Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2007, 21:26   #1
Cheguevara
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 189
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cheguevara
Arrow Prenos hard diska

Da li je moguce da iz svog kucista izvadim HARD DISK i prenesem ga kod druga na komp, i tako prebacim neke fajlove, ako obojica imamo Windows? Ako moze recite sta treba da radim i da li su moguci problemi.
Cheguevara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 21:32   #2
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Vec postoji tema, ali ajde opisacu ti ukratko: izvadis hdd, odneses do druga i ne ubacujes odma hd, vec tamo gde ubacujes IDE kabl, tu pored imas jedan mali jumper koji stoji vertikalno verovatno uboden na prvom gornjem i prvom donjem pin-u. Ti ga lepo izvuces, i ubodes na drugi i treci pin u prvom redu. Tako si prebacio da se windows dize sa njegovog hd-a i neces imati problema sa nekompatibilnostima. Onda stavis hd na isti IDE kabl kao sto je i njegov hd, podignes sistem, i win ce ga verovatno sam naci. To bi bilo to.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 21:37   #3
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Samo zbog ovih situacija kupio sam fioku

Samo pazi da prilikom transporta ne dozivi neki udar ili pad ,HDD je jako osetljiv.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 22:50   #4
Serbian M.M.L.
Novi član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: Negde gde pada kisa
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Meni je jedan tako nastradao
Serbian M.M.L. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 23:03   #5
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: prenos Hard diska

Takodje bi trebalo da vodis racuna o tome jesu li diskovi ATA ili SATA. Ukoliko je taj tvoj hard SATA, i tvoj prijatelj mora da ima odgovarajucu plocu koja to podrzava da bi ga uspesno povezao.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 18:23   #6
Robert
Član
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Wien
Poruke: 96
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Ja sam imao lose iskustvo sa fiokom to mu nebi preporucio crkla su mi 2 HDD i nisam mogao da dobijem garanciju posto navodno je bila moja greska.Kada sam ga stavio u fioku nisam ga zakljucao i onda je crko .
Moja preporuka je da kupis neki usb stik 1 gb valjda ce ti biti dovoljno
Robert je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 18:31   #7
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Citat:
Robert kaže:
Ja sam imao lose iskustvo sa fiokom to mu nebi preporucio crkla su mi 2 HDD i nisam mogao da dobijem garanciju posto navodno je bila moja greska.Kada sam ga stavio u fioku nisam ga zakljucao i onda je crko .
Moja preporuka je da kupis neki usb stik 1 gb valjda ce ti biti dovoljno
Slazem se za ovo u vezi sa USB Stickom... 1GB je oko 1500 dinara... Bolje to nego da kupujes nov hard ne daj boze...
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 18:31   #8
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Citat:
Robert kaže:
Ja sam imao lose iskustvo sa fiokom to mu nebi preporucio crkla su mi 2 HDD i nisam mogao da dobijem garanciju posto navodno je bila moja greska.Kada sam ga stavio u fioku nisam ga zakljucao i onda je crko .
Moja preporuka je da kupis neki usb stik 1 gb valjda ce ti biti dovoljno
Pa verovatno i jeste tvoja greska.Ja imam fioku 7-8 god i nikad nisam imao ni najmanji problem, a takodje znam prilican broj ljudi koji se nikad nisu zalili.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2007, 15:55   #9
Prometheus
Novi član
 
Član od: 21.2.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Citat:
Robert kaže: Pregled poruke
Ja sam imao lose iskustvo sa fiokom to mu nebi preporucio crkla su mi 2 HDD i nisam mogao da dobijem garanciju posto navodno je bila moja greska.Kada sam ga stavio u fioku nisam ga zakljucao i onda je crko .
Moja preporuka je da kupis neki usb stik 1 gb valjda ce ti biti dovoljno
Moje iskustvo sa fijokama (internim i eksternim) je suprotno. Nisam imao problema pri prenosu podataka i brzina je daleko veća nego bilo kakvom flash memorijom (stickom, SD karticom), posebno kod sitnijih fajlova. Sa druge strane cena po gigabajtu za fleš je od oko 1500 din. naviše a ako HD od 250 GB imaš za 6500 din onda te 1 GB košta oko 26 dinara. Razlozi u korist harda su cena po GB i brzina prenosa. Naravno, ako je u eksternoj USB fijoci, to treba da je standard 2.0 (i na fijoci i na portu PC-ja, onda je prenos praktično kao između dve particije na istom hardu), a ako je 1.1 na strani PC-ja to se može rešiti PCI karticom (oko 900 dinara).
Inače, na svakom HD drajvu imaš nalepnicu koja prikazuje sistem džamperisanja, to nije isto kod svih proizvođača.
Prometheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2007, 17:08   #10
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Citat:
Prometheus kaže: Pregled poruke
...cena po gigabajtu za fleš je od oko 1500 din. naviše a ako HD od 250 GB imaš za 6500 din onda te 1 GB košta oko 26 dinara...
Ja bih sad kupio tri HDD-a, kad bih imao 20 hiljada... Ovako, moram da krpim i za flash.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 23:02   #11
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Talking Re: prenos Hard diska

