Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Overklok
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Overklok Kako overklokovati osnovne komponente i ubrzati sistem

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2008, 23:47   #1401
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

E bas ces ti da me ispravljas...Znam ja to odlicno ali sam napisao tako jer sam imao dobar razlog. Predloziti nekome da kupi nov CM iz Extreme serije je teska glupost...A TT jeste solidan ali je OCZ bolji bar u ovom slucaju.

Poslednja ispravka: ukimafija (16.11.2008 u 23:58)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 0:34   #1402
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: Core 2 OC

Progooglaj malo i potrazi ruDAW masine pa pogledaj koja napajanja stavljaju momci u njihove slabije masine.. A njihove masine jesu kvalitetne... Prvo i osnovno je kvalitet jer su to uskospecijalizovane masine sa odredjenom namenom.. I sigurno je kvalitetnije nego ti LC-i sto ih pominjes..
Tvoji razlozi, koji god da su, moraju se poklapati sa pravilima foruma.. Ako mislis drugacije, mislis da su tvoji razlozi ispred pravila foruma, ti se lepo obrati moderatorima i administratorima da ukinu to pravilo.. Ustvari, mogli bi ukinuti sva pravila, da bi Tvoja malenkost mogla pisati kako hoce..
I zasto mislis da te ne bih ja mogao ispravljati.. Da necemo ukidati slobodu govora ili sta? Mogu ja da te ispravljam i ti isto mozes drugog da ispravljas, naravno, procitaj i prostudiraj pravila pre nego zapocnes polemiku oko ovoga ili onoga..
@Iceman_37, pregledaj ovo
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 1:29   #1403
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

Ja bi uzeo ovo što mi je Voodoons preporučio. COOLER MASTER
eXtreme Power RP500-PCAPE2-EU 500W. Samo ja ne znam jel cu 8800GTS moći da priključim na njega zbog tih nekih pinova. Mada nebi mi valjda preporučio to a da ne moze
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 11:24   #1404
SMaK
Član
 
Član od: 1.1.2006.
Lokacija: Silent Hill...
Poruke: 106
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

Savetovao bih te da poslušaš Ukimafija-u i pazariš OCZ SXS 500 W za taj novac. Nećeš pogrešiti ...
SMaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 15:16   #1405
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

- taj COOLER MASTER
eXtreme Power RP500-PCAPE2-EU 500W spada u 5 klasu napajanja, znači dno po ovoj neoficijelnoj listi
- da se razumemo zadovoljiće on tu mašinu, samo je pitanje da li ima tih 500W ili možda 450W, što je i više nego dovoljno jer će čak i žestoko oc konfa vući manje od 300W...
- ali to nije glavna zamerka koja se može staviti ovom napajanju, mnogo veći problem može biti u buci koju stvara ventilator na tom napajanju kao što su posvedočili brojni nezadovoljni kupci na newegg-u
- problem je prouzrokovao pravi proizvođač tog napajanja, verovatno AcBel Polytech koji je zarad uštede od par $ stavio skrnavi ventilator rešenje je jednostavno staviti neku tišu 12-ticu, video sam da i običan COOLER MASTER ventilator tiho obavlja svoj posao u tom napajanju
- dakle još oko 400 din. i rešili ste problem buke ali uz gubitak garancije, no verovatno ima prodavaca koji su spremni da vam zamene vent. i da vam i dalje poštuju garanciju za to napajanje koje ste kod njih uzeli...
- ja imam OCZ SXS 500 W i mogu reći da je tiho, praktično nečujno, znači morate se približiti na 15 CM od njega da bi čuli strujanje vazduha, no neki primerci ovog napajanja imaju def vent. pa bi zamena kod nekih prodavaca zbog buke mogla biti problem, ali to je već pitanje baksuzluka i da li će vam zapasti neki od tih 5% neispravnih vent. za razliku od COOLER MASTER-ovog psu gde je buka praktično zagarantovana
- mane ocz psu su nešto kraći kablovi, pa je muka ako napajanje ide na dno kućišta, moraju se koristiti produžeci koji se posebno kupuju, samo 2 molex priključka, 3 sata i 4-ro pinski priključak za CPU (što može umanjiti oc potencijal quad procesora) ali je + što su stavili 2x8 PCI napajanja za VGA, što je dovoljno čak i za najjače kartice danas npr gtx280 itd...
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Barni na korisnoj poruci:
ukimafija (17.11.2008)
Stara 17.11.2008, 17:58   #1406
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: Core 2 OC

