Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2010, 16:38   #161
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

E ljudi stvarno ste preterali.
Ovo je tema za ljubitelje Total War serijala i dela svetske istorije koja se odigravala na Japanskim ostrvima i kojim će se baviti budući nastavak pomenutog strateškog serijala.
Svi vi, koji ste ljubitelji samo Evropske istorije od Antike do Francuske revolucije imate već otvorene teme na forumu o delovima TW-a koji su se bavili tim periodima istorije koji vas interesuju, pa tamo izložite svoje kritike, želje i mišljenja o istim a nas ostavite da uživamo i da raspravljamo o Šogunu 2.
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Silent Otto na korisnoj poruci:
Bascelik (2.9.2010), Dimo (2.9.2010)
Stara 2.9.2010, 18:36   #162
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Ja se zaista pitam odakle ovoliko internet, kablovskih istoricara odjednom. Stvarno nije u redu, ne pise mi se ovde jer imam osecaj da cim nesto napisem ima odmah neko da me osporava ili razbistri oci. Hocu na miru da diskutujem o igri, a da pricamo sad i uporedjujemo 2 razlicita sveta, nije problem, samo na drugoj temi.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 18:58   #163
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Ok, ok, pardoniram, htedoh samo da coveku ukazem na gresku koja se pravi kad se gleda mnogo diskaverija i histori cenela, ali na kraju krajeva, pravo na misljenje je ustavom zagarantovano.

On with the show, i uzgred budi receno, moze se voliti feudalni Japan i njegova istorija kao i igre smestene tamo, a da se nema tzv. fanboy efekat kad su u pitanju samuraju i katane.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (2.9.2010), divljak (3.9.2010), pentraksil (3.9.2010)
Stara 2.9.2010, 20:35   #164
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ok, ok, pardoniram, htedoh samo da coveku ukazem na gresku koja se pravi kad se gleda mnogo diskaverija i histori cenela, ali na kraju krajeva, pravo na misljenje je ustavom zagarantovano.

On with the show, i uzgred budi receno, moze se voliti feudalni Japan i njegova istorija kao i igre smestene tamo, a da se nema tzv. fanboy efekat kad su u pitanju samuraju i katane.
Hvala ti, o herald of doom, sto si mi otvorio oci, i otkrio istinu..

Ovo je mozda zaebancija, ali dobro pokazuje koja je tajna katane, a to je elasticnost (zato sto je ostrica pravljena od celika, a ostatak ili od gvozdja, ili od celika niske gustine), sto joj omucava da sece a da se ne lomi kada dodje u kontatk sa necime izuzetno tvrdim..

Odgledati 2.15 i 4.25 (obratite paznju na 2.15 kako se ostrica izvrce)..
http://www.youtube.com/watch?v=EDkoj932YFo.

Hasan seckati http://www.youtube.com/watch?v=Z8sSi...eature=related.

P.S. Necu vise..

Poslednja ispravka: nameless1 (2.9.2010 u 21:06)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 22:51   #165
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ok, ok, pardoniram, htedoh samo da coveku ukazem na gresku koja se pravi kad se gleda mnogo diskaverija i histori cenela, ali na kraju krajeva, pravo na misljenje je ustavom zagarantovano.

On with the show, i uzgred budi receno, moze se voliti feudalni Japan i njegova istorija kao i igre smestene tamo, a da se nema tzv. fanboy efekat kad su u pitanju samuraju i katane.
Amin. I ja sam porastao uz nindza kornjace, ali ipak...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 22:52   #166
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Covece, ne znam zasto se nerviras i ljutis? Ti volis evropski nacin ratovanja. ...
Zato shto je neko ovde poceo sam Japanci bi sasekli 30 glava ko od shale svojim mocnim katanama itd. Nisam bash banalizovao i generalizovao stvari ko shto kazesh ...
Trebalo je samo ovo da stavim
Citat:
Japanci su samo ljudi ... samo ljudi ... Nisu mashine za ubijanje koje secu ljude na pola itd.
Necu vishe da vodim besmislenu ninja vs pirate raspravu .... odnosno Japan vs Europa ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 23:04   #167
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Borba do smrti.. Gde ces bolji dokaz od ovog.
http://www.youtube.com/watch?v=RWCh1...eature=related.

End of discussion..

P.S.
Citat:
Japanci su samo ljudi ... samo ljudi ... Nisu mashine za ubijanje koje secu ljude na pola itd.
0.20" Brate ovo bi saseklo trojicu ljudi na pola, dok kazes piksla..
http://www.youtube.com/watch?v=23_Ry8-uoiQ..

