Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2010, 15:51   #141
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

OK, slobodno ti preskoci igru, mene se to najmanje tice, ali onda prekini da spamujes temu, ako te to ne interesuje..

P.S. Japan danas, i onaj pre par vekova su dva razlicita sveta. Oni su potpuno izgubili sve veze i korene sa svojim precima..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 16:14   #142
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
OK, slobodno ti preskoci igru, mene se to najmanje tice, ali onda prekini da spamujes temu, ako te to ne interesuje..

P.S. Japan danas, i onaj pre par vekova su dva razlicita sveta. Oni su potpuno izgubili sve veze i korene sa svojim precima..
O'ladi, ne spamujem, reko sam da me zanima tehnicki aspekt, i zasto.
U vezi sa tim:
Odgledao sam onu bitku, imam par zapazanja:
1. Lik tamo kaze da je maksimalan broj vojnika koji mogu da budu na bojnom polju 56 000, ali koliko vidim jedna vojska tesko da moze da ima vise od 4 000 boraca (pretpostavljam da su koristili najaca podesavanja) pa ce dakle trebati da na bojnom polju bude bar 10 stackova da se postigne priblizno ta brojka
2. Grafika deluje lepo, i bolesno zahtevno
3. Ai deluje kriminalno lose, iako je nesrecnok 10 puta spomenuo strelce skrivene u sumi ocigledno je daje Ai nakrnuo u centar svom silom (kao u Empireu btw) i da je obilazak s krila bio podvig dostojan sestogodisnjaka. Ima vremena naravno ali ja nisam video obecani revolucionarni Ai.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 16:21   #143
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Gledao si prvu verziju, onu najosnovniju (Alpha nesto), mogao si da cujes da su povecali broj vojnika u jedinici, a sto se tice 56 000 ljudi na bojnom polju to je moguce kada u jednoj bici imas 3 ili 4 frakcije koje u podesavanjima imaju maximalni broj ljudi po jedinici, itd. Ne znam zasto su izabrali mrak jer se sve slabije vidi, to je po meni veliki minus. Inace AI, grafika i sve ostalo tek treba da se usavrsi u narednih nekoliko meseci. Sto znaci ovo je bilo nesto najosnovnije, samo mali uvod u ono sto sledi. Uostalom videcemo.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 16:40   #144
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Pa nisu nesto mnogo povecali broj vojnika po jedinici u odnosu na Napoleon, vrlo malo. Pretpostavljam da ce biti cesci slucajevi da se vise vojski bori u isto vreme na taktickoj mapi.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 21:11   #145
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Pa nisu nesto mnogo povecali broj vojnika po jedinici u odnosu na Napoleon, vrlo malo. Pretpostavljam da ce biti cesci slucajevi da se vise vojski bori u isto vreme na taktickoj mapi.

Da li si ti svestan koliko je tesko ubaciti toliki broj ljudi, a pri tom napraviti igru igrivom? Sto se tice AI, on je u Empire bio najbolji (nista revolucionarno), za klasu izazovniji od prethodnih koji su uglavnom isli na RUSH taktiku.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 21:29   #146
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Da li si ti svestan koliko je tesko ubaciti toliki broj ljudi, a pri tom napraviti igru igrivom?
Nisam Blazeno sam nesvstan. Ali hvala sto si mi rekao nesto sto i sam mislim, lepo je imati istomisljenike
Samo sam konstatovao cinjenicno stanje, ali mi se cini da je ta prica o petocifrenom broju ljudi na bojnom polju u praksi mrtvo slovo na papiru. Naravno da je bolje imati ogranicen broj vojnika nego konfuziju sa desetinama hiljada boraca.
Ai u Empireu nije bio bolji, samo manje tragican...u Napoleonu sa najnovijim patchem je jedva prihvatljiv.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 21:36   #147
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Zar nisu ljudi popljuvali Empire upravo zbog AI-a?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 22:27   #148
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Gledao si prvu verziju, onu najosnovniju (Alpha nesto), mogao si da cujes da su povecali broj vojnika u jedinici, a sto se tice 56 000 ljudi na bojnom polju to je moguce kada u jednoj bici imas 3 ili 4 frakcije koje u podesavanjima imaju maximalni broj ljudi po jedinici, itd.
A shto se nikad ne deshava. AI je dosad retko sklapao saveze josh redje ih isposhtovao a i tad se to nije desilo. Nikad nisam u kampanji igrao bitku koja ukljucuje tri ili vishe frakcija ... Mada bilo bi predivno ako to urade ...

