Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2020, 20:54   #301
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Mnogo rupa i nelogicnosti u samom scenariju. Losi dialozi. Nema nikakve progresije likova...

Da ne pricam o tome da su unistili neke likove ( da ne spojlerujem) a ko je igrao zna tacno o cemu govorim.

Toliko likova pobise i onda onakav kraj na sve to.



Zalosno je koliko su vremena imali da naprave dobar scenario i nisu uspeli da makar to bude priblizno dobro kao u prvom delu.



Eto to je to a ne bih rekao da smo manjina. Sem ako mislis da su svi placenici ili kao sto Ocelot kaze paljevine pa pisu komentare tek onako zbog mimova.
Evo ja sam prešao, navedi u spojleru koje nelogičnosti u scenariju. Dijalozi su sjajni, progresija likova odlična ( i kroz sadašnje vreme i kroz flešbekove). Toliko su uspeli da me uvere u priču jednog konkretnog lika da sam priželjkivao ovakav kraj.
Ja sve vreme tvrdim da je masa ljudi avansno odlučila da hejtuje igru na osnovu spojlera i nekih lažnih premisa o woke, sjw i Anita bullshit-ima. Da su svi prišli igri otvorenog uma mnogo bi im drugačiji doživljaj bio... doduše za 99% hejtera važi da su barem odigrali igru Oni su i najglasniji naravno, a mi koji igramo smo plaćenici ND i Sonija pa hvalimo igru. Ti cenim nisi odigrao?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2020, 20:58   #302
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
SK forum = vecina
Ti jedan post ne umeš ispravno da protumačiš, a trebam da ti verujem za scenario igre od 30 sati trajanja. Vidim na netu da ima ljudi/recezenata kojima se priča ne sviđa i to je OK, ali brate možeš to na malo bolji način da prezentuješ. Ja ću svoj sud dati kada odigram igru..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2020, 21:17   #303
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

A mislis na vecinu sa foruma? Pa samo nas trojica smo ostavili utiske tako da...
Ostali ljudi pljuju ove druge kojima se ne svidja prica jer misle da hejtuju onako... tipicno za ovaj forum

Elem, da ne spamujemo vise. Uglavnom igru vredi igrati. To sam rekao i u prvom mom postu i da niko ne treba da razmislja da li da je kupi ili ne bez obzira sto je prica dosta slabija nego sto je bila u prvom delu. Sve ostalo je na veoma visikom nivou.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2020, 6:58   #304
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Switchblade chronicles.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2020, 9:09   #305
djuras
Član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 255
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 65 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

5-6h in...igra je brutalna
hejteri su zadojeni klinci
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djuras na korisnoj poruci:
Mandragora (22.6.2020)
Stara 22.6.2020, 9:41   #306
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
djuras kaže: Pregled poruke
5-6h in...igra je brutalna

hejteri su zadojeni klinci
Baš kažem drugu koji je isto oduševljen da je igra krajnje mature. Vrlo hrabra odluka jer su gejmeri uglavnom zadojeni klinci Daj odmah akciju, kakav uvod kakvi bakrači...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2020, 10:03   #307
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom The Last Of Us Part II

https://www.google.com/amp/s/www.gam...ords-uk-charts

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2020, 12:00   #308
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Igrao sam nekih 5-6h i igra mi je odlicna za sada. Sa tehnicke strane igra izgleda neverovatno. Po meni je TLOU2 uz Red Dead Redemption 2 trenutno graficki najimpresivniji naslov na trzistu. Facijalne animacije su next-gen nivo. Zaista je impresivno sta jedna krntija stara 7 godina (doduse imam Pro verziju konzole) moze da pokrene. Mogu samo da zamislim kako ce ND naslovi izgledati na PS5...

