Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2006, 22:41   #41
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Da me ne razume pogrešno strana naklonjena PC-u ali mislim da malo preterujete i pojednostavljujete stvari Mislim da vezivanje konzola za američko tržište i "prilagođavanje" istih za igrače sa "inferiornim" IQ-om nije na mestu. Prvo, konzolni uređaji se prodaju u ogromnom broju i u ostatku sveta a ne samo u Americi. Drugo, tezu da su konzole namenjene "glupim" ljudima ovde možda treba zameniti tezom da su konzole za ljude koji žele da je kupe Po vašoj logici svako ko kupi recimo "XBox" automatski postaje idiot

Naprotiv, ovo je često dokaz postojanja zdrave logike kod kupca jer neko ko svesno ne želi da baci sada već skoro hiljadu evra za kvaliteteno igranje jednog "Obliviona" ili ajde neka bude "Splinter Cell 4" normalno je da će se odlučiti za konzolu. I nije samo novac u ovom slučaju u pitanju. Drugi važan faktor zbog kojih se ljudi odlučuju za kupovinu konzola je njihova unificiranost. Znači nema šanse da se na konzolama desi nešto tipa skidanja najnovijih drajvera za nVidiu ili ATI ili dodavanje još jednog modula od 512MB-a da bi igrica radila kako treba. Igrica koju budem "pustio" na mom XBox-u radiće isto tako dobro i na komšijinom, perfektno. I to čak za mnogo manje para nego da ste se odlučili da kupite jednu PC konfiguraciju koja bi isto tako perfektno "terala" iste naslove

Naravno i konzole imaju to ograničenje da je igranje nekih naslova na njima mnogo teže nego na istim u PC varijanti ali isto tako važi i obratno. Molim vas ko očekuje da igra kvalitetno neku strategiju na konzolama koje koriste joypad za igranje??? Pored toga svi znate koliko često u PC portovima konzolnih naslova postoji problem sa kamerom i sličnim glupostima što je jednostavno nedostatak samog PC-a koji nema adekvatnu zamenu joypad-u sa konzola. Normalno je onda da se stalno pojavljuju kritike tipa jao kako se teško igra ili kolki je ovo shit

I još jedna stvar. Prisustvo ili odsustvo bilo koje naprave ne može da utiče na pojedinca da je isproba ako to ovoga ne interesuje. To što je recimo bobi-ja inspirisao DeluxePaint da eksperimentiše sa njim sigurno nije zasluga pomenutog programa nego bobi-jeve znatiželje. Znači, možete vi da postavite nekoga da sedi za računarom 24-7 ali ako ga to ne interesuje i posle pet godina će mu podvig biti da napravi Winamp listu
holodoc je offline  
Stara 21.8.2006, 22:41   #42
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Što se tiče starih računara tipa C64 ili Amige njihovo svrstavanje u kategoriju konzola je tipično bogohuljenje. U vreme kada su se ovi računari pojavili bili su "state-of-the-art" hardver koji je mogao između ostalog da se koristi za razne pametne stvari ali i za igrice. Onome ko je "debeljka" koristio čisto za komandu "LOAD" svaka čast jer mu je to bilo opredeljenje i spada u već pomenutu kategoriju onoga što "uči" Winamp pet godina. Onoga koga interesuje, taj će da zagrebe ispod površine te male simpatične mašine sa plastikom sumnjivog kvaliteta. Isto važi i za Amigu. Mnogi je znaju kao mašinu koja se koristila za igranje ali malo je poznato da su je televizije skoro koristile za montažu i pripremu video materijala. Malo ko je pominje u kontekstu mašine na kojoj su razvijeni neki od najkvalitetnijih C i C++ kompajlera

Rezime bi bio da ne treba nekoga osuđivati zbog njegovog izbora da koristi konzole. Možda njemu tako odgovara. A za probleme tipa "Footbal Manager" mi nije dobar na konzoli nemojte da krivite konzolu već izdavača
holodoc je offline  
Stara 21.8.2006, 22:46   #43
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

