Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2020, 16:46   #1161
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

izgleda da sam povredio nečija osećanja kad sam mehaničke tastature nazvao kucaća mašina.. osećam da mi sledi ban..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 16:47   #1162
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Postoje mehaničke tastature bez taktilnog feedback-a i sa veoma malim hodom a "zvučnije" tastature, kao sa recimo sa CherryMX Blue prekidačima, se očas posla reše dodavanjem O-ringova.

Ali za bilo kakvo duže kucanje, mehaničke tastature su prosto "a must".
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 17:55   #1163
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Koji miš predlažete?

Pošto sam koristio mehaničke par puta kratko u gostima, nisam uspeo da osetim zašto su superiorne. Zaista me zanima šta je prednost pri dužem kucanju, da li je lakše za prste možda?

Pitam jer koristim slim sa x-clamp mehanizmom i prija mi na osećaj, responzivni su tasteri gde god da se pritisnu. Međutim, kada kucam duže, pokoče mi se prsti, pogotovo malić i domalić. Možda to i nema veze sa tipom tastera ali ne škodi da pitam za tuđa iskustva.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 18:13   #1164
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

probaj neku ergonomsku tastaturu ako ti se koče prsti, plus odmarač za ruke.. mislim da što veći napor ulažeš u pritiskanje više zamaraš prste, tako da ne vidim zašto bi mehanička bila dobra za ergonomiju, em nije raspored dugmića ergonomski em tasteri nisu slim
https://youtu.be/0keMg9CVfdQ
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 18:20   #1165
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne brini. Ja imam dva od kako ih Logitech prodaje, ima ih bar još desetak osoba koje sam uspeo da nagovorim da ga pazare.

Koriste ga ljudi od posla do svakodnevnog iživljavanja po deset sati na "pucaljkama".

Niko se do sada nije žalio na dvoklik.

Čak i ako se dogodi dvoklik, zamena prekidača je smešno laka na G502, daleko lakša nego na bangavom G903 koji je zatvoren kao Fort Knox.

Prekidače možeš uvek da kupiš online ili nabaviš u nekom od naših servisa.

Oznaka im je Omron D2FC-F-7N.

Stotinak dinara komad, eventualno dvesta.
... ili da ga popravi jednostavno, bez ikakvih zamena - http://www.redferret.net/?p=31008.

Ja sam tako oživeo svoj Logitech M310, nije mi se ulagalo toliko para u novi samo zbog problema sa dvoklikom.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 18:30   #1166
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
probaj neku ergonomsku tastaturu ako ti se koče prsti, plus odmarač za ruke.. mislim da što veći napor ulažeš u pritiskanje više zamaraš prste, tako da ne vidim zašto bi mehanička bila dobra za ergonomiju, em nije raspored dugmića ergonomski em tasteri nisu slim
A da zapravo prvo probaš mehaničku tastaturu jedno mesec-dva pa nakon toga sam doneseš zaključke zašto je mehanička bolja za dugo kucanje od "gumičara"?

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
... ili da ga popravi jednostavno, bez ikakvih zamena - http://www.redferret.net/?p=31008.

Ja sam tako oživeo svoj Logitech M310, nije mi se ulagalo toliko para u novi samo zbog problema sa dvoklikom.
Garantujem da će većina ljudi u startu razvaliti prekidač pre nego li uopšte dođe do metalnih kontakta.

Plus ponekad kontaktima zaista nema spasa, posebno kada su stari 10M Omroni u pitanju.

Daleko je jednostavnije okrenuti neki naš servis (nekada je Iris radio "Ložitek", ne znam sada) i zamoliti da ti pošalju par prekidača da sam zameniš (ja sam do sada skupio sigurno bar par stotina u rezervi ).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 19:20   #1167
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Koji miš predlažete?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
A da zapravo prvo probaš mehaničku tastaturu jedno mesec-dva pa nakon toga sam doneseš zaključke zašto je mehanička bolja za dugo kucanje od "gumičara"?

Garantujem da će većina ljudi u startu razvaliti prekidač pre nego li uopšte dođe do metalnih kontakta.

Plus ponekad kontaktima zaista nema spasa, posebno kada su stari 10M Omroni u pitanju.

Daleko je jednostavnije okrenuti neki naš servis (nekada je Iris radio "Ložitek", ne znam sada) i zamoliti da ti pošalju par prekidača da sam zameniš (ja sam do sada skupio sigurno bar par stotina u rezervi ).