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Takodje bi trebalo da vodis racuna o tome jesu li diskovi ATA ili SATA. Ukoliko je taj tvoj hard SATA, i tvoj prijatelj mora da ima odgovarajucu plocu koja to podrzava da bi ga uspesno povezao.
Ja imam isto fioku. Imam u kompu SATA 2 hard i sve radi ok. Ali kada deda ubaci fioku i pocne da skida podatke sa njega onda mi DVD rom poludi. Malo radi pa malo ne. Tako da ne traba bas mesati SATA i ATA diskove.
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 1:22   #12
Nikopol
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 88
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Citat:
Cheguevara kaže: Pregled poruke
Da li je moguce da iz svog kucista izvadim HARD DISK i prenesem ga kod druga na komp, i tako prebacim neke fajlove, ako obojica imamo Windows? Ako moze recite sta treba da radim i da li su moguci problemi.

Ako ti se ne daju pare za flash,a jos manje u najgorem slucaju za nov HDD *pomera se sa mesta i pljuje oko sebe*,onda koristi staru dobru proverenu,ali vrlo sporu metodu rezanja na DVD RW.Zavisi koliko podataka zelis da pokupis od prijatelja.Koristi ces imati i od flash-a i od DVD RW-a. Licno izbegavam da vadim HDD i nosam ga okolo.
Nikopol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 21:21   #13
ivan79
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Lokacija: beograd
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku ivan79
Određen forumom Re: prenos Hard diska

ja sam radije bez problema selio hdd-e i sad to radim ali redje..... proveri samo da li su oba ata ili sata ili da li ploca na koju selis poseduje sata kontrolere,sto se tice pakovanja ja sam svoj spakovao u original plasticnu kutiju i to oblozio sundjerom zbog cimanja, kado dodjes kod ortaka nemoj ga odmah kaciti sacekaj jedno 20tak min da se temperira i da proveri kako su podeseni dzamperi na hdd-ovima pozdrav ! ukratko to ti je moje iskustvo sa selidbom istih
ivan79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 19:48   #14
Marko Stanojkovic
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: SP
Poruke: 169
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Stanojkovic
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Skoro sam kupio Data Traveler fiokicu i veoma sam zadovoljan (ako uzmemo u obzir da mi je 3x pala) i ovako oblepljena super lepkom radi bez trokiranja... Po mom mišljenju razmisli o kupovini fiokice, ona je bagatela oko 1,3k dinara kao i flash od 1GB... ja kad bih vagao ta 2, fiokica bi pobedila
Marko Stanojkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 9:24   #15
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Post Re: prenos Hard diska

Najbolja stvar od svega jesu mali 2,5" PATA diskovi ubaceni u spoljno USB 2.0 2.5"
kuciste. Ne traze spoljno napajanje, imaju velicinu koliku zelite (mogu da se izvade i iz starijeg laptopa a u njega stavite neki brzi i veci).

Prvo sledece resenje su Usb 2.0 kutije za obicne, 3.5" PATA diskove ali oni uvek traze spoljno napajanje, ako vas ne mrzi da nosite ispravljac sa njima i to sto su malo veci,
onda je to ok resenje (takodje, moze da posluzi stariji disk iz racunara, koji ste zamenili brzim i vecim).
Usb 2.0 kutija za SATA 3.5" diskove nesto nema u prodaji a isto su zanimljivi kao i PATA

Najbrze i najbolje resenje je spoljni SATA (eSata) za koji postoje jednostavni adapteri
sa unutrasnjeg Sata na spoljni. Sa dva takva adaptera na dva racunara (i napajanjem/kucistem za spoljni disk), dobija se najbrzi moguci transfer sa SATA diskovima al na oba racunara mora da sa postavi eSATA prikljucak (ima da se kupi adapter,ugradjuje se na mesto kartica, trebalo bi da je manje od 10 evra).

