Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.7.2006, 0:22   #41
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

SK, Internet, literatura, ceprkanje, MG (Matematicka gimnazija)... sve raspolozive metode.
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 0:43   #42
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Naravno sve sto ja znam naucio sam iz SK...
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 10:35   #43
LordofBlood
Član
 
Član od: 23.5.2006.
Lokacija: MaYuR atm Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

sto se tice softwera .... pa malo cackanja ... solidno poznavanje engleskog jezika .... forumi .... net .... a hardware .... pa naucio sam dosta toga od svojih ex kolega .... ponesto sam .... pitao sam ono sto neznam .... negde nesto procito .... naravno imam jos dosta da ucim .... ali sam poprilicno zadovoljan kolicinom znanja koju posedujem ....
LordofBlood je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 21:49   #44
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Talking Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Prvi comp sam dobio 1999 god. i nisam se mnogo zanimao za cackanje, samo sam igrao igrice
Pre 2. god. sam kupio novi comp i tek tada sam se nesto posebno zainteresovao za ostale stvari...
Moram da naglasim da nijednom nisam srusio sistem, ali sam cackao po napajanju i sprzio hard.....
Ali i za sistem ima vremena
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2006, 3:30   #45
WiCKeD
Novi član
 
Član od: 12.7.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Slabo se javljaju veterani

Davne '93. sam dobio 386 SX 25MHz sa hard diskom od 130 MB (svi su se krstili "sta ce ti toliki disk") DOS 5.0 i Win 3.11 i tako dalje...

I kako se vreme kretalo, imalo se uslova da se uvek skrpi jedan krshhhh za mene pored jedne masine na kojoj je matori radio.

I tako, na tim "frankenstajn" masinama na kojima je windows bio obaran u proseku jednom na dva dana se ispekao neki zanat, sta, kako, gde, zbog cega to tako mora (ili treba)...

Uglavnom sve sto sam naucio o wintendu sam naucio SAM dok nisam poceo da se malo bakcem internetom davne '99. Tek tada je bilo uslova da se okacis na net kod nas. Tada su mi pomogli pojedini ljudi koje sam upoznao na netu - otprilike, kako podesiti firewall i slicno. A nadalje opet - sve sam.

A sto se tice hardware-a, poceo sam da se zanimam iste te '99. godine. Sada malo (mnogo) vise pratim hardverske tokove i... Trudim se da ostanem u toku. I mislim da mi to polazi za rukama Posto su dve glave uvek pametnije nego jedna, pozoves i kolegu ako bas negde zaglavis.

A sto se tice linkova, svim prisutnima savetujem kojima to treba: koristite forume. Uvek se nadje ponesto interesantno.
WiCKeD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2006, 17:57   #46
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Sto se toga tice i ja sam kao i neki ovde Ronin, samouki samuraj
mnogo mi je pomogo i komsija sa sprata, hvala mu, ali sam vecinu sam skonto i u vezi softvera i u vezi hardvera, slapanja, rasklapanja i td.
A najstrasnije mi je kad me zove ortak koji je prvi komp dobio jos davne '97 i cima me da mu ugradim hard u kuciste a decko bukvalno nemoze da shvati nista ni iz 100-og pokazivanja neprirodno je gloop, on ne zna na da namesti dzamper na hardu po uputu koji svaki hard ima na sebi, ja ga naravno uvek isqliram kao nemam vremena radim, ucim ovo ono, ko ga ebe kad je glup da je juce kupio komp pa da mu pomognem al nije nek plati nekom
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2006, 19:00   #47
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Meni je u pocetku bas bila frka, davne '98 nisam znao ni igru da krekujem, ali srecom imao sam komsu sveznalicu koji me i dan danas bodri kada zatreba a i manje vise unistio sam prvi komp-taj svemoguci pentium1-mada jos radi i iako mi kompijuteri nisu primarni (stavise skoro uopste vazni) za buducu profesiju trudim se da idem u korak s ostalima koliko mogu a sebe bih svrstao u profi amatere Naravno i SK je imao dosta udela u mom ucenju (jos uvek ima) a od skorije i forum
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2006, 20:25   #48
WD-40
Član
 
