Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Pregled rezultata glasanja: Koji vas omiljeni (po vama najbolji) Star Wars film?
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 32 11,85%
Star Wars: Episode II - Attack Of The Clones 39 14,44%
Star Wars: Episode III - Revenge Of The Sith 92 34,07%
Star Wars: Episode IV - A New Hope 61 22,59%
Star Wars: Episode V - Empire Strikes Back 124 45,93%
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 59 21,85%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 270. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2019, 13:28   #621
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Star Wars saga

Meni je dosta bolji od predhodnog, makar nisam imao otvorenih momenata gnusanja kao tada A mozda su i ocekivanja nesto bila manja. U svakom slucaju stalna akcija, relativno predvidivo, mnoge stvari suplje, ali posve gledljivo.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
ezenkiel (26.12.2019)
Stara 21.12.2019, 23:28   #622
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Baš ovako kao što je rekao Mario. Bolji od prethodnog u svakom slučaju, negde u rangu sedmice.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 3:49   #623
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Odgledao sam konačno... Ovo je najveće smeće od filma koje sam video u 2019. Prequel trilogija je za ovo umetnost.

Disney je zvanično sahranio Star Wars.

Kome je do contenta nek uzme da igra Fallen Order, 10x smislenija SW priča.

Ja sam u šoku što su uspeli ovoliko da za*ebu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 16:41   #624
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Wink Re: Star Wars saga

Kad vec rantujete, da li bi ste bili voljni i da kazete o tome nesto?
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 17:22   #625
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Pa šta hoćeš, spojlere? Film je krš, i kao film i kao deo Star Wars franšize.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 18:36   #626
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa šta hoćeš, spojlere? Film je krš, i kao film i kao deo Star Wars franšize.
Pa moze da se iskaze nezadovoljstvo i bez spojlera. Zasto ti se nije dopao, rupe u prici, ne valja gluma, ne valja scenario itd. Forum ima i spojler tagove pa ako neko hoce moze i sam da pogleda

Ovako kada neko kaze da je krs ili da je remek delo ne znaci bas mnogo, iskreno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Mac4LiF (24.12.2019)
Stara 23.12.2019, 19:10   #627
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Nema razvoja likova, a ni price. Uglavnom nabacane scene, kojima je jedina svrha da podsecaju na scene iz Star Wars, Empire Strikes Back i Return of the Jedi.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 19:42   #628
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Pogledao sam Star Wars: The Force Awakens kad je izašao, na velikom platnu. Iskreno, brzo sam ga zaboravio, nije ostavio utisak kao prethedni filmovi. Djelovao je kao dobar akcioni film, otvorio je neka pitanja i ostavio solidan clifhanger.
Tek juče sam pogledao Last Jedi i mogu slobodno reći da je jedan od najgorih filmova iz Star Wars univerzuma. Razumijem da je teško udovoljiti željama gomile fanova jedne mega franšize poput SW-a ali smartam da je lik Skywalkera totalno degradiran, obesmišljen i nelogičan. Sporedni likovi poput Rose i Poe su gotovo negledljivi i ne izazivaju nikakvu emocionalnu reakciju. Samo sam čekao da se što prije završi taj dio. Ne shavatam svrhu njihovih mini priča. U Force Awakens Finn je bio donekle interesantan lik. Više nije. Ray, harizmatična glumica koja uopšte nije iskorištena, a bilo je mnogo prostora za to. Nula razvoj lika, odsustvo bilo kakvih mana. Donekle stičem osjećaj kao da sam gledao neki od Marvelovih filmova.

Ukratko - nelogičnosti u priči, besmislenost mini questova sporednih likova, odsustvo bilo kakvog razvoja likova, obesmišljavanje jedne od centralnih ličnosti Star Warsa i odlični specijalni efekti koji se očekuju za film sa velikim budžetom, toliko ...

