Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2011, 9:07   #21
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Za 40-45h moze i Intel + neintegrisano resenje (bilo ATI bilo nVidia). Ako ne moze da upadne core i3, upasce Pentium P6000 serije, koji je inace jaci od Athlon/Turion dvojke.

Ja sam i onako gore diskutovao o Intel vs AMD integrisanim resenjima, a ne ako se ubaci "punokrvna" grafa.

Inace, za potrebe znemanje, je svejedno koje ce graficko resenje da uzme, sem u slucaju da je prastari 4500 Intel integralac (ili ne daj boze x3100), koga i onako nema vise (ili skoro) na trzistu.

Bilo da je noviji Intel integralac, radeon integralac (radeon 3100 i novije), ili neintegrisana grafika, full HD filmovi ce raditi. Pod takvim uslovima uzmes sto je bolji procesor (znaci ne AMD ) i gotova stvar.


P.S.
Inace ja na poslu imam Core i5 desktop sa 5570 radeonom.

Poslednja ispravka: player1 (13.7.2011 u 9:24)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2011, 10:01   #22
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Inace, za potrebe znemanje, je svejedno koje ce graficko resenje da uzme
Slazem se, ali posto hoce i3 i nema izbora ako ostane pri toj odluci. AMD procesor jeste nesto sporiji ali i jeftiniji, pa ako je svaki dinar bitan..

Citat:
P.S.
Inace ja na poslu imam Core i5 desktop sa 5570 radeonom.
Lepo, drago mi je zbog tebe ;-) ali ovde pisemo o laptopovima
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2011, 23:03   #23
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Želim pre svega i3 procesor jer je on jači od AMD rešenja,a i3 je nešto najjače u tom cenovnm rangu 40-45 000.Laptop mi treba za net, office i HD filmove, svakao da neću kupiti ovu toliko ocrnjenu intel 4500 grafičku.Kada sam mislio da želim neki igricu da odigram, mislio sam na neki browser igricu, jednu verziju 3d šaha i neke kartaške igre, poker, pasijans i sl.
S druge strane želim i3 procesor iz još jednog razloga, koristim Virtula PS gde na svom staom laptopu uspem da podignem nekoliko virtuelnih sistema (2-3 virtuelna XP- a i dva servera 2003) To mi je bilo potrebno za faks, ali sada mi treba jedan jak procesor jer bih na tom virtulenom XP radio neke malo složćenije operacije u programima koji ne rade na win7.
Pošto sam danas po planu trebao da pazarim novu mašinu, neke sitinice su se isprečile, tako da sam to odložio za petak ili subotu.Danas sam u gigatronu primetio sledću TOSHIBU, koja me je prijatno iznenadila cenom od 39000, ima i3 procesor i ATI grafiku.Kombinacija i3 procesora i ATI grafike izgleda kao najbolja kombinacija.Generalno šta mislite o ovoj toshibi:
http://bcgroup-online.com/proizvodi/...660_1CF-12904/
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2011, 23:57   #24
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Ispunice sve tvoje zahteve.



P.S.
Inace, dobro je sto si spomenuo te virtuelne masine, s obzirom da malcice slabiji Pentium iz P6000 serije, nema podrsku za hardversku virtualizaciju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 11:58   #25
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Sasvim dobar laptop za te pare i 2godisnja garancija, jeste mali hard disk i memorije nema mnogo ali je memorija jeftina pa mozes dokupiti kasnije a i eksterni hard diskovi razumnog kapaciteta nisu papreno skupi. Cak je i graficka nesto brza od najslabijih neintegrisanih - ne mnogo ali brza jeste. Kao sto player rece, trebalo bi da radi sve ono sto ocekujes od njega (i vise). Da za sebe kupujem verovatno bih kupio slican laptop. Nema HDMI ali ne verujem da ti je to bitno - meni generalno nije; VGA izlaz ima ako ti treba za projektor, veci monitor i sl. Objektivna mana je postojanje samo dva USB prikljucka ali i to mozes resiti nekim malo boljim USB hubom.