Član od: 2.4.2006.
Lokacija: Laktashi RS
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Ja dosadjivah mnogima,al' zato nesto i naucih.
Sta ja znam,45-50% sam konto...
WD-40 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2006, 14:45   #49
Mannibalseat
Banned
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 152
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Posle 2 neuspesna//kako se to kaze..mm// formatiranja,igrao se sa SyStmskim fajlovima...nesto sam naucio....Nisam nesto citac literature ali bih SADA nesto za grafiku ili sta jos vec samo da bih mogao da napravim svog lika u Age of WondersII!!! ,interesuje me nesto za web[lako pronalazenje sajtova,skidanje..muzike]<<Sada imam4,pre4 meseca sam je uzo sam za 31.Januar,nikad nisam probao da kupim neku literaturu vezano za komp...nije me toliko,ZNATE VEC!...Muzika,zurke itd,sport igrao sam basket lepo,a sada nisam ni slutio da ce me ovoliko zakupiti-inace volim filmove dosta da gledam i to po 2/gde scene ponavljam po 7/8# ....Nije ono sto se misli,ako neki misle...vec Scene koje SADA mogu da vratim da pogledam i zasluzuje da se pogleda.>> P.S. Najvishe poznavanje engleskog,mi pomaze u radu...stvarno ne znam Ko god da sedi za kompom a nije imao engleski-ima priliku da nauci,ama bar nesto sto ce mu biti dovoljno! Keep
Mannibalseat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2006, 14:56   #50
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Citat:
Mannibalseat kaže:
Posle 2 neuspesna//kako se to kaze..mm// formatiranja,igrao se sa SyStmskim fajlovima...nesto sam naucio....Nisam nesto citac literature ali bih SADA nesto za grafiku ili sta jos vec samo da bih mogao da napravim svog lika u Age of WondersII!!! ,interesuje me nesto za web[lako pronalazenje sajtova,skidanje..muzike]<<Sada imam4,pre4 meseca sam je uzo sam za 31.Januar,nikad nisam probao da kupim neku literaturu vezano za komp...nije me toliko,ZNATE VEC!...Muzika,zurke itd,sport igrao sam basket lepo,a sada nisam ni slutio da ce me ovoliko zakupiti-inace volim filmove dosta da gledam i to po 2/gde scene ponavljam po 7/8# ....Nije ono sto se misli,ako neki misle...vec Scene koje SADA mogu da vratim da pogledam i zasluzuje da se pogleda.>> P.S. Najvishe poznavanje engleskog,mi pomaze u radu...stvarno ne znam Ko god da sedi za kompom a nije imao engleski-ima priliku da nauci,ama bar nesto sto ce mu biti dovoljno! Keep
Jeli jel si ti to dosta putovao po svetu ili sta? Ili si ovo pisao u nekom zanimljivom programcicu pa...

I ja sam pokusavao s literaturom ali me je ubrzo smorila, sve sam morao da isprobam u prakticnom radu A imao sam neke knjige za pocetnike, neke zute mi cale uzeo jos davne '98 i puko covek bas kesa za to tada, bacene pare completly, srecom sam neku prodao i ostalo ispoklanjao
Mada kada se radi nesto ozbiljnije, programiranje i slicno neizbezna je knjiga!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 13:27   #51
Mannibalseat
Banned
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 152
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Citat:
NikolaS kaže:
Jeli jel si ti to dosta putovao po svetu ili sta? Ili si ovo pisao u nekom zanimljivom programcicu pa...

I ja sam pokusavao s literaturom ali me je ubrzo smorila, sve sam morao da isprobam u prakticnom radu A imao sam neke knjige za pocetnike, neke zute mi cale uzeo jos davne '98 i puko covek bas kesa za to tada, bacene pare completly, srecom sam neku prodao i ostalo ispoklanjao
Mada kada se radi nesto ozbiljnije, programiranje i slicno neizbezna je knjiga!
Osim Grcke nekada....ako se racuna Petrovac u Crnoj gori 1995 godine,vishe nigde ......Naravno,literatura-Pa odakle bi[h] P.S.hehhe
Mannibalseat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 19:10   #52
KoRnista
Novi član
 
Član od: 27.4.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Posto imam PC od 4 godine,naravno da danas znam puno toga sto se PC tice...Upocetku sam bio samouk(sistem mi je bezbroj puta padao) a posle sam upoznao jednog Djoleta koji je dosta toga znao o kompjuterima.Kada je on otisao na faks poceo sam da kupuje SK (kao on) i naravno da sam iz SK dosta toga pokupio...
KoRnista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 14:23   #53
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

samouk kao i vecina
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 14:42   #54
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Praksa , praksa , praksa , mnogo literature , interneta , saveta iskusnijih ,......
Night Hawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2006, 19:23   #55
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Prvi komp sam dobio 2002 i onda naravno čačkanje i čačkanje i do 2004 sam znao 2x više nego neki vršnjaci koji su komp dobili 98, pravio sam slike to mi se najviše sviđalo i sada to radim, dosta sam naučio sa neta, a sada učim uz SK!!!
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2006, 20:54   #56
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Imati kompjuter pre osnovne skole cini cuda.