Ne smatram se fanom Star Warsa ali pogledaću i The Rise of Skywalker koji od ovog ne može biti lošiji, mada vjerujem ni puno bolji jer prosto ne vidim kako se mogu izvući iz provalije u koju su upali.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2019, 22:21   #629
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Adam Driver uzasno neiskoriscen. Covek je fantastican glumac.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2019, 21:09   #630
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Ja se ama baš ni malo ne slažem s većinom ali ne mogu sad da pišem, mačka mi sedi na tastaturi i stalno se vraća kad je oteram. Ko ima mačke - zna.

Ukratko, mini je ovo ubedljivo najbolji film iz serijala. Sve sam odgledala osim Soloa, neke i po deset puta. Tako da mislim da smem da kažem da sam fan.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
DArthShone (27.12.2019), Mac4LiF (24.12.2019)
Stara 24.12.2019, 22:53   #631
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Talking Re: Star Wars saga

Drugi spol, druga prica!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 16:31   #632
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Ceo život konzumiram Star Wars i ono što je ovde kritično je što ovo nije loš Star Wars kao što je npr bio The Last Jedi (a koji je kao film bio ok osim "meh" karakterizacije pojedinih likova) nego je film kao film smeće.

Ex machina svakih 5 minuta, besmislene odluke likova, kretenski plot twistovi, predvidiva dešavanja. Kad bih krenuo da nabrajam trebalo bi mi pola sata kucanja.

Loš film bre, loš jednostavno. Plitko smeće od filma. Kao što je sezona 8 GoT bila debakl - e ovo je još gore, obzirom na sve okolnosti.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Skenderevo (25.12.2019)
Stara 25.12.2019, 17:02   #633
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Da, slazem se. Old is the Best !
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 17:19   #634
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

+ Gluma je najbolja u ovom filmu, šteta samo što scenario nije dorastao glumcima, bukvalno svi: Rej, Kajlo, Fin, Po su mogli da iznesu mnogo više. Ali uspeli su da ih predstave kao ljude, ako već ne i da ih dovoljno razrade. Porediti njihovu glumu sa glumom Luka iz originalne trilogije ili Anakina, mislim da je van pameti.

+ Rej i Kajlo su dva najbolja lika serijala za mene. Daleko mi je veće čudo Lukov skoro pad, nego ples Rej i Kajla po ivici. Luk je odrastao sa dobrim ljudima koju su ga voleli i štitili a ipak, skoro je pao. Dva pritiska s kojima je morao da se nosi su ko mu je otac i moć koju je morao da nauči da kontoliše umesto da dozvoli da ga proždre.

A Kajlo? Ceo život živi u senci porodice i Vejdera, ceo život mašta da će biti veliki, a kada počne da pada umesto da Luk uradi sve da ga spase on uradi šta uradi. Pa opet on se bori, muči, mrzi samog sebe, živi u paklu i što je najgore svi ga vuku za rukav i govore mu gde pripada i ko je i šta je, ali on uopšte ne zna gde mu je mesto. Samim tim, sve što uradi je neuspeh.

Rej je ceo život sama i odbačena, niko joj nije pokazao kako da se izbori ni sa čim a onda treba da se bori za svoju dušu protiv možeš reći Đavola i za život i slobudu celog univerzuma. Kroz život je učila da su ljudi sebični i surovi, da je sama, da nikome ne sme da veruje, a opet ima toliko empatije. Meni je teško da spasem ručak kad zagori a ona treba da spase svet, e pa jbg.

Pri tom, dinamika koju imaju Rej i Kajlo je fantastična i realna. Oni nisu lepotica i zver ili monstrum i svetica već ljudi na koje drugi itekako utiču i menjaju ih u duši.

+ Ono gde je film zasijao je odnos Poa, Fina i Rej, sjajni su zajedno i ne mislim da zaostaju za Lejom, Hanom i Lukom, samo što su prvi likovi imali tri filma za to a ovi imaju jedan.

+ Osećaj avanture, Akcija i muzika na nivo prvih filmova

+ Način na koju su prikazane moći i borba sabljama među najboljim u serijalu

+ Humor

+ Ono po čemu je ovaj film bolji od ostalih su Sila i svetlosni dueli
, meni je jedino bolji sukob na kraju Osvete sita između Vejdera i Obi Vana.

