Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2010, 1:24   #101
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ja imam punjive baterije GP NiMH 2100 i mogu da kažem da su više nego odlične,stvarno se naslikam i nasnimam za jedno punjenje,2 godine rade kao metak!
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2010, 2:25   #102
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Sa baterijama se nikad ne zna. Ja sam uz bežični tel. General Electric dobio neku kinesku NiCd (ono što trgovci zovu "veliki splav") koja se brzo praznila i kapacitet joj je bio sve manji i manji. Kupio GP, u početku je bila dobra ali je i ona posle pola godine počela da gubi kapacitet i brzo propala. Najzad kupio neku C.F.L. (bila duplo jeftinija od Varta baterije, devojka u radnji kaže "ma kupite jeftiniju, sve vam je to isto"). Ja tu C.F.L. punim mimo svake teorije, kao da je LiIon, punim je kad mi padne na pamet i držim je na punjaču koliko mi se ćefne, niti primećujem "memorijski efekat", niti da gubi kapacitet, mogu da pričam kol'ko hoću... Odavno sam planirao da kupim novi tel. ali ova baterija je toliko dobra da nemam sad razloga.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2010, 3:08   #103
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

определио сам се ипак за ли-ион батерије а сада велико финале, заиста велико...окршаји дивова...

Sony W220 vs Canon Ixus 95 IS vs Canon A3000 IS
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2010, 5:27   #104
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Teško je reći, svaki ima svoje prednosti i mane. U ovom izboru ja bih najpre kupio Sony, zato što počinje od 30 mm, nasuprot ovim Canonima koji startuju od 35 mm, što je za današnje pojmove nešto što očekujem od Samsunga od 60 evra, a ne od ozbiljnijih aparata.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2010, 19:10   #105
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

U toj kategoriji cene mogu da udju i PANASONIC Lumix DMC-FX33EA, PANASONIC Lumix DMC-FS7EP, i po meni nešto jeftiniji a bolji od navedenih je Canon A1100 IS.
Ima i lepih poredjenja na ovom sajtu http://www.digitalversus.com/duels.p...6&p2=6263&ph=2
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2010, 19:49   #106
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

купио сам А3000 is
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2010, 0:44   #107
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Nisam ga video na delu, ali Cnet mu je dao ocenu 3 (od 5 mogućih), na Amazonu ima prosečnu korisničku ocenu 3 (odavno nisam video da tamo niko ne da nekom aparatu ocenu 5), na britanskom Amazonu ga je ocenio samo jedan korisnik i dao mu 3, na dpreview mu je prosečna korisnička ocena opet 3... Ja uopšte ne mogu da se setim da sam video neki drugi aparat sa ovako lošim ocenama svugde.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2010, 0:51   #108
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

нашао сам званичан ревју који је прилично добро оценио А3100 is као модел коме је најјачи адут квалитет слике...а једина разлика између њега и А3000 is је та што А3100 is има више мегапиксела и свуда се приказују у пакету...и продавац ми је то исто рекао иако своје мишљење нисам изградио на основу његовог мишљења...тачније рекао је да није приметио разлику између та два модела...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2010, 3:25   #109
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Velika istina naših dana je da su kompakt digitalci poznatih marki sve gori, a oni nepoznatih nešto bolji. Tako da su se našli tu negde. Da li stvarno neko veruje da Nikon ne bi umeo da napravi dobar kompakt da to hoće? Njima je od početka ideja bila da sve koji hoće više gurnu pre svega ka svom dSLR segmentu. Canon je od nedavno krenuo istim putem kao Nikon. Steve (Digicams) je nahvalio A3000 IS, ja sam uporedio njegove primere sa jeftinim Samsungom i neku bitnu razliku u kvalitetu ja ne vidim (Canon je nešto oštriji u uglovima, Samsung je oštriji u centralnom delu, Canon ima manje šuma ali i uočljivo agresivniju obradu i uoštravanje).

Obično se kaže da treba kupovati foto aparate od onih koji ih prave 100 godina. U kompakt segmentu to ne znači apsolutno ništa. Nikon, Olympus i Kodak prave foto aparate "100 godina" pa su im kompakti mahom crap. Panasonic i Sony ne prave aparate 100 godina, ali su znatno bolji od pobrojanih.

