? Stvarno postaje smešno, 20 godina ste radili review-ove piratskih igara i programa (sa sve imenom cedeteke koja vam je "obezbedila" softver), a sad se igramo DRM-a.
Pre 20+ godina nije bilo zakona koji bi štitio intelektualnu svojinu pravnih lica koja nisu registrovana u SRJ, štaviše sama država je podsticala piratizovanje takvog softvera.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2022, 15:39   #22
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Pre 20+ godina nije bilo zakona koji bi štitio intelektualnu svojinu pravnih lica koja nisu registrovana u SRJ, štaviše sama država je podsticala piratizovanje takvog softvera.
Jeste. Medjutim, poenta njegovog posta nije da SK treba ponovo da podržava pirateriju, nego komentar urednika da zbog piraterije on ne pušta časopis u prodaju (!?). Malkice je licemerno, kad je isti taj SK tiraž pravio na pirateriji. (Izbor za broj 1 pirata u Jugoslaviji, na primer)

Mene zanima par stvari. Jel to znači da smo mi, korisnici elektronskog izdanja, čitaoci drugog reda? Zašto, ako je Novinarncia toliko bezobzirna (u šta ne sumnjam) ne tuži Novinarnicu, odnosno prekine saradnju? Zašto to lepo ne napiše, kad već uredno postavlja post u kom najavljuje novo izdanje? I na kraju, zašto ja ne mogu da pošaljem redakciji pare na PayPal (recimo), a oni meni .pdf časopisa?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
makiem (5.8.2022), PinociO (5.8.2022)
Stara 5.8.2022, 16:11   #23
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

@DeCoy, nemoj da se praviš muta kad znamo da nisi. A šta ćemo sa onima koji žive, hajde recimo, u Rusiji i ti isti hipotetički postave telefonom slikanu štampanu verziju SK na ruskom serveru?

Siguran sam da će naši nindža-pravnici koji su uspešno infiltrirali javnu fb grupu i pretili tužbama da doakaju nekome ko se zainati iz principa da kači, ne samo SK nego još štošta. K'o Nintendo što je sprečio razmenu NES romova.

I ne podržavam pirateriju, ali neću da se pravim da je to loše ZATO što tako SADA kaže NAŠ zakon (inače pre toga je piraterija bila u redu i slobodno je moglo da se profitira na njoj?). A koliko su mere nalik na ove gde su legalni korisnici u podređenom položaju u odnosu na moreplovce, možemo videte na primeru UbiSoft i ostalih kompanija gde čak i ljudi koji nikad nisu "lek" skinuli, sada piraterizuju jer im je to lakša/sigurnija varijanta nego da kupe digitalno izdanje).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2022, 16:30   #24
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Verujem da bi drugačije posmatrao da ti danas-sutra posao zavisi od toga.

Nije ni UbiSoft samo braća Gijemo, 90% zaposlenih pošteno i mukotrpno odrađuje svoj posao.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Relja (5.8.2022)
Stara 5.8.2022, 16:59   #25
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Opet mašiš poentu. Naravno da pod Ubisoftom ne podrazumevam developere i ostale koji stvaraju igre i rade potplaćeni 60+ h nedeljno. Nego upravo tih "10 %" (sumnjam da he i toliko) koji izrabljuju ovih 90 % a ujedno stvaraju sve veće nezadovoljstvo korisnika svojim poslovnim odlukama.

Uostalom, već se ranije pisalo o kvalitetu tekstova u poslednje vreme (mada sam pre par godina prestao da kupujem redovno, baš jer sam shvatio da kupujem iz navike i da (pre)često budem frustriran površnošću tekstova i kvalitetom broja. Od tada kupim 2-3 broja za redom godišnje da vidim da li je krenulo na bolje, ali subjektivno nije).

