Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2017, 21:47   #11261
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gold (2016)
http://www.imdb.com/title/tt1800302/



Jedan od filmova gde ne trebate ništa reći, da ne bi nekome pokvarili uživanje.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Gold (2016) DVDScr.XVID.AC3.HQ.Hive-CM8.zip (39,2 KB, 9 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2017, 13:59   #11262
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Man Down (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2461520/



Još jedno anti-ratno svedočanstvo pustošenja duša mnogih koji su imali nesreću da ih dokači rat.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2017, 16:06   #11263
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Moana (2016)
http://www.imdb.com/title/tt3521164/?ref_=nv_sr_1



Za razliku od Zootopije koji je na nivou Pixarovih filmova, Moana je klasicni Diznijev animirani film sa tradicionalnim pesmama sto je i ujedno Diznijev trademark, zanimljivo je sto su se dodakli Maui naroda i kulture. Likovi su zanimljivi a i pesme su ok pogotovo se istice pesma Shiny koja ce se vrteti jos neko vreme u mojoj glavi, jedino sto mi nedostaje i dalje kod Diznija je tradicionalna 2D animacija ali sta je tu je.


Ocena 7/10


Doctor Strange (2016)
http://www.imdb.com/title/tt1211837/?ref_=nv_sr_1



Marvelova masinerija se nastavlja sa filmom Doctor Strange, koga bi opisao kao CGI ekstravaganza ili ti efekti koji su se oteli kontroli, u jednom trenutku sam imao osecaj da sam bio pod dejstvom LSD, ukratko samo efekti dominiraju i to je sve. A izbor Benedikt Kamberbaca za Stranjdza me ne iznenadjuje, izgleda da izbor nije bio tezak cim su ga videli kako izgleda kad pusti bradu i uporedili sa samim stripom da bi na kraju odlucili jep to je Strejndz.

Ocena 7/10

Moonlight (2016)
http://www.imdb.com/title/tt4975722/?ref_=nv_sr_1



Dodela oskara je protekla prilicno kontrovezno, na samom kraju ipak je Moonlight pobedio a kao tradicija uvek bacim pogled na film koji je osvojio tu prestiznu nagradu. Film prati mladog decaka i njegovo odrastanje u surovom kraju Majamija, film nikoga nece ostaviti ravnodusnog, pun emocija i brutalno realan, gluma je odlicna cak sam imao osecaj da su to pravi ljudi a ne glumci koliko su same scene uverljive. Film takodje sadrzi i LGBT tematiku i meni to nije smetalo jer ja podrzavam LGBT populaciju. Ispravite me ako gresim ali mislim da je ovo prvi LGBT film koji je osvojio nagradu za najbolji film, sto je svakako znacajan pomak u filmskoj istoriji.

Ocena 8/10

Passengers (2016)
http://www.imdb.com/title/tt1355644/?ref_=nv_sr_1



Naučna fantastika sa dodatkom romanse i drame koja iskreno kada se sve sumira nije nista posebno, ali nekako uspeva da drzi gledaoca do samog kraja. Da budem iskren svidela mi se vise prva polovina filma koja stavlja gledaoca u poziciju glavnog aktera filma i tera vas na razmisljanje, sta bi ste vi uradili da se nadjete u takvoj situaciji. Dosta truda je otislo na sam dizajn broda i okruzenje, vidi se da je film inspirisan remek delom 2001 Odiseja u svemiru.

Ocena 7/10


Spoiler za Sta bi ja uradio i mana:
I ja bi isto to uradio da se nadjem na Dzimovom mestu (igra ga Kris Prat) kada bi se iznenada probudio iz hibernacije pre svih, realno grizla bi i mene savest ali iskreno bih i ja uradio to na kraju krajeva, e sad od svih putnika na brodu nekako se lik brzo odlucio za Auroru (Dzenifer Lorens) mislim ok ona je glavna glumica u filmu, ali umesto da prvo bira neku devojku ili da je barem preslusao audio snimke devojaka koja bi mu bila zanimljiva sve je nekako ispalo cim je ugledao nju e ona je ta

Poslednja ispravka: code master (4.3.2017 u 18:24)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2017, 19:55   #11264
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ispravite me ako gresim ali mislim da je ovo prvi LGBT film koji je osvojio nagradu za najbolji film, sto je svakako znacajan pomak u filmskoj istoriji.
Još 1970e Midnight Cowboy je osvojio 3 oskara.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
Mac4LiF (10.3.2017)
Stara 4.3.2017, 21:14   #11265
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Po meni Midnight Cowboy nema bas neke veze sa LGBT temom. Brockback planina je osvojila oskara mada je po meni Moonlight mnogo bolji film.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2017, 21:27   #11266
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
passengers (2016)
ali nekako uspeva da drzi gledaoca do samog kraja. .., vidi se da je film inspirisan remek delom 2001 odiseja u svemiru.
Мени је ово врх филм, а што се тиче Одисеје...ОЛУПИНА ОД ФИЛМА. Далеко је то миљама од ремек дела.