Uzmimo jeftine Samsunge. Misli li zaista neko da je Samsung konstruisao digitalac od nule? Koristi Pentaxov 3x objektiv (kakav koristi dobar deo jeftinih aparata te klase), Sony senzor (verovatno isti kakav koristi i Canon), čisto sumnjam da je i procesor slike njihov, pre sam sklon da verujem da su kupili nešto od npr. Sonyja (kao i Benq, kao i Practica, kao i milion drugih). Šta tu radi Samsung? Ima, valjda, izbor da u procesor slike ubaci parametre za boje, uoštravanje itd. koje želi i da sve to stavi u plastično kućište.

Elem, sve je danas isti crap.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2010, 5:50   #110
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Слажем се са Wizardom да је данас скоро све исти crap и да је све теже пронаћи достојан солидни апарат за 'сваки џеп' и све је мање истих за које можемо рећи 'е то је тај'.
Држим се свог Canon PowerShot A70,нек је он мени жив и здрав још 5 година колико га већ имам

Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2010, 7:37   #111
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
Wizard kaže: Pregled poruke
Velika istina naših dana je da su kompakt digitalci poznatih marki sve gori, a oni nepoznatih nešto bolji. Tako da su se našli tu negde. Da li stvarno neko veruje da Nikon ne bi umeo da napravi dobar kompakt da to hoće? Njima je od početka ideja bila da sve koji hoće više gurnu pre svega ka svom dSLR segmentu. Canon je od nedavno krenuo istim putem kao Nikon. Steve (Digicams) je nahvalio A3000 IS, ja sam uporedio njegove primere sa jeftinim Samsungom i neku bitnu razliku u kvalitetu ja ne vidim (Canon je nešto oštriji u uglovima, Samsung je oštriji u centralnom delu, Canon ima manje šuma ali i uočljivo agresivniju obradu i uoštravanje).

Obično se kaže da treba kupovati foto aparate od onih koji ih prave 100 godina. U kompakt segmentu to ne znači apsolutno ništa. Nikon, Olympus i Kodak prave foto aparate "100 godina" pa su im kompakti mahom crap. Panasonic i Sony ne prave aparate 100 godina, ali su znatno bolji od pobrojanih.

Uzmimo jeftine Samsunge. Misli li zaista neko da je Samsung konstruisao digitalac od nule? Koristi Pentaxov 3x objektiv (kakav koristi dobar deo jeftinih aparata te klase), Sony senzor (verovatno isti kakav koristi i Canon), čisto sumnjam da je i procesor slike njihov, pre sam sklon da verujem da su kupili nešto od npr. Sonyja (kao i Benq, kao i Practica, kao i milion drugih). Šta tu radi Samsung? Ima, valjda, izbor da u procesor slike ubaci parametre za boje, uoštravanje itd. koje želi i da sve to stavi u plastično kućište.

Elem, sve je danas isti crap.
Na samsung jeftinim digitalcima je veci problem auto fokus od kvaliteta slike, fotografije cesto umeju da budu zamucene. Slazem se da je dinamika boja sasvim na mestu, kao i ostrina fotografije ali nema procenat "uspelih" fotografija kada ih koriste ljudi kojima je taj aparat namenjen tj. amateri koji rade u auto modu je manji nego kod Canona. Moja iskustva sa Samsung S760 modelom koji je davao ovakve fotke, zamene istog aparata za S860 koji je imao problem sa radom sa memorijskom karticom, snimis fotku, gledas je na aparatu, snimis jos par fotki, stare vise ne moze da otvori izbaci gresku(a i preko racunara ista situacija) pa zamene za drugi identican model da bi posle 1,5 god koriscenja potpuno prestao sa radom ja nemam poverenja u Samsung. Pogotovo uzevsi u obzir da Canon Ixus IIs i dan danas radi a kupljen je 2003 godine. Svakako ni Canon nije pojam nepokvarljivog aparata, PowerShot A75 mi je pre 2 godine zakazao(kupljen 2005) ali je senzor koji je bio neispravan besplatno zamenjen sto ipak cini da se dobro osecas kao korisnik kada doneses aparat star 5 godina bez racuna, garancije i slicnih stvari i on bude popravljen. Svakako za Canon je veliki minus na serijama AXXXX izbacivanje gomile manuelnih podesavanja kao i cene koje su postale zaista bezobrazne, jednostavno pre 2 godine kupovinom Canon aparata za 200e si dobijao dosta vise nego sto dobijes danas.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2010, 7:39   #112
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

@Васили

To je problem... Ja imam A720 IS i stvarno nemam ideju čime bih mogao da ga zamenim ako bi se pokvario ili oštetio. Jednostavno ne postoji ni jedan jedini aparat na tržištu koji bi mogao da ga makar približno adekvatno zameni u tom cenovnom segmentu (ima jedan Panasonic, ali nisam siguran jer ga nisam video na delu). Zato i jesam vazda u potrazi za nekim koliko-toliko solidnim crap aparatom, da bih imao šta da vučem po rancu kad vozim bajs i sl. Ne pada mi na pamet da A720 drndam na takav način.