I otkud znaš da mi ne zavisi posao od (skoro) iste stvari?
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
DeCoy (5.8.2022)
Stara 5.8.2022, 17:00   #26
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

@DeCoy

Vidi, niko ovde ne podržava pirateriju. Pogotovo ne piratizovanje SK. Problem je što redakcija (po rečima grafičkog urednika) zbog piraterije kažnjava korisnike. I to korisnike koji ne piratizuju, nego plaćaju za taj SK. I to bez ikakvog obaveštenja. Mogao je u prvom postu, ovde, i to da napiše. “Izvinite dragi čitaoci…” Mogao je da ponudi alternativu. Odnosno, kad Novinarnica ne valja, dajte nam drugu varijantu.

Ovako izgleda mnogo neprofesionalno, čak i bezobrazno (informacija tek posle nekoliko dana, bez ikakve opcije).
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2022, 17:14   #27
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.880
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Ko bre ne podrzava pirateriju ?
Pa Kuzmanovic malo malo u svakom predstavljanju novog broja spomene izmedju redova kome je neka igra skupa da ima warez pa neka se posluzi.
Javno suflira u fazonu "igra traje samo 8h, nema multiplejer komponentu, mozda je 60$ previse, al ima warez".
Pa Kole dodaje, tako je, ima warez..

Koje licenerstvo u ovoj temi, pola casopisa su im opisi piratskih igara i programa.
Ako ne sad, onda ogroman period u proslosti.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Relja (5.8.2022)
Stara 5.8.2022, 19:57   #28
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.861
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.843 puta na 1.159 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Wow, vi nas stvarno ne poznajete dobro ili...
Naravno da nam u neku ruku laska to sto postoji toliko interesovanje da nas piratuju. Svesni smo da ti ljudi koji to rade i oni koji skidaju nece kupiti stampani broj na kiosku. To je jesnostavno tako. A opet sasvim je drugacije kad nemas 1000+ eura za neki softver koji ti treba za faks ili da naucis nesto za posao ili igre koje su sve skuplje u odnosu na nesto sto kosta koliko i pleskavica ili kutija cigara...
I kao vecina drugih stvari nije do redakcije, takve stvari po pravilu dolaze "odozgo"...

Nego,... da li je neko primetio da je novi broj na malo debljem papiru...? Mala misaona igra za vas... kakva je veza izmedju ovomesecnog debljeg papira i trenutne nestasice/poskupljenja papira...?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Rockstar (5.8.2022)
Stara 5.8.2022, 20:08   #29
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Pre 20+ godina nije bilo zakona koji bi štitio intelektualnu svojinu pravnih lica koja nisu registrovana u SRJ, štaviše sama država je podsticala piratizovanje takvog softvera.
Mnogo važnije - nije bilo zvanične distribucije originalno softvera! Imali smo sankcije ljudi pobogu.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Relja (5.8.2022)
Stara 5.8.2022, 20:32   #30
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Wow, vi nas stvarno ne poznajete dobro ili...
Naravno da nam u neku ruku laska to sto postoji toliko interesovanje da nas piratuju. Svesni smo da ti ljudi koji to rade i oni koji skidaju nece kupiti stampani broj na kiosku. To je jesnostavno tako. A opet sasvim je drugacije kad nemas 1000+ eura za neki softver koji ti treba za faks ili da naucis nesto za posao ili igre koje su sve skuplje u odnosu na nesto sto kosta koliko i pleskavica ili kutija cigara...
I kao vecina drugih stvari nije do redakcije, takve stvari po pravilu dolaze "odozgo"...

