Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.5.2006, 15:19   #1
Boris[FR]
Član
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: France/Paris
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Boris[FR]
Lightbulb Core 2 Duo, Conroe

Sta mislite vi? Ko ce koga?
Posle izjave i planova firme AMD Intel je resio da im pokaze. Mahom sada vladaju AMD procesori ali to ce se promeniti naime sukob Intel Vs AMD je vrsen na sajtu www.01net.fr .Prvi testovi su objavljeni predpremijerno. Nova dva procesora Intel Conroe i Intel Merom su bila uporedjivana sa AMD X2 4800+ i tu cudo. Razlika je u tome sto jedan Conroe vrti na 2.66Ghz ali ima 4MB cash-a. Intel Conroe E6700 u toku testova sa raznim benchmark-ovima pokazuje da je brzi za 28% od AMD X2 4800+.Uporedjivanje je vrseno u enkodiranju DIVX 6 i u jednom testu Quake 4 sa maksimalnom grafikom. Za razliku od svojih prethodnika Conroe E6700 ( npr Pentium D) je dobijo na brzini oko 24%-50%. Merom T7200 je bio uporedjivan sa jednim Dual Core T2500. Oba su radila na 2Ghz. Medjutim Meron je imao 4Mb cash-a a T2500 samo 2mB, razlika je vidljiva. Nazalost ovi procesori su destinirani za buduce laptopove. Nadam se da ce Conroe izdati svoju verziju E6700 za deskop racunare. Ali jos nije gotovo AM2 ce gledati da sa svojim procesorima generacije K10 rivalizuje Intel!!!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	000000038370.png
Viđeno:	1063 puta
Veličina:	4,3 KB
ID:	1200  
Boris[FR] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 15:30   #2
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Amd u panici? Moguce! Pojava novih procesora Intel CONROE i MEROM

На почетку молим да ова тема не прерасте у класичну ADM vs. Intel расправу каквих је већ било јер ће иначе бити закључана.

Ствар је у томе што са преласком на sAM2 AMD остаје на K8 архитектури која без обзира на своју предност у односу на NetBurst који Intel напушта не може вечно да буде бржа од конкуренције јер се Intel најзад опаметио.Ја заиста очекујем да ће Intel крајем 2006. преузети трон јер је K9 најављен тек за 2007. чуо сам и за неке најаве да ће избацити и неки upgrade K8 архитектуре, али не очекујем превише од тога.Такође све су то углавном тест примерци, коначни суд не би' у потпуности давао док то не изађе на тржиште.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 19:07   #3
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Amd u panici? Moguce! Pojava novih procesora Intel CONROE i MEROM

Da, taj upgrade zvaće se K8L.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 23:47   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Amd u panici? Moguce! Pojava novih procesora Intel CONROE i MEROM

Ne znam ko ce koga, ali mi cemo njih -- znaci, sta me briga ko napravi bolji, kad od tog samo mogu dobiti kvalitetniji procesor na trzistu za nize pare.... eh ta konkurencija....
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2006, 0:00   #5
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Amd u panici? Moguce! Pojava novih procesora Intel CONROE i MEROM

Da,da ...
konkurencija je cudo.Koliko bi sve to do danas manje napredovalo da je AMD samo nastavio da radi Intel klonove umesto razvoja svojih ideja!?!
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2006, 0:31   #6
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Question Re: Amd u panici? Moguce! Pojava novih procesora Intel CONROE i MEROM

Citat:
Eniaroyah kaže:
Ne znam ko ce koga, ali mi cemo njih -- znaci, sta me briga ko napravi bolji, kad od tog samo mogu dobiti kvalitetniji procesor na trzistu za nize pare.... eh ta konkurencija....
Да, увек су купци на добитку. Имам једно питање: Колико кошта тај AMD X2 4800+ и Интели који су поменути горе?
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2006, 0:57   #7
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Amd u panici? Moguce! Pojava novih procesora Intel CONROE i MEROM

Ma mnogo,cini mi se da sam negde ovde video da je AMD blizu 1.000 US$ !
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2006, 1:39   #8
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Smile Re: Amd u panici? Moguce! Pojava novih procesora Intel CONROE i MEROM

Citat:
FlavioPO kaže:
Ma mnogo,cini mi se da sam negde ovde video da je AMD blizu 1.000 US$ !
Opušteno, toliko su nekada koštali P! na 33 MHz, i to na 1000 kom.
Kako brzo napreduje tehnika
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2006, 22:04   #9
Wild Boy
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: OutOfSpace
Poruke: 284
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Amd u panici? Moguce! Pojava novih procesora Intel CONROE i MEROM

