Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2015, 16:20   #441
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown

To je ono kada nešto nekoga jednostavno ne interesuje.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2015, 1:05   #442
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown

Šta god bilo, posle ovog moda teško je vratiti se originalnoj igri, jer ispada previše uprošćena i laka. Tako da, plus od mene za Long War, non stop izlaze nove verzije, jedva čekam da vidim kako će da izgleda kad završe rad na istom.
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2015, 17:23   #443
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown

Stiže nam X-Com 2

Citat:
2K and Firaxis Games today announced that XCOM® 2, the sequel to the Game of the Year* award-winning strategy title XCOM®: Enemy Unknown, is currently in development for Windows-based PC. Developed by Firaxis Games, XCOM 2 transports players 20 years into the future, where humanity lost the war against the alien threat that has established a new world order. The secret paramilitary organization known as XCOM is largely forgotten, and must strike back to reclaim control of Earth and free mankind from the aliens’ rule. XCOM 2 is currently scheduled for release in November 2015. The game will also be coming to Mac and Linux via Feral Interactive.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko Radonjic na korisnoj poruci:
goranmax (1.6.2015), mmn2911 (1.6.2015)
Stara 28.3.2016, 23:49   #444
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown

Tek sad prvi put igram igru, ali odmah sam krenuo sa Enemy Within dodatkom. Tako da ne znam koje su razlike u odnosu na Enemy Unknown, ali ovo ovde što vidim je boli glava.

Nisam igrao originalni X-Com, tako da ne mogu da ga poredim sa originalom, ali ova igra je remek delo. Ni sam ne znam šta sam toliko čekao do sad da bih je odigrao, mada je dobro došla na ovu sušu budući da mi je matora kanta pa od prošle godine odigram tek poneku nezahtevnu igru (tipa platforma ili igre iz izometrijske perspektive).
Totalna customizacija svega i nejednostavnost je ono što treba nama iskusnim matoranima. Posledice svojih odluka i loše ulaganje u tim i uošte u bazu ima posledice na misije i uopšte tok igre, i to je veliki plus. Dok god igra ne vuče za rukav, to može samo dobro da bude.
Igram na Normal i uključen Ironman mod. mislim da je to za prvi prelazak taman. Volim svaku igru da krenem na Hard ali nisam hteo ovde da se zalećem baš zbog posledica a i neiskustva u X-Comu.
Ne znam dokle sam stigao, malopre sam odbranio bazu, sad me čeka nova Exalt misija.
Pola tima su mi mekovi, dvojica su genetski modifikovani, a ostatak menjam, tu je i onaj mali SHIV robot kada mi se povređuju ljudi. Mada planiram da ubacim i trećem meka, trenutno je u pripremi za teren. Tom trećem bih da stavim bacač plamena, taman sam ga i nadogradio uz onaj elerium.

Za sada, od mene 9/10, jedina mana je minimalna repetativnost i isto takvi tereni. I priča nije baš nešto. A i glas one glavne naučnice mi ide na q.
Navukao sam se k'o pajdoman.
A X-Com 2 ide pri vrh liste igara koje me čekaju kada se počastim novom kantom.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2016, 0:16   #445
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown

Jednom sam samo prešao igru dok nisam instalirao ekspanziju ubrzo nakon toga. Glavne razlike su ti dodaci mech troopera, base defense misije, novi resurs koji nestaje sa mape nakon nekoliko poteza, i EXALT frakcija. Isto se sjećam da su tad ubacili i opciju da članovi odreda pričaju svojim nativnim jezicima.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2016, 13:06   #446
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown

Evo sad sam uzeo da počnem igrati ovu dosta hvaljenu igru, kad je pokrenem nudi mi da biram Enemy Unknown ili Enemy Within. Mislio sam da se Enemy Witnih integriše na osnovnu igru (Enemy Unknown) i proširi je, i da se onda pokreće samo ta proširena verzija. A o čemu se radi kad mi daje da biram jedno ili drugo? Koliko sam ovde iz komentara shvatio igra je bolja sa Emeny Within, ali mi nije jasno zašto mi nudi obe verzije, i da li onda prvo igram Enemy Unknown ili mogu odmah Enemy Within jer on sadrži sve što i Enemy Unknown?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2016, 13:17   #447
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown

Mislim da sejvovi iz osnovne igre nisu kompatibilni za ekspanzijom. Tako da imas izbor sta da igras.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2016, 13:20   #448
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Evo sad sam uzeo da počnem igrati ovu dosta hvaljenu igru, kad je pokrenem nudi mi da biram Enemy Unknown ili Enemy Within. Mislio sam da se Enemy Witnih integriše na osnovnu igru (Enemy Unknown) i proširi je, i da se onda pokreće samo ta proširena verzija. A o čemu se radi kad mi daje da biram jedno ili drugo? Koliko sam ovde iz komentara shvatio igra je bolja sa Emeny Within, ali mi nije jasno zašto mi nudi obe verzije, i da li onda prvo igram Enemy Unknown ili mogu odmah Enemy Within jer on sadrži sve što i Enemy Unknown?
I zbog sejvova a i nude ti izbor kao i skoro svaka igra sa ekspanzijom. Nekim ljudima se mozda ne dopada pa su stavili i tu opciju. Moja preporuka je da igras sa ekspanzijom, prica je ista samo malo prosirena, trebalo bi tu da ima i par DLC-ova.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2016, 15:02   #449
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Enemy Unknown

Počeo sam sa ekspanzijom
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ufo, xcom

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
World of Tanks BigBadVuk Mrežne igre 32062 7.10.2023 16:34
Wolfenstein Enemy Territory - Open Source TheDushan Mrežne igre 2 1.6.2011 12:28
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
UFO: Enemy Unknown Vladimiros Stare igre 15 4.7.2006 3:23
Ponovo problem sa TV-om HacKing Slobodni softver 3 5.5.2006 19:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com