Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.8.2014, 8:53   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom King’s Bounty: Dark Side

Šta je ovo, niko ne pominje novi KB? Smorio vas konačno.

Official Site

Ovog puta za izbor imamo 3 moguća lika, svaki od njih je jedna klasa:
Spoiler za Slika:


Malo pre listam SK i vidim opis. Ne sumnjam u to da nije bog zna šta (mada je 75 i dalje fina ocena) i stvarno smaraju sa beskonačnim otezanjem da naprave pravi nastavak, ali sa obzirom da nema ničeg drugog na vidiku moraće da posluži.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Ekiman (21.9.2014)
Stara 20.8.2014, 1:34   #2
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Šta je ovo, niko ne pominje novi KB? Smorio vas konačno.
Jeste. Posle 5 ili 6 sličnih igara i ekspanzija, nemam više živaca. Moja žena ga je ovaj put igrala, ja samo povremeno posmatrao. Čini mi se da nije bagovit kao Warriors of the North, što je izgleda jedina dobra strana. Čini mi se da ima previše overpowered jedinica sa kojima moraš da budeš retardiran da ne oduvaš sve na mapi bez gubitaka.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2014, 23:33   #3
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Ja sam konacno krenuo pre par dana da ga igram i mogu reci da mi je prilicno interesantan.

Jeste da i dalje izgleda kao ekspaznija za prethodne nastavke, ali su ovaj put uneli nekoliko novina da igra bude dovoljno zanimljiva.

Velika promena je sadrzana u samom naslovu.
Po prvi put je igrac u ulozi "zlih sila", ali sa manje/vise istim zadatkom. Spasiti svet od narusavanja balansa dobro/zlo, tako sto ce pobiti na mapi svaku zivuljku koja naginje na "light" stranu .

Interesantan je i proces napretka kroz igru, gde igrac ima svojevrsnu "bazu" za koju vrsi regrutaciju razlicitih heroja koje prevodi na tamnu stranu ("Come to the dark side") ili ih ubedjuje da rade za istu.
U samoj bazi igrac pomaze u organizaciji prozivodnje razlicith tipova jedinica i sama ta pomoc zahteva prilicna ulaganja (i novcana i u novom tipu "quest itema" - zatvorenicima).

Interesantno je koliko su podgili troskove za obavljanje pojedinih zadataka. Sad je uobicajeno da ti razni likovi traze 100000 valute da bi obavili neki posao.

Mozda najveca novost je odredjen stepen nelinearnosti u samim zadacima.
Veoma brzo po zapocinjanu igre, broj aktivnih kvestova prelazi cifru od 10 i samo raste kako se napreduje kroz igru (moja je procena da sam sad na pola igre i imam aktivnih 30 kvestova). Veliki broj tih zadataka je opcionog karaktera i ne mora se zavrsiti, ali me ipak to vuce da pokusam da resim svaki. Pojedini zadaci mogu da se zavrse na razlicite nacine (pogotovu je to slucaj gde ti traze razne princeze).
Takodje dosta tih kvestova traze cesto vracanja na vec zavrsene/ociscene lokacije/ostrva.

Inace, kod mene igra ima tendeciju izletanja na desktop pa mi je preslo u naviku da snimam posle svake borbe. Na pocetku igre sam imao veci problem sa tim (bas cesto izletanje), ali kako sam malo napredovao dalje kroz igru, i to izletanje na desktop se prilicno proredilo.

Sto se tice balansa jedinica, nisam primetio neku razliku u odnosu na ranije delove, ali jos nisam probao ni delic jedinica (vidim da ima nova jedinica koja deluje bas jako - jahacice zmajeva, ali jos nisam dosao do toga da imam novca da ih unajmim ).
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku choi na korisnoj poruci:
Ekiman (21.9.2014), salealexic (17.9.2014)
Stara 21.9.2014, 23:37   #4
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

O pa ovo se mora odigrati u ovom super suvom periodu kada sam se vec odlucio da probam novu Castleveniu koja citam recenzije nije bas nesto dobro prosla ovo ce biti prijatno osvezenje

Nema veze sto je sto puta prozvakana formula kada je dobra
Samo kako da igram ovo na normal ili na hardu.Zadnju ekspanziju sam presao na hard ali mi je bogme trebalo dosta vremena
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2014, 14:41   #5
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Ja sam sve nastavke igrao na normal.
Tesko nadjem vremena i na ovoj tezini, a jos da je na hard pa da mi traju borbe jos duze verovatno nikad ne bih zavrsio ni jedan deo.

Jedna stvar koju primecujem je da uopste do sada nisam imao "big boss" borbi (zaba, gustera, kornjaca, krakena ili sta god je ranije postojalo).
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku choi na korisnoj poruci:
Ekiman (22.9.2014)
Stara 26.9.2014, 8:07   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Počeo sam da igram. Nakon prvih 5-6 sati mi deluje prilično dobro. Igranje sa negativcima je baš zabavno. Dijalozi su mi duhovitiji nego ranije i često se nasmejem. Jedino što smatram da je moglo zanimljivije da se odradi su rage abilities, sve ostalo mi deluje zanimljivije od Wotn.

