Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2006, 0:26   #81
Vojkan
Novi član
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Ne slazem se sa mnogima sto "napadaju" konzole. Pre svega htio bih se ograditi, tako sto cu reci da sam vlasnik PC-a i konzole( trenutno PS2 i Dreamcasta ). Zelim reci da ne "navijam" ni za PC, niti za konzole, ali cu napisati svoje misljenje.

Po meni PC je stvoren za FPS igre,MMORPG i za strategije. Te vrste igara me ni malo ne zanimaju, okey mogu tu i tamo da odigram neku FPS igru, ali u globalu nije to za mene.

Konzole su ipak stvorene za igre i stotine igara koje se mogu igrati na konzole, ne mogu se igrati na PC. Ne zato sto je PC slabiji(po snazi) od konzola, vec zato sto su to "exclusive titles" i napravljene su samo za odredjenu konzolu(NPR; PS2, PS3, Xbox 360, GameCube itd) Da toga nema onda ne bi bilo smisla praviti konzole, zar ne!?
Evo koje ce igre (za pocetak) biti EKSKLUZIVNE za PS3(koji izlazi u Novembar)
Exclusive PS3 Games:
Metal Gear Solid 4
Devil May Cry 4
Lair
Warhawk - FAQ & Guide
8 Days
Assassin's Creed - All you need to know
Motorstorm
Ridge Racer 7
Resistance: Fall of Man - All you need to know
Fatal Inertia
Naughty Dog Project (Male Tomb Raider)
GT4
Coded Arms: Assault
5th Phatom Saga
The Wall
Gateway
Gundam
Untold Legends: Dark Kingdom
The Eye of Judgment
Bladestorm: The 100 year War
Unreal Tournament 07
Final Fantasy Xlll
Final Fantasy Vs Xlll
Afrika
Jak & Daxter
Ratchet and Clank
Eyedentify
Endless Saga
Killzone
Heavenly Sword
Tekken 6
Full Auto 2
WarDevil: Enigma
Heavy Rain - as of now GS and IGN both only have it for PS3
Formula One 06
Genji 2
My SingStar
Ni-Oh
Mercenaries 2 - until proven non exclsuive due to the people in GS
Metro 2033

Da zaboravih napisati. Moj glas sto se tice igranja ide konzolama, ali ja bez PC-a ne mogu, a bez konzole bih nekako mogao preziveti. Mada ponavljam, sto se tice igrica, tu preferiram konzole.
Vojkan je offline  
Stara 31.8.2006, 0:56   #82
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

To sto su neki naslovi ekskluzivno za konzole nije nikako glas za njih, jer je to odluka izdavaca da bi uzimali pare na konzolama, a ne objektivna nemogucnost da te igre budu savrseno izvedene na PC-u, posebno sto danas imas mogucnost da utaknes u PC prakticno bilo sta od kontrolera.
101st Airborne je offline  
Stara 31.8.2006, 1:16   #83
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Meni se ipak najvise svidja optimizacija koja se za konzole skoro savrseno odradi i radi jako lepo i glatko, dok na PC-u se sve to nadoknadjuje sirovom snagom, uvek treba jaca graficka da bi nesto iole novije radilo.
oluja je offline  
Stara 31.8.2006, 1:19   #84
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
oluja kaže:
Meni se ipak najvise svidja optimizacija koja se za konzole skoro savrseno odradi i radi jako lepo i glatko, dok na PC-u se sve to nadoknadjuje sirovom snagom, uvek treba jaca graficka da bi nesto iole novije radilo.

Opet bih to prebacio na programere/izdavace (najlakse je pustiti neoptimizovan port) + element saradnje sa proizvodjacima grafickih kartica.
101st Airborne je offline  
Stara 31.8.2006, 1:48   #85
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Konzole vs. PC

Citat:
101st Airborne kaže:
Opet bih to prebacio na programere/izdavace (najlakse je pustiti neoptimizovan port) + element saradnje sa proizvodjacima grafickih kartica.
+ to što ih baš zabole da prave milione optimizacija za svaku moguću konfu . Šta mislite, koliko kombinacija postoji proc+ploča+memorija+grafička+konkretni modeli istih+verzije drajvera (bar za čipset i grafičku)...i da hoće, nema šanse da sve to urade! Svaki PC je mašina za sebe (jedino ako je sastavljen od identičnih komponenti i softvera, što je ipak ređi slučaj) i trebalo bi da za svaki rade optimizaciju da bi izvukli maximum iz hardvera. Da nije tako, nikom ne bi trebao jači proc od 1GHz,512MB RAM-a i FX5200 grafičke!
Rocker je offline  
Stara 31.8.2006, 2:23   #86
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
Rocker kaže:
+ to što ih baš zabole da prave milione optimizacija za svaku moguću konfu . Šta mislite, koliko kombinacija postoji proc+ploča+memorija+grafička+konkretni modeli istih+verzije drajvera (bar za čipset i grafičku)...i da hoće, nema šanse da sve to urade! Svaki PC je mašina za sebe (jedino ako je sastavljen od identičnih komponenti i softvera, što je ipak ređi slučaj) i trebalo bi da za svaki rade optimizaciju da bi izvukli maximum iz hardvera. Da nije tako, nikom ne bi trebao jači proc od 1GHz,512MB RAM-a i FX5200 grafičke!
Bas tako...
oluja je offline  
Stara 31.8.2006, 9:45   #87
Alex91
Član
 