Citat:
Barni kaže: Pregled poruke
- ali to nije glavna zamerka koja se može staviti ovom napajanju, mnogo veći problem može biti u buci koju stvara ventilator na tom napajanju kao što su posvedočili brojni nezadovoljni kupci na newegg-u
Ne pratite oznake.. Ovaj je PCAR a ja mogu od eXtreme serije preporuciti samo PCAP.. PCAR nema ni pasive PFC..
Ne kazem ja da je to neko extra napajanje. Napajanje je solidno, pre svega zbog prisutnih zastita (Multiple protection design(OVP/OCP/OPP/SCP)).
PCAP je sigurno tiho jer ga stavljaju u ruDAW masine a to su studijske masine (znaci, sto manja buka je prioritet)
Svakako je OCZ jedno od najboljih u toj cenovnoj klasi... Ali nece pogresiti ni sa PCAP CM, ni sa TT Purepower RX 450W (daje 30A kombinovano na 12V grani a to je i previse za 1 kom 8800GTS, nije sertifikovana za SLi i CF pa samim tim nema ni 2 x PCI Express, samo 1 x PCI Express kabl)..
Od TT ja bih preskocio TR2 seriju
Sve u svemu... link
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 19:47   #1407
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

Citat:
voodoons kaže: Pregled poruke
Ne pratite oznake.. Ovaj je PCAR a ja mogu od eXtreme serije preporuciti samo PCAP.. PCAR nema ni pasive PFC..
Ne kazem ja da je to neko extra napajanje. Napajanje je solidno, pre svega zbog prisutnih zastita (Multiple protection design(OVP/OCP/OPP/SCP)).
PCAP je sigurno tiho jer ga stavljaju u ruDAW masine a to su studijske masine (znaci, sto manja buka je prioritet)
Svakako je OCZ jedno od najboljih u toj cenovnoj klasi... Ali nece pogresiti ni sa PCAP CM, ni sa TT Purepower RX 450W (daje 30A kombinovano na 12V grani a to je i previse za 1 kom 8800GTS, nije sertifikovana za SLi i CF pa samim tim nema ni 2 x PCI Express, samo 1 x PCI Express kabl)..
Od TT ja bih preskocio TR2 seriju
Sve u svemu... link
omg
razlika između PCAP i PCAR je samo u postojanju pasivnog pfc kod prvog što je i bio uslov da se isto prodaje u EU:

Citat:
To make things worse, there are four kinds of power supplies on the new eXtreme Power Plus series: the ones using an 80-mm fan on the rear of the unit (model names starting with “PMS”) and the ones using a 120-mm on the bottom of the unit (model names starting with “PCA”), and the ones without PFC (model names ending with “R”) and the ones with passive PFC (model names ending with “P”, targeted to the European market).
Cooler Master eXtreme Power Plus 460 W
dakle što naš narod kaže isto njesra drugo pakovanje
- isti skrnavi vent, ovo znam jer kada sam bio u dilemi pre par meseci koje napajanje da uzmem u jednoj prodavnici sam video to CM nap. sa promenjenim ventilatorom, koje je čekalo da ga kupac preuzme a i sam prodavac je priznao da fabrički vent. znaju da budu bučni i da je kod njega redovna praksa da ih zamenjuje sa tišim verzijama po želji kupaca.
Pa ako je on lagao mene i ja lažem vas
- znači problem oko buke je realan i prisutan, a on naravno zavisi i od ličnog doživljaja, elem na kraju sam uzeo ovog OCZ-a koji sam našao za 400 din manje...
- inače postojanje ili ne pfc nije nikakva prednost za krajnje korisnike, već pomaže elektrodistribuciji da poveća efikasnost a za nas znači veću cenu napajanja