Poslednja ispravka: Laskaris (14.7.2011 u 12:50)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 23:37   #26
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Hvala vam svima na pomoći.Nažalost,jedan hitan i nepredviđen događaj, primorao me je da skupljni novac za laptop bude potrošen za druge obaveze.Shodno tome dok za nekih dva meseca ne skupim ponovo novac, odlažem kupovinu laptopa.
Svakako ću temu oživeti kada finansije budu to dozvolile, do tada, hvala vam još jednom na pomoći i utrošenom vremenu !
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 11:18   #27
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Ponovo je skupljena svota od 46 000 din i spreman sam da kupim novi laptop.Modeli koje ste mi predlagali više nisu u ponudi, tj nema ih više u tim radnjama.Koje model mi preporučujete, zahtevi su mi isti kao i dosada (zahtevi su opisani u prvom postu ove teme).Pošto sam naveo da mi je izgled jako bitan, Dell modeli mi najviše vizuelno odgovaraju.Ne želim integrisanu grafiku, ipak želim bilo kakvu ne integrisanu grafiku.Bacio sam oko na sledeći model:
http://www.laptopcentar.co.rs/produc...Black-12201107
Šta mislite o ovom modelu?

Naravno, bio bih vam zahvalan da mi preporučite još neke modele u tom cenovnom rangu.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 11:50   #28
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Slobodno uzmi ovaj Dell, ja imam vec 2 meseca malo jaci model isto ovo samo na I5 i 4 gb rama. Odlicno me sluzi i radice sve.

Dobro proguglaj domace firme mislim da ova verzija moze i jeftinije da se nadje.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Svetislav na korisnoj poruci:
znemanja (6.9.2011)
Stara 6.9.2011, 17:36   #29
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Takođe smatram da će ovaj Dell ispuniti sve moje zahteve, zanima me da li je ova ATI grafika u njemu integrisana ili ne?
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 17:48   #30
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Nije integrisana. Uz to, prilično je prilično je sposobna za igranje novih igara na razumnim podešavanjima, a o reprodukciji HD sadržaja (što je tebi posebno značajna stavka) ne moraš da brineš.

Nešto više o ovoj karti.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
znemanja (6.9.2011)
Stara 6.9.2011, 18:08   #31
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Nije integrisana. Uz to, prilično je prilično je sposobna za igranje novih igara na razumnim podešavanjima, a o reprodukciji HD sadržaja (što je tebi posebno značajna stavka) ne moraš da brineš.

Nešto više o ovoj karti.
Ok, hvala ti puno, to mi je bilo bitno, neću igrati igrice, ali bih ipak želeo neintegrisano grafičko rešenje.Pritom u julskom broju Sveta Kompjutera bio je jedan tekst o grafičkim kartama i jedna rečenica autora koja mi je ostala urezana u sećanju "Od integrisanih grafičkih rešenja možete očekivati samo da vam iscrtaju dekstop i ništa više...", tako da me je to "natralo" da ipak pazarim nešto sa sopstvenom grafikom.
No, za sada ovaj Dell ima apsulutnu prednost u toku sutrašnjeg dana ili najkasnije prekosutra bih trebao da pazarim, pa ako slučajno imate još neki bolji model za taj novac, slobodno ostavite link.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2011, 23:18   #32
Svasta
Novi član
 
Član od: 16.8.2011.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

http://www.bcgroup-online.com/proizv...V_SX801-14259/
ili
http://www.bcgroup-online.com/proizv...LH306EA-14156/
ili
http://www.laptopcentar.co.rs/produc...5-Red-13201109 ??? Hitno mi je.
Svasta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 1:04   #33
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Ja bi Asusa uzeo
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 11:14   #34
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Pazario sam Dell sa linka koji sam postavio par postova niže, on ima i3 procesor i ATI grafiku, pa je samim time malo slabiji od modela koje si ti naveo, tako da moja preporuka ide za Dell, pored trogodišnje garancije i odličnog izgleda i kvaliteta nećeš imati nikakav problem.Mala mana je što se ne dobijaju drajveri uz laptop, pa moraš da sve da skidaš sa Dell-ovog sajta, ali sve ostalo je sasvim Ok.
Topla preporuka za Dell.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 12:26   #35
demaksi
Veteran
 
