Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Cvet kompjutera
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Cvet kompjutera Vicevi, slike, sajtovi i ostale „zezalice”...
(POSTOVI SE NE BROJE!)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2011, 13:46   #401
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke

Ja to što rekoste shvatih kao Srbija-perpetuum mobile - u "ruina" školstvu, koji je na nivou opalog lišća, generiše se toliko dobrih mozgova da smo 2, 3 u svetu (u odlivu). Things that makes You go HMMM... Kad bi nam školstvo bilo super, generisali bi po dve tri Tesle mesečno
A niste čak ni pomenuli reforme školstva koje se dešavaju sa svakom iteracijom novih političara i menjaju bez cilja. Darwin je jedva preživeo onu prošlu...
Hakeraj, momci, hakeraj - to je tema...
Hakeraj je jedna od tema jer se ovdje prožima još mnogo toga :

- pod uslovom da je ovaj tip/gospođa/ica što se registrovao/la pod nickom OdeljenjeVTK ZAISTA neko iz tog odjeljenja, treba da se zapitamo IMAJU LI TI LJUDI PAMETNIJEG POSLA od bazanja po forumima

- pod uslovom da svi (iole) znaju šta je hacking, trebalo bi da znaju da postoje "dobri" hackeri (ljudi koji pronalaze sigurnosne rupe na sajtovima, u aplikacijama i sl. i pomažu ljudima kod kojih ih nađu da se one zakrpe), i "loši" hakeri (crackeri) koji se bave ku**enjem po internetu, obaranjem sajtova, foruma, društvenih mreža itd.

- pod uslovom da svi imamo završenu bar osnovnu školu, treba da pričamo i o obrazovanju jer glupim ljudima se svašta može poturiti i servirati a pametan čovjek će znati "da Jack The Ripper nije program nego čovjek" i sl.

- forum na moju radost (a na žalost pojedinih) NIJE političke prirode i nije dozvoljena rasprava o politici ali mislim da se ovdje treba pozabaviti i ovom stranom "medalje" jer vidimo da vlast kao vlast NE FUNKCIONIŠE - kad ovo kažem ne mislim na nekog malog bubuljičavog hakerčića koji ruši sajtove saobraćajne mreže Beograda i ostale (ne)bitne tričarije, nego mislim isključivo na širi aspekt svega ovoga (informatička nepismenost naroda dozvoljava vlasti da može uvjeriti masu da je napad na web sajt ekvivalentan terorističkom aktu, ili da se od kompjuterskog virusa možete - prehladiti )

Ima tu još tema pored "hakeraja", mnogo je to šire nego što izgleda
LoneWolf je offline  
Stara 29.4.2011, 14:35   #402
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Kakav blam!

Ali ipak da se mi vratimo na temu haklerisanja....
Mislim da je glavni problem ovde obrazovanost bar sto se tice IT, i to se ne odnosi samo na nase "drugare" iz VTK vec na vecinu ljudi u Srbiji.Dosta ljudi govori kako danasnja generacija zna ekstra da radi sa kompjuterima sto je potpuno netacno,znaju da idu na fejsbuk, znaju da skidaju filmove(svedske posebno), znaju da igraju igrice i nista vise.I naravno onda kad u novine napisu kako se bore protiv ultra pametnih hakera koji koriste kvantne kompjutere i napredne metode sakrivanja koristeci "prksi" servere da ce narod to i poverovati.

