Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.4.2006, 1:08   #81
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Propeler..ako već moraš da ga gađaš..(razarač) namesti dubinu malko veću i uspori torpedo...dakle koristi slow onda će lakše da održava dubinu pa neće da eksplodira pre vremena....Ako baš moraš da ga gađaš velim opet...Jer evo igram sa SW modom dogurah do januara 1941 i nisam još ni jednom napao razarač....Samo jednom korvetu i to topom jer se nije imalo kud(bio je plićak..da sam zaronio odvalio bi me bombama)
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2006, 23:04   #82
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Exclamation Re: Silent Hunter III RULES

Da li Silent Hunter III mogu da igram sa 256MB RAM memorije????????Igricu jednostavno obozavam.Ja i moj cale kad napadnemo trgovacke brodove... lele
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 9:17   #83
aleksandar macedonian II
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Sombor City where girls are pretty , "neka pravda bude izvrsena makar se nebo srusilo"
Poruke: 289
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aleksandar macedonian II
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
PeTkO kaže:
Da li Silent Hunter III mogu da igram sa 256MB RAM memorije????????Igricu jednostavno obozavam.Ja i moj cale kad napadnemo trgovacke brodove... lele

mislim da nema nista od igranja jer igra ima self detection hardvare ja imam 768 pa pise da to nije prosao znaci,giga rama pa posto ti matori voli igru malo ga obradi
aleksandar macedonian II je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 13:14   #84
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Može,može da se igra ali onda bar nemoj da aktiviraš NI JEDAN MOD!!!..dakle pečuij ga na 1.4b i šta ti Bog da...Mada...mislim,memorija...pa to se bar da nabaviti...moš da je kupiš BUKVALNO na komad oćeš 256 ili 512...ili ceo giga..evo može...procedura od 10 minuta...od kupovine do pokretanja Windowsa..mada,ako je stislo sa finansijske strane...pa pitaj her tatu,i on se igra sa tobom...

Šalu na stranu...Stvarno ne znam kako se ponaša sa tako malo memorije,znam da su je ljudi (čistu verziju) igrali sa 512 i da je radilo sasvim OK...E sad ja sam je igrao sa 1Gb i dok nisam stavo SW sve je išlo ko podmazano a sad voli da malko uspori u lukama,ali opet velim ja sam 99% siguran da je to zbog procesora a ne zbog proklete memorije....
Ako možeš probaj kod nekog da ćapišjoš 512 ili 256 modul pa probaj da vidiš šta će da bude,a da ćeš da primetiš ubrzanje,HOĆEŠ i to 100%
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 13:18   #85
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

@aleksandar II

-Minimum Configuration:
Win 2000/XP Only
DirectX 9.0c
1.5 GHz Pentium 4, AMD Athlon, or equivalent
512 MB RAM
64MB DirectX 9.0c compatible graphics card with Pixel Shader 1.1 capability
DirectX 9.0 compatible sound device
DVD-ROM 8x or faster
2.8 GB hard drive space
Windows-compatible mouse required

