Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.6.2016, 14:37   #81
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Višak novca. Lako je njima.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2016, 15:16   #82
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Hearts of Iron IV - Launch Stream - June 6th 15:00 CEST

https://www.twitch.tv/paradoxinteractive
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2016, 15:32   #83
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Video
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2016, 16:39   #84
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Tema na PDX forumu izvojevala pobedu Javili mi se developeri za informacije potrebne da se popravi Jugoslavija u igri tako da ćete od sledećeg peča imati istorijski tačnu Jugoslaviju, bar što se tiče političkih partija, generala, državnika itd.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Strelok na korisnoj poruci:
fingon82 (7.6.2016), Marko (6.6.2016), perablenta (6.6.2016), Skepi (6.6.2016)
Stara 6.6.2016, 17:06   #85
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Super !!!!
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2016, 18:42   #86
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Hearts of Iron IV

Izaslo
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 0:45   #87
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Utrošio sam nekoliko sati u igru, i da budem iskren i kratak - dosadno.

A sad da budem iskren i detaljan. Sve što su hvalili kao adute nove verzije je zapravo najdosadniji deo, poševši sa fokusima. Nema smisla - klikneš, sačekaš dva meseca, dobiješ fabrike za džabe, tehnologiju u pola cene itd. Dok se u prethodnim igrama planiranje moralo vršiti i do nekoliko godina unapred, ovde se to svodi ma pola godine maksimalno.

Recimo, ranije osvojiš Francusku 1940 sa Nemačkom i rešiš da ne osvajaš Britaniju već da se posvetiš Sovjetima. Istog trenutka je morala da počne izgradnja utvrđenja, protivavionskih postrojenja i tako redom da bi bilo spremno za koju godinu kada saveznici krenu da palijaju avionima i spremaju invaziju. Ovde, čak i da zaboraviš sve do 1943, nikakva frka, biće spremno sve do pred kraj 1943. Dakle ono što je krasilo prethodne igre - planiranje, više ga nema. Makar ne u onom obliku.

Sistem sa proizvodnjom opreme je malo čudan, ima premalo kontrole i jako je nepregledan. Što nas dovodi do interfejsa koji su mnogo hvalili a koji je loš. Nije mi jasno zašto je bilo neophodno da se vidi samo bojište dok ti je otvoren interfejs za proizvodnju? Samim tim što su ga nabili u jednu trećinu ekrana, vidljivost i pristup informacijama je oskudan i iritira. I tako je realno sa svim aspektima - kad vodiš rat, onda rat. Kad hoćeš proizvodnju, igra treba da te baci na full screen proizvodni meni gde pregledno imaš sve što ti treba a ne da ja sabijeno u ćoše skrolujem 20 sekundi da dođem do proizvodne linije koja meni treba.

Mornarica i avijacija, majko mila spasi me! Regionalna organizacija je očak živi, sve je apstrakovano i predstavljeno kroz procente. Nema više da ti svoje Štuke sručiš na jedan grad ili provinciju i da se tu probijaš sa tenkovima - što je bila suština Blitzkrieg-a. Sad pošalješ avione u regione koji su ogromni (cela Nemačka izdeljena samo na tri, Poljska na dva), prebaciš avione na aerodrome blizu tog regiona i pustiš ih da lete - sve ostalo je van tvoje kontrole. Misije koje su dozvoljene su debilne - taktički bombarder ne može da bombarduje luke i brodove. Sad svaki tip aviona ima tačno određen set dve do tri misije i to je to. Padobranci su beskorisni jer ne postoji više Air Supply misija tako da jednom izbačeni padobranci su samo veći posao za administraciju koja mora da šalje pisma ožalošćenim familijama.

Što me dovodi do logistike - neko a-la-Frankenštajn dete novijih PDX igara. Ja iskren da budem, nisam se snašao. Kažu ljudi da je jednostavniji ali ja sam supply sistem u HOI3 skontao odmah. Ovo je još jedno apstraktno čudo i na momente previše plastično. Da ne pominjem da ne postoji ograničenje na flotu. Monstrumi koji su gutali hiljade tona nafte sada rade bez problema kad nemaš ni kap nafte.

Battleplans. Sistem koji je trebao da olakša i automatizije kopnenu vojsku ali sve što je uradio je učinio igru dosadnijom. Prvo što se crtanje planova svodi na dva klika, drugo što čak i da hoćeš da radiš mikro (pojedinačno upravljanje) nećeš moći dugo jer će glava da te zaboli od šarenila. U toku napada ne vidi se jasno koja divizija se nalazi u kojoj provinciji. Nekoliko puta sam bio opkoljen u Španiji zbog toga jer se moj tenk nalazio u provinciji u koju sam ga poslao da napada a realno bio u onoj pored.

