Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2006, 1:37   #1
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Problem sa wireless provajderom ili ???

Evo, konacno sam doceko wireless. Posle 5 dana!!! ugradnje(jedva me nakacise -65) Odem na rapidshare, wait 68 minutes. Ja odma tog trenutka odem u prostorije provajdera i pitam sto da cekam, a oni : Pa svi nasi korisnici imaju isti ip jer im je tako veca sigurnost. Odma sam reko kolko treba da se plati da imam poseban ip, a oni, mogu samo firme da imaju to. I ono odem kuci i vidim download 200kb/s rastura i ono ja cutim ( a uplatio 256k) i dodje kod mene u radnju provajder da uzme neku robu i pita me kako net ja kazem kako je : ocajno, na svakih 15 min pukne veza sto je istina... a on je meni odgovorio : slusaj ako ti se ne svidja idi kod drugog (a nema ih ) i tad mu reko da mi download rastura on mi prekratio na 256, a sad download jedva dodje do 20 prosek mozda 11. I pozovem vlasnicu, kaze kao imamo samo 4 megabita i 130 korisnika, ne mozemo da podnesemo... narucila sam vise megabita... Kad se sve sabere nisam imao internet ovog meseca 15 dana. Uvek je isti problem diskonektuje se i pokaze onaj zuti trougao na konekciji. Da li je taj provajder los ? ili je problem do mene !!!! Signal -65.
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 5:59   #2
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Citat:
DJ_MY_SOUL kaže:
Signal -65.
Ova jacina signala je dovoljna za dobru vezu! I sa -85 imao bi vezu,ali to je neka granica! Jacina signala u WireLess internetu je bitna,ali jos mnoge stvari pored jacine signala igraju ulogu(Sum signala,kvalitet opreme ,opticka vidljivost itd.). Opisi opremu sa kojom se kacis (tip i duzina kabla,kartica ili AP,vrsta konektora,tip antene) i da li imas opticku vidljivost ka AP-u provajdera kao i daljinu izmedju tebe i provajderovog AP-a?
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2006, 11:36   #3
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Ja iz iskustva znam da sa wirelessom nikad nisi siguran. Signal je chas konstantan, chas pada non stop itd. Ali da napomenem da jachina signala NEMA VEZE SA BRZINOM DOWNLOADA. Jachina ima veze samo sa stabilnoshcu veze... To kazem iz iskustva...
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 2:37   #4
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Tek mi sada proradio net posle pitaj boga koliko dana. Rekli su mi da ovih dana nije bilo neta jer im je slab trafo, tj struja... mada jos se pitam kako mogu da se konektujem, i stoji onaj zuti trougao. Signal od -61 najmanji je -65, imam opticku vidljivost, jedva sam 1km od ap-a, ausus 138gE, 6m kabla, i neka antena od 24dbi.
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 10:19   #5
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

e pa ti imas savrsenu opremu na tu daljinu,i koliko imas inace signala?
Tebi je stvar definitivno bila u provajderu!

Poslednja ispravka: Iris (1.9.2006 u 14:33)
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 4:32   #6
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Ne znam dal' ovo ima ikakve veze s tim, ali me tih 15 minuta asociralo na nesto: svojevremeno smo provalili da sa ISDN-om mozes da se kacis kao gost na ptt i da dzabe uzivas do beskonacno i nazad, ali je veza pucala na svakih 15 minuta precizno. Da ti se gazdarica nije zakacila na kvarno?
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 16:41   #7
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Sigurno da jeste!!! E danas sam bio kod njih,
Ja : Dobar dan
Covek u fotelji : Dobar dan
Ja : Da li moze nekako da se uzme staicki IP ?
Covek u fotelji : Sta ce ti ?
Ja : Da skidam sa rapida ko covek
Covek u fotelji : Moze, treba da placas 8000din mesecno za staticki ip.
Ja : Dobro, hvala dovidjenja....
Ej breee ne radi mi ni p2p nisam video veci download od 24kb u sred bela dana ja bre ocu onih od 26-32 sto sam platio u svkao doba dana a ne ovako!!!!
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 17:29   #8
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

ovo je ko neki vic
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 21:50   #9
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Nije to je istina kakvih lopova od provajdera ima, plus nisu mi dali nijedan formular da potpisem tako da mogu da im ne platim ovaj mesec jer pola meeca nisam imao net!!!!
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 23:23   #10
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