Evo jedan primer kad me drug zvao da mu pokazem neke fore "hakovanja" jer je citao o ovim sadasnjim napadima pa ga je zainteresovalo pa zaista zeli da nauci.Sad naravno nisam ja nikakav sigurnosni ekspert a ni haker, uporedno sa strucnim ljudima ja sam obican laik ali opet znam vise od svojih vrsnjaka.Ja sam mu 2 sata objasnjavao sta je html,php,javascript kako rade webbrowseri, sta je server, sta je http, pokazao mu osnove sql injeciona,xss i objasnio u cemu je tu fora....a on je na sve to odgovorio pitanjem a kako sad ja da hakujem facebook

Problem je sto dosta takvih neznalica se utripuju da su mega evil h4k3r1 jer su instalirali neki program ili pak pokrenuli neku skriptu, vidjao sam po netu ljudi koji govore da su "hakeri" jer su hakovali 2 fb profila...ou yeah.
A mislim da i nas "drugar" JTR nije nista bolji, vec neki napaljeni klinac koji se sad kurci po netu, dok su ovi iz VTK previse zauzeti pronalazenjem ljudi koji su usli na admin nalog jer su oni nesposobni da zastite sajt od klinaca.

Ali kao sto kazu novine "hakeri su naisli na bolje" one silne pare ulozene za pravljenje tih sajtova i verovatno za administraciju su se isplatile, ocito su policajci naprednom CMS tehnologijom uhvatili pocinioce teroristickih napada na njihove sajtove i sad svi mozemo mirno da spavamo.
NISAM NESTO SMART je offline  
Stara 29.4.2011, 16:59   #403
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Kakav blam!

Eee, nikad ništa od vas..a ni od mene
federer je offline  
Stara 29.4.2011, 20:49   #404
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Hakeraj je jedna od tema jer se ovdje prožima još mnogo toga :

- pod uslovom da je ovaj tip/gospođa/ica što se registrovao/la pod nickom OdeljenjeVTK ZAISTA neko iz tog odjeljenja, treba da se zapitamo IMAJU LI TI LJUDI PAMETNIJEG POSLA od bazanja po forumima

- pod uslovom da svi (iole) znaju šta je hacking, trebalo bi da znaju da postoje "dobri" hackeri (ljudi koji pronalaze sigurnosne rupe na sajtovima, u aplikacijama i sl. i pomažu ljudima kod kojih ih nađu da se one zakrpe), i "loši" hakeri (crackeri) koji se bave ku**enjem po internetu, obaranjem sajtova, foruma, društvenih mreža itd.

- pod uslovom da svi imamo završenu bar osnovnu školu, treba da pričamo i o obrazovanju jer glupim ljudima se svašta može poturiti i servirati a pametan čovjek će znati "da Jack The Ripper nije program nego čovjek" i sl.

- forum na moju radost (a na žalost pojedinih) NIJE političke prirode i nije dozvoljena rasprava o politici ali mislim da se ovdje treba pozabaviti i ovom stranom "medalje" jer vidimo da vlast kao vlast NE FUNKCIONIŠE - kad ovo kažem ne mislim na nekog malog bubuljičavog hakerčića koji ruši sajtove saobraćajne mreže Beograda i ostale (ne)bitne tričarije, nego mislim isključivo na širi aspekt svega ovoga (informatička nepismenost naroda dozvoljava vlasti da može uvjeriti masu da je napad na web sajt ekvivalentan terorističkom aktu, ili da se od kompjuterskog virusa možete - prehladiti )

Ima tu još tema pored "hakeraja", mnogo je to šire nego što izgleda
Dakle, ako malo bolje zagledaš šta si sve napisao - sve je to vezano za hakeraj, a ne za stanje u obrazovanju.

Mada nisi doslovce tvrdio ti, drugi jesu, pa da se razumemo - čovek koji se predstavio kao član Odeljenja VTK nije neobrazovan već iznerviran - dokaz za prvo jeste da je toliki tekst napisao bez većih sintaksnih i semantičkih grešaka.
Dokaz za ovo drugo je čuveni pojam neozbiljni kolega, koji sam obrazložio ranije. I kao treće - ukoliko poznajete strukturu tih odeljenja kao što je ja poznajem, znali biste da se tu radi o tužiocima (pravnici, advokati) koji materiju poznaju sa pravne strane, a ne sa praktične (što je lik/likica u svom postu i dokazao/la).

