Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.6.2010, 2:14   #61
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Први Шогун нисам играо, а ТВ сер*јал сам започео са Medieval-ом. Као и сваки ТВ наставак и овај са нестрпљењем очекујем, а пошто увек много очекујем није неизвесно да ће доћи до пљувања са моје стране као у случају Емпајера и Наполеона . Мада овде нема пушака већ само хладног оружја... Ебем им све ако оману .
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 2:23   #62
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Мада овде нема пушака већ само хладног оружја... Ебем им све ако оману .
Ima pusaka.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 2:55   #63
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Ima pusaka.
CA je rekao da ce se vratiti korenima, tj. vecinom hladno oruzje. Naravno tu ce da uleti neka arkebuza hehe, kao i u ostalim Total War-ovima (sem Rome)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 3:14   #64
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
CA je rekao da ce se vratiti korenima, tj. vecinom hladno oruzje. Naravno tu ce da uleti neka arkebuza hehe, kao i u ostalim Total War-ovima (sem Rome)

Pa dobro. Rekao sam samo da ce biti i pusaka. Doduse, upotreba vatrenog oruzja bi trebala da raste protekom vremena kako bi borba odgovarala istorijskim cinjenicama. Neki od glavnihmotiva samurajskih filmova koji se bave tim periodom su sve rasirenija upotreba vatrenog oruzja i sumrak samurajskog staleza usled toga.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 4:50   #65
Stepski Vuk
Član
 
Član od: 16.8.2009.
Lokacija: MIA
Poruke: 159
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 117 puta na 82 poruka
Thumbs up Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Onaj gospodin sa prvog trejlera sa početka teme je pričao o kaligrafiji i stojim iza toga odgovorno.
U pravu si, on objašnjava kako na pravi način napisati ( ili nacrtati:kako ti draže ) dva kanji znaka koji čine reč Shogun (将-shou: general, admiral i
軍-gun: vojska, armija),
Stepski Vuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 12:09   #66
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
Land battles never felt so realistic with new multi-staged castle sieges and terrain features changing according to the weather and time of the day - turning each engagement into a tactical challenge. Set buildings on fire to force garrisoned troops out and use your units’ special abilities to turn the tide of the battle. Naval combat also offers more variety with the addition of coastal battles. Islands can work as effective cover for your ships, while sand bars and reefs can be used as traps against an enemy fleet.
Ovo sam video na Seginom sajtu i iako mi feudalni Japan nije neshto zanimljiv ovo deluje ok ... Paljenje zgrada je uvek bio sastavni deo ratovanja i uvek se dehsavalo kad se zauzima grad a ni u jednoj total war igri to nisam mogo da iskoristim ...
Multi-staged sieges nisam siguran shta je to ...
Vreme vishe utice na bitke itd.
Pa makar da urade bolji AI, dodaju nove mogucnosti u borbama i samo vodjenje bitke ucine realnijim mada su potpuno promashili i vreme i mesto po meni
I ako budem igrao to nece biti isto zadovoljstvo kao igranje Medieval ili Rome ... O Japanu skoro nishta i neznam sve mi jedno ko koga bije i zashto ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (3.6.2010), Nestor (3.6.2010)
Stara 3.6.2010, 12:23   #67
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Shogun je prvi total war, kako su onda mogli da promase mesto i vreme sa nastavkom? Ovo je pravi izbor za sledeci TW. Samuraji, nindze, oni monasi koji su medju najboljim jedinicama bili u kecu,ali se pobune ako prihvatis hriscanstvo u zamenu za puske itd...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 14:06   #68
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Ma bre svi Total War nastavci su prevazisli Shogun po tematici, i bas me briga sto je prvi, tema je suplja, sto ne igraju sad ovo svetsko prvenstvo sa loptom iz 1930 i neke, i ona je bila prva...To je trebalo ako postoji tolka zelja za tim da se izbaci kao peta kampanja u Kingdimsu i resen problem
A pazi sad ovo:
Rather than massive roster of units found in Empire, Shogun sticks with just 30-40 basic units (20 or so per faction), each of which has a clear and obvious purpose. This should give the player a chance to focus more on tactics than on the slight variations between similar unit types.
Jel se meni cini ili momci otaljavaju poso u nedostatku konkurencije? Kukalo se na Empire kako trupe nisu raznovrsne, ali pravicete ga od blata, ja vam kazem.
Novi "revolucionarni Ai", koliko smo puta culi tu pricu...i uvek EPP...
Nek otaljaju ovo, nek srede novu grafiku, posto znamo da im je to glavni cilj, nek prodaju 5 000 000 primerka u Japanu i 100 000 u Evropi pa nek se bace na nesto kvalitetnije. Puca mi dugme za...Takaru, Nagaru i Shideharu.
Ne kazem da ne treba da se obradi tema, ali kao ekspanzija a ne cela nova igra...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Alek (16.6.2010), divljak (5.6.2010), M1L0SH (3.6.2010), Nestor (3.6.2010)
Stara 3.6.2010, 14:12   #69
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Trailer2