Koliko je realno da popravim G900 koji mi stoji u fioci odkad su mi poslali G502 LS (trazili samo snimak gde dvoklikce) i ovaj sada G502 koji je dobijen u zameni? Onaj drugi vise nemam jer je zamenjen za Viper.

Moze li se poslati u servis i platiti popravka?


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 19:22   #1168
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
A da zapravo prvo probaš mehaničku tastaturu jedno mesec-dva pa nakon toga sam doneseš zaključke zašto je mehanička bolja za dugo kucanje od "gumičara"?

Nemam potrebe, sasvim mi završava posao i ova microsoft slom polovna od 400-500 din, niti kucam puno, a i tiša je, niti mi se daje 30+e za takvu tastaturu, dovoljno mi je samo da pogledam i čujem i da vidim da to nije za mene..
Ti veliki standardni dugmići mi više ne odgovaraju bio sam kod nekog svako treće slovo sam mašio i dovoljno sam se iznervirao...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 19:44   #1169
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Koliko je realno da popravim G900 koji mi stoji u fioci odkad su mi poslali G502 LS (trazili samo snimak gde dvoklikce) i ovaj sada G502 koji je dobijen u zameni? Onaj drugi vise nemam jer je zamenjen za Viper.

Moze li se poslati u servis i platiti popravka?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma zamena je trivijalna.

G900/G903 imaju daleko pristupačnije prekidače od prethodnih modela.

Jedino što ta dva modela imaju prekidače na gornjem parčetu plastike, za razliku od prethodnih modela kod kojih su na glavnoj ploči ali to samo znači da ima malo više šrafčića da se odvija.

Ne znam koliko uzimaju po servisima za to sada, možda hiljadarku.



Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 19:49   #1170
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ma zamena je trivijalna.

G900/G903 imaju daleko pristupačnije prekidače od prethodnih modela.

Jedino što ta dva modela imaju prekidače na gornjem parčetu plastike, za razliku od prethodnih modela kod kojih su na glavnoj ploči ali to samo znači da ima malo više šrafčića da se odvija.

Ne znam koliko uzimaju po servisima za to sada, možda hiljadarku.



Onda cu prvo da kontaktiram servis jer mi taj G900 bukvalno sedi u fioci vec godinu dana (a izuzev dvoklika, radi savrseno i mislim da mi je cak i najvise odgovarao od svih miseva do sada). A G502 LS na drugom PC-u (koji je dobijen prosle godine kao zamena za taj G900, direktno od Logitecha) je poceo da dvoklikce pre mesec dana. U svakom slucaju mi se vise isplati da probam da popravim oba nego da perfektne miseve saljem u penziju zbog toga.

Sto se tice Vipera, on je fantastican mis za FPS igre, ali mu je baterija blago receno ocaj. Svaki drugi dan mora na punjac sa 33% RGB-a. Ako odvrnes svetlo na 100%, bukvalno svaki dan mora da se puni... a dock nemam, jer ga nije bilo na stanju + je verzija bez docka bila oko 30e jeftinija.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 19:59   #1171
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Svi ti miševi koriste iste prekidače - Omron D2FC-F-7N.

Pola sata posla u vr' glave.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2020, 20:32   #1172
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Ja samo da kazem da sam pazario Razer Basilisk Hyperspeed.

Ne znam koliko sam merodavan posto sam pre njega koristio neki kancelarijski .
Ovaj jako lepo leze u ruku (za one koji imaju nesto veci dlan) klikovi su taman kao i skroll. Nisu necujni ali dosta se manje cuju i kraci je hod u odnosu na stari. Povezivanje je stvarno lagano kao i podesavanje Razer Central- app sa kojim dodeljujete komande za sta koja sluzi na misu ako necete default.
Takodje namestate DPI profile koliko zelite da ih imate i na koliko tacno vam odg koji profil. Njih menjate sa jednim klikom na misu (neprimetno dugme na sredini)

Jedina zamerka za sada jeste sto ne mogu da update-ujem driver misa ako nemam bluetooth konekciju (kod mene je wireless).
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2020, 21:38   #1173
Mihael87
Član
 
Član od: 31.12.2010.
Poruke: 405
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Redragon ili A4tech, sta mislite, koji je proizvodjac bolji kada su misevi u pitanju?


Konkretno modeli A4tech V5M, V7M ili V8M i Redragon Cobra Chroma M711, Invader M719 ili Redragon Storm M808?


