Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2006, 0:49   #1
Marija
Novi član
 
Član od: 19.6.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Canon ili Nikon????

Ja sam nekako ubedjena, verujem da nisam u pravu, da su ipak dva najbolja prizvodjaca digitalnih aparata canon i nikon. Imam averziju prema ostalim markama, ali isto tako ne mogu da se odlucim izmedju ova dva. A aparat bih uzela do 200-250 evra. Najvaznija mi je brzina zatvaraca, sto brzi - to bolji Sta vi mislite?
Marija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2006, 10:53   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Canon definitvno zbog robusnije izrade,boljeg sociva i svega u sustini.mozda sam malo subjektivan ali ipak canon i nemoj pisati ovolikim slovima bodu oci
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2006, 13:33   #3
Banda
Novi član
 
Član od: 7.6.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Ma ne bodu oci
Bas su slatka
A ja mislim da ti je bolji canon
Banda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2006, 14:06   #4
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
Marija kaže:
Ja sam nekako ubedjena, verujem da nisam u pravu, da su ipak dva najbolja prizvodjaca digitalnih aparata canon i nikon. Imam averziju prema ostalim markama, ali isto tako ne mogu da se odlucim izmedju ova dva. A aparat bih uzela do 200-250 evra. Najvaznija mi je brzina zatvaraca, sto brzi - to bolji Sta vi mislite?
Pa to ti je kao BMW(nikon) i Aston Martin(Canon) pa ti vidi jedan je car AM a drugi vice car BMW
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2006, 14:55   #5
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
Marija kaže:
Ja sam nekako ubedjena, verujem da nisam u pravu, da su ipak dva najbolja prizvodjaca digitalnih aparata canon i nikon. Imam averziju prema ostalim markama, ali isto tako ne mogu da se odlucim izmedju ova dva. A aparat bih uzela do 200-250 evra. Najvaznija mi je brzina zatvaraca, sto brzi - to bolji Sta vi mislite?


SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2006, 20:50   #6
Marija
Novi član
 
Član od: 19.6.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Hvala vam judi super ste! Znaci CANON. Ajde sada recite koji do 250 evra Bitna mi je brzina zatvaraca!
Marija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2006, 1:26   #7
play_si
Novi član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Po meni najbolji odnos cena/kvalitet ima Canon Ixus 50...
play_si je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2006, 9:02   #8
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Sve zavisi šta želiš od aparata. Ako želiš klasičan idiot, znači bez puno manuelnih podešavanja i da može da stane u torbicu moja preporuka je bilio koji iz Canonove Ixus serije (40,50 isl.). A ako želiš malo da se igraš sa opcijama, da pokušaš da izvučeš iz aparata maksimum i da moraš da nosiš malo veću torbu neki iz Canonove serije "A" bi trebalo da ti zavriši posao (A610,A620 isl.)
Na šta tačno misliš kada kažeš brzina zatvarača?
Ovo sve pod uslovom da si se odlučila za Canon!(Stvarno se potrudi da izbegneš ovaj font )
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 20:46   #9
alonso kihano
Novi član
 