Meni, recimo, kao idealno i najjeftinije resenje pada an pamet
Spoljna USB 2.0 kutija za 3.5" SATA (ne PATA) diskove, koju malo "hakujes"
pretvaracem sa SATA na eSATA i eSATA kablom povezes sa eSATA prikljuckom koji stavis na racunar.
Tako se dobija najjeftinije resenje sa najvise slobodnog prostora i najvise brzine,
a i dalje mozes da se prebacis na USB2.0 kad disk nosis kod nekog ko nema eSATA.
Ako mnogo nosis negde, ugradis i tamo adapter na eSATA u racunar.
Verujte, brzina spasava.
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 23:41   #16
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: prenos Hard diska

ja vec 3 godine imam externi hard 3.5'' na usb 2.0 i super mi radi bez problema.Vrlo korisna stvar kada reinstaliram windows samo podatke prebacim na njega reinstaliram i onda vratim sve+sto ga nosim kod drugova da prebacujem filmove, igrice...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 23:47   #17
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
ja vec 3 godine imam externi hard 3.5'' na usb 2.0 i super mi radi bez problema.Vrlo korisna stvar kada reinstaliram windows samo podatke prebacim na njega reinstaliram i onda vratim sve
A zar ti nije lakse napraviti particije
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 15:15   #18
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Smile Re: prenos Hard diska

Pa spoljna jedinica je sigurnija stvar
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 10:40   #19
abuxl
Novi član
 
Član od: 7.11.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Citat:
nikolam kaže: Pregled poruke
Pa spoljna jedinica je sigurnija stvar
USB flash je dobra stvar ali za manje fajlove hm manje do 500 mb-cenim
sve preko kapaciteta 1 gb ...... ext hdd

ja imam i PATA i SATA externe hard drive
sve sto je dosada receno na ovu temu ja podrzavam
umesto flash diska kupi externu fijoku bolji je naravno SATA preko USB je bar duplo brzi od PATA a preko eSATA mozes zamisliti
odnos cena/gb memorije je neverovatns 320 gb naspram max 2-4 gb na usb flash drive kao i brzina prenosa su jasno uocljive rzlike
malo vise skalamerije za poneti ali sa ext.drivea mozesdrektno na cd dvd narezati na drugipc....
maximalno ce te izaci 9000 din za super varijantu ext.drivea SATA 320gb sa adapterom eSATA
a svaki hard disk na externom drajvu mozes formatizovati i particionirati preko disk management software u operativnom sistemu xp znaci opusteno ako ti bas treba FAT 32 particioniranje za win98 imas i druge partition software
P.S. i uvek na umu sata hard disk drive + sata kutija ili pata hard disk + pata kutija
abuxl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 18:09   #20
mickoni981
Novi član
 
Član od: 10.1.2008.
Lokacija: Vrbas
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: prenos Hard diska

Malo se odlutalo od teme al dobro.

Moja iskustva :

Prvo sam uzeo usb 1 Gb flash i zezao se njim ali mozes prebaciti samo jedan film na cd ili nesto zike.

Onda sam dobio 2 Gb koji je malo popravio situaciju ali tek kad sam uzeo 4 Gb imalo je smisla otici kod nekoga na caj i kolacice i skinuti mu neke podatke.

E onda zlatno doba pre 3 godine uzmem neki kineski rack i u njega stavim 120 Gb 16 Mb maxtor. I cvrkuce samo tako. Ima i usb 2.0 i firewire kabl. Firewire je bolji ali na moju zalost jako mali broj mojih prijatelja ima plocu sa njim. Njegova brzina je do 1 Gbit/s. Bruka kako je brz. Prosecna brzina usb je oko 30-31-32-33 Mb sto u prevodu znaci oko 2 Gb po minutu. Ceo hard se kopira za oko 1 sat. Milina.


Moja preporuka ako budes uzimao ovako nesto jeste neki od ovih novijih 3.5" eksternih hard diskova od minimum 320 a najbolje 500 Gb. Mislim da ce biti jako tesko da tako nesto napunis a neces vise dolaziti u situaciju da negde nemas mesta. Ja sam se nasao u belaju kada sam od druga doneo ceo serijal Oz city plus jos nesto filmova a nije mogao da mi stane serijal simsponovih. Tako da cim ovo narezem eto mene opet kod njega.
mickoni981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mickoni981 na korisnoj poruci:
Master Neo (14.1.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hard disk, hdd

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Temperatura hard diska Oliver Nosači podataka 82 24.6.2009 13:57
Kopiranje celog sadržaja hard diska Mali Robot Nosači podataka 17 11.2.2008 18:31
povezivanje novog hard diska okisv Osnovne komponente 1 8.12.2007 20:26
formatiranje hard diska Banei Operativni sistemi 23 2.12.2007 16:04
Pitanje u vezi hard diska Leonn Kvarovi 3 7.11.2007 18:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com