Passengers
Без неких очекивања, добио сам филм које је био 1 од најбољих које сам гледао из 2016. године, што је чудно, јер нисам љубитељ прича смештених у Свемиру (сем Звезданих ратова), али је ово ипак једна екстремно добра прича која се мени јако јако јако свидела и поврх свега, глума је одлична, хемија између Криса и Лоренсове. Ваљда има нешто у филму што ме привукло.
Оцена 9/10.

The Edge of Seventeen
По трејлеру сам знао да ће ми се свидети, јер је прича депресивне тинејџерке одлична и ово је 1 од најбољих филмова жанра. Није стандардан тинејџ филм, већ је овде бунтовност и карактеристичност једне девојке обележје филма са свим проблемима школе и томе слично. Такође, филм шаље пар препознатљивих порука на занимљив начин, а и глума је феноменална.
Оцена 8,5/10.

A Street Cat Named Bob
Одушевљен сам. Насупрот доста филмова са кучићима, ово са овим неодољивим мачком је мала промена и то на веома високом нивоу. Осмех ми није спадао са лица, јер је овај мачак заиста чудо невиђено, пресладак, препаметан и неодољив, а иначе, што се тиче његовог власника, веома срећна прича у борби одвикавања од дроге и постизању великог успеха на крају.
Оцена 8,5/10.

Allied
Дивна ратна драма, а у задњих пола сата поприлично емотивна, нарочито пред сам крај. Бред Пит и Марион Котилард одлични, прича одлична и то смештена у Казабланки у време 2. св. рата. Не знам чему лоше оцене, мени ја пажња била поприлично висока све до самог краја. Велика препорука и веома потцењен филм, а мени доста бољи од нпр. Manchester by the Sea који је прецењен до неба. Изгледа да Бред воли да тамани нацисте, јер задњих пар година игра такве улоге, али као и увек на врхунском нивоу те се надам да ће поново глумити активније, што важи и за Котилард.
Оцена 8,5/10.

Lion
Драма која ме привукла невероватно емотивном причом. Већ на почетку, приказ тешког живота у Индији је тужан призор и сва она деца која немају шта да једу, пију нити малтене где да спавају. Филм је рађен по веома дирљивој истинитој причи, а не губи драж ни 1 момента. Оно двоје Аустралијанаца су дивни људи, нема шта. Претпостављам да ће Индија у наредних 20, 30 година доста напредовати по питању решавања својих проблема. Дев Пател је доста напредовао у свету Холивуда.
Оцена 8,5/10.

Denial
Квалитетна драма. Нисам упознат са радом Дејвида Ирвинга, али сам прочитао да се није десило онако како је приказано, плус се режисер консултовао са свима осим са Дејвидом што је срамно, али ко од Холивуда очекује истину, посебно о Јеврејима...онда тај не зна где живи. Уосталом, Амери су више познати као Jewmerica. Ипак, што се тиче самог филма као филма, веома квалитетна драма.
Spoiler za О Холокаусту:
Људима не треба неко ко ће порицати холокауст у смислу уздизања Хитлера и сличних глупости, то је болесно, патетичан параван за сопствени фашизам, већ треба неко ко ће 100% приступити побијању холокауста са релевантним доказима којих има, јер је холокауст толико хиперболисан да је то страшно. У сваком случају, кога занима истина о томе, нека одгледа забрањен документарац о младом Јевреју који ефективно побија холоакуст, а зове се Cole in Auschwitz, као и овај снимак такође. Наравно, само онога ко жели да гледа отвореним очима.
Оцена 8,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2017, 21:34   #11267
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Iz današnje perspektive nema, ali u to vreme nosio je oznaku x.

Citat:
Midnight Cowboy received a "Restricted" ("R") rating. However, after consulting with a psychologist, executives at United Artists were told to accept an "X" rating, due to the "homosexual frame of reference" and its "possible influence upon youngsters".
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2017, 2:21   #11268
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Logan



Odlican film. U potpunosti je ispunio moja ocekivanja, malo drugaciji od prethodnika ali to odlicno odgovara citavoj prici i postavci. Sjajan Hju, ovde me je posebno odusevio kao i standardno odlican Patrik pa cak i devojcica a i glavni negativac. Svi su odlicni. Moja velika preporuka, cak iako niste preveliki fan filmova radjenih po stripu a mozda i X-men filmova. Prepun emotivnog naboja od pocetka do kraja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2017, 2:38   #11269
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
romantic kaže: Pregled poruke
Мени је ово врх филм, а што се тиче Одисеје...ОЛУПИНА ОД ФИЛМА. Далеко је то миљама од ремек дела.
Схватио сам да нема смисла да ти реплицирам, Џенифер Лоренс ти је "врх филм" а Одисеја "олупина". Ето, није да моје предрасуде према људима који гледају ове силне стрип хероје нису утемељене.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
ezenkiel (18.3.2017), nenad_kvrgic (16.4.2017), pedjosav (5.3.2017), Skenderevo (5.3.2017)
Stara 5.3.2017, 7:59   #11270
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Teško da se od ekranizacije stripa uradi remek-delo, izuzetak je, na pr.
http://www.imdb.com/title/tt1401113/
doduše ovde je u pitanju knjiga.
Veće su šanse kod obrnutog, kad se animira film, recimo neka verzija The Ten Commandments.