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Ne znam zasto su izabrali mrak jer se sve slabije vidi, to je po meni veliki minus. Inace AI, grafika i sve ostalo tek treba da se usavrsi u narednih nekoliko meseci. Sto znaci ovo je bilo nesto najosnovnije, samo mali uvod u ono sto sledi. Uostalom videcemo.
Pa bash zato ...
Shalim se ... Mislim da su hteli da pokazu svetlosne efekte ... Zapaljene strele, one kuce itd. ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 0:03   #149
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Nikad nisam u kampanji igrao bitku koja ukljucuje tri ili vishe frakcija ... Mada bilo bi predivno
Za neverovati meni se desilo u Shogun kecu jer su se svi granicili na sve strane. Ja sam bio neutralan u odnosu na jedan klan koji se ukljucio u borbu sa mojim protivnikom, a ja sam samo uzivao gledajuci. Ali to je samo jedan put od dva. Drugi put je bio u Empire-u. Valjda ce da porade na tome. Svasta su najavili, novi engine, AI, diplomatiju. Zivi bili pa videli.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 0:41   #150
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Ai u Empireu nije bio bolji, samo manje tragican...u Napoleonu sa najnovijim patchem je jedva prihvatljiv.
Pa da, manje tragican, tj. bolji od Medieval 2 i Rome
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 16:02   #151
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ti ocigledno nisi igrao Shogun-a. Da jesi, ne bi tako pricao! A o Japanskoj istoriji, kulturi i tradiciji, takodje izgleda da nemas pojma, jer opet, ne bi tako pricao. Polako, odigraces, naucices, a onda ces videti koliko si bio smesan..

P.S. Jedan samuraj bi sasekao, ko od sale, na desetine Engleza, Francuza.. A katana je najsavrseniji mac ikada napravljen, iza toga je stajala jedna cela filozofija i vestina, koja se vekovima usavrsavala..
Ma na stotine bi ih sasekao, a posle posluzio kao salatu

Neko je gledao filmove i ucio istoriju sa interneta a nije citao knjige... ccc...

Salu na stranu, nemoj da padas na te price. Kvalitet japanskog celika i obrade istog je bio nizi od evropskog, a mit o katani kao najboljem macu potice od toga sto su za poredjenje uzete najbolje katane, koji su bile prekivane mnogo puta, pravljene uglavnom za najbogatije i najmocnije pojedince. I katane su, kao i evropski macevi, jako varirale po kvalitetu.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 17:20   #152
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Odgledalo se milion emisija na Discoveriu, NG-u.. i u svima je katana proglasavana za najbolje oruzje ikada napravljeno (a da nije vatreno). Za razliku od evropskih maceva (sta je to evropski mac btw.), za pravljenje katane koristilo se i gvozdje i celik, cime je dobijala na elasticnosti i cvrstini, i polirala se do iznemoglosti,a i dizajn je savrsen.U drevnom Japanu su postojale skole, gde su se deca odvodila i do punoletstva ucila samo jednoj stvari- umecu macevanja (i filozofije iza toga- bushido), za razliku od evropljana, koji su ili radili u stalama (ako su siromasi) ili ziveli na visokoj nozi (kao plemici), i svaki samuraj je na svoju katanu gledao kao na svoj peti ekstremitet, dobro, sesti..

P.S. I dan danas su Japanci najpoznatiji po kvalitetu seciva (nozeva..), a zamisli kako je tek onda bilo. Skoro sam gledao da je bila neka aukcija gde se prodavala neka poznata katana, i cena je bila negde oko 350 000 dolara (kazu da se taj mac pravio 12 godina)..

Poslednja ispravka: nameless1 (1.9.2010 u 21:32)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 21:57   #153
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Shta je evropski mac recimo ovo
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Espadon-Morges.jpg
ovo
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sword_Full.jpg

A koliko je meni poznati najbolji je polumitski celik iz Damska koji u upotrebi bio od 1100 do 1700 (da li to govori neshto) i koji je navodno sekao kroz druge maceve ili kroz kamen ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Damascus_steel
Takodje cini mi se da su Shvedjani poznati po dobrom celiku ...
A tek kasno srednjevekovno zanatstvo i izrada oklopa u Svetom Rimskom Carstvu ili renesasnoj Italiji .... Da ne govorimo ...


Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Jedan samuraj bi sasekao, ko od sale, na desetine Engleza, Francuza..... A katana je najsavrseniji mac ikada napravljen, iza toga je stajala jedna cela filozofija i vestina, koja se vekovima usavrsavala..
Bla bla bla ....