Znači, ne može. Nabavi tih 256MB što si kratak i udri... vredi.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 11:06   #86
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Kod mene takodje sa Grey Wolves modom zna da secka u lukama dok ne isplovim. A konfiguracija mi je sledeca:
DFI nF4 Ultra-D, AMD 64 3000+(@2.4GHz), 1GB DDR 400 TwinMos Speed Premium BH-5 (245Mhz, 2-2-2-5, 1T) i Asus EAX 600XT PCI-e (ekvivalent 9600XT)
Tako da sam ja stekao utisak da moram da promenim graficku kartu, da bi sve radilo glatko.
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 12:14   #87
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ja imam 9800XT 256 pa opet secka u lukama.... Ljudi kažu da je to zato što sa GW modom on renda dno konstantno( pa makar se ono i nevidi kroz površinu u 99% slučajeva), a da je to urađeno zato da bi mogao da se lakše ušunjaš u neprijateljske luke između mina i mreža...Tako da su sada dna u lukama mapirana s bolesno velikim texturama..Ima par modova koji to gase odnosno stavljaju stosk verziju dna ali i nije toliko strašno(ne secka mnogo i totalno je igrivo)
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 13:54   #88
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ja imam X800GTO pa i meni opasno secka u lukama. Pre bih rekao da je to do nedostatka RAM-a nego do grafike jer čujem kako mi drlja hard dok sam u luci tako da kontam da vuče virtual memory. Doduše ja trenutno igram sa 512MB ali i dok sam imao 1GB u lukama sa "saobraćajem" je padalo ispod 15 FPS-a dok na otvorenom moru imam preko 100. Igra jednostavno ždere RAM memoriju.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 17:37   #89
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Kako god da okrenes ipak cu probati sa tim "stock sea floor" modom, pa da vidim kako ce da se ponasa. I meni izgleda logicno objasnjenje BigBadVuka sto se tice mapiranih tekstura. Ipak nisam u prilici da sebi priustim ATI 1900XTX, a sto se RAM-a tice meni na LCD ekranu Logitech G15 tastature pokazuje zauzece RAM-a 95%, dok CPU 100%. Igra sa sjajnim GW modom bas trazi dosta jaku masinu.
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2006, 19:14   #90
aleksandar macedonian II
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Sombor City where girls are pretty , "neka pravda bude izvrsena makar se nebo srusilo"
Poruke: 289
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aleksandar macedonian II
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
bokiar kaže:
Kako god da okrenes ipak cu probati sa tim "stock sea floor" modom, pa da vidim kako ce da se ponasa. I meni izgleda logicno objasnjenje BigBadVuka sto se tice mapiranih tekstura. Ipak nisam u prilici da sebi priustim ATI 1900XTX, a sto se RAM-a tice meni na LCD ekranu Logitech G15 tastature pokazuje zauzece RAM-a 95%, dok CPU 100%. Igra sa sjajnim GW modom bas trazi dosta jaku masinu.
sacekaj da izadje 7600gt,pazaris,stavis prst u uho i pevasssssssssss

Poslednja ispravka: aleksandar macedonian II (3.5.2006 u 20:32)
aleksandar macedonian II je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 21:57   #91
aleksandar macedonian II
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Sombor City where girls are pretty , "neka pravda bude izvrsena makar se nebo srusilo"
Poruke: 289
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aleksandar macedonian II
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

da neko nema problema sa zvukom ja imam ac97 zvucnu i ne moze da obradi zvuk nego joj moram iskljuciti hardvare aceleration
aleksandar macedonian II je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 23:14   #92
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ja imam ubogi LIVE!5.1 ali radi ok..jedno vreme sam koristio na ploči neku integrisanu jer su mi bili drajveri ODLEPILI za Creativa ali nije pravio probleme..u stvari ..pucketalo je ponekad kad je mnoogo glasno( npr bombe,ili dubinske bombe,dranje ALARM!!!) ali SAMO ponekad...A ako ti pravi probleme,sam si našo krivca...daj bre 10-15 evra uzmi BILO koju PCI zvučnu i teraj...ima da se preporodiš
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2006, 9:28   #93
aleksandar macedonian II
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Sombor City where girls are pretty , "neka pravda bude izvrsena makar se nebo srusilo"
Poruke: 289
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aleksandar macedonian II
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
BigBadVuk kaže:
Ja imam ubogi LIVE!5.1 ali radi ok..jedno vreme sam koristio na ploči neku integrisanu jer su mi bili drajveri ODLEPILI za Creativa ali nije pravio probleme..u stvari ..pucketalo je ponekad kad je mnoogo glasno( npr bombe,ili dubinske bombe,dranje ALARM!!!) ali SAMO ponekad...A ako ti pravi probleme,sam si našo krivca...daj bre 10-15 evra uzmi BILO koju PCI zvučnu i teraj...ima da se preporodiš


e bas tako pucketa kada su eksplozije
resetuje mi masinu nekad iako sumljam da je malo muzicka naceta pa cu ju svakako menjati bas za taj 5.1 live.bar je 24bit eax pa nije los?
aleksandar macedonian II je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2006, 14:12   #94
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ma daleko od lošeg ali...kad pogledam na Audigy II ili nešto jače oću da mrem...Ipak je ovo model mator 5 godina...Mada stvarno i dalje radi posao...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 11:13   #95
aleksandar macedonian II
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Sombor City where girls are pretty , "neka pravda bude izvrsena makar se nebo srusilo"
Poruke: 289
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aleksandar macedonian II
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
BigBadVuk kaže:
Ma daleko od lošeg ali...kad pogledam na Audigy II ili nešto jače oću da mrem...Ipak je ovo model mator 5 godina...Mada stvarno i dalje radi posao...