Citat:
Honestly, there is no advantage for the end user having or not a power factor correction circuit (PFC). Saying that a power supply with this type of circuit is better is a marketing move of power supply manufacturers to persuade customer to by a more expensive power supply. In fact, this type of power supply is better for the electrical power utility, which will need to provide less reactive power, which overloads the system.
detaljnije
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Barni na korisnoj poruci:
ukimafija (17.11.2008)
Stara 18.11.2008, 1:47   #1408
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

Sada sam se toliko zbunio da nemam pojma koje da uzmem. Mada neću ovde da nastavljam temu pošto nije namenjena za napajanja. Videću sam nešto pa šta mi se svidi.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2008, 9:20   #1409
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: Core 2 OC

Citat:
voodoons kaže: Pregled poruke
Sve u svemu... link
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 21:17   #1410
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

Mene zanima par stvari ...

juče sam video ovu stranicu http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=30, posebno mi je bila interesantna druga poruka, sa sandra screenshutovima

Znači ja kad smanjim multiplier overclockujem fsb i memory controler još više

evo i moja konf:
e2140 @ 350Mhz X 8 = 2,8Ghz , fsb 4x350Mhz=1400, Memory controler oko 874 Mhz 5.5.5.15 na pc5300

i sad kad sam smanjio multiplier na 350Mhz X 6 = 2,1 Ghz, fsb je 4x466Mhz=1860 Mhz, Memory 2x466=932 Mhz, 4.4.4.12 pc4200, mogu da dignem i na pc5300, tad mi radi memorija u sandri preko 1000 Mhz, ali mi secka igra

I šta vi mislite o tome, imate li nekih iskustva šta je bolje? Jeste da sam smanjio cpu za 700Mhz, ali mi se digao fsb i memory controler
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 21:43   #1411
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

E izvini zbog ove silne rasprave oko napajanja, nisam video na kom ti default taktu radi memorija ? Ako radi na 800 Mhz ja bih to drzhao na default taktu (i mnozilac i FSB), i zategao latencije do kraja, a ostavio taj FSB sa memorije na procesoru i samo zategao mnozhilac koliko je god moguce - dobijash to da ti memorija 100% radi kako treba (uvek je bilo manje komplikacija sa latencijama nego sa mnozhiocem memorije), a iz procesora izvuci max koliko mozhe - za memoriju cesh znati da necesh imati problema sa latencijama. Npr ako je memorija 400x2, ovamo 400x6 i latencije npr 4-4-4-10, ili 4-4-4-12, samo istestiraj i dobijash iste performanse kao npr 1066 mhz 5-5-5-15. Ovo sa procesorom je rizichnija varijanta ali probaj, ako imash dobar cooler ne bi trebalo da bude problema - u teoriji taj proc bi trebalo da ide do nekih 420 FSB
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 21:59   #1412
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: Core 2 OC

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Mene zanima par stvari ...

juče sam video ovu stranicu http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=30, posebno mi je bila interesantna druga poruka, sa sandra screenshutovima

Znači ja kad smanjim multiplier overclockujem fsb i memory controler još više

evo i moja konf:
e2140 @ 350Mhz X 8 = 2,8Ghz , fsb 4x350Mhz=1400, Memory controler oko 874 Mhz 5.5.5.15 na pc5300

i sad kad sam smanjio multiplier na 350Mhz X 6 = 2,1 Ghz, fsb je 4x466Mhz=1860 Mhz, Memory 2x466=932 Mhz, 4.4.4.12 pc4200, mogu da dignem i na pc5300, tad mi radi memorija u sandri preko 1000 Mhz, ali mi secka igra

I šta vi mislite o tome, imate li nekih iskustva šta je bolje? Jeste da sam smanjio cpu za 700Mhz, ali mi se digao fsb i memory controler
Ne razumem kako ti je fsb 446MHz ako ti je CPU postavljen na 350x6??
Ako ti je CPU na 350x6, to znaci da ti je FSB 350MHz, mozes ti to pomnoziti sa 4 kako zahteva intel, al on je 350MHz..
Tip:
Spusti CPU mnozilac na x6, mem.mnozilac na najmanju vrednost (1:1 u odnosu na FSB), latencije memorije postavi na 5-5-5-15 2T, voltazu CPU-a podigni na 1.4V (ovo kad uradis obavezno prati temp., ako je visoka, smanjuj CPU voltazu!), napon FSB-a na 1.35, napon NB-a na 1.4V, napon memorije na 2.1V, napon SB-a ostavi default ili auto. Ne diraj GTL+ vrednosti ako ih imas u biosu.
Zatim dizi FSB dok ne dodjes do granice na kojoj nece sistem da se dize, tu ti je CPU-FSB wall..
Kad to odradis, javi za nastavak...