Kad je Japan tako superioran zashto su mu Evropljani prodavali vatreno oruzje ... Zashto nisu sasekli 20-30 Portugalaca svaki i shta ce im pushke ... Ako se ne varam Shoguni i samuraji su osetili superiornost tog "oruzja za kukavice" na svojoj kozi pa su batalili katane i bushido ... Zashto su se modernizovali i pozapadnjacili u 19 veku ... A posle WWII i da ne govorimo ... Industrijalizacija, restoracija carske vlasti i odbacivanje smeshnih shogunata koji su slabili drzavui vukli je nazad ... Ti vashi samuraji i (izmishljene) ninzde su najobicniji feudalni sistem i primitivizam ... Medjusobno krljanje za svaku sitnicu ...
Zashto su Englezi, Francuzi, Rusi osvajali svet a ne Japanci ...

To kako se vekovima usavrshavalo su bajke za malu decu ...
Kad se deshava Shogun total war ??
Saseko bi on Francuza u ovome http://en.wikipedia.org/wiki/File:Zbroja_1514.JPG malo prekosutra ...
Deshava se kasnije josh bolje ne bi ni prisho sasuo bi mu barut i kurshume sa 150 metra u meshinu .... Da ne idem dalje ...

Drugo i u Evropi se macevanje od ko zna kad ucilo od detinjstva ... Naravno aristokratija, shta vi mislite da je svaki zuti lomio kosti karate udarcima i seko glave vrhunskim katanama ...
To bi bilo ko kad bi oni mislili da je svaki Srbin Marko Kraljevic ...
I u evrope su se prodavale knjige o macevanju a aristokrate su unajmljivale ucitelje da ih uce toj veshtini ... Recimo dvoboji macevima su bili cesti itd.
Ali nema filmova u kojima John Smith od Yorkshira vitla dva maca i sece stotine Francuza pa onda Evropljani nisu isto shto i samuraji ...

Post sam otkucao besan pa ako ima tezih reci ili neceg neprimerenog izvinjavam se ... Ali preteraste ga stim Japan ovo Japan ono ...
Verujte ne bi vam se svideo sistem u kojem se vlada macem ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 22:32   #154
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Covece, ne znam zasto se nerviras i ljutis? Ti volis evropski nacin ratovanja. Volim i ja, ali mi je takodje zanimljiv i japanski. Ja sa nestrpljenjem ocekujem igru, ako se tebi ne dopada, nema potrebe da trolujes Evropa evropa vitez vitez. Japan je itekako osvajao, ali su tokom srednjeg veka bili izolovani. A to da su Japanci bili primitivci, grdno se varas. Evropa je patila od kuge, zbog istog tog primitivizma (prljavstine i nehigijene). Takvih problema nije bilo u Japanu. Katolicka crkva sta je radila, bolje da ne pominjem. Viteshtvo kao viteshtvo nije ni postojalo. Na turnirima nije bilo pravila, ubijalo se kako se stiglo. Postoji razlog zasto se taj vremenski period Evropa naziva Dark Age. Busido je nesto potpuno suprotno. Japanci su bili izolovani i nisu hteli da kontaktiraju sa spoljasnjim svetom, jednostavno su takvi bili. A sta se desilo kada su im Evropljani predstavili vatreno oruzje (koje je doslo od Kineza).Pa nista, samo sto je Japan od tada tehnoloski nadjacao sve moguce svetske sile.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 22:34   #155
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Zashto su Englezi, Francuzi, Rusi osvajali svet a ne Japanci ...
Zato sto prosecan Japanac radi 12 sati, on nema vremena da osvaja svet!
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku acaf na korisnoj poruci:
pentraksil (2.9.2010)
Stara 1.9.2010, 22:57   #156
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Zato sto je Japan najveci deo svoje istorije, hteli vi ili ne, bio jadna i bedna ostrvska drzava koja od kine nije smela ni da prdne. sve jedno to nista ne znaci mene ne zanima istorija nego igra ...
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 0:51   #157
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Ljubitelji evropske istorije bi barem trebali da znaju da je Stari kontinent u srednjem vijeku bio bukvalno tamni vilajet u odnosu na Istok (da ne govorimo o arapskom svijetu), pocevsi od razvoja tehnike i medicine do sirine ljudskog duha i poimanja stvarnosti. Uostalom, humanizam i renesansa nisu iznikli sami od sebe vec kao rezultat kontakta koji su primitivni evropski prasinari ostvarili sa kulturno, naucno i duhovno superiornim kulturama Vizantije i Arapa, za vrijeme krstaskih ratova.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
pentraksil (2.9.2010), Silent Otto (2.9.2010)
Stara 2.9.2010, 1:04   #158
Ohanzee
Član
 