Vidim modovi su azurni pa brisu sta stignu

Daklem postovao sam da je Intel taj koji je u panici cim mu se toliko zuri pa na sva usta hvali nov procesor, izbacuje gomile testova, a samo zbog toga jer mu pada profit, a i cene akcija....ko ne veruje nek izvoli http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=37925
Naravno AMD sigurno ne sedi skrstenih ruku jer bi to bilo krajnje stupidno. Najavljuje se 65nm proizvodnja, K8L, L3 kesh itd ali o tome kada dodje vreme
Sto se mene tice ako Intel bude imao bolji procesor i ako budem imao para sigurno cu uzeti njega, ali isto tako ga sigurno necu kupiti samo zato sto ljudi kazu ,tu vise nego nebuloznu izreku, ''intel je stabilniji''
Wild Boy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2006, 23:46   #10
vlajko
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: okolina BGD
Poruke: 56
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Amd u panici? Moguce! Pojava novih procesora Intel CONROE i MEROM

Da se pridruzim Wild Boy-u da zaista posebno na manjim sajtovima dolazi do friziranja rezultata, pa se jedan od proizvodjaca favorizuje.

Treba sacekati neki ozbiljniji test na recimo Tom's hardware-u ili Anand Techu, pa tek onda realno videti ko je bolji.
vlajko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 23:42   #11
Boris[FR]
Član
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: France/Paris
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Boris[FR]
Post AM2 izlazi a vec ga ceka spreman CONROE DUAL CORE!!

Svi smo upoznati sa izlaskom AM2. Necu da favorizujem ni jedne ni druge, tako da cu ovo samo ukratko: Naime novi procesor CONROE je izasao u verziji DUAL CORE. Intel nece tako lako da prizna poraz. Isto kao i Nvidia G80 vs ATIR600. Da bi pokazali malo poboljsanje vec "DEJA VUE" CONROE-a resili su da ga uporede ni manje ni vise nego sa AMD FX 62 OC( 2.8Ghz) i posle je bio uporedjivan sa AM2 X2 5000+ (2.6Ghz). Sve tri masine su bile opremljene sa novim plocama MSI 5xxx generacije i sa po 4 Gb Corsair DDRII. Conroe koji nosi oznaku E6700 (2.6Ghz) je nekako uspeo da oduva AM2 X2 5000+ za celih 38% , naprotiv FX-u nije mogo toliko daleko otici samo za 12.9%. Inace ovo i nije toliko lose znajuci da ovaj procesor je izasao pre AM2 i FX 62. Sad samo ostaje da vidimo i da cekamo , kad ce se ovaj rat u GHZ-ima zavrsiti ne znam. Testovi su vrseni u SCIENCE MARK i trajali su oko 12sati.

Sta vi mislite o glasini tzv. CONROE EE (Extreme Edition)? ne znam vise stvarno sam izgubljen jedva sam skupio para da predjem na malo bolji pc i evo vec i Conroe dual core i AM2, a naravno Nvidia i ATI rade ko mravi.
Ako sam negde pogresio javite mi i ispravicu. Hvala unapred
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	conroe.jpg
Viđeno:	195 puta
Veličina:	23,9 KB
ID:	1439   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	conroe i merom.jpg
Viđeno:	190 puta
Veličina:	32,9 KB
ID:	1440  
Boris[FR] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 23:59   #12
Wild Boy
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: OutOfSpace
Poruke: 284
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: AM2 izlazi a vec ga ceka spreman CONROE DUAL CORE!!

Cemu ovi napaljivacki postovi
AM2 NIJE NAPRAVLJEN DA PARIRA CONROE-u to morate da shvatite da li je to toliko tesko....bolje pogledajte sta amd radi sa ddr2 memorijom u poredjenju sa ''POSTOJECIM'' Intel procesorima
I opet vas molim ne mesajte babe i zabe
Wild Boy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 10:09   #13
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: AM2 izlazi a vec ga ceka spreman CONROE DUAL CORE!!

Tačno, potpuno si u pravu Wild Boy, AM2 i nije napravljen da bude konkurent Conroe(tj. Core 2 Duo) procesorima.

Borise, Conroe još uvek nije zvanično izašao, on izlazi tek početkom jula, to su testirane samo njegove rane revizije koje nisu za prodaju.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 20:46   #14
Boris[FR]
Član
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: France/Paris
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Boris[FR]
Arrow Re: AM2 izlazi a vec ga ceka spreman CONROE DUAL CORE!!