pozz
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 10:17   #1413
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: Core 2 OC

aj da nastavimo..
Kad nadjes CPU-FSB wall uradio si pola posla..
Onda dizes CPU mnozilac i testiras stabilnost CPU-a na odredjenoj voltazi.. Pratis temp CPU-a, ako je visoka, spustaj voltazu, menjaj kuler, nabaci jos koji kuler u kuciste, itd..
Kad nadjes koja ti je granica za CPU na odredjenoj voltazi (na kojoj nije vreo u full loadu) ostaje ti jos memorija..
Memorija bi bilo najbolje da radi u 1:1 modu ali ako ti je nizak FSB da bi povecao mem.protok povecavas i mem.delioc.
Prvo pronadjes na koliko max moze da ti radi memorija sa 5-5-5-15 2T latencijama, izmeris mem.protok (recimo, preko everesta) zatim nadjes max.sa latencijama 4-4-4-12 2T i izmeris tako protok.. Ostaje ti posle da se igras sa tajminzima, frekvencijom memorije dok ne budes zadovoljan..
Mislim da je razumljivo ovo sto sam napisao ali ako nije nesto, ti pitaj..

pozz

PS. kod Intela nema frekvencije memorijskog kontrolera. Mem.kontorler je sadrzan u northbridge chipu i povecanjem FSB-a povecavas i frekvenciju mem.kontrolera. Naravno, tu imas i memorijske delioce ali nece svaka ploca da radi sa svakim deliocem kako treba..
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 18:51   #1414
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Core 2 OC

Uz veliku pomoc od strane Ukija, clockovao sam svoj E7200.

Prvi put sam se malo zbunio, pa sam umesto da dignem Core Voltage digao Core VTT posle cega Windows nije hteo da se pokrene. Posle toga sam uradio Load Optimized Defaults nakon cega mi je multiplier sa 9 skocio na 9.5. Pokusao sam da promenim, medjutim nije moglo (kada upisem 9 on je i dalje 9.5).
Trenutno stanje je ovako :

-3.8 GHz, FSB 400 x 9.5
-Napon je 1.312 V (dodao sam 200 mV)
-DRAM je 333/667, odnosno DDR 800
-Iskljuceni C1T i EIST

Pustio sam u Orthosu blend test (Stress CPU and RAM), priority 9.
Nakon pola sata javlja gresku. Rek'o ajde mozda je do voltaze ram-a, pa pustim samo Stress CPU i on nakon 1h 30min nije prijavljivao gresku.
Temperature nisu prelazile 50 (u Real Tempu) u oba testa.

Sad nekoliko pitanja:
1) Tokom testa CPU-Z mi je prijavljivao voltazu na 1.280V, a kada ne radi test ona je 1.312V?
2) Da li da jos smanjujem voltazu CPUa?
3) Da li je uzrok greske u prvom testu nedovoljan napon memorije?
4) Nije da mi smeta (posto sam dobio visi takt ) ali zasto mi je multiplier sada 9.5?

Poslednja ispravka: Mithrandir (28.12.2008 u 19:15)
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 19:15   #1415
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: Core 2 OC

Koja ploca je u pitanju, koja memorija i koji napon memorije?
1) Ploca ti ima velik vdrop. Svaka ploca ima neki vdrop, neka manji a neka (kao tvoja) veci..
2) Mozes spustati voltazu CPU-a ali moras proveriti stabilnost preko Orthosa na Small FFTs testu.
3) Moze biti napon memorije a moze biti i napon severnog mosta (mem.kontrolera), tj. NB voltage iliti MCH voltage...
4) Mnozilac procesora je 9.5 po specifikaciji a zasto ti je bio pre toga 9, moras pitati plocu..
Mnozilac mozes menjati ukoliko je EIST iskljucen (na vecini ploca). Ako je iskljucen EIST a i dalje ne mozes menjati CPU mnozilac, nesto tu ne valja.. Mozda ti je BIOS mator, mozda mu treba update. Sad se vracamo na pocetak mog posta, koja je ploca u pitanju?
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 19:21   #1416
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