~ Negativac, priča kao i u boljim filmovima (osim Darta Vejdera, on mi je i dalje najbolji). Klišei i predvidljivost na tipičnom nivou. Ovaj film ima rupe u priči, baš kao i većina ostalih (osim prvih naravno jer su oni stvarali univerzum). Likovi nisu dovoljno razrađeni, ima dosta klišea. To su mane i neko bi rekao da su to baš velike mane ali meni je to totalno tipično za Ratove zvezda. Baš kao što u Indijani Džonsu ne tražim duboku priču i likove, ne tražim to ni ovde. Naravno da bi filmovi bili bolji da to imaju ali nikad nisu imali pa što bi počeli posle desetak delova.

- Ono što je najveća mana ovog filma je što skače sa scene na scenu pa čak i kad se nešto bitno desi, ne da ti da se povežeš sa situacijom, a ne da ni likovima. Nešto se stvarno loše desi i Rej je u fazonu: au jbg, pa kako majku mu, lele, šta sad ..... i onda deset sekundi kasnije ne bude čak ni: šta ćeš, to je život, nego jednostavno idemo dalje. Kao da ništa nije bilo. To radi i Vičer serija i to baš smeta. Prvi filmovi pogotovo ali čak i ostali su imali prostora da dišu, da vidiš šta se dešava, da shvatiš šta likovi osećaju, šta ti osećaš, ovaj ti ne da. I to je za mene jedina prava mana, ali velika mana ovog filma.

Mislim da da li će ti se film dopasti najviše zavisi od toga šta je za tebe ovaj serijal.

Za mene je to jedna fenomenalna avantura. Putovanje na razne planete, druge rase, mitologija Džedaja i Sita i njihov sukob, hemija između glavnih likova, borba dobra i zla, pre svega unutar samog čoveka, zlo koje preti da sve uništi i naizgled nemoć čoveka da se suprodstavi, neverovatna muzika, fantastična akcija i dosta humora da sve to začini.

Na kraju dobila sam sve što su za mene Ratovi zvezda i to na visokom nivou, ako izuzmem to što skaču sa scene na scenu, to mi baš smeta. Nisam dobila ni fenomenalne likove, ni duboku priču, ali to od Ratova zvezda nikad nisam ni dobijala. Za mene je ovo najbolji film iz serijala.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
BlackNeo (7.1.2020), Mac4LiF (26.12.2019), Relja (31.12.2019)
Stara 25.12.2019, 17:32   #635
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Star Wars saga

Sad kad il dottore-a strefi srcka
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
doctor (25.12.2019)
Stara 25.12.2019, 17:58   #636
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Gledao sam film u bioskopu ali neću da ga komentarišem, samo mogu da kažem da razumem negativne reakcije jer film ima mana. Ali sad se postavlja pitanje? da li je Epizoda 9 gora od Epizode 1?
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2019, 19:32   #637
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

^^ Meni iz epizode 1 samo da izbace Jar Jara i one gluposti oko njega... to je po meni sasvim dobar film.

Ovu poslednju epizodu se nadam sad za vikend da pogledam, biram bioskop još uvek. Inače, hvala svima na dobrim utiscima sa 0 spojlera.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2019, 0:33   #638
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
+ Gluma je najbolja u ovom filmu, šteta samo što scenario nije dorastao glumcima, bukvalno svi: Rej, Kajlo, Fin, Po su mogli da iznesu mnogo više. Ali uspeli su da ih predstave kao ljude, ako već ne i da ih dovoljno razrade. Porediti njihovu glumu sa glumom Luka iz originalne trilogije ili Anakina, mislim da je van pameti.
Glumci su uglavnom dobri, da, ali nemaju sa čime da rade. Stoga, dobra gluma pada u vodu kad je izvorni materijal krš.