Član od: 19.1.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
Hard2geT kaže:
da nosiš malo veću torbu neki iz Canonove serije "A" bi trebalo da ti zavriši posao (A610,A620 isl.)
Na šta tačno misliš kada kažeš brzina zatvarača?
Ovo sve pod uslovom da si se odlučila za Canon!(Stvarno se potrudi da izbegneš ovaj font )
Ja imam Canon A610 i vrlo sam zadovoljan, Hard2geT kaze "malo vecu torbu"
mozda zato sto je ovo moj prvi susret sa digitalcem torbica (i sam aparat) mi se uopste ne cine velikim, naprotiv prijatno sam se iznenadio zakljucivsi da je "tako mali" i lako ga nosim na kaisu farmerica.
Ako mislis brzina okidanja (uzastopnog) ni ja nijesam tim bas zadovoljan ali nije ni strasno, valjda sledeci " skljoc" moze da se izvede (priblizno) poslije 2-3 sekunde. Sve u svemu mislim da neces pogrijesiti ako se odlucis za ovaj model, i, ako mozes uzmi A620, ipak ima 1 Mpix. vise tj.6 Mpix a A610 5Mpix.
Jos da imam prevod uputstva o rukovanju na srpskom, gdje bi mi bio kraj
alonso kihano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2006, 12:14   #10
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
Marija kaže:
Ja sam nekako ubedjena, verujem da nisam u pravu, da su ipak dva najbolja prizvodjaca digitalnih aparata canon i nikon.
Smatram da nisi u pravu što se tiče Canona i Nikona. Mislim da su Mamiya i Haselblad daleko otišli, pogotovo u digitalnoj tehnologiji.
A u opsegu cena 200-250€, skoro da je svejedno koji ćeš kupiti jer su za te pare svi negde tu. Razlikuju se u nebitnim sitnicama. Neki ima bolji ISO opseg, manje šuma a neki bolji objektiv. Tek se 2-3 puta skuplji aparati dobrih marki ističu u odnosu na one marki Samsung, Benq, Zepter i sličnih proizvođača tipa od igle do lokomotive.
Brzine zatvarača i ostale podatke možeš naći na: http://www.dpreview.com/ ili na http://www.steves-digicams.com. Jako dobri sajtovi sa opisima mnogih modela digitalnih fotoaparata.
Kod tih jeftinih Canona jedino što se meni uopšte ne sviđa je to što fotografije možeš kopirati samo preko njihovog software-a (PC ne vidi fotoaparat kao novi USB disk sa kojeg možeš slike kopirati kako hoćeš i gde hoćeš).