@Mario Pavićević

Ja imam Samsung S860 i autofokus je izrazito loš, o tome sam više puta pisao na ovom forumu. Ne znam je li tako kod svih primeraka. Nemam druge probleme (osim što mi je pre neki dan otišao blic, vidim da to nije tako retko kod ovog modela), sa karticama radi bez greške (uključujući SDHC kartice od 8 GB, koje zvanično ne podržava).

Porediti stariji Ixus i A75 sa crapom koji danas Canon valja mislim da nema smisla. Imaš na Amazonu X primera ljudi koji su kupili Canonov (preskupi) kompakt namenjen podvodnom snimanju (PowerShot D10) u koji je ušla voda i za koji Canon nije priznao garanciju jer garancija, navodno, ne važi za oštećenja usled vlage. To je za rubriku "verovali ili ne". Nove Ixuse korisnici pljuju na angro, kao i većinu aktuelnih aparata A serije.

Poslednja ispravka: Wizard (10.4.2010 u 8:03)
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2010, 16:18   #113
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Jedno mozda n00b pitanje:

da lli je uvek najbolje slikati u native rezoluciji senzora ili je mozda bolje slikati u nizoj? Pitam zbog one price o odnosu velicine senzora i rezolucije. Imam A550 i do sada sam slikao u 7.1MP, nisam eksperimentisao sa manjim rezama.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2010, 18:15   #114
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Foto aparat uvek snima isključivo u native rezoluciji. Kad izaberemo manju rezoluciju aparat samo radi resize na odabranu rezoluciju. Slike (naročito na novijim kompaktima) tada deluju manje šumovito, ali to se dešava naprosto zato što sam resize "ubija" šum, a ne zato što senzor radi na manjoj rezoluciji, jer ne radi. I resize u Photoshopu bi, takođe, ubio šum na sličan način.

Jedna od čestih preporuka da se snima na nižoj rezoluciji bazira se na tome da se, navodno, tako ubrzava rad aparata. Zapravo, najčešće je suprotno, jer snimanje na nižoj rezoluciji uvodi jednu operaciju više (resize), koju digitalci obično sporo rade. Ubrzanje može postojati samo kada se koriste veoma spore kartice ili kada aparat, iz nekog drugog razloga, ima spor upis.

Nema nikakvog racionalnog razloga da se snima na nižoj rezoluciji, izuzev ako je potrebno štedeti prostor na kartici, ili ako nam je bitno da se fajlovi prebacuju na komp što brže i da se brže učitavaju u program kojim pregledamo slike.

Viša rezolucija nam daje odrešenije ruke ako hoćemo da kropujemo. Kod dobre optike i snimanja sa niskim ISO crop na velikoj rezoluciji može faktički da zameni veći zum od onog optičkog koji aparat ima.

Resize je uvek moguće uraditi naknadno, u programu za obradu. Vrlo je verovatno da Photoshop ima kvalitetniji resize algoritam od onog koji koristi aparat. No, aparat resize (kao i interpolaciju kod digitalnog zuma) ne radi na JPEG slici, nego na čistim podacima (faktički na RAW slici), tako da bi to moglo u nekim slučajevima značiti kvalitetniji resize u aparatu od onog naknadno urađenog. Nema druge nego da se proba u praksi i proveri koji resize je bolji.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
Picard (10.4.2010)
Stara 10.4.2010, 19:46   #115
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Ili da se ubaci CHDK i snima direktno u RAW-u.
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2010, 19:53   #116
Fiky
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
да не отварам нову тему, да ли би неко могао да ми препоручи неки солидан дигитални фотоапарат до 100 (у складу с могућностима) и на који бренд да највише обраћам пажњу у овом ценовном рангу...листајући моделе на itsvet углавном сам наилазио на Benq, Olympus, Canon, Practica, Samsung...за Practica никад нисам чуо до сад, па би ме занимало какви су они по квалитету, као рецимо и Benq или Olympus фотоапарати?