Širi aspekt obrazovanja u nas - kaži mi koliko je ljudi nepismeno u Srbiji i na kom smo mestu po tom pitanju u Evropi? Ko je kriv? Vlast, jer je dozvolila da se to desi. I to je najšira moguća opservacija na temu obrazovanja i nemamo šta da raspravljamo dalje.

Ah, da - ajde da se zapitamo da li si pod tim nikom možda bio ti, čisto da bi rasplamsao ovu temu. Ili možda ja?
Dukes je offline  
Stara 29.4.2011, 23:24   #405
SKMEM
Novi član
 
Član od: 13.4.2011.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Izgleda da bas upropasti temu, ko me bio pusio da pricam o stanju u nasoj drzavi. Sve ja to znam ljudi, znate I vi, nema sta da se prica o tome...

Nego da se vratimo na temu...

Nesto se utisao JTR ili se meni cini? Mozda se sprema za 1 maj pa resio da uzme mali odmor?
I niko nista nije javio u vezi onih 5 coveka sto su uhapseni, tacnije 3 uhapseni a protiv 2 podnesena KP, dal zivi ti ljudi ili resili da im natovare par godina?
SKMEM je offline  
Stara 29.4.2011, 23:26   #406
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
SKMEM kaže: Pregled poruke
I niko nista nije javio u vezi onih 5 coveka sto su uhapseni, tacnije 3 uhapseni a protiv 2 podnesena KP, dal zivi ti ljudi ili resili da im natovare par godina?
Ja ne verujem da su uopšte uhapšeni, možda samo pušteno u medije da bi sprali ljagu sa imena (ha-ha).
Geomaster je offline  
Stara 30.4.2011, 0:31   #407
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
SKMEM kaže: Pregled poruke
I niko nista nije javio u vezi onih 5 coveka...
Brate, nikad nisam nekog ispravljao ali vec treci put pravis istu gresku koja mi bode oci...

Kaze se jedan covek, dva coveka, tri coveka, cetiri coveka, pet ljudi, sest ljudi... znaci do broja 4, na dalje su ljudi . A u tvojoj recenici bi najbolje leglo:

Citat:
I niko nista nije javio u vezi one petorice (petorke itd.)
E sad dal su uhapseni, ili nisu kako Geomaster misli, pitanje je sad. Kako sam ja mogao da zakljucim, malo ko veruje novinama i vestima na njhovim sajtovima, osim naravno, onih ociglednih stvari koje su poznate.
el_corona je offline  
Stara 30.4.2011, 1:46   #408
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
ukoliko poznajete strukturu tih odeljenja kao što je ja poznajem, znali biste da se tu radi o tužiocima (pravnici, advokati) koji materiju poznaju sa pravne strane, a ne sa praktične (što je lik/likica u svom postu i dokazao/la).

Širi aspekt obrazovanja u nas - kaži mi koliko je ljudi nepismeno u Srbiji i na kom smo mestu po tom pitanju u Evropi? Ko je kriv? Vlast, jer je dozvolila da se to desi. I to je najšira moguća opservacija na temu obrazovanja i nemamo šta da raspravljamo dalje.

Ah, da - ajde da se zapitamo da li si pod tim nikom možda bio ti, čisto da bi rasplamsao ovu temu. Ili možda ja?
Ne poznajem takva odjeljenja niti mi je želja da ih upoznam, za mene su birokrate svi, od brkate babe na izdavanju ličnih karata do vodećih struktura.

