Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2022, 0:06   #101
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Meni odlicna igra igrao sam je nekih dva tri sata i super sam zadovoljan na mojoj konfi radi na high lepo 30+ fps borba mi je dobra samo da se naviknem na kontrole jer sam navikao na ac igre... 😄 razmisljam da uposlim i konzolu da odigram neki predhodni deo..

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
a ja necu da je igram jer mi nekad padne i do 40 fps.
meni to skrnavljenje igre... igrati je bez barem 50-55...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2022, 0:24   #102
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom God of War

Pa ti nemoj onda... 🤣 meni ne smeta bitno je da ne secka a izgleda odlicno a i uvek mogu jos neki detalj da smanjim da dobijem jos fps...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
Markius (16.1.2022)
Stara 16.1.2022, 0:43   #103
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: God of War

Primetio sam da dosta clanova foruma boluje od toga da im igrice rade kako to oni kazu nasvirane na ULTRA MEGA GIGA detaljima u 4K rezoluciji sa 60+ FPS-a, ili probaju samo kako igra radi sat vremena i gase, pa se posle hvale kako im gruva NASVIRANA na 60 FPS-a. Zalosno, umesto da igrate igru i uzivate u njoj, vama je bitno da radi na 60 FPS-a, ovom zao da igra ako je ispod, skrnavi igru, ajde? Opustite se ljudi i zabavite malo, dosta ima dobrih igrica koje su vredne paznje kao i njihove price, a ne samo koliko imamo slika u sekundi.

Da li su igre postale samo jedan obican benchmark?
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Johnny-24 na korisnoj poruci:
evil_geko (16.1.2022), Garinca (17.1.2022), Ocelot (16.1.2022), simke85 (17.1.2022), zorx (16.1.2022)
Stara 16.1.2022, 1:03   #104
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Johnny-24 kaže: Pregled poruke
Da li su igre postale samo jedan obican benchmark?
Pa normalno da jesu kad bar pet godina unazad ne može da izađe igra koja kršteno radi od početka do kraja na hardveru koji košta kao polovan bubreg.

God of War na PC-u ima ogroman problem jer kao prvo nema nikakvu opciju za promenu FOV-a a kao drugo ima ultra brze pokrete pa se sve ispod 60FPS itekako primećuje i uništava oči.

Štucanje je tek poseban problem, jer u kasnijem delu igre i na većim težinama igra zahteva pravovremenu reakciju (ko nije igrao GoW do kraja, znaće o čemu pričam kad dođe do tog dela).

Eno, crveni tabor (AMD) ne može ni da pokrene igru kako treba... I kako onda ljudi da ne uzimaju benchmarke i tehničke performanse u usta kad je u poslednje vreme raskantano objavljivanje svega i svačega postala norma?

Sadržaj GoW je i onako već odavno prežvakan... Prošlo je bre već skoro četiri godine od objavljivanja na "četvorKi"...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Lex987 (16.1.2022), polarnimeda (16.1.2022), Vlajk@ (16.1.2022)
Stara 16.1.2022, 1:05   #105
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Ja onda ne znam kako sam je tad igrao na konzoli, a da nisam ni primetio tih 30FPS... Kao što reče Johny, toliko ste opterećeni tim brojkama, da samu igru uopšte ne vidite.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
simke85 (17.1.2022), zorx (16.1.2022)
Stara 16.1.2022, 1:13   #106
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Ja onda ne znam kako sam je tad igrao na konzoli, a da nisam ni primetio tih 30FPS... Kao što reče Johny, toliko ste opterećeni tim brojkama, da samu igru uopšte ne vidite.
Na konzoli možeš da radiš šta hoćeš jer ti je TV udaljen bar nekoliko puta više od monitora.