generalizovan je ovaj tred mnogo ne mozes jednostavno porediti pc i konzole pc je s jedne strane bar za sada nenadj***v sto se tice rts-a fps-a i online igranja dok je konzola s druge strane zakon za recimo fudbal,teken i slicne "za drustvo" igre (naravno ima i na konzoli dobrih i ostalih zanrova ali su u principu najvise zastupljeni naslovi "za drustvo i zezanje") nama je ovde problem sto nismo u situaciji (citaj bedan standard nema se para itd) da imamo i jedno i drugo a onda po starom dobrom "svaki ciga svoga konja hvali" scenariju pocinje pljuvanje "moj je veci" i ostalo hebiga bice valjda bolje problem je i u tome da treba da se shvati da su igre bez obzira na platformu vrsta zabave (zabavni software) i kao takve ih i treba dozivljavati/igrati i te price kako su na pc-ju igre inteligentnije od onih sa konzola ne stoji sve je to isto sr. i naravno idealno bi bilo imati obe stvari radis na pc-ju igras se i na konzoli i na pc-ju i milina
ivke76 je offline  
Stara 22.8.2006, 2:32   #44
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Problem u ovoj a i u ostalim temama j sto jedna strana mora uvek da bude potpuno *****e a druga nesto najbolje na svetu. Ovde na primer, zasto ne moze da se lepo kaze da konzolama fale neki zanrovi kojih ima na PC-u ali zato ima drugih koje PC nema? Nisam cuo nijednog konzolasa kako govori da je komp obicna glupost za igre.
Konzole se prave prvenstveno za igre. Ako igre ne valjaju kakva je onda svrha konzole?
Ocelot je offline  
Stara 22.8.2006, 2:40   #45
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Nije da ne valjaju al' su na PC-u bolje.
Ja se slazem sa Ivke76, konzole su bolje sa igranje u drushtvu, npr. fudbal , Tekken ili neka voznja.Sem toga ja ne vidim prednost konzole.Ranije su konzole bilo bolje shto se sim. fudbala tice ali poshto sad PES postoji na PC-u jednaki su.Konzole su verovatno bolje za mladje narashtaje (i ja kad sam imao 15 god. imao sam SNES i bio mi je do jaja) i ljude koji bi malo da se zezaju i opuste iz neku laganiju igricu.
Garson je offline  
Stara 22.8.2006, 2:50   #46
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Bolje su za igranje u drustvu, ali takodje imaju ogromnu bazu "ozbiljnih" igrica. Zasto MGS nesto posebno prosla na PC-u? To je vrlo ozbiljna igra.
Ocelot je offline  
Stara 22.8.2006, 3:00   #47
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
Ocelot kaže:
Bolje su za igranje u drustvu, ali takodje imaju ogromnu bazu "ozbiljnih" igrica. Zasto MGS nesto posebno prosla na PC-u? To je vrlo ozbiljna igra.
Jeste ozbiljna igra ali nije proshla bog zna shta na PC-ju.Takodje, ljudi su kupovali XBox zbog Halo-a koji po meni nije nishta posebno i loshiji je od nekih pucacina na PC-u.
Garson je offline  
Stara 22.8.2006, 3:03   #48
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Znam da nije prosla dobro, ali zasto. Igra koja vazi za jednu od najboljih ikada, koja je stvorila novi zanr. Jel sad treba da kazemo da je PC za idiote?
Ni meni se ne svidja Halo, ali ga vadi odlican multiplayer.
Ocelot je offline  
Stara 22.8.2006, 3:24   #49
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
Ocelot kaže:
Znam da nije prosla dobro, ali zasto. Igra koja vazi za jednu od najboljih ikada, koja je stvorila novi zanr. Jel sad treba da kazemo da je PC za idiote?
Ni meni se ne svidja Halo, ali ga vadi odlican multiplayer.
Pa verovatno zato shto nije nishta spektakularno.Mozda za konzole jeste ali verovatno za PC koji ima Splinter Cell serijal nije nishta posebno.Uostalom, i FF je odlicno proshao na konzolama ali morash da shvatish da nisu svi ljubitelji konzolnih japanskih RPG-ova, i da se na PC-ju igraju drugaciji RPG-ovi.Jel' toliko teshko prihvatiti da neshto nije proshlo toliko dobro na PC-ju jer jednostavno ima neshto bolje?
Garson je offline  
Stara 22.8.2006, 3:28   #50
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Splinter Cell je nastao zbog uspeha koji je MGS izazvao. Zasto je to nekim ljudima tesko da shvate? Mnoge druge PC igre su prosle losije na konzolama zato sto postoji nesto bolje. Vrtimo se u krug. To sto vazi za jednog, vazi i za drugog.
Ocelot je offline  
Stara 22.8.2006, 3:32   #51
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
Ocelot kaže:
Splinter Cell je nastao zbog uspeha koji je MGS izazvao. Zasto je to nekim ljudima tesko da shvate? Mnoge druge PC igre su prosle losije na konzolama zato sto postoji nesto bolje. Vrtimo se u krug. To sto vazi za jednog, vazi i za drugog.
Moze biti, mada po meni MSG i SC imaju dosta razlika.A koje su to igre loshe proshle na konzolama a dobro na PC-ju?
Garson je offline  
Stara 22.8.2006, 3:41   #52
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

PRvi primer koji mi pada na pamet je Half Life 2 za XBox.
Ocelot je offline  
Stara 22.8.2006, 3:50   #53
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
Ocelot kaže:
PRvi primer koji mi pada na pamet je Half Life 2 za XBox.
HL2 je svetski mega hit, ne znam kako je loshe proshao.I shta je to bolje od njega na XBox-u?Mozda Halo?To nije relevantno, kao i npr. Morrowind koji je izashao i za XBox, ali verovatno nije neshto proshao jer ko je to kupio konzolu da bi igrao igru kao shto je Moorrowind?U tome se krije razlika izmedju PC-ja i konzole.
Garson je offline  
Stara 22.8.2006, 3:53   #54
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Sad vec govorimo o ukusima. Tebi se vise svidja Morrowind, a meni FF. I sta sad?