TOTAL WAR RETURNS TO SAMURAI WARFARE
Shogun 2: Total War Celebrates 10 Years Of Strategy Domination.

LONDON & SAN FRANCISCO (June 2nd, 2010) –SEGA® Europe Ltd. and SEGA® of America, Inc. proudly announce Shogun 2: Total War™, the sixth instalment of The Creative Assembly’s multi award-winning Total War™ strategy franchise on PC. Shogun 2: Total War returns to Feudal Japan 10 years after the release of the original Shogun: Total War™, and sees Creative Assembly using a wealth of new ideas and development experience to make Shogun 2 the revolutionary strategy game that their first title has proven to be.
It is the middle of the 16th Century in Feudal Japan. The country, once ruled by a unified government, is now split into many warring clans. Players take on the role of one Daimyo, the clan leader, and will use military engagements, economics and diplomacy to achieve the ultimate goal, re-unite Japan under his supreme command and become the new Shogun – the undisputed ruler of a pacified nation.
Shogun 2: Total War will feature enhanced full 3D battles via land and sea, which made a name for the series, as well as the tactical campaign map that many refer to as the heart and soul of Total War. Featuring a brand new AI system inspired by the scriptures that influenced Japanese warfare, the millennia old Chinese “Art of War”, the Creative Assembly brings the wisdom of Master Sun Tsu to Shogun 2: Total War. Analysing this ancient text enabled the Creative Assembly to implement easy to understand yet deep strategical gameplay.
“Developing Shogun 2: Total War gives us the opportunity to use recent technology to portray one of history’s most exciting civil wars.” commented Mike Simpson, Creative Director at The Creative Assembly and father of the Total War franchise. “Ever since we developed Shogun: Total War 10 years ago, the team at The Creative Assembly has always dreamt of using our accumulated experience to revisit Total War in Feudal Japan.”
Shogun 2: Total War will be released exclusively for PC in 2011. For more information please visit www.totalwar.com. For assets and press registration please visit www.sega-press.com
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 16:46   #70
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Evo ga i neko moje vidjenje situacije u kojoj se TW serijal nalazi:


1.) Ono sto je problem sa Total War serijalom, po mom misljenju je to sto od Shoguna:TW (tj. od samog pocetka) pa naovamo nije bilo nikakve sustinske inovacije. Imas tablu za Riziko, i bojno polje gde vodis bitku.
Zaista bih voleo kada bi u TWu dodali neku novu dimenziju igre. Odnosno da pored Rizika i RTSa ubace jos jednu ''igru u igri'', koja bi nudila potpuno drugaciji pristup od ove dve standardne komponente TWa.

2.) Evidentno je da je ponestalo istorijskih perioda, odnosno strategija ratovanja koje bi TW mogao da pokrije. Mislim da CA ne bi trebali da se plase napustanja ''standardne istorije'', odnosno prelaska u fikciju radi potrage za novim bojistima i mogucnostima za inovaciju. Ovima iz Ensemblea nista nije falilo kad su napravili Age of Mythology. Cak sta vise to im je bio najuspesniji naslov. E pa, po mom misljenju TW treba jedan Age of Mythology. Naravno pri tom ne mislim da treba da naprave igru sa tematikom iz starovekovnih mitova, vec da neko buduce ratiste traze i u alternatovnoj istoriji ili fantastici.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
Dred034 (4.6.2010)
Stara 4.6.2010, 23:14   #71
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Evo ga i neko moje vidjenje situacije u kojoj se TW serijal nalazi:


1.) Ono sto je problem sa Total War serijalom, po mom misljenju je to sto od Shoguna:TW (tj. od samog pocetka) pa naovamo nije bilo nikakve sustinske inovacije. Imas tablu za Riziko, i bojno polje gde vodis bitku.
Zaista bih voleo kada bi u TWu dodali neku novu dimenziju igre. Odnosno da pored Rizika i RTSa ubace jos jednu ''igru u igri'', koja bi nudila potpuno drugaciji pristup od ove dve standardne komponente TWa.

2.) Evidentno je da je ponestalo istorijskih perioda, odnosno strategija ratovanja koje bi TW mogao da pokrije. Mislim da CA ne bi trebali da se plase napustanja ''standardne istorije'', odnosno prelaska u fikciju radi potrage za novim bojistima i mogucnostima za inovaciju. Ovima iz Ensemblea nista nije falilo kad su napravili Age of Mythology. Cak sta vise to im je bio najuspesniji naslov. E pa, po mom misljenju TW treba jedan Age of Mythology. Naravno pri tom ne mislim da treba da naprave igru sa tematikom iz starovekovnih mitova, vec da neko buduce ratiste traze i u alternatovnoj istoriji ili fantastici.

1) A Rome Total War? Potpuni preokret u serijalu.
2) Ne bih se slozio, Total War je poznat i popularan upravo zbog svog prekrajavanja istorije. Ima hiljadu modova koji odlicno rade posao, da napomenemo odlican Lord of The Rings i Warhammer mod. A u pripremi je i Warcraft, tako da fantazija od CA nije potrebna. Tako su mislili i momci koji su pravili Rise of Nations (poslednji je bio fantasy igra nije nista posebno, uzasno je proshla) a zatim i Stronghold Legends koji je potpuno omashio.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (5.6.2010)
Stara 4.6.2010, 23:35   #72
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
1) A Rome Total War? Potpuni preokret u serijalu.
2) Ne bih se slozio, Total War je poznat i popularan upravo zbog svog prekrajavanja istorije. Ima hiljadu modova koji odlicno rade posao, da napomenemo odlican Lord of The Rings i Warhammer mod. A u pripremi je i Warcraft, tako da fantazija od CA nije potrebna. Tako su mislili i momci koji su pravili Rise of Nations (poslednji je bio fantasy igra nije nista posebno, uzasno je proshla) a zatim i Stronghold Legends koji je potpuno omashio.
1) Rome: Total War potpuni prekret? Ja zaista ne vidim sta se tu potpuno preokrenulo.

2) Rise of Legends i Stronghold Legends nisu propali zbog toga sto su imali fantastiku kao pozadinu vec zbog toga sto su bili lose igre. Opet navodim Age of Mythology kao lep primer toga kako se eksperimentisanje sa fikcijom itekako isplati. Jos jedan primer dobre fransize koja je imala uspesan prelazak u fiktivni svet (igra u drugacijem ali bliskom zanru) je Sid Meiers Civilisation odnosno Sid Meiers Alpha Centauri.
Ovaj argument sa modovima ti i ne stoji Bog zna kako. To je kao kad bi rekao da u Warcraftu 3 imas gomilu modova i scenarija za Diablo , pa samim tim izvlacis zakljucak da za Diablom 3 kao posebnom igrom nema potrebe. Svi smo svedoci koliki je hype vladao dok su svi mislili da je Warhammer: Mark of Chaos retail verzija Warhammer: Total Wara. Interesovanje je itekako postojalo.


