Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.6.2014, 14:06   #1
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Iz androida u windows phone

Pozdrav ljudi.
Imao sam neki Huawei android, koji je, naravno, ispustio dusu posle 15-ak mjeseci, pa sam neki dan kupio nokiu lumiu 520, i sad imam problem sa kontaktima, tj, sa prebacivanjem istih u nokiu. Huawei vise ne moze da se upali, ali sam 99% siguran da sam nekad napravio backup kontakata na SD karticu. Uglavnom, svi kontakti su bili u telefonu, a i onin sto su bili na SIM kartici nisu mi dostupni, jer sam je zamijenio za mikro SIM. Uglavnom, i da sam mogao prebaciti tih 15o kontakata sa SIM kartice, ostalo bi ih mnogo vise u telefonu. Elem, kad sam stavio SD karticu u nokiu, naravno da nisam bio u mogucnosti da odradim restore imenika, zato sto su dva razlicita sistema u pitanju. Pitam se da li je moguce nekako ipak vratiti kontakte iz backup fajla, sa SD kartice, i koji softver bi mi trebao za to? Guglao sam nesto, i naletio sam na informaciju da je .arc ekstenzija nokijina ekstenzija za PC suite, a upravo u toj ekstenziji je backup fajl koji sam napravio na androidu(???). Postoji li mogucnost da neki program procita taj backup fajl kao text fajl, pa da to opet nekako konvertujem u fajl koji nokija moze da restoruje? Probao sam sa Nokia Suite, ali izgleda da lumia ne moze da se spoji na istu. Da budem iskren, ne znam kako da podesim na telefonu USB mode, jer mi je po defaultu mass storage USB mode izabran. Negdje sam naletio na podatak da nokia suite uopste ne podrzava lumia seriju. Instalirao sam windows phone app for desktop, ali to je aplikacija za neke osnovne radnje, manipulaciju slikama i video fajlovima. Uglavnom, nadam se da ste shvatili sta pokusavam da uradim, pa ako neko zna kako da to rijesim, bio bih mu zahvalan.
Pozdrav.
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2014, 14:44   #2
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Iz androida u windows phone

Trebalo bi da je bekapovano u .vcf formatu (vCard, u sustini txt fajl) i to bi trebalo bez problema da se importuje u WP. Ako si sinhronizovao Huawei sa Gmail nalogom, mozes i pomocu Gmaila da exportujes novi fajl.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2014, 15:06   #3
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Iz androida u windows phone

nazalost, ne postoji fajl sa tom ekstenzijom na SD kartici, a i na google nalogu nemam backup, tako da mi preostaje samo opcija sa rucnim unosom par stotina brojeva i imena...
Hvala u svakom slucaju
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2014, 17:54   #4
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Iz androida u windows phone

Nokia PC Suite je samo za Symbian Nokia telefone, pa to odmah možes da zaboraviš.
Pitanje za tebe:
S obzirom da si imao Android, da li su ti kontakti bili u sinhronizaciji sa Google nalogom? Ako jesu, onda je procedura prebacivanja jednostavna...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2014, 15:52   #5
DaLanik
Član
 
Član od: 2.4.2013.
Lokacija: Prag, CZ
Poruke: 88
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Iz androida u windows phone

Citat:
Mr.Simpson kaže: Pregled poruke
Nokia PC Suite je samo za Symbian Nokia telefone, pa to odmah možes da zaboraviš.
Pitanje za tebe:
S obzirom da si imao Android, da li su ti kontakti bili u sinhronizaciji sa Google nalogom? Ako jesu, onda je procedura prebacivanja jednostavna...
Upravo tako, ovo sam radio zeni koja je presla sa Androida na WP i samo sam zadao Gugl nalog u telefon i svi kontakti su se prebacili automatski, krajnje jednostavno.
DaLanik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaLanik na korisnoj poruci:
veljadj (27.10.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 8.1 Filip89x Operativni sistemi 1415 12.12.2022 19:55
Program za format particija iz boot-a windows 7 baltazar.vb Operativni sistemi 1 23.11.2013 20:04
Igre za Windows Phone 8 [Lumia 620] Ivica95 Igre za mobilne telefone 6 26.7.2013 10:33
HTC Desire X VS Windows Phone 8S by HTC ekvi Aparati i oprema 14 9.4.2013 11:10
100 Useful Run commands for Windows (Shortcuts) wog326 Operativni sistemi 1 10.8.2010 13:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com