I sa gameplay strane ima dosta unapredjenja... ubacili su skok, dodge, mogucnost da idete prone, AI je dosta unapredjen (flenkuje, koristi cover - ne jurca kao muva bez glave kao u prvom delu) itd. Sto se tice price, i dalje sam na samom pocetku pa ne bih da komentarisem, ali kraj prolog sekcije je bio bas... brutalan i neocekivan... Nisu se zezali kada su rekli da ce igra biti jos mracnija od keca.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
bela lampa (22.6.2020), djuras (22.6.2020), Mandragora (22.6.2020), nameless1 (22.6.2020)
Stara 22.6.2020, 15:18   #309
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Igrao sam nekih 5-6h i igra mi je odlicna za sada. Sa tehnicke strane igra izgleda neverovatno. Po meni je TLOU2 uz Red Dead Redemption 2 trenutno graficki najimpresivniji naslov na trzistu. Facijalne animacije su next-gen nivo. Zaista je impresivno sta jedna krntija stara 7 godina (doduse imam Pro verziju konzole) moze da pokrene. Mogu samo da zamislim kako ce ND naslovi izgledati na PS5...

I sa gameplay strane ima dosta unapredjenja... ubacili su skok, dodge, mogucnost da idete prone, AI je dosta unapredjen (flenkuje, koristi cover - ne jurca kao muva bez glave kao u prvom delu) itd. Sto se tice price, i dalje sam na samom pocetku pa ne bih da komentarisem, ali kraj prolog sekcije je bio bas... brutalan i neocekivan... Nisu se zezali kada su rekli da ce igra biti jos mracnija od keca.
Moj Pro se sprema da poleti. Čistio ga pre dva meseca, stavio MX4 pastu... hladan je kao led ali vent je neverovatno bučan samo na ovoj igri Facijalne animacije su nešto najbolje viđeno do sad i to sa prilično prednosti u odnosu na drugoplasiranog. Sad kad sam malo slegnuo utiske, neverovatna priča, brutalna i tragična kako su i nagoveštavali iz ND godinama unazad. Velika hrabrost je trebala za ovo, studiji se uglavnom opredeljuju za siguricu kad je drugi deo u pitanju. Naklon do poda, o detaljima kad pređete svi da ne spojlujem

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Poslednja ispravka: Mandragora (22.6.2020 u 17:28)
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mandragora na korisnoj poruci:
djuras (22.6.2020)
Stara 23.6.2020, 3:09   #310
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Bukvalno na sve strane pljušte totalno oprečni utisci o igri, ima da pljunem neki keš na PS4 ili da ga iznajmim samo da odigram prvi deo i ovo da vidim kakvo je to čudo od igre.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 11:47   #311
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Malo utisaka posle 3+ sati.
Igra izgleda fenomenalno, bukvalno nestvarno je koliko je stvarno. Uz RDR2 nešto najlepše što sam video. Produkcija je vrhunska, na momente gledam ne verujem, jeRi ovo film ili igra. Gejmplej mi je mnogo bolji nego u kecu, sporiji nego Uncharted 4, mislim da su išli svesno na takav pristup, da bi bilo realnije. Ima čak i neki jednostavni fight sistem, koji nije uopšte loš. I ono što se meni sviđa, akcenat je više na šunjanju, nego napucavanju.
S obzirom da sam sinoć doživeo prvi shock moment, sada mi je mnogo jasnije zašto igra ima one silne 0 i 1 od strane user reviews na Metacriticu. A tim ocenama dosta doprinose i likovi koje kontrolišeš. Ono drugo devojče je baš onako muškobanjasto, nabijeno, nije neka lepotinja, kao neka bacačica diska ili kladiva, međutim ništa još ne znam o njoj i njenim motivima pa ne mogu mnogo da komentarišem. Očigledno da, iako mi verujemo da smo nazadni Balkanci, ni u ostatku sveta ne manjka ljudi spremnih da vade vile, ašove I motike kad se spomene gay, LGBT i ostalo. E sad, može tu da se diskutuje, što ovako, a ne onako, promovisanja onih prava, ovih prava, ali najvažnije je da, bar ovo što sam video, nije napadno. Likovi nisu iritantni, prirodni su, takvi su, kakvi su. Nije kao u nekim igrama kad ti lik u prvih dva minuta upoznavanja kaže da je gay, bi, straight ili šta već, odnosno kad kreiraju likove koji više liče na parodiranje onoga što bi zapravo trebalo da promovišu i predstave u stilu i to je OK. Elem, za sada je sve pozitivno, nadam se da će tako i ostati.