LOL, kod mog wire provajdera je valja oko 1500 za statichku ip adresu, al ja nemam para da placam net (1300) i josh 1500 za statichku... Al mogu se kladiti da taj koji ti je to rekao nema pojma koliko to koshta, nego da je eto, samo odvalio cenu...
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 10:08   #11
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Samo da napomenem da mnogo ljudi meša statičku i javnu IP...elem ja imam statičku adresu kod svog ISPa(wireless) ali naravno nemam javnu..tako da mogu da kažem doviđenja rapidshare-u i sličnim stvarčicama (što ,kad se uzme u obzir ostatak alternative kao PtP i torrenti,FTP,kojekakvi sajtovi iz "bratske Rusije" i nije neki smak sveta).Ume da bude nezgodno sa nekim (ali jope da kažem samo sa retkim ) igrama i to je to...

E sad Konkretno za tvoj problem DJ ..Pa zar ti nije bilo čudno kad ti nisu dali nikakav ugovor da potpišeš??Ja bih lično od takvog provajdera pobegao glavom bez obzira..Možda jedino da se hvataš sa njima za gušu preko čuvene inspekcije..to uvek upali jer nijedna firma u ovoj našoj zemlji Srbiji na brdovitom Balkanu ( a pogotovo ISP gde vlada mala kaubojština) nije čista ...Dakle opet staro pravilo:govori GLASNO! i vodi inspekciju sa sobom!
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 12:46   #12
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Ni ja nisam dobio nikakav ugovor, ali je moj ISP krajnje korektan, chim nazovesh u vezi nekog problema, tehnichka podrshka je tu za najvishe 20 minuta u bilo koje doba dana (bukvalno)
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 19:19   #13
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Citat:
Dushan kaže:
LOL, kod mog wire provajdera je valja oko 1500 za statichku ip adresu, al ja nemam para da placam net (1300) i josh 1500 za statichku... Al mogu se kladiti da taj koji ti je to rekao nema pojma koliko to koshta, nego da je eto, samo odvalio cenu...
Ovde ima jedan provajder koji daje staticki za samo 400din, ali ne signal ne baca do mene. Ovi su mi jedina nada pa bolje ista nego nista... www.neosannet.co.yu pogledajte im sajt. Ovo je cuveni sajt Homer Simpsona!!!
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 19:23   #14
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Citat:
BigBadVuk kaže:
Samo da napomenem da mnogo ljudi meša statičku i javnu IP...elem ja imam statičku adresu kod svog ISPa(wireless) ali naravno nemam javnu..tako da mogu da kažem doviđenja rapidshare-u i sličnim stvarčicama (što ,kad se uzme u obzir ostatak alternative kao PtP i torrenti,FTP,kojekakvi sajtovi iz "bratske Rusije" i nije neki smak sveta).Ume da bude nezgodno sa nekim (ali jope da kažem samo sa retkim ) igrama i to je to...

E sad Konkretno za tvoj problem DJ ..Pa zar ti nije bilo čudno kad ti nisu dali nikakav ugovor da potpišeš??Ja bih lično od takvog provajdera pobegao glavom bez obzira..Možda jedino da se hvataš sa njima za gušu preko čuvene inspekcije..to uvek upali jer nijedna firma u ovoj našoj zemlji Srbiji na brdovitom Balkanu ( a pogotovo ISP gde vlada mala kaubojština) nije čista ...Dakle opet staro pravilo:govori GLASNO! i vodi inspekciju sa sobom!
Uf a znas kakav mi racun stize ;0 lep sa slikicama.... Kada im nesto ckrne ili to imaju izgovore sledece : Nemamo struju` radimo radimo..., pa pozovem ja gazdaricu ona : Sada se vracam iz Beograda nazovi oko 5 pa cemo vidimo. A nas 10 sto uzimamo net od njih smo se vec povezali i svako je po bar 1x pozvao ih i rekao. Naravno, cilj su im samo pare, sto se vidi.
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2006, 20:33   #15
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless provajderom ili ???

Jbg, mozhda je ovde skupo, al je bar usluga uvek na nivou...
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom GameFREAK Kvarovi 0 12.8.2006 1:00
Metal gear solid 2 problem sa grafikom solid_snake Kvarovi 2 11.8.2006 1:30
YOUR PRODUCT KEY - problem sa upgrade-om WinXP boljanici Operativni sistemi 17 27.5.2006 23:23
Problem sa video capture karticom LoneWolf Video/TV softver 4 14.1.2006 14:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com