I jos jedna stvar. Pod izrazom ''Fantastika'' ne podrazumevam samo epsku fantastiku, vec i naucnu fantastiku.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 0:04   #73
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Sad, kad sam se malo ohladio posle svega, cini mi se da iako idalje nisam fan teme kojom se bavi novi Total War ipak nije sve tako crno...ako Shogun 2 izadje u prvoj cetvrtini 2011, a oni iskoriste isti engine za sledeci nastavak oda mozda mozemo da ocekujemo recimo Rome 2 2012 sto i nije tako dug period, baska sto ce do tad da izotklanjaju dosta bagova...
Edit: i da mislim da ni za zivu glavu ne treba da se upustaju u bilo kakve fantastike. Ima kamara igara na tu temu...znam za mod za Warcraft...boze, od tog warcrafta vise ne moze da se zivi , mora svud da ga ture...salu na stranu, ako je igrica otvorena za modovanje onda mogu da je okrecu kako oce pa i na Star Wars Total War, ako ima ko da odradi posao, a ima...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Nestor (5.6.2010), pentraksil (5.6.2010)
Stara 5.6.2010, 0:15   #74
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Da, inace modovi vade i vanila Total Warove, ja vishe i ne igram obican Rome, samo Total Realism mod. Rome ce sigurno izaci, i ja mislim nakon Shoguna.
Inace ono shto se nadam da ce konacno da urade je sledece:
Taktiku i strategiju. Mislim na World Map. Da ubace malo strateshke ciljeve tipa putevi, farme, uzvishenja, plodna zemlja itd. Recimo vi zauzmete put i automatski blokirate mogucnost snabdevanja neprijateljske armije, ili izazovete glad zauzimanjem najbogatije plantaze u regionu. Takve stvari su itekako potrebne serijalu, jer se sve ostalo do sad svodilo na jednostavno spajanje regiona, bez ikakvog reda i smisla. Da ovo pretvore u pravi Total War. Takodje, osvajanje neprijateljskih utvrdjenja koje su jedne od najdosadnijih u igri. Trebalo bi da ubace mogucnost osvajanja utvrdjenja i po nekoliko dana, recimo osvojite spoljnje zidove, ali pada mrak i odlozite napad za sledeci dan. Ili jednostavno cekate tu dok se neprijatelj ne preda ili ne umre od gladi. Kada bi ovo ubacili, ja bih bio presrecan.

@High Life
Preokrenulo se itekako, nije vishe svaka zemlja=jedna mapa, vec su regije podeljene na stotine mapa, moguce je voditi jedinice po celoj mapi, birati gde cete napasti neprijatelja. Dosta stvari je uradjeno u Rome-u, mnogo vishe opcija za izgradnju grada, mogucnost postavljanja strelaca na zidove verovali ili ne. Medieval i shogun su bili jednostavno pomeranje figurica od mesta do mesta. Takodje Rome je dao nov zivot bitkama. Ubaceno je mnogo novih tipova jedinica, strelci, slonovi, nekoliko vrsta konjica, teshka peshadija, laka peshadija itd. konacno je moglo smisleno da se planira bitka (primera radi konjicu poshaljesh neprijatelju u ledja, kopljanici na konjicu, teshka peshadija za kraj, imati rezerve dok je u Medievalu samo konjica bila i potrebna, gotovo je bila nepobediva, a da ne pricamo o konjanicima vasheg vodje) jer je sve pre toga bilo poprilicno shturo ordadjeno. Josh hiljadu sitnih stvari, previshe za pisanje

Poslednja ispravka: pentraksil (5.6.2010 u 0:26)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 3:07   #75
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke

@High Life
Preokrenulo se itekako, nije vishe svaka zemlja=jedna mapa, vec su regije podeljene na stotine mapa, moguce je voditi jedinice po celoj mapi, birati gde cete napasti neprijatelja. Dosta stvari je uradjeno u Rome-u, mnogo vishe opcija za izgradnju grada, mogucnost postavljanja strelaca na zidove verovali ili ne. Medieval i shogun su bili jednostavno pomeranje figurica od mesta do mesta. Takodje Rome je dao nov zivot bitkama. Ubaceno je mnogo novih tipova jedinica, strelci, slonovi, nekoliko vrsta konjica, teshka peshadija, laka peshadija itd. konacno je moglo smisleno da se planira bitka (primera radi konjicu poshaljesh neprijatelju u ledja, kopljanici na konjicu, teshka peshadija za kraj, imati rezerve dok je u Medievalu samo konjica bila i potrebna, gotovo je bila nepobediva, a da ne pricamo o konjanicima vasheg vodje) jer je sve pre toga bilo poprilicno shturo ordadjeno. Josh hiljadu sitnih stvari, previshe za pisanje
Tesko da je to preokret, a jos manje potpuni. Sve je to u principu isto, samo sto se vremenom koncept prosirivao dodavanjem raznoraznih opcija i detalja.

