Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Prst na čelo”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Prst na čelo” O istoimenoj kolumni Momira Đekića

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2014, 16:22   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom 12/2014 "Raskid javnih ličnosti"

Ako imate misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 11:32   #2
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 12/2014 "Raskid javnih ličnosti"

Kao što napisah na temi o ovomesečnom broju SK, dopala mi se ova kolumna. Ukazala je (barem meni) na to koliko se velike cifre vrte oko nekih stvari koje nama, krajnjim korisnicima deluju sasvim malo ili čak i beznačajno. Ja sam oduvek menjao Firefox home page odmah po instalaciji i nikad nisam ni pomislio na to koliko jedna takva stvar može da košta.

U današnje vreme svaka stvar ima svoju cenu, i ovo me je nekako nateralo da više pažnje obraćam na sitnice i da razmišljam o svemu. Veliki novac se vrti u IT industriji, samo što kod open source i freeware softvera načini finansiranja nisu tako očigledni. Verujem da bismo se veoma iznenadili kada bi znali šta sve IT firme u pozadini naplaćuju jedne od drugih i ova kolumna me je svakako podstakla da krenem da se informišem u tom pravcu. Svakako interesantna tema, barem za mene.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 12:19   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 12/2014 "Raskid javnih ličnosti"

nisam čitao ali da prokomentarišem komentar od jednog drveta ne vidite šumu, koliko se buke diže oko default pretrage dok komercijalni softwer tu mislim na google beleži sve vaše akcije. I previše su napadni odeš na google odmah ti nudi da skineš chrome, kupiš telefon imaš 15 google aplikacija koje ne možeš da obrišeš a da ne poništiš garanciju na telefon, kad se setim koliko je M$ bio osuđen što je forsirao IE google bi trebao da plati 10X više.
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 12:40   #4
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 12/2014 "Raskid javnih ličnosti"

^ water wizard... povodom komentara na komentar ako si mislio na moj post, grešiš jer mislim da nisi razumeo suštinu mog pisanja. Nisam digao halabuku, niti je moj nastup bio poveziv sa metaforom drvo/šuma - jednostavno mi je bilo zanimljivo kao činjenica na šta se sve troši novac ispod kulisa, na neke nama naizgled male stvari.

Ja sam savršeno svestan ko je i šta je Google i kakav je odnos velikih korporacija prema krajnjim korisnicima, još ako tu dodamo i NSA i politiku visokog profila... ali to sve nije bila tema mog posta, niti je to direktno bila tema i same kolumne.

Prosto mi je bilo zanimljivo da zagrebem temu tokova novca, kao što ih je zagrebala i ova kolumna i sada sam odlučio da se malo više informišem o tome. Ništa više, ništa manje, nikakva halabuka, sve mirno i staloženo nadam se da sam sad bio jasniji
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 12:50   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 12/2014 "Raskid javnih ličnosti"

nisam mislio na tebe konkretno nego na populaciju uopšte koja se mnogo razočarala što firefox menja default search.. kao što i sam kažeš i ja promenim default homepage itd kao da je to ne znam kakav posao
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Yonai (11.12.2014)
Stara 11.12.2014, 13:20   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: 12/2014 "Raskid javnih ličnosti"

Vi menjate, ja menjam, ali ogroman broj korisnika sve ostavlja kako je bilo. Zašto IE i dalje drži 15-20% tržišta browsera? Zato što po defaultu dolazi uz Windows.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 14:25   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: 12/2014 "Raskid javnih ličnosti"

Gdje god se vrte velike pare, uvijek će biti i velikih igrača. Google je izgleda previše pohlepno pristupio tržišnoj utakmici i ne uči na greškama, od Google + društvene mreže (pokušaj dominiranja nad fejsbukom), preko servisa kao što je Google Wave ili Google Wallet (pokušaj takmičenja sa PayPalom), ljudi se jednostavno - petljaju u sve. Imitiranjem provjerenih šema i uvođenjem inovacija u IT industriju, Google se održao na sceni, ali mislim da pretjeruju kod "moranja" da njihov pretraživač bude podrazumijevan. Imaju čak i svoj browser Google Chrome, imaju (određen) monopol nad otvorenim Android OS-om, a ni to im nije dovoljno. Nekad sam koristio Scroogle Scraper i ne znam šta se danas desilo sa njim?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 15:54   #8
Nietzsche
Član
 
Član od: 29.7.2007.
Lokacija: Arakis
Poruke: 65
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 31 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: 12/2014 "Raskid javnih ličnosti"

Google je sa Chrome-om zauzeo 30% tržišta na jedan fantastičan način. Kada se pogleda kolikom je silom Microsoft svojevremeno ubio Netscape i način na koji je Chrome postao dominantan browser, posmatrač može samo nemo skinuti kapu Google-u.

Koliko je to dobro za sve nas...teško je reći.
Google nije Skynet...ili pak jeste...
Nietzsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com