Redragon je skuplji u proseku za 500-1000 dinara, ali je i zastupljeniji na gejming sceni, u smislu da se o njemu bar malo prica .
Mihael87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2020, 0:07   #1174
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.001
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 954 puta na 580 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

ovde se uglavnom preporucuje a4tech v7m ako si desnjak, odnosno v8m ako si levak (taj je simetrican).

ja sam ga uzeo na preporuku sa foruma i kad sam se navikao na oblik (naslon za domali prst)... pa, mislim da cu ubuduce samo njega i koristiti.

jedino malo "ide uz piksele", kao da ima mikro krzavo kretanje kada ga koristis veoma sporo, tako da mozda nije idealno resenje ako ces neki graficki dizajn da radis.

sve ostalo totalni top. imam ga sigurno dve godine, 10 sati svaki dan se drnda, a kao da sam ga sad iz kutije izvadio.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Mihael87 (21.11.2020)
Stara 21.11.2020, 0:46   #1175
Mihael87
Član
 
Član od: 31.12.2010.
Poruke: 405
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Ma ja sam vec duze vreme zagrejan bas za V7M isto zbog pozitivnih komentara ovde na forumu, cak je V5M na akciji vec duze vreme, ali sam cekao da i V7M bude na akciji, a nije mi bas odmah bio potreban. E, u medjuvremenu su se stvari izmenjale, mogu i malo vise da izdvojim za mis i onda rekoh da vidim sta ima i svuda se u recenzijama na YT i nekim stranim sajtovima pojavljuje Redragon, dok A4tech nigde nema i rekoh, da li mozda Redragon da uzmem.


Treca opcija mi je da za Black Friday na nekoj akciji bude Steelseries RIVAL 3, koji je medju tim "Budget Gaming" misevima pokupio ubedljivo najbolje pohvale, ali je naravno i skuplji.
Mihael87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2020, 18:06   #1176
dax011
Član
 
Član od: 29.12.2010.
Lokacija: Alpha Quadrant
Poruke: 51
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Koristim Logitech G402 (Hyperion Fury) već skoro 3 godine i mene odlično služi za sad, orijentisan je ka FPS igračima, pa ako ti to odgovara... Sad je trenutno na odličnim popustima kod naših prodavaca ako uspeš da ga nađeš negde na lageru. To mogu da preporučim iz svog iskustva, meni je ovo treći logitech miš za 25 godina unazad i mislim da je to dovoljan podatak o njihovoj istrajnosti i pouzdanosti.
dax011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2021, 17:52   #1177
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Ok, ovo je ozbiljno ljudi! Za one koje ne prate, imam 2 misa koji se krecu u 2x2 mrezi i proklizavaju na apsolutno identican nacin! Posle ko zna kolko meseca muke, konacno sam resio da probam treci, pa kud puklo da puklo!


Daklem, treba mi nesto da nije mnogo skupo da bi zalio ako ne radi, i da nije previse jeftino da bi bilo lose. Da li vredi uzimati polovne miseve sa KPa? Imam steeelseries rival 110 za 2500, isti ko moj, dobar, ali jos vucem traume od njega... Imam logitec g203 za takodje 2500, rodni grad, mogu i da ga testiram pre uzimanja, ali neznam da li vredi polovni te pare
Neki predlozi?
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2021, 10:05   #1178
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Je l' dobar V8M? Treba mi miš za kancelariju, ne za igre (za to koristim TL9A) i baš sam ga juče zapazio u Gigatronu, ali sam hteo prvo da pitam ovde kakav je.

Čini mi se da sam video i bežični sa istim oblikom kao V8M, ali nema šanse da se setim oznake. Zna li neko na koji model mislim?
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2021, 12:07   #1179
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Čini mi se da sam video i bežični sa istim oblikom kao V8M, ali nema šanse da se setim oznake. Zna li neko na koji model mislim?
R70 je oznaka za bežični.

V8M je dobar miš za cenu za koju se prodaje. Nije neki šampion kvaliteta/preciznosti, ali ako nećeš da se istrošiš za miša onda je sasvim OK. Ako ga prvi put koristiš možda će ti trebati neko vreme da se privikneš na oblik.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2021, 12:37   #1180
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Nije mi nužno da bude savršeno precizan, pošto bih ga koristio samo za posao, a to je rad sa dokumentima (Word, Acrobat Reader itd), eventualno, ali jako retko, u Excelu.

Svakako može preporuka i za neki bolji do 3000 dinara.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dpi, mis, misevi, miš, mouse

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Saznajte šta je koji proces JovanK Operativni sistemi 8 20.1.2008 16:29
Koji headset kupiti? donmarkon Tekstovi u SK 7 25.11.2007 23:24
AMD ili Intel za Video obradu ? Robert Osnovne komponente 19 6.1.2006 22:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com