Cisto da znas, Morrowind je bio odlicno prihvacen. Da nije doziveo uspeh, sad mozda ne bi ni postojao Oblivion.
Ocelot je offline  
Stara 22.8.2006, 3:54   #55
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Konzole vs. PC

Jedina konzola koju sam ja imao je bila Sega-Mega2! I to zato što tad nisam mogao da iskukam kintu za P1 a XT, C64 i A1200 su mi te '96 već bili žešće matori! Dobio ja Segu, igrao se par meseci i na kraju iskukao P1! Ne bi me sad neko naterao na konzolu pa makar ništa ne igrao! Mrzim Joypad-e i nemogućnost podešavanja grafike, klokovanja...ma svega što ima na kompu a nema na konzoli. Ah, da ... k'o šugav sam bez tastature!
Rocker je offline  
Stara 22.8.2006, 3:56   #56
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

To sto mrzis dzojpede, ne znaci da su konzole za debile, tacno?
Jeste li znali da su SNES i Mega Drive imali neke online igre?

Poslednja ispravka: Ocelot (22.8.2006 u 4:10)
Ocelot je offline  
Stara 22.8.2006, 4:33   #57
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Konzole vs. PC

Citat:
Ocelot kaže:
To sto mrzis dzojpede, ne znaci da su konzole za debile, tacno?
Jeste li znali da su SNES i Mega Drive imali neke online igre?
Da li sam ja možda rekao da su ljudi koji se igraju na konzolama debili?! Ne, nisam!!! Rekao sam da ja ne volim da se igram na njima zbog gore navedenih stvari, ništa više! Na kakvo on-line igranje misliš? Nisam čuo za to. Misliš na onaj deo sa donje strane kojim je (Sega) mogla da se nakači na CD? Njime su mogle da se povežu 2 konzole, ali ne znam na kakvo on-line igranje misliš? Bilo je tu još džižda bižda (32-bitno proširenje sa kojim je tada grafika bila vrh u igrama koje su ga podržavale)!
Rocker je offline  
Stara 22.8.2006, 4:43   #58
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Citat:
Ocelot kaže:
Sad vec govorimo o ukusima. Tebi se vise svidja Morrowind, a meni FF. I sta sad?

Cisto da znas, Morrowind je bio odlicno prihvacen. Da nije doziveo uspeh, sad mozda ne bi ni postojao Oblivion.
Ali kako je tek dobro na PC-ju prihvacen.Nije problem u tome shta se kome vishe svidja, Morrowind po kompleksnosti, nelinearnosti i mnogim drugim stvarima daleko prevazilazi FF i pri pojavi uspostavio je standarde za mnogo nadolazece RPG-jeve.Dobar je FF ali je kao sitna riba pored Morrowind-a.
Oblivion? Eto shta se desi kad se igra pravi za shiroke narodne mase, i konzole se umeshaju u citavu pricu.Ne dobije se ni pola Morrowind-a.
Garson je offline  
Stara 22.8.2006, 10:20   #59
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Morrowind je i na Xboxu bio odlično prihvaćen iz prostog razloga što sam Xbox nije namenjen istoj ciljnoj grupi kao Nintendo prethodnici, koji su u americi sinonim za konzolu. Nintendo je, pored šačice ozbiljnijih igara, uvek pucao na najmlađu publiku (što se jasno vidi pojavom novog Maria za svaki novi Nintendo; ne kažem da je Mario loš, igrao sam ga u mladosti do besvesti ali sada nikako ne bih kupio konzolu zbog pedesete revizije originalne igre, sada sa pixel šejderima) dok je ciljna grupa Xboxa u startu obuhvatala od adolescenata do igrača od recimo 30+ godina. Mislim, idite recimo na Amazon i gledajte top liste najprodavanijih igara za Xbox i za Nintendo. Ne da nemaju veze nego ne znam...
Inače, miš i tastatura mogu da se nakače i na Sony i na Xbox, s tim što je broj podržanih igara ekstremno mali. Za to su krivi developeri i iskreno se nadam da to neće biti slučaj na PS3.
voodoo_ je offline  
Stara 22.8.2006, 15:23   #60
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzole vs. PC

Neke igre su mogle da se igraju na netu, ne znam koje tacno i kako je to funkcionisalo. Mada, internet tada nije bio dovoljno razvijen pa je proslo nezapazeno.
Konzole nisu krive za slabi Oblivion. Bethesda je htela samo da ubaci sto vise mogucnosti, i tako potpuno zaboravila na pricu. Bilo koji FF ima bolju pricu od Morrowinda i Obliviona.
Ocelot je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Objašnjenja početniku Crusader88 Pravljenje igara 375 30.9.2013 17:32
4/2006 „Disproporcija” oluja „Ja, igrač!” 89 5.5.2006 23:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com