Poslednja ispravka: dbaja (17.7.2006 u 18:11)
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 14:07   #11
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
dbaja kaže:
Tek se 2-3 puta skuplji aparati dobrih marki ističu u odnosu na one marki Samsung, Benq, Zepter i sličnih proizvođača tipa od igle do lokomotive.
Ispravi me ako grešim, dali si želeo da kažeš da u istom cenovnom rangu (oko 200 €) je sve jedno "Samsung" i "Canon"?
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 16:28   #12
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
Hard2geT kaže:
Ispravi me ako grešim, dali si želeo da kažeš da u istom cenovnom rangu (oko 200 €) je sve jedno "Samsung" i "Canon"?
Lično sam se uverio (iako i sam nikada ranije nisam mogao da prihvatim da firma koja pravi klime pravi i fotoaparate) da i Samsung koji je jeftiniji od 200€ ima podjednako "dobar" kvalitet, ako ne i veći od nekih Canona (opet u tom rangu).
Tu ulazi i kvalitet optike ali i svestranija namena. Kod nekih Canona mi se ni najmanje ne sviđa recimo ono što sam ranije već naveo (potreba za Canon software-om da bi preneo fotke na PC). Jako mi se dopada da kad već kupiš karticu od nekih 512Mb ili 1Gb - ona može da posluži i kao medij na kome ćeš moći da preneseš neki program s jedne na drugu mašinu (jako cenim kad iz Total commandera radim sa aparatom). Ali to i dalje ne znači da bih ja pre kupio aparat marke Samsung pre nekog Fuji-ja ili TV marke Samsung pre nekog Sony-ja itd...
A kad smo već kod Canon-a, uvek bih pre uzeo Nikon-a, Fuji-ja ili Olympus-a. Canon mi se nalazi na kraju ove liste. Ali to je samo moje iskustvo i afinitet.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 15:16   #13
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
dbaja kaže:
Lično sam se uverio (iako i sam nikada ranije nisam mogao da prihvatim da firma koja pravi klime pravi i fotoaparate) da i Samsung koji je jeftiniji od 200€ ima podjednako "dobar" kvalitet, ako ne i veći od nekih Canona (opet u tom rangu).
Tu ulazi i kvalitet optike ali i svestranija namena. Kod nekih Canona mi se ni najmanje ne sviđa recimo ono što sam ranije već naveo (potreba za Canon software-om da bi preneo fotke na PC). Jako mi se dopada da kad već kupiš karticu od nekih 512Mb ili 1Gb - ona može da posluži i kao medij na kome ćeš moći da preneseš neki program s jedne na drugu mašinu (jako cenim kad iz Total commandera radim sa aparatom). Ali to i dalje ne znači da bih ja pre kupio aparat marke Samsung pre nekog Fuji-ja ili TV marke Samsung pre nekog Sony-ja itd...
A kad smo već kod Canon-a, uvek bih pre uzeo Nikon-a, Fuji-ja ili Olympus-a. Canon mi se nalazi na kraju ove liste. Ali to je samo moje iskustvo i afinitet.
Gledao sam slike sa nekog Samsunga 4mpx (neznam tacno model) koji je kostao isto kolko i moj Ixus 40 i veruj mi nemogu da se porede. Stavio sam oba aparata na tripod i slikao u automatskom modu. Slike sa Samsunga su blagi uzas (preksponirane, boje nisu izbalansirane i sl.), dok su sa Canona neuporedivo bolje. A sto se tice manuelnog moda Ixus i nije neki sampion ali je Samsung katastrofalan. A i displej je mnogo bolji na Canonu.
Pre neki dan sam video neki Samsung od 6mpx koji kosta 350€ i iako ima displej od 2.5'' idalje je za klasu ispod Canona.
Ja nisam neki poznavalac fotoaparata ali nikada nebih nekome preporucio BenQ, Samsung, HP ili nedaj boze Mustek pored Fujia, Nikona, Olympusa, Sonya pa i Canona
Mislim da je bolje dodati dvadesetak € i kupiti neko "ime" u svetu fotoaparata, nego reći "za te pare je odlican"!
A sto se tice softvera za prebacivanje slika sa Canona meni na XP-u nije potreban. XP ga prepoznaje kao fotoaparat i mogu da prebacim slike. Ali nemoze da prebacuje nista osim slika na njega.
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 19:20   #14
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
Hard2geT kaže:
Pre neki dan sam video neki Samsung od 6mpx koji kosta 350€ i iako ima displej od 2.5'' idalje je za klasu ispod Canona.
Ja nisam neki poznavalac fotoaparata ali nikada nebih nekome preporucio BenQ, Samsung, HP ili nedaj boze Mustek pored Fujia, Nikona, Olympusa, Sonya pa i Canona
Mislim da je bolje dodati dvadesetak € i kupiti neko "ime" u svetu fotoaparata, nego reći "za te pare je odlican"!
A sto se tice softvera za prebacivanje slika sa Canona meni na XP-u nije potreban. XP ga prepoznaje kao fotoaparat i mogu da prebacim slike. Ali nemoze da prebacuje nista osim slika na njega.
E, nisi rekao da porediš Ixus seriju koja nije baš mačji kašalj poput onih 5xx i 6xx modela koji jesu.
Što se tiče preporuke ni ja to ne radim osim ako sam siguran da čoveku treba povoljno a da nikad neće poželeti da se bavi fotografijom više od toga da slika svoju decu.
A što se poslednjeg tiče, eto to je ono što ne volim kod Canona... Ja na mog Fuji-ja nabacam programe, antivirus definicije, još koješta na 1Gb karticu i to lepo prenesem na računare koje održavam. I to radim prilično često. Fajlovi su izmiksani sa fotografijama i ništa to ne zbunjuje aparat.

