Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2007, 4:35   #1
paretimpar
Novi član
 
Član od: 15.6.2007.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Exclamation HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!!

Evo mene, prva tema na forumu, pa problem... Vec godinu dana imam sledecu ''mashinu'' :
Intel Pentium D 805 2.66 Ghz (Working on 2.8/3.0)
ASUS P5PL2
SAMSUNG SP2504C 250 gb
MSI ATI RADEON X1300
512MB Kingstone

Imao sam samo male probleme sa procesorom, ali ... ma to je nevazhno. Jedini problem sa ovim rachunarom je sledeci >>> HDD disk je nevidjeno spor!!! Uchitavanje Windows-a traje i do 5-6 minuta, dok je rad manje vishe normalan... Defregmentacije radim dva puta nedeljno, tako da na tom polju rachunar nije zapostavljen... Posedujem tri particije :

C (17 GB) Windows
D (153 GB) Muzika
E (59 GB) Ostalo

Hard Disk su mi u servisu tretirali zbog navodnih clustera... posle toga HDD je shljakao nekih nedelju dana OK, dok ponovo nije pocheo da brljavi... Potom sam ja lepo sve podatke sa harda prebacio na diskove i pobrisao particije... formatirao disk i napravio particije onakve kako sam ih gore opisao... HDD je funkcionisao FANTASTICHNO mesec dana i pre nedelju dana je pocheo ponovo da trokira!

Proveravao sam i podeshavanja transfer moda i sve je u redu... >> DMA if avalabile (znam za problem da Win ima naviku da jednostavno bez ikakve 'opomene' promeni ovo u PIO only, pa sam proverio)... ne znam stvarno shta da radim. Probao sam sve moguce programe za statistiku/analizu stanja HDD-a i svi pokazuju da je disk OKEJK, ali hardic jednostavno nije! Isprobao sam i Raxco PerfectDisk defragmentaciju, ali nishta... i dalje postoji problem. Uchitavanje je jednostavno sporo, a i rad postaje sve sporiji...
Moram josh i da navedem, da sam vrlo pazhljiv sa stvarima koje instaliram... instaliram samo ono potrebno, tako da nikako nisam mogao da 'unishtim' Windows... SHTO SE TICHE NAPASTI, jedini virus koji sam imao je bio neki Trojan//Spy koji mi je dosadjivao porukama da mi je rachunar zarazhen spywerima, kojih sam dodushe imao nekih 30-tak! Help!
paretimpar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 4:56   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!!

kucaj msconfig u start / run, pa proveri u tab-u startup da ti se slucajno na startu ne dizu i neki nezeljeni programi... ovo si verovatno vec i proverio... anyway- najverovatnije je prosto vreme za novi hdd... on radi, ali ne moze biti kao nov.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 9:48   #3
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!!

Probaj da instaliraš ponovo XP. Ja bih probao neki od alata iz seta tipa MiniPE ili BootMenu, da čekirš i testiraš taj HDD.
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 12:14   #4
sokratbg
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Poruke: 264
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!!

-probaj da iskljucis NCQ (poslednja stavka ispod podeshavanja transfer moda)
-prikaci ga na drugi sata prikljucak
-iskljuci hdd smart u biosu
-testiraj sa HDTach-om brzinu harda
-kolika je temperatura harda ako prelazi 50 c to je vec puno
-probaj novije /starije drivere za cipset

probaj jednu po jednu stvar pa vidi ima li poboljsanja
ako imas neki dvd/cd u drajvu pri podizanju wina malo se sporije dize sistem bar kod mene na kompu
sokratbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 17:48   #5
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!!

Ja ne bih isključivao S.M.A.R.T. sistem jer sam imao iskustva sa nekoliko diskova gde je ovaj obaveštavao da će uskoro doći do kraha i u svim slučajevima jeste došlo do kraha diskova, a on ne može da remeti rad i usporava ga.
Probaj i kabl (data) da promeniš. Ukini pagefile pa nakon restarta defragmentiraj particiju C: i samo na njoj ponovo postavi pagefile fiksne veličine (recimo i min i max stavi na 1Gb). A možda je disk jednostavno faličan
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2007, 15:27   #6
paretimpar
Novi član
 
Član od: 15.6.2007.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Unhappy Re: HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!!

Joj... testirao sam brzinu, testirao sam vrelinu, isprobavao sam drajvere za chipset matichne, ... jedino nisam prikachivao na drugi prikljuchak zbog losheg iskustva sa tom radnjom. Ako zamenim prikljuchak Windows nece ni da se podigne, yapravo maticna plocha ga ni ne prepoznaje... ma sve u svemu, mozhda ja i nemam neko iskustvo sa hardwerom, pa ne znam pravilno da 'zamenim'. Nebitno... Win se i dalje sporo uchitava, programi kazhu da je sve uredu... Probacu da preinstaliram Windows, ako to ne uspe, rachunar ide na panj! Hvala puno na savetima//odgovorima.

P.S. A mozhda da promenim data kabl... ne mogu da upropastim nishta, valjda.
paretimpar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 1:42   #7
paretimpar
Novi član
 
Član od: 15.6.2007.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Unhappy Re: HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!!

AAAA!!! Mrzim windows, mrzim racunare!!! Shalim se... samo Windows mrzim. Promenio sam kabl i dobio 200 ERORR poruka.
Preinstalirao sam Windows, ali mi se javio drugi problem... PUCKETANJE ZVUKA//KOCHENJE SLIKE!!! Sve je lepo instalirano, ali jednostavno ne funkcionishe!!! Rad je 'brz' kao i kada sam kupio rachunar, ali je problem ZVUK!!! Poslednja opcija je da odem u radnju gde sam i kupio ovo moje problematichno chudo i vidim da li mogu da zamenim hard... Pa ne mogu vishe ovako.

P.S. Probao sam Live distribuciju Ubuntu pre instaliranja Win-a i sve je bilo u redu... i zvuk i slika. Stvarno ne razumem!
paretimpar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
imam veeeeliki problem Maja Foto i audio/video 1 9.2.2006 1:59
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com