Edit: Evo da dodam i da mi je igra za preko 10 sati igranja izletela samo jednom, pri prelasku u novu zonu. Drugih tehničkih problema nema. Utisak je i dalje jako pozitivan. Ljubiteljima žanra svakako preporučujem da probaju, zanimljivija je i svežija nego što sam očekivao.

Poslednja ispravka: Aibo (27.9.2014 u 19:37)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2014, 17:13   #7
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Posle stvano dosta vremena konacno zavrsih igru.
Stvarno ima mnogo kvestova, a u velikom broju njih se zahteva putovanje izmedju ostrva tako da to prolongira igru prilicno.

Sto se tice tezine igre, prestala je da bude izazov kad sam obavio sve zadatke na Atrixus-u.
Kao nagrade sam dobio nekoliko predmeta koje smanjuju "leadership requirements" za demone, tako da su obe vrste impova u ogromnim brojevima postali suvise dominantna jedinica za 99% borbi.

Heroj pre poslednje borbe (jedina boss borba u igri).


Statistike po zavrsetku:


Poslednja ispravka: choi (5.10.2014 u 20:19)
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 23:09   #8
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

7k impova
Ja igram na hardu otrkio sam pola mape ne mogu da verujem da su izbacili mini bosove
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 19:14   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Hladno nisam primetio da ih nema a otkrio sam preko pola mape. BTW, vodim vampira tj. maga, a najviše volim upravo vampire, oni su mi dve obavezne jedinice. Prvi idu u vatru, kolju se sve vreme i završe bez gubitaka.

Edit: Isprobao sam Dragon Wariors, tj. pukao 1 300 000 za 13 kom. Jedino što mogu da kažem je da vrede svaku paru. Osnovni napad je vrlo jako linijsko prženje kao kod crvenih zmajeva ali ima 2 mnogo jaka abilitija:
Spoiler za Ako neko želi da bude iznenađen:
1. Priziva jedinicu random zmajeva na bilo koje polje na terenu. (jednom po borbi)
2. Aterira na polje i nanosi prilično veliku štetu svim protivnicima na tabli, što su bliži to je veća, ali ne slabi mnogo sa daljinom. (može svaki drugi potez)

Sa obzirom da imaju 900 HP-a i ogroman defense, uz malo pažljivog igranja ih ne gubim uopšte, tako da na ovo gledam kao na one time investiciju.

Poslednja ispravka: Aibo (11.10.2014 u 22:57)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2014, 14:33   #10
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Upravo su oni overpowered jedinica. I je li normalno da neko na kraju void sa sobom 210 Archdemona, jedinice 6. nivoa? I naravno, nabiješ im defense da bude takav da jedva da prime damage kad ih neko udari. I kakav izazov posle toga da imaš?

Ja sam u prethodnoj ekspanziji sam sebi upropastio igru, jer sam igrao sa tri jedinice elfova sa critical hit chance preko 100%. Nakon što nabaviš takve iteme, borbe postaju samo klikanje koje obavljaš reda radi. Ovakva se igra zbog izazova, a nešto ga slabo ima. Igra nema sjajnu priču, ne trebaju ti za nju refleksi, ne saživljavaš se sa likovima, i ako oduzmeš iz jednačine i izazov u borbama, sve postaje besmisleno.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2014, 21:20   #11
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Imaš pravo, evo upravo sam očistio celo ostrvo "invincible" elf-ova a da nisam morao da odem po refil vojske. A samo par sati ranije u igri sam pažljivo tražio na koga idućeg da udarim.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2014, 15:07   #12
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Samo jedno pitanje: u odnosu na WotN, da li je ova igra imalo dinamičnija? Pitam jer mene jo WotN stvarno smorio u jednom trenutku i to debelo...
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2014, 15:54   #13
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Ima nekih novina,novih jedinica ali princip je isti,ali definitifno ako si fan KB treba probati,Ja igram na hardu kao i zadnja tri dela i mogu reci da ima izazova posebno da se zavrsi bitka bez izgubljene jedinice.Qestovi su dinamicniji i povezani ali to je po meni mana ovoga puta
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2014, 19:10   #14
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Samo jedno pitanje: u odnosu na WotN, da li je ova igra imalo dinamičnija? Pitam jer mene jo WotN stvarno smorio u jednom trenutku i to debelo...
U vidu samog gameplaya je to i dalje potpuno ista stvar, nema nikakvih novina, napetijih borbi... U vidu priče i kvestova mi je ovo svakako zanimljivije od Wotn koji je i mene smorio prilično. Biti zloća za posledicu često ima funny kvestove i dijaloge koji me nakon 70-ak % igre i dalje nisu smorili. Sa te strane je svakako življa.

Edit: Ima jedna sitna ali pomene vredna stvar. Omogućen je jedan vid brzog putovanja između lokacija, a nativne jedinice su mahom grupisane na jednom mestu (cemtralni hub). Zato mnogo brže skoknem po refil i nazad u tuču. Sitnica ali mi ponekad baš znači to što ne moram da se razvlačim tamo vamo da dopunim sve jedinice, kao u Wotn gde sam večito imao jedinica sa minimum 3 različita ostrva.