PS

Samo ću dodati da sam na Redditu (nisam citirao, ne mogu od reči do reči da se setim) , u nekom threadu naleteo na komentar lika koji je izneo teoriju da su Joela namerno dizajnirali sa užim ramenima, netipičnim za muškarce kako bi mu umanjili muževnost. Dotle ide to ludilo.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 12:16   #312
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Iako ima dosta ljudi koji imaju zadrta mišljenja povodom seksualne orijentacije likova itd,
Ipak postoji dosta komentara koji ukazuju na to da motivacije samih likova ih čine nedoslednim, i osiromašuju samu priču, dakle da dosta nekih odluka i tih šok momenata postoji više zarad šok vrednosti, nego što se ukalupljuje u samu priču i motivaciju.
Da su pravili priču više da bi šokirali i doneli neke neočekivane drastične obrte zarad samih obrta, a ne zarad motivacija likova. Nešto slično što je The Walking Dead serija radila, taj fazon.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 12:28   #313
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Iako ima dosta ljudi koji imaju zadrta mišljenja povodom seksualne orijentacije likova itd,
Ipak postoji dosta komentara koji ukazuju na to da motivacije samih likova ih čine nedoslednim, i osiromašuju samu priču, dakle da dosta nekih odluka i tih šok momenata postoji više zarad šok vrednosti, nego što se ukalupljuje u samu priču i motivaciju.
Da su pravili priču više da bi šokirali i doneli neke neočekivane drastične obrte zarad samih obrta, a ne zarad motivacija likova. Nešto slično što je The Walking Dead serija radila, taj fazon.
To prosto nije tačno, ja igram već drugi put. Ti likovi nisu ni igrali, to je suština. Što neko reče u modi je hejtovati igru... a sve na osnovu lažnih premisa i poluinformacija.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 12:50   #314
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Malo utisaka posle 3+ sati.

Igra izgleda fenomenalno, bukvalno nestvarno je koliko je stvarno. Uz RDR2 nešto najlepše što sam video. Produkcija je vrhunska, na momente gledam ne verujem, jeRi ovo film ili igra. Gejmplej mi je mnogo bolji nego u kecu, sporiji nego Uncharted 4, mislim da su išli svesno na takav pristup, da bi bilo realnije. Ima čak i neki jednostavni fight sistem, koji nije uopšte loš. I ono što se meni sviđa, akcenat je više na šunjanju, nego napucavanju.

S obzirom da sam sinoć doživeo prvi shock moment, sada mi je mnogo jasnije zašto igra ima one silne 0 i 1 od strane user reviews na Metacriticu. A tim ocenama dosta doprinose i likovi koje kontrolišeš. Ono drugo devojče je baš onako muškobanjasto, nabijeno, nije neka lepotinja, kao neka bacačica diska ili kladiva, međutim ništa još ne znam o njoj i njenim motivima pa ne mogu mnogo da komentarišem. Očigledno da, iako mi verujemo da smo nazadni Balkanci, ni u ostatku sveta ne manjka ljudi spremnih da vade vile, ašove I motike kad se spomene gay, LGBT i ostalo. E sad, može tu da se diskutuje, što ovako, a ne onako, promovisanja onih prava, ovih prava, ali najvažnije je da, bar ovo što sam video, nije napadno. Likovi nisu iritantni, prirodni su, takvi su, kakvi su. Nije kao u nekim igrama kad ti lik u prvih dva minuta upoznavanja kaže da je gay, bi, straight ili šta već, odnosno kad kreiraju likove koji više liče na parodiranje onoga što bi zapravo trebalo da promovišu i predstave u stilu i to je OK. Elem, za sada je sve pozitivno, nadam se da će tako i ostati.