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
[COLOR="Red"]+ Rej i Kajlo su dva najbolja lika serijala za mene. Daleko mi je veće čudo Lukov skoro pad, nego ples Rej i Kajla po ivici. Luk je odrastao sa dobrim ljudima koju su ga voleli i štitili a ipak, skoro je pao. Dva pritiska s kojima je morao da se nosi su ko mu je otac i moć koju je morao da nauči da kontoliše umesto da dozvoli da ga proždre.

A Kajlo? Ceo život živi u senci porodice i Vejdera, ceo život mašta da će biti veliki, a kada počne da pada umesto da Luk uradi sve da ga spase on uradi šta uradi. Pa opet on se bori, muči, mrzi samog sebe, živi u paklu i što je najgore svi ga vuku za rukav i govore mu gde pripada i ko je i šta je, ali on uopšte ne zna gde mu je mesto. Samim tim, sve što uradi je neuspeh.

Rej je ceo život sama i odbačena, niko joj nije pokazao kako da se izbori ni sa čim a onda treba da se bori za svoju dušu protiv možeš reći Đavola i za život i slobudu celog univerzuma. Kroz život je učila da su ljudi sebični i surovi, da je sama, da nikome ne sme da veruje, a opet ima toliko empatije. Meni je teško da spasem ručak kad zagori a ona treba da spase svet, e pa jbg.

Pri tom, dinamika koju imaju Rej i Kajlo je fantastična i realna. Oni nisu lepotica i zver ili monstrum i svetica već ljudi na koje drugi itekako utiču i menjaju ih u duši.
Kylo je roknuo svog ćaleta bre lmao i sad ova dešavanja u ovom filmu nakon toga imaju NULA smisla. Krajnje debilno razrešenje njegove priče i lika.

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
[COLOR="Red"]

+ Ono gde je film zasijao je odnos Poa, Fina i Rej, sjajni su zajedno i ne mislim da zaostaju za Lejom, Hanom i Lukom, samo što su prvi likovi imali tri filma za to a ovi imaju jedan.
Ovo je ubedljivo najslabiji aspekt filma i upravo ovo mi govori da zapravo nemaš pojma o čemu pričaš...

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
[COLOR="Red"]
~ Negativac, priča kao i u boljim filmovima (osim Darta Vejdera, on mi je i dalje najbolji). Klišei i predvidljivost na tipičnom nivou. Ovaj film ima rupe u priči, baš kao i većina ostalih (osim prvih naravno jer su oni stvarali univerzum). Likovi nisu dovoljno razrađeni, ima dosta klišea. To su mane i neko bi rekao da su to baš velike mane ali meni je to totalno tipično za Ratove zvezda. Baš kao što u Indijani Džonsu ne tražim duboku priču i likove, ne tražim to ni ovde. Naravno da bi filmovi bili bolji da to imaju ali nikad nisu imali pa što bi počeli posle desetak delova.

- Ono što je najveća mana ovog filma je što skače sa scene na scenu pa čak i kad se nešto bitno desi, ne da ti da se povežeš sa situacijom, a ne da ni likovima. Nešto se stvarno loše desi i Rej je u fazonu: au jbg, pa kako majku mu, lele, šta sad ..... i onda deset sekundi kasnije ne bude čak ni: šta ćeš, to je život, nego jednostavno idemo dalje. Kao da ništa nije bilo. To radi i Vičer serija i to baš smeta. Prvi filmovi pogotovo ali čak i ostali su imali prostora da dišu, da vidiš šta se dešava, da shvatiš šta likovi osećaju, šta ti osećaš, ovaj ti ne da. I to je za mene jedina prava mana, ali velika mana ovog filma.

Mislim da da li će ti se film dopasti najviše zavisi od toga šta je za tebe ovaj serijal.

Za mene je to jedna fenomenalna avantura. Putovanje na razne planete, druge rase, mitologija Džedaja i Sita i njihov sukob, hemija između glavnih likova, borba dobra i zla, pre svega unutar samog čoveka, zlo koje preti da sve uništi i naizgled nemoć čoveka da se suprodstavi, neverovatna muzika, fantastična akcija i dosta humora da sve to začini.