Prvo su bile samo igrice (Apple2, PC-XT), ali kake je vreme prolazilo trebalo je znati kako podesti sistem da igram nove igrice na PC-386 (AUTOEXEC.BAT i CONFIG.SYS zezanje, tad vec sa 10 godina). Posle je sve islo svojim tokom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 22:44   #57
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

prvo sam cackao svoj komp. pa sam poceo da cackam i tudje kompove. sad guram moje male prljave sapice gde god stignem
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2006, 2:01   #58
JANISKO
Član
 
Član od: 9.5.2006.
Lokacija: Underworld
Poruke: 102
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Ne bas ali otprilike sve me je naucio moj brat od tetke!
JANISKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2006, 1:19   #59
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Vidim većina je učila od ujaka, komšija itd. ali ima i onih koji su sami učili. Svaka čast! Ja sam dobio komp prije neke 3 godine i imao sam instaliran Max Payne i American Conquest. Igrao sam samo Max Payne a Amerikance nisam jer mi je bilo muka dok ukapiram strategiju, pravljenje vojnika, zgrada itd. dok nije došao drug, pun živaca i provalio cake. Posle se nisam skidao. Igrao sam sve više i više igre, ali su mi tako i vremenom dosađivale. Pa sam rešio da čačkam.... Možda sam nosio tri, četiri puta kod majstora komp, ali je to bilo zbog hardverskih greški, nije bilo baš mnogo mojom krivicom. Učim sve sam, dosta sam ukapirao ali nemam nikog konkretnog ko se razumije i ko je lud za kompovima kao ja u mom gradu, tako da kad nekome instaliram igru, ja sam svemogući, haker, faca, kralj itd.... Samo kad pomognem, naravno. A najviše volim da zbunjujem društvo sa IT pojmovima. Primer:

"Kako bih volio da imam nVidia GeForce 7950 GX2. To ti je dvije nVidia GeForce 7900 GTX spojene u jednu karticu. Sad, da se ne bi uzimala matična sa podrškom za SLI, onda su spojene dvije nVidia GeForce 7900 GTX u jednu, tj. nVidia GeForce 7950 GX2. Ima dva grafička GPU-a......"

Sad da ne bih odugovlačio, ima još dosta toga a društvo samo . SK mi je pomogao da raširim vidike i naučim dosta toga. Ovaj forum mi je jedino mjesto za upoznavanje i kontaktiranje ljudi sličnih meni.

Ne volim kod mog druga koji hoće da bude neki kompjuterski genije, moje je godište i ima oca koji radi u servisu za kompjutere u Podgorici, a ne zna šta je sve u unutrašnjosti kućišta! A meni se čini da sa svojim znanjem izgledam malo zaostalo....
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 1:33   #60
phreak
Novi član
 
Član od: 20.8.2006.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku phreak Slanje poruke preko MSN-a korisniku phreak
Određen forumom Re: Gde ste i kako ste naučili o kompjuterima sve ono što znate?

Sve sto znam o operativnim sistemima, hardveru i kompovima uopste naucio sam sam. Programiranje, naravno iz knjiga, Photoshop iz tutorijala. Posto sam zaludjen i za hakerisanje, za to sam pazario neke knjige i pokupio gomilu tutora na netu. Ucim i na forumima, uz casopise. Kupujem SK obavezno svakog meseca a ostale (PC Chip, VIDI, Digital!...) kad naletim na dobar i kad imam kintu. A kupuje i moj drug pa tako razmenjujemo casopise. Inace jeste da je OffTopic al da kazem kad sam se vec raspisao Kevin Mitnick iz mladjih dana mi je idol

Citat:
Ne volim kod mog druga koji hoće da bude neki kompjuterski genije, moje je godište i ima oca koji radi u servisu za kompjutere u Podgorici, a ne zna šta je sve u unutrašnjosti kućišta! A meni se čini da sa svojim znanjem izgledam malo zaostalo....
Hm... kako taj tvoj drug misli da bude komp. genije ako ga mrzi da nauci sta je sta u kucistu?
phreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da apdejtujem DVD firmware zvucnjak Nosači podataka 21 13.6.2009 21:23
kako znati firewire gonzos Foto i audio/video 3 3.6.2006 22:22
brosura kako je napraviti dm@ricn Grafički softver i radovi 2 19.5.2006 16:25
3ds Max 7 kako napraviti 3d srce Master Neo Grafički softver i radovi 5 17.3.2006 8:32
kako promijeniti osigurac na ups-u? diab10 Kvarovi 0 22.2.2006 11:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com