Totalno sam upucen da su ti sve prototipi, ali vise ne znam sta cu sad kupis nesto ono vex sutra nesto drugo. Kad li ce da prestanu vise i AMD i Intel. Sad jedva sam skupio parice za neku srednju konfiguraciju i uzeo socket 939 racunajuci trajace mi najmanje 1-2 godine kad odmah sledeci dan video sam u prodaji AM2 socket Sta cemo ko ima para prisutice si ps.ja ne mogu
Boris[FR] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 21:31   #15
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: AM2 izlazi a vec ga ceka spreman CONROE DUAL CORE!!

taj s939 moze da ti traje jos minimum godinu dana, pa cak i da si uzeo naslabiji venice 3000+. ko ti uvrce ruku da odmah menjas platformu? ja cu svoju s939 masinu da cedim jos minimum godinu i po, a mozda cak i dve godine, a nije bas da sam totalno nezahtevan sto se tice hardvera. uzeo sam je pre pola godine. AM2 ne donosi bog zna koliki napredak u perfomansama u poredjenju sa s939 (pre bi se reklo da je to prelazak K8 na DDR2), da bih ja pozeleo odmah da svoj skupo placeni 3500+ prodam bud zasto i dam opet gomilu novca na AM2. neka hvala, radije cu menjati samo graficke karte.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2006, 0:57   #16
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: AM2 izlazi a vec ga ceka spreman CONROE DUAL CORE!!

Ja ću da čekam do pojave 65 nanometarskih AMD procesora poletkom 2007, i kupiću nov procesor do sredine 2007 sigurno.

A već sada se zna da će AMD u 2007 imati brzinu do 3.4 GHz za dual-core procesore.

Inače, imam Athlon XP 3200+ na 2.2 GHz od septembra 2004, dakle rok trajanja moje mašine biće oko tri godine.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 11:48   #17
Boris[FR]
Član
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: France/Paris
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Boris[FR]
Exclamation Conroe u prodaji od 26 juna (FR)

Sad sam naleteo na jedan sajt na kojem kazu da ce kod njih prodaja poceti od 26 juna 2006, iako je prodaja bila najavljena za mesec jul ,nisam bas Intelovac (vise volim AMD ) ali ajde da objavim ovu vest, ne znam kad ce kod nas stici dole u Serbie. Dodat je i prvi OC uz koji sam mogao da pogledam i video i da se uverim da je tacno. Jer vecito na fr sajtovima samo lupaju gluposti. Necu vise nista da dodam, dodacu samo jedan sajt gde mozete procitati opis preporucene konfiguracije za Conroe i imate mali pokusaj OC takodje a vi prokomentarisite hvala

http://www.pcinpact.com/actu/news/29...-PC-INpact.htm
Boris[FR] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 12:05   #18
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: CONROE U PRODAJI OD 26JUNA (FR)

Ostao sam bez teksta za rezultate,ZADIVLJUJUCE!!!!!!!

Koliko ovo cudo kosta"preko bare"?
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 14:34   #19
Brane
Član
 
Član od: 22.5.2006.
Lokacija: zrenjanin
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post

Dragi moji konacno se sa sigurnoscu zna da ce se ovi procesori pojaviti u prodaji tokom jula cene jos nisu potvrdjene ali se ocekuje da ce biti otprilike oko $530 za procesor 2.67GHz, 4MB L2 sa oznakom E6700 (TBC). Naravno tema su ploce za ove procesore i upravo je u najavi Nvidia 590SLI INTEL EDITION do duse samo sam nasao simple primerak pa pogledajte malo izgled sledece generacije racunara !

E ljudi a u koje podnozje ce se ti procesori moci bosti da nije mozda u pitanju LGA 775 Sala naravno. A kada cemo mi moci da dodjemo do njih ? I uzgled rezultati su zadivljujuci samo sto je jedini problem sto ce ih podrzavati samo 955x ili 975x cip-set Tako da za nas sa osrednjim plocama Dual-Core ostaju kao jedina alternativa !
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	nforce590sli-ie_large.jpg
Viđeno:	162 puta
Veličina:	81,2 KB
ID:	1747   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	nforce590sli-ie_sys.jpg
Viđeno:	137 puta
Veličina:	67,1 KB
ID:	1748  
Brane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 15:04   #20
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: CONROE U PRODAJI OD 26JUNA (FR)

Citat:
Brane kaže:
E ljudi a u koje podnozje ce se ti procesori moci bosti da nije mozda u pitanju LGA 775 Sala naravno. A kada cemo mi moci da dodjemo do njih ? I uzgled rezultati su zadivljujuci samo sto je jedini problem sto ce ih podrzavati samo 955x ili 975x cip-set Tako da za nas sa osrednjim plocama Dual-Core ostaju kao jedina alternativa !
Kad imas pare za ovo cudo imaces i za plocu...
Ali stvarno je impresivna
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com