Nego,... da li je neko primetio da je novi broj na malo debljem papiru...? Mala misaona igra za vas... kakva je veza izmedju ovomesecnog debljeg papira i trenutne nestasice/poskupljenja papira...?
Da ne bude da sam osuo paljbu po samoj redakciji... kao i u slučaju UbiSofta, ne krivim "prašinare" nego "glavonje" i konstatujem da je nefer prema ljudima koji kupuju preko Novinarnice da zbog pirata čekaju neopravdano (kao što si i rekao, ko skida pirata, nije ni planirao da kupi a verovatno ni da čita nešto mnogo).
A ovo što si rekao za softver za posao/fax, naravno da stoji (u poslednje 2.5 godine ja sam morao da imam instaliran SPSS, AutoCAD, sada i ArchiCAD). I to ne samo na jednoj mašini. Dolaze inspektori, MIDI "lekova" samo bruji na zvučniku, svi se pravimo ludi, i inspektori i mi u kancelariji. Jb...a, posao mora da se završi
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
oluja (5.8.2022)
Stara 5.8.2022, 20:45   #31
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Wow, vi nas stvarno ne poznajete dobro ili...
Naravno da nam u neku ruku laska to sto postoji toliko interesovanje da nas piratuju. Svesni smo da ti ljudi koji to rade i oni koji skidaju nece kupiti stampani broj na kiosku. To je jesnostavno tako. A opet sasvim je drugacije kad nemas 1000+ eura za neki softver koji ti treba za faks ili da naucis nesto za posao ili igre koje su sve skuplje u odnosu na nesto sto kosta koliko i pleskavica ili kutija cigara...
I kao vecina drugih stvari nije do redakcije, takve stvari po pravilu dolaze "odozgo"...

Nego,... da li je neko primetio da je novi broj na malo debljem papiru...? Mala misaona igra za vas... kakva je veza izmedju ovomesecnog debljeg papira i trenutne nestasice/poskupljenja papira...?
Prvo, te varijante "došlo odozgo" su malo neozbiljne. Valjda postoji neka odluka, koju je neko potpisao imenom i prezimenom. Jasno je meni da nije grafički urednik samoinicijativno odlučio da ne pusti časopis u prodaju. Ko je doneo tu odluku? Drugo, zašto u najavi broja ne kažeš da će elektronsko izdanje kasniti, i koliko?

Iskreno, meni bude veoma neprijatno kad pokušavam da dobijem neki odgovor o tome kako da pročitam ovomesečni broj, a predstavnik redakcije postavi komentar "hej, jel' ste primetili papir".

Kako da mi, koji živimo van Srbije, dodjemo do Sveta kompjutera?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2022, 22:17   #32
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 347
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Kako da mi, koji živimo van Srbije, dodjemo do Sveta kompjutera?
Kompezuj.... posalji neko pice za sledece prelistavanje,licenciraj,ponudi jacu cenu,ponudi 10e,mozda dobijes PDF... i da ne bude da te zezam,apsolutno sam na tvojoj strani. Da sam zaposlen tamo,preuzeo bih obavezu na sebe i slao ti stampano izdanje onako privatno...
Kupovao sam skoro nesto na jednom sajtu,i posto mi je trebala jedna velicina,a u ponudi je bio zadnji primerak ali druge velicine,spazim da postoji opcija da ostavim mail i da mi jave kada dodje moja velicina,a posto sam znao da toga vise nece biti u prodaji i zezanja sam popunio taj obrazac i posle njegovog slanja dobijem obavestenje da moj "upitnik" vazi mesec dana. I prosto sam zaboravio na to.Posle mesec dana dobijam email sa obavestenjem da proizvoda za koji sam zainteresovan vise nece biti u prodaji,ali da mi oni u znak izvinjenja salju kod koji ce mi prilikom sledece kupovine nekog artikla doneti 20% popusta na cenu. E to je jedan detalj koji te na neki nacin cini velikim,korisnika postovanim i povrh svega lojalnim.

A ovo sto se tebi desava te jednostavno tera sto dalje
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2022, 22:33   #33
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Kompezuj.... posalji neko pice za sledece prelistavanje,licenciraj,ponudi jacu cenu,ponudi 10e,mozda dobijes PDF... i da ne bude da te zezam,apsolutno sam na tvojoj strani. Da sam zaposlen tamo,preuzeo bih obavezu na sebe i slao ti stampano izdanje onako privatno...
Kupovao sam skoro nesto na jednom sajtu,i posto mi je trebala jedna velicina,a u ponudi je bio zadnji primerak ali druge velicine,spazim da postoji opcija da ostavim mail i da mi jave kada dodje moja velicina,a posto sam znao da toga vise nece biti u prodaji i zezanja sam popunio taj obrazac i posle njegovog slanja dobijem obavestenje da moj "upitnik" vazi mesec dana. I prosto sam zaboravio na to.Posle mesec dana dobijam email sa obavestenjem da proizvoda za koji sam zainteresovan vise nece biti u prodaji,ali da mi oni u znak izvinjenja salju kod koji ce mi prilikom sledece kupovine nekog artikla doneti 20% popusta na cenu. E to je jedan detalj koji te na neki nacin cini velikim,korisnika postovanim i povrh svega lojalnim.