Član od: 23.8.2010.
Lokacija: Tamni vilajeti oko NS...
Poruke: 91
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 50 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Preporucio bih (za one koji to vec nisi odradili) da procitaju (ili bar pogledaju seriju, no bolje da citaju) knjigu Sogun od James-a Clavell-a.
Tamo su bas fino objasnjene poprilicno velike razlike izmedju vodecih zapadnjackih drustava (Spanija, Portugal, Engleska...) i Japana.
Najjaci utisak na mene je ostavilo Blackthornovo opisivanje engleskog zivota, tipa kuce bez prozora, zemljani podovi, jeli su u istoj prostoriji sa domacim zivotinjama, fekalije su prosipane na sve strane...
Ili izjava njegove babe da je kupanje opasno po zdravlje i da covek u zivotu treba da se okupa samo dva puta, kada se rodi i kada umre!
Ohanzee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 11:10   #159
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Ljubitelji evropske istorije bi barem trebali da znaju da je Stari kontinent u srednjem vijeku bio bukvalno tamni vilajet u odnosu na Istok (da ne govorimo o arapskom svijetu), ...
To sam i reko ... a shta je sa Rimom ... Evropa je bila naprednija od ostatka sveta i pre nego shto je i postojao car u Japanu ... Evropljane je unazadilo hriscanstvo i velike migracije ... Inace pre toga su se i kupali i tako dalje i tako dalje ... Nehigijena je karakteristicno za oblasti pod jakom kontrolom crkve .... Onda niste spomenuli renesasu i raskidanje te crkvene dominacije kulturna, naucna dostignuca zapadno evropskih nacija i posle nego bash doba najvece nazadnosti Evrope ...

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Zato sto prosecan Japanac radi 12 sati, on nema vremena da osvaja svet!
Mnogo smeshno samurajui koji su ovde toliko velicani su se izlezavali 24 sata dnevno i cekali kog ce sledeceg da skrate za glavu (kao i njihov evropski ekvivalent vitez) ... Mislim da su shogunati period najvece nestabilnosti i najveca slabost Japana ... To je rascepkanost zemlje na male feudalne klanove zaglavljene u beskrajnim ratovima gde su vishe i zaboravili zashto ratuju ...

Iza mog flamerskog i hejterskog posta je poruka u stvari .... Japanci su samo ljudi ... samo ljudi ... Nisu mashine za ubijanje koje secu ljude na pola itd.
Nisu nishta bolji od Evropljana a ni nishta gori a sigurno nisu nishta bolji ... bar shto se tice ratovanja ... O cemu je u pocetku i bila rec ....

Poslednja ispravka: M1L0SH (2.9.2010 u 12:23)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 16:00   #160
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Zato sto prosecan Japanac radi 12 sati, on nema vremena da osvaja svet!
All work and no play make Tojo a very dull boy.
A Englez pije pivo u pabu i gleda fudbal, Francuz juri *****, Rus pije votku i cita Dostojevskog... Ko je tu budala?!
Pokusali su Japosi da nadoknade propusteno tridesetih godina proslog veka, al su se zeznuli u proracunu, svi znamo kako se to zavrsilo.
Evropa jeste pala u period koji je u odnosu na antiku bio mracan, pa opet za svakog ko je iole dublje usao u proucavanje istog to je vrlo zanimljivo, delikatno drustvo sa slozenim odnosima i procesima, koji ce cesto da iznenade koliko su sofisticirani (obzirom na dostupne resurse) i slozeni. Jeste da su evropski seljaci ziveli mal' te ne ko stoka, ali ne verujem da su njihovi japanski parnjaci imali protocne klozete.A daleko od toga da je renesansa promenila mnogo u zivotu sirokih masa, niti da je donela konacno prosvetljenje i oslobodjenje, najveci religiski progoni i ratovi su bili u XVII veku, na kraju krajeva. A u XVIII veku Luvr je smrdeo do Pariza, a to je tesko bilo mracno doba tamo. Prema tome takva uproscavanja su bespredmetna.
Osim toga jedan puni milanski oklop je nista manje cudo tehnike nego bilo koja katana.
Bilo kako bilo, ne kazem da feudalni Japan nije zanimljivo i zivopisno drustvo, niti da njihovi ratovi nisu interesantni. Ali, zna se gde se oblikovala istorija sveta, a ko je stupio na pozornicu u drugoj polovini XIX veka, i to tek kad se pozapadnjacio. Zato taj period ne smatram znacajnim, njima mozda jeste, meni ni najmanje.

Poslednja ispravka: Anceloti`85 (2.9.2010 u 16:19)
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Covenant (6.10.2010), divljak (2.9.2010), M1L0SH (2.9.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
japan, shogun, total, total war, war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Total Commander neće na FTP real022 Aplikativni softver 3 1.4.2009 14:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com