Što se tiče profila OdeljenjeVKT, mislim da je to :

a) neka matora budaletina iz tog odjeljenja koja je morala negdje da se isprazni i da pokuša nekog zaplašiti

b) neka bubuljičava self-made budaletina koja je morala da se dokaže i da napravi dva naloga na forumu da bi se "svađao/la sam/a sa sobom"

c) neki jadni kompleksaš koji je htio da skrene pažnju na sebe

d) neka budala koja ne zna da mu/joj možete iskopati ISP, IP adresu i dosta drugih (ne)korisnih podataka koji mogu pomoći kod lociranja i/ili otklanjanja sa foruma

Da sam ja pod tim nickom, mislim da bih se vještije kamuflirao a ne bih pokušao da prepadam forumaše pod stereotipnim mišljenjem da su sve to klinci od po 13-17 godina koji "ne znaju vola da ubodu"

To je uradio neko jadan kome su jedino društvo nickovi sa chata i/ili mačke, neko ko je željan sajber-dokazivanja i neko čiji je mozak manji od makova zrna a takvim niti SE smatram, niti TE smatram (al' slobodno provjeri, nisam ja Tita mi).
LoneWolf je offline  
Stara 30.4.2011, 1:59   #409
SKMEM
Novi član
 
Član od: 13.4.2011.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Brate, nikad nisam nekog ispravljao ali vec treci put pravis istu gresku koja mi bode oci...

Kaze se jedan covek, dva coveka, tri coveka, cetiri coveka, pet ljudi, sest ljudi... znaci do broja 4, na dalje su ljudi . A u tvojoj recenici bi najbolje leglo:
Hehe znam, pet (ili vise) ljudi je right one, no mrzi me da ispravljam recenice, vazno je da covekovi ( sala mala) shvate sta sam hteo da kazem.

Obracam paznju na pravopis samo kada pisem artikle, email, na blogu itd. ovako kako mi prvo padne na pamet tako ide
SKMEM je offline  
Stara 30.4.2011, 7:58   #410
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Sto se te petorke tice, nadam se da ce zavrsiti kao oni cuveni hakleri iz okle ono behu, ono dvoje, troje sto su hapsili zbog mlacenja para preko kladionicarskih sajtova.
altas je offline  
Stara 30.4.2011, 15:47   #411
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Kakav blam!

@SKMEM
Ma coveci
On topic:
Nesto se smirio ovaj JTR
Sh0m1 je offline  
Stara 30.4.2011, 16:19   #412
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Kakav blam!

Eh jos kad bi ljudi koji znaju da prave sajtove mogli da dobiju licencu i prvenstvo u izradi istog u odnosu na male od palube....
Garantujem da isti sajtovi ne bi ni bili hakovani. To sto neko koristi Joomlu i sto ne zeli da update-uje sajt kad odradi posao je nesposobnost i nekompetnost u zelji da uzme pare sto brze. Realno razmisljam da ako ikad moja organizacija dostigne gigantske razmere da uvedem informaticku diktaturu . Ovo se vise ne zna ni ko pije ni ko placa. A takodje ne mora da je gresko do Joomla CMS-a vec je moguce da je PC administratora bio zarazen keylogerom.
Lich_king2 je offline  
Stara 30.4.2011, 16:34   #413
SKMEM
Novi član
 
Član od: 13.4.2011.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

@Shomi


Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
Eh jos kad bi ljudi koji znaju da prave sajtove mogli da dobiju licencu i prvenstvo u izradi istog u odnosu na male od palube....
Garantujem da isti sajtovi ne bi ni bili hakovani. To sto neko koristi Joomlu i sto ne zeli da update-uje sajt kad odradi posao je nesposobnost i nekompetnost u zelji da uzme pare sto brze. Realno razmisljam da ako ikad moja organizacija dostigne gigantske razmere da uvedem informaticku diktaturu . Ovo se vise ne zna ni ko pije ni ko placa. A takodje ne mora da je gresko do Joomla CMS-a vec je moguce da je PC administratora bio zarazen keylogerom.
Pa da ih je neko presao keylogerom to bi bila jos veca sramota (no nije). Da ja radim na takvom mestu, I da su me keylogovali, realno, sam bi sebi dao otkaz. Kakva suspenzija, I manja plata, nego lepo brate otkaz.
SKMEM je offline  
Stara 1.5.2011, 12:01   #414
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Jel može neko da mi kaže zašto ova tema i dalje nije zaključana? xD

Sajtovi su provaljeni. Kako? Spekulacije koje su ponovljene u temi mali milion puta i sve se svodi na čoveka koji zna nešto, alatku ili idiotske administratore sajta.