Na kraju dobila sam sve što su za mene Ratovi zvezda i to na visokom nivou, ako izuzmem to što skaču sa scene na scenu, to mi baš smeta. Nisam dobila ni fenomenalne likove, ni duboku priču, ali to od Ratova zvezda nikad nisam ni dobijala. Za mene je ovo najbolji film iz serijala.
Sama si navela rupe i šupljine... Džaba smo dobili jak fan service kad je film zaista smeće. Jeste oduvek SW bio avanturica ali nijedan film nije bio snimljen kao ovaj sad - čisto da se razreši trilogija, bez emocija, bez smisla - da se zgrne laka lova.

Ocene kritičara govore dovoljno. Prosečan film koji iz apsolutnog blata vadi samo milionska produkcija.

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Sad kad il dottore-a strefi srcka
https://www.youtube.com/watch?v=ZEeUitEhonQ
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2019, 0:37   #639
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Nikad, ali nikad poslednje tri epizode nece ostati u secanju kao "srednje" tri! Pa ni Osveta Sita. Emocije izmedju Kajla i Rej, nisu ni blizu ljubavi Padme i Anakina! Adam Driver jeste fantastican glumac ali mi je bio zlikovac skoro na nivou Vejdera dok nije skinuo masku prvi put, a Vejderu nije bilo potrebno da je skida do kraja filma i ostao je jedan od najupecatljivijih zlikovaca ikad. Humor u podlednjem dzedaju je kriminalan. Apsolutno
bespotrebno forsiranje feminizna, strasno. Ko su ti vitezovi Rena? Koja je bila njihova uloga u ovom filmu? Toliki univerzum je covek stvorio, a oni naprave pricu kakvu naprave za kraj? Nisam hteo ni da trazim cime su ga opravdali. Nemam apsolutno nista protiv sto je zensko nosilo poslednje tri epizode ali da odabrani muze one abominacije od krava u izolaciji... momenti sa generalom Huxom, u uzdizanju, nisam mogao da verujem i to sa kojim obrazlozenjem... kao avanturisticki film u svemiru sa vrhunskim specijalnim efektima je vrlo dobar film ali kao nastavak svemirske opere mog detinjstva je b*lja!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
DArthShone (27.12.2019), doctor (26.12.2019), Skenderevo (26.12.2019)
Stara 26.12.2019, 1:17   #640
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Poslije drugog djela treće trilogije, a pogotovo poslije Soloa sam se zakleo da neću pogledati Last Jedi. Očekivao sam da će biti totalno smeće, sam trejler mi je bio katastrofa, sve mi je ukazivalo na totalnu propast. Mada, iskreno, epizode I, II i III su mi već bile ogromno razočarenje, natjerale su me da se duboko zamislim nad time šta mi se uopšte svidjelo u SW ... Ipak, Đavo mi nije dao mira, pa rekoh ajde da pogledam i ovaj, kad sam i sve ostale.

Za divno čudo, nije mi toliko loš, ne mogu da vjerujem da ću izgovoriti - dopao mi se. Mislim da mi je u rangu Povratka Džedaja (znači, not good, not terrible, mada mi je povratak bio prvi star wars koji sam gledao i kao klinac sam bio oduševljen njime, a tek poslije sam odgledao prvi i drugi dio koji su me oduvali) - finalna bitka mi nije na nivou povratka Džedaja, ali sam film ima više filozofskih (khm khm ) elemenata. Dopao mi se i obrt koji realno nisam očekivao, uticaj Leie na Kajla, čak mi ima smisla i finalna borba (mislim na džedajsko-sitovsku) i način na koji je izvojevana pobjeda.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars fan filmovi Ivan1981 Kompjuteri i film 16 2.5.2011 18:09
Star Wars Battlefront 2 M@rsh@LL Mrežne igre 26 28.2.2007 21:04
star wars 4um zleetherius Zanimljive Web lokacije 0 3.12.2005 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com