ima moj komsia Audigy sad ne znam koji kupio ga pre godinu dana 50 eura stvarno je dobar zvuk i ina neke logijeve zvucnike kad odvrne prozori ispadaju
aleksandar macedonian II je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 23:46   #96
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
PeTkO kaže:
Da li Silent Hunter III mogu da igram sa 256MB RAM memorije????????Igricu jednostavno obozavam.Ja i moj cale kad napadnemo trgovacke brodove... lele
ne mere...
ja sam imao 256MB i instalirao igru, kad ono... prc...
ali onda sam kupio jos 512 pa radi pristojno... milina.. steta sto sad nemam vremena da igram.

sta mislite da li je moguce odrediti vektor kretanja broda (mete) bez koriscenja periskopa? tj koristiti periskop samo za identifikaciju plovila.
ja trenutno radim na tako necemu. naime, prvo je potrebno identifikovati brod. zatim se periskop spusti i sve ostalo se radi preko hidrofona. dakle, oslusne se na kom bearing-u se nalazi brod. kad to utvrdimo, palimo stopericu i merimo vreme, posle 3'15'' ponovo oslusnemo i zapisemo bearing. u medjuvremenu se izmeri broj obrtaja propelera (rpm) u minuti i iz tablice (koja se posebno skine sa neta, uz neki mod) se izcita brzina na osnovu rpm-a.
tada imamo brzinu broda, a znamo i koliki je put presao za 3'15''. dakle fali nam jos samo pravac kretanja. e to mi je jedino problem, ali mislim da moze i to da se nekako odredi jer imamo predjeni put, vreme i bearing.
da znam vektorsku matematiku sve ovo bi bilo mnogo lakse, ali posto ne znam, ostavljam vam ovu tehniku ovako nedovrsenu. a kad smognem snage i vremena, pokusacu da ovo dovrsim.
a prikacicu i sliku kako bi trebalo da izgleda ovo merenje. za sad pokusajte da vizualizujete i isprobate, mislim da cete shvatiti sta zelim da kazem

motiv za osmisljavanje ove tehnike je nepreciznost merenja daljine pomocu periskopa tj one spravice. kasnije kad se pojavi sonar merenje daljine nije problem. ali pre toga je mnogo zeznuto, pogotovo u nemirnim vodama. a i kad je mirno treba prici relativno blizu mete da bi se precizno odradio posao.
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 0:49   #97
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ima na
http://www.subsim.com/

ceo koledž bukvalno...kako da izmeriš sve parametre i da ga pogodiš po sred srede i u najgoroj magli kad ga samo čuješ ali ne i vidiš....
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 12:37   #98
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

@MilanSM
Sto se tice odredjivanja pravca kretanja mete, vrlo je lepo opisano u manualu
sto si i sam linkovao u ovoj temi http://www.paulwasserman.net/SHIII/
Jedino je potrebno da imas oficijalni patch 1.4b tako da sa njim dobijas korisne alatke u odeljku "navimap". Dakle kada spojis dve tacke kretanja sa linijom, potrebno je samo da oznacis znak "?" i kliknes na ruler i dobices uglomer koji postavis na sredini te linije i jednostavno izvrsis ocitavanje, mada je sve to i slikovitije i bolje objasnjeno u pomenutom manualu za koji sam ostavio link. Ukoliko nemas patch-ovanu verziju tj. koristis osnovnu imas takodje mogucnost da skines "Jiim’s INCREDIBLE mapping tools", link je takodje u pomenutom manualu, ali prethodno bi trebao da se registrujes na subsim forumu i tamo ga preuzmes iz odeljka za modove i dodatke za SH3. Nadam se da ce ti ovo pomoci. Pozdrav!
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 17:32   #99
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Bilo bi super da sa nekim budućim pečom napokon poprave ( u stvari ubace ,jer ga sad nema) Falkon-gerat na XXI...sa njim je bilo moguće i as dubine do 50m gađati bez mnogo matematike i zezanja vrlo vrlo precizno...

BTW...sad se setih..bja baj starforce...u SH IV ga neće biti
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 20:43   #100
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

@bokiar
mislim da se nismo razumeli. ja govorim o gadjanju bez koriscenja periskopa. znaci preko hidrofona, cak i bez odredjivanje daljine sonarom. procitaj jos jednom sta sam napisao.

@BigBadVuk
Danke
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hunter V draske73 Simulacije vožnje 336 1.11.2014 19:09
Monster Hunter Portable 3rd _Grotesque_ Konzole 0 5.5.2011 12:42
Silent Hunter IV: Wolves of the Pacific holodoc Simulacije vožnje 84 4.12.2010 22:09
Gigabyte 8600 GT silent NNikola Overklok 1 29.10.2007 12:55
Silent Hunter djgoran Simulacije vožnje 2 16.1.2006 20:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com