PS



Samo ću dodati da sam na Redditu (nisam citirao, ne mogu od reči do reči da se setim) , u nekom threadu naleteo na komentar lika koji je izneo teoriju da su Joela namerno dizajnirali sa užim ramenima, netipičnim za muškarce kako bi mu umanjili muževnost. Dotle ide to ludilo.
Ludilo ide dotle da pišu da je Druckman radio mocap i da je on lik u igri... onaj što... Druckman je solo odgovoran za priču i likove Džoela i Eli i sad ga optužuju za kojekakve gluposti. Kao pljuvati Martina jer je ubio Roba Starka To što kažeš, nije napadno i isforisirano, majstorski je ND odradio kao i uvek. A nule na Metacritic su kombinacija svega, uvek prisutni Microsoft fanovi kojih ima na svakoj ekskluzivi Sonija, kojekakve grupe sa Reddit-a i 4chana i slično. Oni što je najbitnije, većina nula i kečeva su u roku od nekoliko sati od puštanja igre, ne znam kakav je to speedrun da komentarišu kraj

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Poslednja ispravka: Ocelot (23.6.2020 u 13:57)
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 13:03   #315
djuras
Član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 255
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 65 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

mislim ako imas hiljade ili 10 hiljada ljudi koji su u prvih 6h od releasa dali igri 0 ili 1...valjda ti je jasno da tu nesto ne stima?

naravno da moze igra da ti se ne svidi, ili da mislis da su s*****i pricu ili tvoje omiljene karaktere...ali da joj das nulu?
internet hejt kultura at it's finest
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 13:08   #316
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ne znam čemu tolika rasprava kad znate o čemu se radi...
Niko ko je odigrao keca nije toliko zagrižen da ne odigra nastavak.
To što u igri ima stvari koje se igračima ne sviđaju ne znači da je igra loša.
Prema tome, kakve nule i kečevi....
Ono što će mi smetati je pederluk u igri koje se forsira godinama u nazad, ali to je samo igra pa ću da je odigram.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 13:53   #317
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

SPOJLERI u postovima #322, #325!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 14:39   #318
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ne znam sto se opterecujete redditom i ljudima sa takvim praznoglavim teorijama? Isto tako ne razumem cemu napad na ljude kojima se realno igra ne dopada, nije svako bigot ili sta vec ako mu se realno ne dopadne igra (sto zbog gameplay-a sto zbog price). Jednostavno razliciti ukusi.

Uzivajte u igri i to je to

Ja se nadam da cu moci da iznajmim PSpro na par dana da odigram ovo kako treba.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2020, 15:34   #319
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Posle ovoga https://www.theverge.com/2014/3/5/54...es-naughty-dog ND ne postoji za mene vise, postali su soulless cash grab kompanija koja je spojlovala TLoU2 pre izlaska kako bi izazvala kontroverzu i tako dobila malo besplatnog marketinga.

Sto se tice same igre, mislim da je dvojka besmislena u ovakvom obliku, mogli su lepo da zaokruze Elinu i Dzoelovu pricu onim DLC-om, i da krenu sa drugim likovima u istom univerzumu, jer ono na sta ljudi sada najvise rage-uju je degradacija likova iz keca. Dvojka je trebalo da bude iz ugla jednog od novih likova i backlash zbog ubacivanja SJW elemenata bi bio minimalan. Sada se stvorila situacija da niko ne mari za nove likove, jer zele da se igra bavi likovima iz keca i to na narativni nacin kao u kecu, a nacin na koji je igra reklamirana im je dao za pravo da to ocekuju i sada se osecaju iznevereno i svi jure da odrade refund i ispljuju igru.

Po mom misljenju, igra je prosecno ostvarenje koje ce svi zaboraviti za mesec dana, a ostace zapamcena samo po kontroverzi koju je izazvala. Vidim neki ljudi je porede sa Witcher 3 i Horizon Zero Dawn sto je komicno, ali papir trpi sve.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Constantine (24.6.2020), Kidja (23.6.2020)
Stara 23.6.2020, 15:44   #320
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

U sta se pretvorio ovaj forum poslednjih par nedelja... Koju god temu da otvorim (TLOU2, DL2, Bloodliens 2 itd) ljudi samo pisu o nekakvim social justice nebulozama. Da li ovde neko zapravo i igra video igre ili samo trazi nov razlog za nekom dramom?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Mandragora (23.6.2020), nameless1 (23.6.2020), pentraksil (23.6.2020), Shonkas (23.6.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
ASUS ENGTX460 nv4_disp.dll Infinite Loop (Graficka kartica riknjava part 2) Shlaymara Kvarovi 7 24.11.2010 18:09
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
5000+ i igranje na vazduhu, part I mad_skillz Overklok 74 22.10.2007 20:16
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com