Mora da moze da se promeni mnozilac, i njega isto ko i fsb u biosu kucas rucno 9

Pitanje 1: Ta pojava se zove Vdroop, odnosno to je pad napona pri OC, desava se na velikom broju ploca i to je normalno pri max opterecenju
2. JA ne bih, mozda tebi fali napona negde pre nego da oduzmes jos
3. moze da bude proveri koliki treba za tvoj ram bas da bude napon, na sajtu ili na kutiji rama ili probaj sa 2.0 ili 2.1V
4. Zato sto mu je to max mnozilac jer mu je 9.5*266FSB=~2.53ghz ondosno njegov default takt

Mozda posle da probas sa jos samo malo vecim naponom za procesor, ili mozda malo jos da se digne NB napon(ali malo), ili Pll i ostali naponi za cije vrednosti bas i nisam siguran
Temperature su veoma dobre
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 19:34   #1417
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Core 2 OC

Pre svega, hvala obojici!

@ voodoons : Pa zasto postoji javni profil, majku mu... DFI BloodIron T2L

@ ukimafija : Glede memorije, gledao sam na kutiji (kako si mi i rekao) medjutim ne pise. Sada cu da proverim na sajtu. Trenutno je ispod 2 V.
Takodje, rucno sam kucao 9 za multiplier i on je svejedno ostajao 9.5. Ne smeta, kao sto rekoh dobio sam veci takt, nego si mi ti rekao da bude 9 x 400 pa sam se plasio da ne preteram.

Na sajtu pise 1.8V (+- 0.1) za memoriju, a trenutna voltaza je 1.96V.

Koju voltazu da dizem?
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2008, 19:44   #1418
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

@ Mithrandir

Je l' ti radi na 3.8GHz na box kuleru? Nema to veze sa nestabilnošću (ili bar ne bi trebalo s obzirom da kažeš da su temperature ok), nego me zanima...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Antec 900 Gamer C. (7.2.2009)
Stara 28.12.2008, 19:46   #1419
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

Au bre Party, pa sad covek pomenu da ima u javnom profilu sta ima, ali kuler je OCZ Vendetta 2
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
Antec 900 Gamer C. (7.2.2009)
Stara 28.12.2008, 20:40   #1420
voodoons
Član
 
Član od: 2.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku voodoons Slanje poruke preko Skypea korisniku voodoons
Određen forumom Re: Core 2 OC

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
@ voodoons : Pa zasto postoji javni profil, majku mu... DFI BloodIron T2L
Zaboravih.. A sad me i podseti.. I ja bih trebao update-ovati moj profil...

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
Takodje, rucno sam kucao 9 za multiplier i on je svejedno ostajao 9.5. Ne smeta, kao sto rekoh dobio sam veci takt, nego si mi ti rekao da bude 9 x 400 pa sam se plasio da ne preteram.
Kazem, mnozilac mora da moze da se menja, proveri verziju bios-a koju imas i koja je aktuelna na sajtu..

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
Na sajtu pise 1.8V (+- 0.1) za memoriju, a trenutna voltaza je 1.96V.

Koju voltazu da dizem?
Mem voltage na 2.1V, nece joj biti nista
MCH voltage na 1.35V (NB voltage, ne znam kako pise kod tebe u bios-u)
CPU VTT mozes na 1.225V
CPU special add (mislim da se tako zove kod tebe) +0.05V
GTL ne diraj, SB voltage takodje na Auto
Latencije memorije postavi na 5-5-5-15 2T
voodoons je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
core 2, overclock


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Core 2 duo instalacija ??? Miroslav Pavlovic Osnovne komponente 4 22.6.2007 15:12
single core ili dual core vrza ŠDK - Osnovne komponente 9 28.3.2007 20:04
Dole P4 1.7 GHz, živeo Core 2 Duo!!! PixelTerror Šta da kupim? 3 1.12.2006 16:34
Quad Core Battle PAIN Vesti 9 3.11.2006 18:41
Core Duo vs Core Solo milan ŠDK - Prenosni računari 2 24.8.2006 20:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com