Poslednja ispravka: Suad Novic (5.3.2017 u 9:36)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2017, 14:06   #11271
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Схватио сам да нема смисла да ти реплицирам, Џенифер Лоренс ти је "врх филм" а Одисеја "олупина". Ето, није да моје предрасуде према људима који гледају ове силне стрип хероје нису утемељене.
Pa ja gledam te "silne strip heroje" pa smatram da je Odiseja jedan od najboljih filmova ikada. Nekome jednostavno ne lezi. Tako da tvoje predrasude nisu bas toliko utemeljene.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2017, 18:05   #11272
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
Još 1970e Midnight Cowboy je osvojio 3 oskara.
Secam se filma Midnight Cowboy, uh e sad to je vec pomalo diskutabilno jer i pored tadasnjeg X rejtinga i pojedinih elemeneta primecenih u filmu, Midnight Cowboy nije bas LGBT film jer na primer glavni junak filma nije gej orijentisan, dok je u Moonlightu stvar suprotna i film je veoma naklonjen samoj LGBT populaciji. Brokeback Mountain je bio u trci za najbolji film ali nije osvojio tu nagradu.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2017, 18:44   #11273
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Postoji slovo B u skarćenici LGBT. Ili ti želiš da kažeš gej film a ne LGBT film?
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2017, 18:50   #11274
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
Postoji slovo B u skarćenici LGBT. Ili ti želiš da kažeš gej film a ne LGBT film?
Nije mi jasno sta sam pogresio?
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2017, 23:53   #11275
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
postoji slovo b u skarćenici lgbt. Ili ti želiš da kažeš gej film a ne lgbt film?
b - болесници?
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 0:13   #11276
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
gorann kaže: Pregled poruke
b - болесници?
Babaroga
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2017, 1:43   #11277
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jel ima jos neki gej film da valja? Hocu malo pedere da gledam
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (6.3.2017)
Stara 6.3.2017, 8:42   #11278
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ima, preporučujem ti No Skin Off My Ass, možda se prepoznate u njemu.

No Skin Off My Ass
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
filpan (7.3.2017)
Stara 7.3.2017, 11:16   #11279
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ponovo sam poceo sezonu majndfak filmova...
Postoje neki koje cu ponovo da pogledam, a pronadjoh dva nova bisera...
Zbirno je utroseno za oba 57000$ za snimanje, a ko to gleda oba imaju preko 7 na imdb. Oba imaju po oko 8 glumaca, I par lokacija

Coherence - sta god da kazem bice spojler, ali sjajno je sto su glumci skoro sve improvizovali... snimano je 5 dana (u kuci reditelja), glumci su imali samo napisan main goal za taj dan, tako da je dosta toga pusteno njima na mastu osim kljucnih stvari... Tako da je gluma odlicna, ideja takodje... pocinje spontano, ali od prvog nestanka struje cete stalno biti napeti, a na kraju cete razmisljati sta se zapravo desilo...

Primer (2004) - u stvari kazu da je ovo najzaebaniji film za razmisljanje o puovanju kroz vreme... a skoro vecinu filma dva tipa uglavnom razgovaraju... sustinski nisam sve pohvatao, cak se malo I smorio, zbog toga vecinom... srecom pa jedva traje preko sat. A onda sam na yt nasao 23minutno objasnjenje nacrtano.... I najednom sam bio odusevljen I sa zeljom da ponovo odgledam sa tim predznanjem. U stvari, negde procitah da je reditelj I snimio ovo cudo da bi se bar 3 puta gledalo
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2017, 14:05   #11280
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Rules Don't Apply (2016)
http://www.imdb.com/title/tt1974420/



Mitu o Hauardu Hjuzu nije odoleo ni Voren Biti, koji potpisuje film. Solidna priča o ekscentriku (ali i definitivno bolesnom čoveku kako je to ublaženo portretisano u filmu, sudeći prema https://sh.wikipedia.org/wiki/Howard_Hughes ) koja naglašava dosta stvari, da novac nije sve u životu, potrebu čoveka za pravim prijateljem, težnju da se ostavi neki legat... ali sam film generalno doživeo kao vapaj čovekove sudbine da u suštini uvek ostaje sam.
Neka imena i datumi su izmenjeni, glavno je ovo
http://www.politika.rs/sr/clanak/495...za-i-paralaza#!
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Rules Don't Apply (2016) 720p BRRip 900 MB - iExTV.zip (56,5 KB, 2 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (8.3.2017 u 18:08)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com