Plus, bez uvrede, ali eksluzivni konzolni igrači u većini slučajeva nisu ni sposobni ili bar voljni da vide razliku između 30FPS i 60FPS tako da ne može da ti nedostaje nešto nikada nisi ni iskusio...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
polarnimeda (16.1.2022)
Stara 16.1.2022, 1:23   #107
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Ja se igram i na PC i na konzolama. Nije to nikakva specijalna veština da se primeti. Jednostavno se ne opterećujem time, nego uživam u igrama. Ne radim benchmarkove.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
simke85 (17.1.2022)
Stara 16.1.2022, 1:49   #108
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

E pa vidiš, "zabole me za druge" je potpuno beskoristan "argument" ljudima koji ne mogu da uživaju u igri zbog tehničkih problema i stavki koje im objektivno smetaju.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
polarnimeda (16.1.2022)
Stara 16.1.2022, 1:53   #109
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: God of War

Preuzak je FOV u igri. Odlično izgledaju leveli ali brate zumirano je. Takođe, combat bi bio pregledniji.
Postoji FOV mod ali cutscene baguju sa njim jer igra funkcioniše na principu onetake kamere. Developeri su imali problem da implementiraju FOV podešavanje zbog samih cutscena. Valjda će neko provaliti nekakav loophole.

Evo komparacija sa modom i bez:

Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2022, 1:55   #110
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Jedno je kad igra ne radi a drugo kad se diže panika zbog par fps-a.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2022, 1:59   #111
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Jedno je kad igra ne radi a drugo kad se diže panika zbog par fps-a.
Sve dok ne shvatiš da tih "par", kako ih ti nazivaš, nekome znači puno, svaka dalja raspava je besmislena.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
polarnimeda (16.1.2022)
Stara 16.1.2022, 2:07   #112
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Ništa onda, čekajte da to bude pa onda opet testovi.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2022, 2:11   #113
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Johnny-24 kaže: Pregled poruke
Primetio sam da dosta clanova foruma boluje od toga da im igrice rade kako to oni kazu nasvirane na ULTRA MEGA GIGA detaljima u 4K rezoluciji sa 60+ FPS-a, ili probaju samo kako igra radi sat vremena i gase, pa se posle hvale kako im gruva NASVIRANA na 60 FPS-a. Zalosno, umesto da igrate igru i uzivate u njoj, vama je bitno da radi na 60 FPS-a, ovom zao da igra ako je ispod, skrnavi igru, ajde? Opustite se ljudi i zabavite malo, dosta ima dobrih igrica koje su vredne paznje kao i njihove price, a ne samo koliko imamo slika u sekundi.

Da li su igre postale samo jedan obican benchmark?
Upravo tako, skoro sam video na Steam forumu za jednu igru, ne sećam se koju, lik otvorio thread sav ljutit, neće da podržava i kupi igru ako ne može da je igra u 120fpsa, ona zaključana na "samo" 60fps-a, kaže apsolutno mu je neigrivo, kako ih nije sramota!

Možda zato što sam matori gamer, ali meni je ovako nešto smejurija i opaka razmaženosti. But that's just me.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
filpan (16.1.2022), simke85 (17.1.2022)
Stara 16.1.2022, 2:21   #114
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Ništa onda, čekajte da to bude pa onda opet testovi.
Postaješ ne samo pasivno-agresivan već i bezobrazan.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
polarnimeda (16.1.2022)
Stara 16.1.2022, 2:27   #115
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Čini ti se, vidiš da da dajem koristan predlog.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2022, 2:38   #116
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: God of War

Nisam imao nameru nikog da uvredim, vec samo da vam skrenem paznju malo na igricu, bezobzira sto je izasla pre 4g, ja je sada prvi put igram, a znam da nisam jedini. Zato zaboravite brojke i uzivajte u igrici, ja bogami uzivam za sada. Dosta me je namucio onaj stranac sto mi je dosao ispred kucnog praga par puta me je ubio. Kako ste vi prosli njega ? Mislim na one koji prvi put igraju naravno.
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2022, 2:46   #117
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom God of War