Što se tiče jeftinijih modela, svaka preporuka ide Nikon L3 i Nikon L4 modelima. Meni su mnogo bolji od Canona u klasi (od ostalih da ne pričam).
Toliko. Pozdrav
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 23:00   #15
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Canon, definitivno!!!! mozda je malo subjektivno, ali A serija ima metalno kuciste, pali se u roku od sekunde, i ima manuelni mod. takodje tu su i lepo dizajnirani meniji, i tockic na vrhu aparata kojim se bira mod (ip*) kao i prstencic za zoom, kod okidaca (takodje ip*).
onom kome je ergonomija i funkcionalnost po prihvatljivoj ceni bitna, odlucice se za Canon.
*ip-izuzetno prosto, a efektivno
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 1:13   #16
Iluminator
Član
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Canon, Nikon, Sony, Fuji, Panasonic, eventualno Kodak, Olympus, Pentax.
Dobre firme generalno, ali se modeli razlikuju.
Za oko 200 evra najbolju ponudu sada ima Canon, kao i uvek sa A serijom, koja sada i nije skupa koliko je ranije bila (u odnosu na konkurenciju).
Iluminator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 7:04   #17
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
dbaja kaže:
A što se poslednjeg tiče, eto to je ono što ne volim kod Canona... Ja na mog Fuji-ja nabacam programe, antivirus definicije, još koješta na 1Gb karticu i to lepo prenesem na računare koje održavam. I to radim prilično često. Fajlovi su izmiksani sa fotografijama i ništa to ne zbunjuje aparat.
Zar za tu ulogu (prenos razno-raznog materijala sa kompa na komp) nisu napravljeni USB Flash štapići? Zašto bi se smarao sa eventualnim sporijim prenosom sa aparata (ako ima USB 1.1) umesto da lepo bocneš vrh priveska u kompp i strmoglaviš programe čas posla? Modeli od 512 i giga Flasha su sada veoma povoljni. A dobar aparat treba da služi izradi kvalitetnih fotografija. All-in-one sux
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 14:26   #18
AstroDule
Novi član
 
Član od: 2.5.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
alonso kihano kaže:
Ako mislis brzina okidanja (uzastopnog) ni ja nijesam tim bas zadovoljan ali nije ni strasno, valjda sledeci " skljoc" moze da se izvede (priblizno) poslije 2-3 sekunde. Sve u svemu mislim da neces pogrijesiti ako se odlucis za ovaj model, i, ako mozes uzmi A620, ipak ima 1 Mpix. vise tj.6 Mpix a A610 5Mpix.
Jos da imam prevod uputstva o rukovanju na srpskom, gdje bi mi bio kraj
Da li mi govorimo o istom aparatu (A610). Moj sa ukljucenim blicom slika brze od jedne slike u sekundi, a bez blica 2-3 fotke okine u sekundi!

Mislim da za pravilno rukovanje tehnikom moras znati engleski. Nece skoro Canon praviti za nase trziste
AstroDule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2006, 16:19   #19
FLASH
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku FLASH
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Ti vjerovatno mislis na uzastopno slikanje, gdje A610 ima 1.9 shots/sec, a on na obican mod, pa mu preview oduzme 2s (koji, kad se iskljuci, brze se slika).
A, ako mislis na brzinu zatvaraca, tada A610 moze 15 - 1/2500 sec.

Citat:
dbaja kaže:
E, nisi rekao da porediš Ixus seriju koja nije baš mačji kašalj poput onih 5xx i 6xx modela koji jesu.
Da se ti nisi malo zbunio?
FLASH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 20:14   #20
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Canon ili Nikon????

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Canon definitvno zbog robusnije izrade,boljeg sociva i svega u sustini.mozda sam malo subjektivan ali ipak canon i nemoj pisati ovolikim slovima bodu oci
Moj nikon 3500 ima robusniju izradu od bilo kog canon-a
To jesu dva najpopularnija proizvodjaca upravo zbog toga sto nemaju "polovicne" modele poput ostalih tj. svaki njihov model zavrsava posao dok kod drugih proizvadjaca polovina modela je neupotrebljiva a polovina valja.
Sve se svodi nas to da koj god nikon ili canon da uzmes neces se za****s dok kod ostalih moras da otvoris cetvore oci i detaljno se raspitas o funkcijama koje svaki model pruza da bi znala koji valja.
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problem sa canon a510 pavlaka11 Foto i audio/video 0 4.6.2006 23:00
Da li moze Canon A80 ... Bane456 Foto i audio/video 1 28.4.2006 17:53
Upustvo za Canon A 430 Ron_Jeremy Foto i audio/video 1 23.4.2006 21:19
Softver za Canon A510 Cvrcak Foto i audio/video 4 25.1.2006 17:21
Nikon Coolpix 3400?Dobar? Wolverine ŠDK - Foto i audio/video 0 19.12.2005 21:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com