90% ljudi u Srbiji ima mejl a pod reči "mejl" misle na "ono što čukaš na kompIjuteru da bi uš'o na fejsBUK" (sa sve naglaskom na BUK ).
Očekivanja da takav svet zna šta je haker i šta je internet, u nekom tačnijem smislu može da bude samo naslov sledećeg SciFi filma.

Obrazovanje nije loše, uslovi za dotično jesu Sistem je po meni dobar, jer ko želi naučiće, ko ne, pa pašće, i opet će fakultet biti kriv i sistem obrazovanja. (vazda bilo da je Srbima neko drugi kriv za svoje greške :P )

Vlast loša. => Političari ***** xD => Politika loša

VTK, pa ovaj što se predstavio u ime dotičnog odeljenja, očigledno nije iz pa dotičnog odeljenja, jer bi smo svi do sad popili krivične prijave. xD

A što se tiče daljeg rada, dok se zakonom jasno ne definišu pravila o njihovom polju delatnosti, sve je to jedno veliko sviranje gubljenje vremena i živaca, što njih, što nas, što ostalih 90%, što penzionera koji i ne znaju šta je računar

I evo, mogli bi čisto radi prosvetljivanja naroda, napišete jedan članak o hakerima, krakerima i lejmerima i svime na tu temu, objavite,i prosledite u druge novine I evo ako neće niko kompetetniji mogu i ja.
Teva je offline  
Stara 1.5.2011, 13:02   #415
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
VTK, pa ovaj što se predstavio u ime dotičnog odeljenja, očigledno nije iz pa dotičnog odeljenja, jer bi smo svi do sad popili krivične prijave. xD
Au jbt, kakav ti trip "policijske države" imaš u glavi, ne mo'š da postuješ na forumu bez krivične prijave? A tako zadovoljan Srbijom, uslovima i obrazovanjem...da ne radiš ti u nekoj (ne)vladinoj organizaciji za unapređenje standarda, ili uzimaš neke psihoaktivne supstance, da ne kažem šarene tabletice?

Poslednja ispravka: LoneWolf (1.5.2011 u 13:13)
LoneWolf je offline  
Stara 1.5.2011, 16:04   #416
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Au jbt, kakav ti trip "policijske države" imaš u glavi, ne mo'š da postuješ na forumu bez krivične prijave? A tako zadovoljan Srbijom, uslovima i obrazovanjem...da ne radiš ti u nekoj (ne)vladinoj organizaciji za unapređenje standarda, ili uzimaš neke psihoaktivne supstance, da ne kažem šarene tabletice?
Bio sam sarkastičan (mada posle hapšenja onih "opasnih hakera", mož svašta da očekuješ :P xD )

Nisam zadovoljan, daleko od toga da sam zadovoljan Al objektivno gledano Srbija ima dobar sistem obrazovanja, kao što sam rekao. Uslovi nisu baš najsrećniji (čitaj nikakvi). Šta misliš zašto ima toliki odliv mozgova? Zato što smo toliko inteligentno superiorniji narod od 3/4 sveta... Ja mislim da je zato