Poslednja ispravka: Aibo (15.10.2014 u 19:18)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 13:41   #15
Necro
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 156
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Obozavam Heroes of Might and Magic i King's bounty serijal. Mislim da je prosle godine ovo bila jedina igra koju sam odigrao. Utisci:

Najbagovitiji King's bounty do sada. Ne sjecam se da mi je ovoliko puta neka igra izletala u desktop. Kazu da se to izletanje na desktop dešava češće na starijim konfiguracijama (odigrano na dual core procesoru na 775 ploci). Ne znam kakvo je stanje sa patchevima sada, da li su rijeseni ti problemi.

Igra mi se dopala ali questovi su mi nekako bili najzaguljeniji - teže ih je bilo riješiti nego u prethodnim nastavcima. Za neke sam morao da potrazim pomoc na netu, ranije to nisam morao da radim. Mrzim pocetak igre, tj pocetne borbe. Bas su mi smorne.

Odigrao sam igru sa sve tri klase, presao igru prvo na normal pa na hard pa na impossible. Magija koju sam abuseo-vao sa sve tri klase je Call Nature:

1. Neoline the Demoness. Ima najgore companione jer joj omogucavaju visak regalia slotova. Regalia predmeti nisu medju najjacima. Nabavio neke mocne predmete koji su smanjivali leadership potreban za demone tako da sam mogao da regrutujem preko 200 Archemona. Zbog tih predmeta leadership za novu zensku demonsku jedinicu je bio 2 sto je suludo. Sigurno neki bug. Pocetak je najlaksi sa Neoline i ako ne znate koju klasu da birate birajte nju.

2.Orc (warrior). Sa njim je najteze poceti. Dosta je slab u pocetku. Kada se razvije onda je bas mocan i njegovi skilovi vezani za rage i damage bas olaksavaju borbe.

3.Vampire(mage). Meni je najzabavnije igrati sa magom. Intellect se moze nabudziti do 100 (ako ne i vise). Sa takvim intellectom book of evil je uradio sulud damage poslednjem bossu (preko 90 000 damagea). Crni zmajevi i Dragon Rideri su imuni na armagedon pa sam ga cesto koristio. Crni zmajevi/Dragon rideri, armagedon, summon od dragon ridera, call of nature (carobnjakov call of nature je najmocniji zbog visokog intelekta) ako je teza borba = dobitna kombinacija. Book of evil koristim za bossa a ponekad ga koristim za bas "tvrde" jedinice. Vampir ima najkorisnije companione - daju mu bonus na manu i dodaju slotove za najkorisnije predmete.

Rage skillovi:

Vampirovi skillovi su najgori.
Orc - prvi skill je dobar, narocito u pocetku, a i poslednji mi je koristio al samo kada igram sa orc-om
demoness - jealousy mi je jedan od omiljenih i najkorisnijih skillova uopste. Onaj njen treci skill nisam ni koristio

Poslednja ispravka: Necro (3.3.2015 u 1:08)
Necro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 21:01   #16
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Meni nije izbacilo mislim ni jednom ali sam igrao sa nekom zakrpljenom verzijom.Ja nikada nisam ni mogao da regrutujem dragon raidere od zmaja posto sam istrosio sve princeze dok nisam otkljuco tu opciju to jest na neki nacin pobedio sam samog sebe
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2015, 11:24   #17
Necro
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 156
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Koju verziju si koristio?

Vidjeh sada da se na GOG.com pojavio KB: Dark Side. Riječ je zakrpljenoj verziji koja je DRM free. Pretpostavljam da je to najbolja verzija pa cu gledati da nju nabavim.
Necro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2015, 0:21   #18
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

nebi stvarno mogao reci ali bio je neki update 3 po redu...vajda...
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2015, 12:41   #19
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Meni je par puta izleteo na desktop kada sam bio na oko 50% kampanje, uglavnom prilikom prelaska iz zone u zonu pa je čest save potpuno sanirao posledice. Drugih bagova nisam primetio. U odnosu na Heroje 6 ovo je zlato.

Inače sam tek pre neki dan završio, smorio sam se negde u drugoj polovini igre kada sam postao OP, pa iskulirao dok se nisam uželeo. Sve u svemu, po meni svakako bolji i zanimljiviji deo od WOTN-a. Humor oko cele dark side priče mi se posebno sviđa. Da nisu dozvolili ovakav OP u drugoj polovini igre, bio bi mi rame uz rame sa The Legend i Armored Princess.

I mislim da je sada stvarno bilo dosta ekspanzija, zamor materijala je već ogroman. Nešto novo sa više novina bi bila prava stvar.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2015, 2:09   #20
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
I mislim da je sada stvarno bilo dosta ekspanzija, zamor materijala je već ogroman. Nešto novo sa više novina bi bila prava stvar.
Da ovo je gore od zamora materijala, posle HOMM3.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The dark side of Comodo products ZoNi Aplikativni softver 2 27.10.2011 22:36
King's Bounty Online DylaN MMORPG igre 2 9.7.2010 16:18
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com