Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2009, 1:12   #1
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom MCSE I MCSA certifikati

Pozdrav.

Trebam nekoliko informacija o MCSA i MCSE certifikatima, odnosno nacinu na koji ih mogu dobiti.
Evo o cemu se radi.
Za posao koji radim potrebno je imati jedan od pomenutih certifikata.
Zivim i radim u Banjaluci i nazalost uspio sam naci samo jednu firmu koja organizuje kurseve.
Ponuda je sledeca. Za MCSE cijena kursa je 1750 eura. U tu cijenu nisu uracunate cijene ispita. Sve bi trebalo na kraju da kosta malo vise od 2000 eura. To definitivno nisu male pare. Kurs traje 5 mjeseci, dva puta sedmicno, jedan cas traje 4 sata. Dobio bih svu potrebnu literaturu i software.

Mene interesuje da li je ovo OK ponuda?
Da li je MCSE certifikat trajan ili je ogranicen na odredjeni period (da li se mora obnavljati)?
Posto bi ovo bio veliki trosak za mene interesuje me da li je to isplativa investicija? Koliko je to priznato u svijetu i da li bi lakse mogao naci posao i ovdje a i u Evropi?
Ako se sjetim jos neceg pitacu.
Hvala svima na odgovorima....
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2009, 1:31   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: MCSE I MCSA certifikati

Mislim da je cena preterana. Jeftinija varijanta bi bila da se odlučiš za MCSA, a kad pređeš taj deo, ostatak do MCSE možeš da pređeš u "sopstvenoj režiji". Ispite je najjeftinije da plaćaš online kod Prometric-a, izađe 50$ po ispitu. Koliko je isplativa investicija, to zavisi isključivo od tebe i posla koji nađeš. Na sam sertifikat ćeš teško dobiti posao (ja sam MCSA, dajte mi posao ); ali ako imaš dovoljno znanja i iskustva koje stoje iza tog sertifikata, onda je druga priča.
Sertifikat je trajan, ali onoliko koliko i operativni sistem za koji se vezuje. Danas je ipak bolje imati MCSA 2003 nego MCSA 2000, a još bolje MCSA/E 2003 pa upgrade na MCITP za Server 2008.
Imaš i ovde ponešto:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=37193
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2009, 2:44   #3
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: MCSE I MCSA certifikati

Sugrađanine sa tim u BL možeš da se pozdraviš, a i u okolini vjeruj mi. Doduše možda za jedno 15-20 godina jer toliko kasnimo, šta reći seem da registracija domena košta 250 KM ( oko 130 eura), i onda ti dođeš sa pitanjem tipa da li se održavaju MSCA i MCSE kursevi i oni te gledaju kao da si iz druge galaksije. Sorry ali tako je. Ako imaš mogućnosti da negdije "dalje" pogledaš te kurseve. Puno sreće.
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2009, 3:23   #4
zemljanin
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 180
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: MCSE I MCSA certifikati

Citat:
Otherside kaže: Pregled poruke
Sugrađanine sa tim u BL možeš da se pozdraviš, a i u okolini vjeruj mi. Doduše možda za jedno 15-20 godina jer toliko kasnimo, šta reći seem da registracija domena košta 250 KM ( oko 130 eura), i onda ti dođeš sa pitanjem tipa da li se održavaju MSCA i MCSE kursevi i oni te gledaju kao da si iz druge galaksije. Sorry ali tako je. Ako imaš mogućnosti da negdije "dalje" pogledaš te kurseve. Puno sreće.
Hoces da kazes da to kod nas nista ne valja?
zemljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2009, 13:28   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: MCSE I MCSA certifikati

najbolje da polažeš samo ispite po 50-100 $ kom
Kursevi su skupi, ali ako ne znaš onda vredi
Diplome traju nekoliko godina. Evo ja imam MCP i MCSD iz 2002 ali to je bilo za stariji soft. Ipak, kad pokažeš nekom posle 7 godina ostavlja utisak iskustva
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2009, 19:40   #6
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: MCSE I MCSA certifikati

Citat:
zemljanin kaže: Pregled poruke
Hoces da kazes da to kod nas nista ne valja?
Neću ništa reći jer nisam imao sikustva sa tim, ali mogu da ti kažem da je sve i jedna IT usluga kod nas daleko ispod nule
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2009, 4:14   #7
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: MCSE I MCSA certifikati

U neku ruku i ja mislim da su svi ti sertifikati kod nas potcenjeni. No ipak me interesuje vase misljenje o Microsoft Certified Application Developer sertifikatu. Pretpostavljam da bi trebalo da napomenem da se ja bavim univerzalnom naukom, tj. mehatronikom. Doduse po planu i programu bavimo se i hidraulikom, pneumatikom, proizvodnim linijama. Mene interesuje sta mislite o MCAD sertifikatu? Da li bih po mojoj teoriji mogao izgraditi svoju karijeru pomocu vb-a ili barem visual studia, da li isti sistem mogu povezati u SCADA sistem ako ga naucim dovoljno dobro. Ili ipak mislite da se vecina industrijskih OS-a bazira na recimo Sun-ovom operativnom sistemu?
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
U vezi sertificiranja za MCSE bikerboy Operativni sistemi 9 1.4.2006 15:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com