поздрав
Cuj ovako:
Po meni Canon, Samsung i Nikon su daleko najjaci po kvalitetu. Evo ti dole 3 linka:
NIKON L19:
http://www.winwin.rs/digitalni-foto-...roductId=17747
SAMSUNG Digimax ES-15:
http://www.winwin.rs/digitalni-foto-...roductId=21639
CANON A480:
http://www.winwin.rs/digitalni-foto-...roductId=17336

Nikon L19 je po ceni malo niži od 100e, ali je fenomenalan u odnosu na druga dva, ima i najveci ekran. Jedina mana mu je 8mpx, dok je 10mpx kod druga dva. Po meni je Nikon bolji i od Samsung-a i od Canon-a!
Opet, na kraju ti odluči...
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2010, 21:03   #117
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
pedjastudio84 kaže: Pregled poruke
Ili da se ubaci CHDK i snima direktno u RAW-u.
Nije to tako dobra ideja kao što izgleda na prvi pogled. Mali kompakti na tim malim senzorima imaju ogromne aberacije. Pošto se svaki objektiv malo razlikuje od drugog, u fabrici se rade merenja i njihov rezultat smešta u eeprom, pa procesor na osnovu toga radi korekcije. Tako da je snimljeni JPEG korigovan, RAW nije i zato na RAW fajlu treba baš mnogo raditi da se sredi. Nije neka tajna da se i kod širokougaonih objektiva na kompaktima linije ispravljaju softverski. Nije RAW na malim kompaktima ono što je RAW na velikim aparatima. Mislim da ima smisla koristiti RAW samo kad smo baš "kratki" sa svetlom pa da probamo iz RAW fajla da malo izvučemo.

@Fiky

Čovek em je rekao da hoće aparat sa LiIon baterijom, em je već kupio Canon A3000 IS.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 0:33   #118
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
fiky kaže: Pregled poruke
cuj ovako:
Po meni canon, samsung i nikon su daleko najjaci po kvalitetu. Evo ti dole 3 linka:

...

Nikon l19 je po ceni malo niži od 100e, ali je fenomenalan u odnosu na druga dva, ima i najveci ekran. Jedina mana mu je 8mpx, dok je 10mpx kod druga dva. Po meni je nikon bolji i od samsung-a i od canon-a!
Opet, na kraju ti odluči...
хвала на помоћи, већ сам купио А3000 is...пошто ми је ово први дигиталац не бих знао да кажем дал је добар или лош, али сам задовољан квалитетом слике, а много ми се свиђа изглед (који ми је ипак битан)....могу рећи да је 10 пиксела беспотребна ствар, тако да намеравам да смањим, али не знам како...било би лепо када би нашао нешто мимо упутства (објашњене само основне ствари) како би научио да рукујем апаратом...заиста сам велика незналица што се тиче фотоапарата...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 2:58   #119
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

@DaniloBG

Evo ti 33 saveta za digitalne fotografe, besplatna knjiga jednog domaćeg izdavača:

http://knjige.kombib.rs/knjige_u_ele...koj_formi.html

Download: http://knjige.kombib.rs/e-knjige-download.php?id=1

I Đulijano Belić, "Škola fotografije"

http://rapidshare.com/files/22413490...grafije_v4.rar

Da ne bude zabune, Rapidshare link je distribucija besplatnih knjiga koje je autor delio na svom sajtu, ali sajt više nije online, znači nije nikakva piraterija, knjige su u free distribution statusu:

Citat:
OVE MATERIJALE DOZVOLJENO JE DISTRIBUIRATI I KORISTITI
ISKLJUČIVO BESPLATNO I U NEKOMERCIJALNE OSOBNE SVRHE
NIJE DOZVOLJENO KORIŠTENJE OVIH MATERIJALA NA FOTO TEČAJEVIMA, PODUKAMA,
U ČASOPISIMA I SLIČNIM SITUACIJAMA BEZ IZRIČITE DOZVOLE AUTORA
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
daniloBG (11.4.2010), mezzano (21.7.2010), vlajo (11.4.2010)
Stara 11.4.2010, 22:36   #120
petrixs123
Disabled
 
Član od: 21.8.2009.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 208
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Sta mislite o ovom fotoapartu dig.
7 soma(hiljada) + 2 gb SD ... Da li se isplati
Koristio bih ga nista specijalno samo da imam da se slikam sa drustvom kad idem negde i tako to...

http://www.praktica.de/index.php?id=..._prdigital_pi1[showUid]=929&cHash=e7969d1659
Nece nesto link klikni te na njega i imate dole plavi dig.foto Pratctica Dpix 1100z
petrixs123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
digitalni fotoaparat, fotoaparat

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Treba mi pomoć pri instalaciji neta na XP! dc 22 Operativni sistemi 5 27.8.2009 11:55
Kako testirati Monitor pri kupovini? NSadian Grafika 16 3.11.2007 1:15
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com