Poslednja ispravka: nameless1 (2.9.2010 u 23:21)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 23:25   #168
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Mislim da je vrijeme da stanemo sa ovom pointless diskusijom. Pustio sam da se otvori rasprava, i sam uzeo neznatno učešće u njoj i dozvolio da svako napiše svoje mišljenje i odbrani ga potom. Smatram da je besmisleno dalje pričati o istoriji i presipati stvari iz šupljeg u prazno, jer je očigledno da se vraćamo na početak. Stoga bih zamolio da se istorijske rasprave i iznošenje ličnih afiniteta nastave preko privatnih poruka, a ovdje se okrenemo konkretnoj igri koja je svakim danom sve bliža.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
Silent Otto (4.9.2010)
Stara 5.9.2010, 1:16   #169
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Shogun 2: Total War Battle Report
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 1:02   #170
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Znam da smo zavrshili sa prepucavanjima o Japanu ali procitajte ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Mimizuka mislim da je to upravo iz perioda o koji igra obracuje ...
Vidite da samuraji nisu uvek tako savrsheni ... Ovo mu dodje ko cele kula samo u Japanskoj verziji ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 19:37   #171
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Ko kaze da su bili savrseni? Nisu oni bili nekakve dobrice, koje spasavaju princeze iz najvisih kula, vec ratnici kojima je najveca cast da ubiju svog protivnika, ili da sami poginu na bojistu. Ta brutalnost, u kombinaciji sa vestinom i fanatizmom (od svakog samuraja se ocekuje da izvrsi hari kiri, kada mu kojim slucajem pogine gospodar), je ono sto ih je cinilo odlicnim borcima. A itekako su izmasakrirali polovinu Azije, i dan danas ne mogu da im oproste (iako su ovi danasnji Japanci seka perse, zbog kojih se njihovi samurajski preci prevrcu u grobu)..

P.S. I ona rasprava je (barem sto se mene tice) bila uglavnom zaebancija; naravno da i ja vise volim istoriju Rima, Stare Grcke, pa i srednjeg veka u Evropi, nego Japana, ali itekako je i Japan egzotican, drugaciji, romantican, i u kombinaciji sa najboljim ratnicima ikada (po mom misljenju) sjajan je setting za jedan Total War naslov..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
pentraksil (6.9.2010)
Stara 6.9.2010, 23:17   #172
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Znam da smo zavrshili sa prepucavanjima o Japanu ali procitajte ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Mimizuka mislim da je to upravo iz perioda o koji igra obracuje ...
Vidite da samuraji nisu uvek tako savrsheni ... Ovo mu dodje ko cele kula samo u Japanskoj verziji ...
Isto to su radili i Spartanci-svojim odbeglim saveznicima, Rimljani-svima onima koji nisu bili građani večitog grada, Krstaši-kome god su stigli...khm...mi-kad bi nam udarila krv u glavu i pao mrak na oči, svima onima koji bi u tom trenutku stajali nasuprot nas.Tako da je takvo ponašanje prema protivniku verovatno svojstveno suženoj perspektivi ratničkog uma.

I za kraj, pomenute invazije Japanaca na Koreju su neslavno propale i sve što su mogli da ponesu kući kako bi se hvalisali (jel vam ovo zvuči poznato?) su skalpovi ubijenih protivnika.
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2010, 23:31   #173
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Jedan od najgorih genocida u istoriji covecanstva je rimsko razaranje Kartagine, i divljacko unistenje celog jednog naroda, koji je itekako bio civilizovan i napredan u to vreme..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 0:37   #174
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Nazalost genocida kolko hocesh ...
Zanimljivo da su Japanci krili ovakve stvari do 80tih ...

Mnogi osvajaci su osvajali i vece teritorije a nisu pravili ogrlice od ushiju ...
Jedno je ubiti nekog ko pruza otpor ubiti u borbi a sasvim drugo je ubiti sve shto se mice ... Odsecanje glave u borbi za cilj ima da zaplashi protivnika, demostrira snagu, umece itd. ali secenje ushiju posle borbe je potpuno neposhtovanje porazenog protivnika i izivljavanje ... Ocigledno tolike godine ratovanja su im udarile u glavu ... Moje mishljenje je da je to grozno a josh vishe shto ovo nije bila casna ratnicka borba vec klanje i zena i dece ... Tako da sam hteo da razbijem stereotip o samurajima kao besprekorno casnim ratnicima ...

Prakticno danas bi se to smatralo ratnim zlocinom ...
Recimo i Americki marinci su slicno cinili po Aziji ... A niko nije kaznjen ...

Evo recimo primer Europe vs Japan ... Pade mi na pamet spominjesh Japanski fanatizam ...
Housecarli Skandinavski ratnici (prisutni i u anglo-saksonskoj Engleskoj) od kojih se takodje ocekivalo da poginu u borbi ako njihov gospodar pogine ili da daju svoj zivot umesto gospodarevog ... Bitka za Hastings 1066 ... Najpoznatiji primer ...
A oni nisu pravili ogrlice od ushiju a josh manje skupljlali ushi civila da popune kvotu ...

Dakle imalu su reputaciju da su najbolji vojnici, jaki, veshti sa oruzjem, fanaticno lojalni itd. itd. Shto je po meni mnogo blize modelu "idealnog ratnika"
Ako tako neshto uopshte moze da postoji ...