Član od: 25.7.2011.
Poruke: 664
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 182 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Ako igras igre - Asus.
Ako ti igre nisu toliko vazne - HP ProBook.
demaksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2011, 17:56   #36
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Citat:
znemanja kaže: Pregled poruke
Pazario sam Dell sa linka koji sam postavio par postova niže, on ima i3 procesor i ATI grafiku, pa je samim time malo slabiji od modela koje si ti naveo, tako da moja preporuka ide za Dell, pored trogodišnje garancije i odličnog izgleda i kvaliteta nećeš imati nikakav problem.Mala mana je što se ne dobijaju drajveri uz laptop, pa moraš da sve da skidaš sa Dell-ovog sajta, ali sve ostalo je sasvim Ok.
Topla preporuka za Dell.
Za vas koji ste kupili taj Dell Inspiron pitanje - koliko je bučan, i da li se pregreva?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2011, 19:38   #37
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Za vas koji ste kupili taj Dell Inspiron pitanje - koliko je bučan, i da li se pregreva?
Ima cimer Insipron sa i5 procesorom. Ne pregreva se (a kod njega bas arbajtuje) i nije mnogo bucan. Generalno, meni se nije dopala tastatura (uvija se pod pritiskom), na jednoj sarci ekrana plastika "zvace" (mada to je mozda i do konkretnog primerka) i niza rezolucija ekrana. Eto toliko.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2011, 20:35   #38
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Imam ga 5 meseci ja i sin ne silazimo sa njega. Radi odlicno. Samo malo tastatura se uvija, ali to nije nista. Prezadovoljan. Ne zagreva se mnogo malo pod levom rukom. Kuler je podnosljiv. Ali sa podlogom,,Manhattan" radi savrseno.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 13:08   #39
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Za vas koji ste kupili taj Dell Inspiron pitanje - koliko je bučan, i da li se pregreva?
Sve je ok, ne pregreva se, mada nisam najkometentniji da to potvrdim, jer ne korsitim laptop za igrice.Najviše što sam ga do sada opteretio jeste da sam pokrenuo pet virtuelnih sistema istovremeno i procesor ( u pitanju je i3) nije prelazio 40 -60%, a tamparatura se kretala oko 60 stepeni.Levi palmrest se malo greje, ali ništa strašno, gotovo da se ne oseti.Što se kulera tiče, ja ga i ne čujem, jer tokom celog rada samo se jednom ili dva puta uključi kuler i to je to, temparatura pri normalnom radu (office, HD filmovi, internet, muzika) ne prelazi 48-55 stepeni. Mane su mu što nisu došli drajveri na CD-u, ja još uvek nisam uspo da nateram bluetootch da proradi i malo ugibanje tastature na jači pritisak.Nemam nikakvih problema sa šarkom, sa pomeranjme baterije ili bilo čim drugim vezano za kvalitat izrade.Istina, jeste plastičan, alli plastika je sasvim ok, glosy površine lako se zaprljaju pa je poželjno imati pri ruci jednu tkaninu za brisanje i sve će biti ok.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2011, 12:41   #40
veljadj
Član
 
Član od: 10.11.2005.
Lokacija: Veliki Crljeni
Poruke: 200
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 56 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku veljadj Slanje poruke preko MSN-a korisniku veljadj Slanje poruke preko Skypea korisniku veljadj
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

Ako nisi pazario ili za one koji ce tek u kupovinu moj preporuka je:
http://www.pcpractic.rs/proizvodi/la...-z575-59311002
Imam ga mesec dana i prezadovoljan sam,probao DeusEx,Heroes VI,Dead Island,sve radi kao podmazano.Ako treba jos neka informacija tu sam.
veljadj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji hard disk kupiti? MizaLO Nosači podataka 8 2.10.2010 10:55
Koji laptop da kupim? NRca ŠDK - Prenosni računari 53 22.6.2010 23:10
Koji dobar laptop da kupim?.. nikola84 Prenosni računari 17 3.6.2010 20:19
Koji je laptop najbolji Djodjino Prenosni računari 27 6.5.2008 22:39
Koji pleyer kupiti todos Šta da kupim? 0 22.3.2007 19:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com