A ovo sto se tebi desava te jednostavno tera sto dalje
Ne znam da li si video, ali sam lepo ponudio da im pošaljem pare na PayPal. Još uvek nisam dobio odgovor. Zato i vredja, kad je jedini komentar koji neko iz redakcije ostavi je "jel' ste videli papir".
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2022, 22:52   #34
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 347
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ne znam da li si video, ali sam lepo ponudio da im pošaljem pare na PayPal. Još uvek nisam dobio odgovor. Zato i vredja, kad je jedini komentar koji neko iz redakcije ostavi je "jel' ste videli papir".
Ma video sam,ali sam video i to da vas koji se zalite na elektronsko izdanje i samo zelite da dodjete do SK nema ni milion ni hiljadu,vec par ljudi i zaista je pomalo neprijatno citati za svaki broj iste prepiske,vec odavno vam se moglo izaci u susret na brdo nacina.

Sve odaje utisak u najmanje ruku neozbiljnosti od strane SK da ne kazem dve reci koje bi mozda i najbolje opisale koliko ih potresa necija borba da se dodje do casopisa...

Procitao sam broj,rekao bih veoma rano u odnosu na svoje navike,odgledao Prelistavanje i nazalost nisam primetio deblji papir,primetio sam dobar,zanimljiv tekst (o laboratorijama) koji mi je drzao paznju,tekst o Huawei Watch GT3 Pro sam sa zadovoljstvom procitao iako se ne lozim na pametne satove.Huawei MatePAd Paper potpuni promasaj u smislu da sam vec odgledao Kuzmin video prilog o tom uredjaju (video o igri meseca nisam gledao,pa se ne smatram ostecenim ) i da mi dve strane u SK uzalud bacene jer su postale besmislene posle tog video priloga,pa sam sad u dilemi sta da ignorisem video priloge ili casopis... jos mi je zanimljiv bio i tekst o PS Plusu i to je to.

Sad gledam papir stvarno jeste kvalitetniji ili deblji,ali valjda se za 290dinsa to i podrazumeva da bude tako pa mozda zbog toga ne ostavlja utisak. Iskreno najjaci utisam mi je ostavio Kraljevic Marko jer se provlaci kroz vise mesta u broju
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku PinociO na korisnoj poruci:
Dekip (6.8.2022), mvasic (5.8.2022)
Stara 6.8.2022, 8:56   #35
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
pinocio kaže: Pregled poruke
ma video sam,ali sam video i to da vas koji se zalite na elektronsko izdanje i samo zelite da dodjete do sk nema ni milion ni hiljadu,vec par ljudi i zaista je pomalo neprijatno citati za svaki broj iste prepiske,vec odavno vam se moglo izaci u susret na brdo nacina.

Sve odaje utisak u najmanje ruku neozbiljnosti od strane sk da ne kazem dve reci koje bi mozda i najbolje opisale koliko ih potresa necija borba da se dodje do casopisa...

Procitao sam broj,rekao bih veoma rano u odnosu na svoje navike,odgledao prelistavanje i nazalost nisam primetio deblji papir,primetio sam dobar,zanimljiv tekst (o laboratorijama) koji mi je drzao paznju,tekst o huawei watch gt3 pro sam sa zadovoljstvom procitao iako se ne lozim na pametne satove.huawei matepad paper potpuni promasaj u smislu da sam vec odgledao kuzmin video prilog o tom uredjaju (video o igri meseca nisam gledao,pa se ne smatram ostecenim :d) i da mi dve strane u sk uzalud bacene jer su postale besmislene posle tog video priloga,pa sam sad u dilemi sta da ignorisem video priloge ili casopis... Jos mi je zanimljiv bio i tekst o ps plusu i to je to.