Zavisi i na kojoj tezini igras ja sam ga prosao iz prve ali sam vec nekoliko puta gledao gameplay pa sam maltene i znao svaki pokret unapred... 😅 meni radi lepo za moje oko prijatno i sasvim dovoljno detalja a ako stignem sutra cu postaviti par ss iz igre naravno neobradjenih pa procenite sami da li vam deluje dovoljno dobro ili ne.. A da ko ima tu mogucnost i zeli neka juri max ultra 4k itd nek benchmarkuje do sutra ima pravo ko hoce neka igra i na low ako mu tako odgovara ne morate svaki put da krecete u raspravu i ubedjivanje tipa sad cu ja tebe da nateram da ti shvaris da sam u pravu i da to tako mora...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2022, 3:24   #118
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ja igram na svakakvim frejmrejtima ali kad se čovek jednom navikne na stabilan framerate i fura high-skill gameplay u ovakvim igrama onda je jako važno da su performanse stabilne...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
polarnimeda (16.1.2022)
Stara 16.1.2022, 3:50   #119
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ogroman problem igre je što pored toliko "sinematika" i quick-time eventova čovek ima osećaj kao da posmatra igru sa strane a ne da učestvuje u njoj.

Nekih pet-šest sati sam u igri i te dve stavke ukombinovane sa konstantnim oduzimanjem kontrole igraču su mi već smučile igru...

Kod mene je utisak bio nesto drugaciji, nije da tih prekida i sinematika nema dosta ali mnogo manje nego sto sam ja licno ocekivao. Mislim da je za sada dobar balans same igre i prekida, nije kao recimo Max Payne 3 koji je, i pored maestralne direkcije, tih prekida imao previse i u potpuno nepotrebnim trenutcima. Mislim da svaki prekid u GOW (za sada) dodatno upotpunjuje pricu i same likove. Eto recimo ona mala scena kada (nije spojler ali ajde)

Spoiler za Spojler:
Atreusu ispadne noz.


Mali prekid koji oduzima kontrolu na bukvalno par sekundi ali je po meni odlican za dodatnu karakterizaciju kasnije.


Sama igra za sada odlicna, dobar balans price i igre, borba vrlo zanimljiva, dopada mi se sto nadogradnja i oprema koju sakupljate nije samo puka statistika, uglavnom svaka otkljucava dodatne magije, mogucnosti itd. a i njih je moguce nadograditi sa dodatnim karakteristikama.
Takodje mi se dopada sto igra nije ni previse laka, u mnogim igrama Normal je vise neki Easy, a Hard u dosta slucajeva neizbalansiran i skok u tezini je prevelik. Ovde Normal stvarno izgleda kao Normal, mada ko zna, mozda se jos nisam uhodao. Ne prasta glupe greske i bahatost, ali ni ne ubija u pojam sa nekom teskocom.

Igra nije potpuni Open World (na srecu) ali i dalje ima dovoljno istrazivanja mimo glavnog puta i kvesta. Ima i zagonetki koje svakako nisu nista sto napinje vijuge ali dovoljno da zainteresuje i tera na istrazivanje.


Sve u svemu, igra mi je legla fenomenalno, nedostajala mi je neka ovakva AAA igra kod koje su skoro svi aspekti bas onako kako treba. Guardians je bio blizu ali je falilo dosta toga u nekim segmentima (borba pogotovu pa i istrazivanje). Ovde je sve za sada.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2022, 11:24   #120
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ne znam zasto se ovdje svaki put pravi problem ako se raspravlja o performansam aneke igre. Tolerantnost za performanse je razlicita za svakoga ali je objektivno istina da performanse mogu uticati na igrivost same igre. To sto je nekome ok i nema problema da igra u 30FPS-a nije razlog da svi moraju biti ok sa tim. Ja licno od prije par godina ciljam 60FPS-a (ili dok sam imao stari monitor koji je podrzavao 50Hz, 50FPS) jer generalno mi je dozivljaj igre mnogo bolji nego u 30FPS-a ili jos gore sa framerate-om koji nije fiksan. Najvise sam do sada imao problema sa tearing-om u igrama koji me izludjivao iako sam koristio i VSync. Sada sam taj problem rjesio kupovinom novog monitora koji je G-Sync/FreeSync kompatibilan i moje iskustvo u igrama je sada znacajno bolje.

Jedan od takvih primjera sam naveo i u ovoj temi juce kada mi je Windows vratio refreshrate na 60Hz i gdje je igra bila mnogo tromija sa dosta tearing-a. Nekome to nije bitno i samo zeli da igra igru, meni jeste bilo bitno jer mi je vizuelno jako smetalo i kvarilo imerziju.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
polarnimeda (16.1.2022), srale (17.1.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com