Član od: 19.8.2006.
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Definitivno PC. Pogledajte samo koliko igara ne podrzavaju konzole. Koliko je samo tesko igrati FPS sa dzojstikom? Najgore je sto RTS-ovi nisu podrzani, moja omiljena vrsta. Jeste da je PC skupji, ali ljudi kazu: Kol`ko para, tol`ko muzike.
Alex91 je offline  
Stara 31.8.2006, 16:05   #88
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
Alex91 kaže:
Definitivno PC. Pogledajte samo koliko igara ne podrzavaju konzole. Koliko je samo tesko igrati FPS sa dzojstikom? Najgore je sto RTS-ovi nisu podrzani, moja omiljena vrsta. Jeste da je PC skupji, ali ljudi kazu: Kol`ko para, tol`ko muzike.
Jesi li probao Quake 3 na Sega Dramcast? Iznenadio bi se koliko je lako za igranje.
Ocelot je offline  
Stara 31.8.2006, 16:54   #89
Vojkan
Novi član
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
101st Airborne kaže:
To sto su neki naslovi ekskluzivno za konzole nije nikako glas za njih, jer je to odluka izdavaca da bi uzimali pare na konzolama, a ne objektivna nemogucnost da te igre budu savrseno izvedene na PC-u, posebno sto danas imas mogucnost da utaknes u PC prakticno bilo sta od kontrolera.
Pa ja sam vec rekao da igre nisu ekskluzivne zato sto PC ne moze da ih savlada.

E sad jeli zbog para ili ne to je glupo komentarisati. Pa citav svijet se "vrti" oko novca.....
Vojkan je offline  
Stara 31.8.2006, 16:56   #90
Vojkan
Novi član
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
Alex91 kaže:
Definitivno PC. Pogledajte samo koliko igara ne podrzavaju konzole. Koliko je samo tesko igrati FPS sa dzojstikom? Najgore je sto RTS-ovi nisu podrzani, moja omiljena vrsta. Jeste da je PC skupji, ali ljudi kazu: Kol`ko para, tol`ko muzike.
Pa za sledecu generaciju konzola (PS3 i Xbox 360, ne znam za Wii) bice i tastature bas zbog FPS igara, tako da je i taj problem rijesen.
Vojkan je offline  
Stara 31.8.2006, 17:05   #91
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Evo ovako ovo je vrlo jednostavno Konzola vs Pc imam i PC i PS2
ima igrica koje nikada nebi igrao na pc a igram ih na PS2 i obrntno nesvatljio je igrat FPS igre i strategije na PS2 a isto tako jako mi je glupo bilo igrat NFSMW na PC dok je na PS2 puno bolji sportske igre trke,avanturisticke igre dajem prednost PS2.jeda cekam da izadje ps3 sad skupljam pare za njega ako izlazi sa hdd i operativnim sistemom Linuxom tako da je vrlo verovatno da ce mi komp otici u zasluzenu penziju i 100% Sony ce napraviti problema desktop racunarima
Mr.Eco je offline  
Stara 31.8.2006, 18:11   #92
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
Ocelot kaže:
Jesi li probao Quake 3 na Sega Dramcast? Iznenadio bi se koliko je lako za igranje.
Toliko lako da su kvejkeri na drimkastu svojevremeno tražili (i izdejstvovali) da se odvoje serveri za PC i za drimkast jer su PC kvejkeri bukvalno brisali patos sa njima.
Ne može FPS da se igra na džojpedu, i to ti je. Ko što akcione avanture iz trećeg lica ne mogu da se igraju na tastaturi (a da to iole liči na nešto).
voodoo_ je offline  
Stara 31.8.2006, 18:58   #93
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Ne kazem da je bolje od misa i tastature, vec da je lako.
Ocelot je offline  
Stara 1.9.2006, 23:30   #94
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Slazem se da svaka platforma ima igre koje joj bolje leze.Konzole-sportske,PC-FPSove,Menagere i sl.Tako da sam ja za koriscenje obe stvari.
Inace ono za strategije na konzolama bas i ne stoji.Posto sam fan strategija jos iz vremena c-64 u periodu 96 -99 nisam imao PC, pa sam na psx-u mnogo vremena provodio igrajuci Civilization 2, Panzer i Allied General, Warzone 2100,Red Alert(prva igra koju sam igrao u mrezi - dva psxa, dva TVa,link kabal i eto zabave za dvojicu) .A prvu real time strategiju sam igrao na, pazite sad, Seginoj mega drive 16 konzoli.To je bila Dune 2: Battle for Arakiss(i zbog te igre kasnije i procitao Dinu i odgledo film par puta ).
choi je offline  
Stara 2.9.2006, 0:06   #95
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

meni je lakse da igram asdw+mis nego joypad (probao Halo 2 i jedva se snasao). dobro na kompu imas emulatore za PS1, Segu, SNES i automate pa joypad znatno pomogne narocito kada vas igra vise (guzva na tastaturi a i vecina ne moze da izdrzi pritisak vise od 5 tastera)
3LANCER je offline  
Stara 4.9.2006, 11:50   #96
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Podela je poprilicno jednostavna:

PC ima najbolje:
1. Strategije svakakvih vrsta
2. FPS
3. P&C avanture
4. MMORPG i druge online igre

Tu pc vlada i konzole ga nece uzdrmati. Medjutim:

Konzole imaju najbolje:
1. Akcione avanture (iz treceg lica)
2. Trke
3. Sportske igre
4. Tabacine a la Mortal Kombat
5. Platforme

RPG zanr ima dobrih i na jednom i na drugom.

Stvar je u licnom izboru. Ja volim RPG, strategije, p&c a i akcione avanture. Ponekad i tabacine. Dakle obe platforme mi odgovaraju zavisno od toga sta mi se igra.

Zato je bolje imati oba i igrati oba umesto favorizovati jedan.
The mighty Boo je offline  
Stara 5.9.2006, 1:45   #97
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Mislim da je pc ipak mocniji od konzola. Gotovo sve sto valja na konzolama je portovano na pc, dok je obrnuti slucaj mnogo redji. Pogledajte naslove koji su "prodavali" konzole. Sonic, super mario, tekken, mortal combat, gran tourismo i slicni. Ipak su konzole vise prilagodjene mladjim igracima, mada se i taj trend menja. Samo cekam da neko napravi konzolu gde ces moci da utaknes misa i tastaturu. A i nesto mislim da nece biti dugo dok se ne napravi Office i slicni programi za konzole. Otprilike bice to manje-vise kompjuter. Moci ces sa konzole da ides na internet, da slusas muziku i gledas filmove, radis sa najosnovnijim programima (word, excel itd...), sve ono za sta vecina ljudi danas koristi pc. Onaj deo koji koristi pc za neke ozbiljnije stvari je ipak mnogo manji. Ali konzole zadrzavaju svoju cenu, a pc opada cena.
Koliko je novaca kostao dobar pc pre 10-15 godina a koliko kosta sada? A dobra konzola kosta isto koliko je dobra konzola kostala pre 10-15 godina, ako ne i vise.

U principu stoji da su konzole vise za tuce, trke i uopste za arkadne igre. A sto se tice rpg igara, igrao sam samo pc varijante. Za FF sam cuo da je dobra ali porediti jedan serijal sa gomilom rpg-ova koje imas na pc...
Sarmatian je offline  
Stara 5.9.2006, 4:41   #98
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Konzole su u odnosu na pc,za igranje u svemu superiornije.Nema drajvera,cimanja sa operativnim sistemom i sl.Za mladje igrace su kao stvorene,sto bi se neko dete cimalo sa Windowsom ako hoce samo da se igra.I za starije igrace isto su dobre jer ako neko hoce samo da odigra neku igru njemu ne treba ni op.sistem ni instalacija igre i sl.
paterfamilias je offline  
Stara 5.9.2006, 8:51   #99
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
paterfamilias kaže:
Konzole su u odnosu na pc,za igranje u svemu superiornije.
Zameni "u svemu" sa "nekih tipova igara".
player1 je offline  
Stara 5.9.2006, 10:56   #100
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
Sarmatian kaže:
Mislim da je pc ipak mocniji od konzola. Gotovo sve sto valja na konzolama je portovano na pc, dok je obrnuti slucaj mnogo redji.

Samo cekam da neko napravi konzolu gde ces moci da utaknes misa i tastaturu.

Ali konzole zadrzavaju svoju cenu, a pc opada cena.

A sto se tice rpg igara, igrao sam samo pc varijante. Za FF sam cuo da je dobra ali porediti jedan serijal sa gomilom rpg-ova koje imas na pc...
Ovo vazi samo za XBOX. PS2 ima citavu plejadu ekskluzivnih naslova koji nece biti portovani na PC.

Svim konzolama PS2, XBOX. i Gamecube mozes da ubacis tastaturu i misa preko USB-a za igranje pucacina. (doduse samo specijalnu tastaturu za tu konzolu)

Cena konzole opada sa njenim "zivotnim vekom". PS2 je nekada kostao 1000 maraka a sada se moze naci za 100 evra. Dobar komp uvek kosta oko 1000 evra. Ta cena je uvek bila konstantna.

Nema niti jedan RPG na PC-ju sem nekadasnjih Interplay/Bioware/Troika/Black Isle igara koji moze da parira FF serijalu. PS2 ima jos mnogo RPG-ova koji su manje popularni.
The mighty Boo je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Objašnjenja početniku Crusader88 Pravljenje igara 375 30.9.2013 17:32
4/2006 „Disproporcija” oluja „Ja, igrač!” 89 5.5.2006 23:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com