Sad gledam papir stvarno jeste kvalitetniji ili deblji,ali valjda se za 290dinsa to i podrazumeva da bude tako pa mozda zbog toga ne ostavlja utisak. Iskreno najjaci utisam mi je ostavio kraljevic marko jer se provlaci kroz vise mesta u broju :d
Ако се не варам, ово је за сада једина порука која се дотиче самог садржаја часописа.
Од како нас је Тодос искулирао, више нико ништа и не пише о садржају.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2022, 9:19   #36
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 347
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Cak se naslovne strane ne komentarisu kao nekad... nesto se ocigledno desava... da l ljudi dizu ruke od casopisa ili ko zna sta je...

Licno kad se zadrzim i imam zelju da procitam od pocetka do kraja 5 tekstova u casopisu za mene je to vrhunski broj. A sto s enaslovne tice uopste mi nije bitno sta je na njoj vec koja broja dominira. To mi je bitno jer tako prepoznajem novi broj (iako mi se ostavlja),ne vodim statistiku,ali mi se cini d anekako crvena dominira Ono kad na kiosku gledas mesec dana izlozen broj crvene boje i onda stigne novi broj gde isto dominira crvena ko ne kupuje redovno i ne obraca paznju... dok recimo kad se pojavi druga boja,kao ona plava novi broj strci i jednostavno mami... sitnica,detalj,glupost,ali sam ubedjen da i to ima svoj procenat uticaja na prodaju
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku PinociO na korisnoj poruci:
oluja (6.8.2022), Relja (6.8.2022)
Stara 6.8.2022, 12:47   #37
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Ако се не варам, ово је за сада једина порука која се дотиче самог садржаја часописа.
Од како нас је Тодос искулирао, више нико ништа и не пише о садржају.
A elektronskog izdanja još uvek nema, niti informacije kad će.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2022, 18:05   #38
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.861
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.843 puta na 1.159 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
A elektronskog izdanja još uvek nema, niti informacije kad će.
Sve sto znam je da ce biti kad glavni urednik odluci. Kad budem nesto znao javicu vam ovde.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
mvasic (6.8.2022)
Stara 6.8.2022, 18:10   #39
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.861
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.843 puta na 1.159 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Cak se naslovne strane ne komentarisu kao nekad... nesto se ocigledno desava... da l ljudi dizu ruke od casopisa ili ko zna sta je...

Licno kad se zadrzim i imam zelju da procitam od pocetka do kraja 5 tekstova u casopisu za mene je to vrhunski broj. A sto s enaslovne tice uopste mi nije bitno sta je na njoj vec koja broja dominira. To mi je bitno jer tako prepoznajem novi broj (iako mi se ostavlja),ne vodim statistiku,ali mi se cini d anekako crvena dominira Ono kad na kiosku gledas mesec dana izlozen broj crvene boje i onda stigne novi broj gde isto dominira crvena ko ne kupuje redovno i ne obraca paznju... dok recimo kad se pojavi druga boja,kao ona plava novi broj strci i jednostavno mami... sitnica,detalj,glupost,ali sam ubedjen da i to ima svoj procenat uticaja na prodaju
Trudimo se da šaramo. https://www.sk.rs/arhiva/ Da ne bude jedana (dominantna) boja dva puta za redom. Mada je tačno, crvena dominira zato što nam svi savetuju da je forsiramo zato što je "upadljivija" na kioscima... iskreno, lično ne verujem da je našim čitaocima to toliko bitno kao kad se ljudi predomišljaju oko toga koje će dnevne novine da kupe...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
mvasic (6.8.2022)
Stara 6.8.2022, 18:47   #40
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2022

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Sve sto znam je da ce biti kad glavni urednik odluci. Kad budem nesto znao javicu vam ovde.
Hvala.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com