A u Evropi headhunting (trophyhunting) je postojao jedino kod nekih Kelta cega su se Rimljani gnushali i shto je iskorenjeno i pre srednjeg veka ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 0:58   #175
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
...iako su ovi danasnji Japanci seka perse, zbog kojih se njihovi samurajski preci prevrcu u grobu)...
slight OT:

Heh, kad god cujem da neko poredi danasnje japance sa njihovim istorijskim korenima i kaze kako su danas oni slabici u odnosu na samuraje i shogune odmah se setim one direktorske "Nikon, Honda, Kavasaki, mali zuti opet jaki, najlepsi je tresnjin cvet, sto osvaja ceo svet", modernih zaibatsua i vrlo verovatne (i ne tako daleke) buducnosti olicene u necemu sto bi licilo na Arasaku iz Cyberpunka 2020... nisu se oni nista promenili (sem sto imaju malo komplexa od amera), samo su na vreme ukapirali da od sepukua nema leba i da finansijska katana sece daleko bolje od ma koje legure bez obzira koliko je puta kaljena
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 2:02   #176
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Meni je, recimo, taj koncept harikirija glup do besomucnosti. Ok, ako neko oce da se bori do smrti to je nekako uzviseno, ali ti da se roknes zato sto je gazdu drmnula srcka od previse sakea i gejsi (ili decaka!?) Neka hvala.
Najbolje su ratovali u srednjem veku katolici sa katolicima i pravoslavni sa pravoslavnima (uz par izuzetaka naravno) Nema ubijanja osim ako se ne rita mnogo. Francuz zarobi Engleza, odevede ga ciku dok rodjaci ne skupe otkup, sprijatelje se, napiju se par puta zajedno, ovaj mu kresne zenu...opusteno...a ovi? Krk noz u creva! Neka hvala!
Slicna prica bese i ovde na Balkanu, zarobe Srbi Bugare, aj dajte oruzje pa kud koji braco Bugari, jer vrana vrani oci ne vadi! Ali kad se zato sretnu tomovi iz razlicitih liga! Jao i kuku i lele!
Ne mogu, a da ne zamislim situaciju u kojoj bi neki Francuz zarobio nekog dobrostojeceg samuraja. Francuz sav happy, ce da uzme dobru lovu za otkup, a ovaj oce da mu se rokne na pravdi boga! Pa ga ovaj moli, a Japanac ni da cuje! Mislim da bi svisnuo od muke.
Ovo je cisto zezanje naravno.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 2:19   #177
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Ortak koji se bavi Shadow Warrior disciplinom mi je ukazao na ovu pesmu.

http://www.youtube.com/watch?v=BK2OB3k3Fe4


JEste da je u pitanju domaca grupa ali ko voli samurajski trip ova pesma ce ga odvesti u stari Japan.

Bio sam skeptican ali ne znam odakle im ovakva inspiracija.

Bas me zanima vase misljenje.

Zadnja 2min su fenomenalna.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 17:14   #178
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Bio sam skeptican ali ne znam odakle im ovakva inspiracija.
Pa igrali su Shogun. Nije losa pesma, iako je trip teski u pitanju..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 17:39   #179
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Harakiri ili finije rečeno Sepuku, nikako nije samo puko paranje trbuha iz nekog ko zna kog razloga.
Bitno različitom je čini osećaj odgovornosti, što je za nas Balkance totalno ne pojmljivo.
Samuraja je njegov gospodar hranio; oblačio; opremao; obezbeđivao mu smeštaj; plaćao ga, što je totalno suprotno od srednjovekovnog viteza koji je to sve morao sam da finansira da bi sačuvao titulu i posede koje je dobio od svog sizerena.
E sad zamislite da tom samuraju neko ubije gospodara, logično postavljalo se pitanje šta su radili njegovi samuraji, na koje je on prethodnih godina i decenija trošio svoj imetak, kada su dozvolili da im otac klana bude ubijen.
Odgovornost im je nalagala da se osvete (kao u priči o 47 vernih samuraja) i da izvrše Sepuku jer bez gospodara sledilo im je sigurno raspuštanje i tumaranje osramoćenih i bez cvonjka od vrata do vrata tamošnjih feudalaca u potrazi za bilo kakvim angažmanom i činijom pirinča.

Poslednja ispravka: Silent Otto (7.9.2010 u 20:17)
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 21:55   #180
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
Silent Otto kaže: Pregled poruke
jer bez gospodara sledilo im je sigurno raspuštanje i tumaranje osramoćenih i bez cvonjka od vrata do vrata tamošnjih feudalaca u potrazi za bilo kakvim angažmanom i činijom pirinča.
Drugim recima da postanu ronin placenici. Kad smo vec kod njih, CA je potvrdio da ce ih biti u igri, kao upravljive jedinice..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
japan, shogun, total, total war, war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Total Commander neće na FTP real022 Aplikativni softver 3 1.4.2009 14:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com