Dobar primer igre koja predstavlja potpuni preokret u nekom serijalu je Resident Evil 4. RE4 je od temelja izgradio novi gameplay koji se zasniva na principima koji su u suprotnosti sa osnovnim principima njegovih prethodnika.


PS: Konjica je u Srednjem predstavljala glavnicu svake vojske pa zato i toliko izrazen akcenat na njoj u MVu (Mada tesko da bi se mogla nazvati nepobedivom).
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 16:03   #76
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Ljudi, drevni Japan je savrseno doba za jednu TW igru. Samuraji su, uz Vikinge i Spartance, najbolji ratnici ikada.. Bice vremena za sve ostalo.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Juraj (5.6.2010), pentraksil (5.6.2010), Qrjak (9.6.2010), Stepski Vuk (5.6.2010)
Stara 5.6.2010, 23:22   #77
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ljudi, drevni Japan je savrseno doba za jednu TW igru. Samuraji su, uz Vikinge i Spartance, najbolji ratnici ikada.. Bice vremena za sve ostalo.
Da ali ja nisam video Viking Total War ... Kad bolje razmislim nisam igrao nijednu igru koja ima veze sa Vikinzima ili Sparatancima ...

Nego neko fantazijsko okruzenje bi ruiniralo Total War ... Ja sam ipak za neshto realno pa makar i Shogun ionako modovi mogu da obracuju fantaziju do mile volje ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (6.6.2010), divljak (6.6.2010)
Stara 6.6.2010, 0:01   #78
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Da ali ja nisam video Viking Total War ... Kad bolje razmislim nisam igrao nijednu igru koja ima veze sa Vikinzima ili Sparatancima ...

Nego neko fantazijsko okruzenje bi ruiniralo Total War ... Ja sam ipak za neshto realno pa makar i Shogun ionako modovi mogu da obracuju fantaziju do mile volje ...

Viking Invasion ekspanzija.....i Rome Total War koji ima Spartance. Inace mene nervira to konstantno guranje Spartanaca. Mene su josh od malena interesovali kao vojna sila, dosta sam citao o njima, ali pola sveta ne bi ni culo za njih da 300 nije pretvoren u film. Ne kazem da ti miloshe nisi znao, samo kazem da pola ljudi nije ni culo za njih pre filma. Njihova zrtva kod Termopila jeste velicanstvena, i zaista su bili vrhunski vojnici, ali se dosta stvari zanemaruje kada se prica o njima. Nije samo njih 300 drzalo klanac, bilo je tu josh hiljadu grka koji su ucinili isto. Inace cela Grcka prica oko Persijskih ratova je zaista za svako divljenje i velicanje. Tako da bi igra sa Grckim drzavicama bila pun pogodak. Ali ne sada. Japanska kultura ima takodje puno herojskih momenata, pre svega disciplina i umece samog ratovanja (Sun Tzu). Ako se CA koncentrishe na Japansko ostrvo, na istorijsku tacnost i na stvari koje zaista nedostaju Total Waru, bice ovo igra godine.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (6.6.2010)
Stara 6.6.2010, 0:33   #79
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Samuraji su, uz Vikinge i Spartance, najbolji ratnici ikada.. Bice vremena za sve ostalo.
A pored Samuraja ne zaboravi na:



i

High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 0:34   #80
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Shogun 2 : Total War

Kao ljubitelja ovog serijala u proteklih deset godina, oduševila me je vest da će se pažnja ponovo posvetiti Šogunima od kojih je sve i počelo.
Nadam se samo da će ovog puta pokriti znatno duži period japanske istorije i da ću ovog puta imati mogućnost da svoj klan priklonim jednoj od strana u Gempejskom ratu.
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
japan, shogun, total, total war, war


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Total Commander neće na FTP real022 Aplikativni softver 3 1.4.2009 14:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com