I ne radim u nevladinoj organizaciji, nego studiram. Konkretno Beogradski Univerzitet, Matematički Fakultet I kao što rekoh, program je dobar. Al uslovi i cela ta zbrka oko Bolonje nije baš najsrećnija
Teva je offline  
Stara 1.5.2011, 16:05   #417
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Jeftino offtopičim, uglavnom o Candlejacku. Javit
Znam da nam je zanimljivo da se zezamo a i moderatori dopsutaju velike kolicine offtopica, ali come on, Geo, candlejack je prastari meme koga se niko vise i ne seca, gde si bas njega nasao da spo
irreal je offline  
Stara 1.5.2011, 17:01   #418
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Bio sam sarkastičan (mada posle hapšenja onih "opasnih hakera", mož svašta da očekuješ :P xD )
Ma provalio sam sarkazam nego gledam imam li posla sa (stranim) plaćen(ičk)im kadrom kad ono - student

Šalu na stranu, obrazovanje igra ogromnu ulogu u svemu pa tako i u ovoj "hakLerskoj" tematici - obrazovanog čovjeka ne možeš "veslati kako 'oćeš" a neobrazovanom možeš prodavati priče o tome kako su hakeri sekta, rade protiv crkve, okreću krstove naopako, ne slave slavu, štuju sotonu i obaraju sajtove usput
LoneWolf je offline  
Stara 1.5.2011, 19:34   #419
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Nije bre to obrazovanje xD :P
Ja sam obrazovan što se tiče moje oblasti, al takođe znam nešto i o istoriji, geografiji itd... To mu dođe neka opšta kultura, iliti informisanost

Dal će pravnik dobiti informaciju o tome šta je haker na pravnom fakultetu?

U principu to su krive novine i mediji. Da se razumemo, mislim na dnevne novine koji imaju daleko veći tiraž od SK. Jer textovi koji izlaze u njima o IT su u najmanju ruku smešni

No to je činjenično stanje i nema dalje polemike o tome
Teva je offline  
Stara 4.5.2011, 15:13   #420
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Btw, našao sam neke informacije o tome ko je sve uključen u stvaranje sajta VTK

Citat:
Novu Internet prezentaciju tužilaštva su zajedno realizovali Odeljenje za visokotehnološki kriminal Okružnog javnog tužilaštva u Beogradu i Republički zavod za informatiku i Internet. Inicijativu za ovaj projekat je pokrenulo tužilaštvo, dok je Zavod izradio standardizovani model za Internet prezentaciju državnih organa koji je u skladu sa Preporukama za Internet prezentacije organa državne uprave, kao i sa standardima ePristupačnosti.
Ako malo pogledamo po sajtu Zavoda za informatiku i internet možemo videti smernice po kojima bi sajtovi državnih organa trebali da se rade, pa pored osnova web dizajna (koji su ubačeni samo da bi imalo malo više teksta), može videti i ovo:

Citat:
Редовно одржавање web презентације је неопходан корак за обезбеђивање актуелности,
квалитета и функционалности презентације, који треба укључити у план активности на
самом почетку израде. За то је неопходно обезбедити све неопходне ресурсе (људске,
финансијске и др). Два могућа решења су одржавање унутар саме институције и outsorcing
(унајмљивање спољашњег вршиоца услуге).
Možda i treća strana skida kajmak za održavanje, a možda ga održavaju i nesposobni likovi iz VTK.U svakom slučaju, katastrofa.
A Zavod za informatiku i internet je i najbolje prošao u čitavoj priči, niko ih nije ni pominjao A radiće i novi sajt VTK http://www.rzii.gov.rs/?current=193
JohnnyNT je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kakav je zaista brend HTC? strajo Aparati i oprema 243 30.1.2011 15:19
Laptop ACER eMACHINE eME627-202G25Mi --- Kakav je? markonny Prenosni računari 4 6.2.2010 17:07
Pen Tablet - bilo kakav savet veggen ŠDK - Ostale komponente 4 24.3.2008 0:59
Kakav lap top da kupim za 600-700 eura... NoViCaAa ŠDK - Prenosni računari 3 11.1.2007 14:35
Kakav je INNO imx-150 mp3 player ?? apostol7 ŠDK - Foto i audio/video 1 14.3.2006 21:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com