Toliko su se hvalili interfejsom i preglednošću a igra je ubedljivo najgora upravo u tom segmentu (što se mene tiče).

Iskren da budem, ja sam mislio da će sistemi proizvodnje individualne opreme i fokusi biti zanimljivi i jedino sam u njih imao neku nadu u celoj igri, pošto sam pratio razvoj. Ali čak su i oni razočarali jer fokusi su dosadni a oprema, iako kao koncept zanimljiv i uz mikro kontrolu može da doprinese šmeku (posadnim jedinicama daš matoro ili zaplenjeno oružije, elitnim najbolje itd), zbog svoje nepreglednosti i nepraktičnosti nije zanimljiv. Samo da bih promenio opremu na ograničenom interfejsu ja moram da isklikćem Boga oca. Dakle otvorim produkciju, izaberem kopnene jedinice, izaberem pešadijski template, izaberem opremu, čekiram dozvoljenu opremu, snimim, izađem, vratim se na produkciju, kliknem da proizvedem jedinicu. Dok to završim kad pomislim da to moram da uradim i za ostale svaki put kad istražim novu opremu, život mi se smuči pa šaljem Nemce na Staljingrad sa zaplenjenom češkom opremom, neka se snalaze.

Sami templejti za jedinice su tupavi. Imaš nekoliko i svaka promena košta. Manipulacije su minimalne i svode se praktično samo na veličinu jedinica. U HOI3 sam mogao da imam posebne divizije za napadanje na grad, nekoliko vrsti tenkovskih jedinica u zavisnosti od potrebe, pešadiju za proboj, posadnu pešadiju itd. Šta god ti padne na pamet. Ovde je pešadija generička, samo biraš da li će biti 5,6 ili koliko već bataljona u diviziji i koju će dodatnu opremu da ima.

Ne znam šta bih vam još imao reći. Meni je ubio svaku želju za igrom posle samo nekoliko sati (mislim da sam igrao oko 4 sata) i preporučujem samo najvećim fanovima serijala a i to kad igra bude na nekoj rasprodaji ako planirate da je platite.

Samo još da napomenem, sa tehničke strane je bolja od HOI3, izbalansiranija je optimizovanija. Čak i sa prvom verzijom nije bio ni jedan game crash, lepo radi i na slabijim mašinama i kako vreme protiče ne štuca previše kao trojka koja je praktično neigriva bez jakog dvojezgarnog procesora i specijalnim developer's .exe fajlom kada se prođe 1943 recimo. Tako da u moru negativnog ima i tu jednu apsolutno neočekivanu dobru stranu. Ono što sam mislio da će ispasti dobro nije, a očekivao sam nestabilnu igru koja je nadmašila svoje prethodnike na dan izlaska što se tehničkog aspekta tiče. Pokrenuo sam je na laptopu HP G1 450, u maksimalnoj rezoluciji, sa svim grafičkim detajlima uključenim, jedini frame rate drop je kada se nešto baš veliko dešava i to je na sekundu samo (recimo veliki mirovni dogovor, menjaju se velike teritorije, brišu se armije i to, ali to je retko).
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Strelok na korisnoj poruci:
Danilo023 (7.6.2016), Emx77 (8.6.2016), Game fever (20.6.2016), Isko (7.6.2016), mentolbrebombona (7.6.2016)
Stara 7.6.2016, 1:20   #88
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Hearts of Iron IV

Nisi mogao bolje reci,predlazem da okacis ovo na njihovom forumu
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 19:13   #89
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Moja prva partija sa Yugom 170k gubitaka trenutno .
+ dodjoshe madjari na red
+da nije bili Britanaca I Rusa cao zdravo
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled-1.jpg
Viđeno:	124 puta
Veličina:	91,1 KB
ID:	54330   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled-2.jpg
Viđeno:	114 puta
Veličina:	87,9 KB
ID:	54331  

Poslednja ispravka: Skepi (7.6.2016 u 19:41)
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 20:42   #90
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Ja sam sa Jugoslavijom probao jednom čisto da vidim kako stoje sa istorijskim činjenicama - pomešali su dve Jugoslavije potpuno.

Ali kad sam osvojio Grčku i počeo da izbacujem nosače aviona, shvatio sam da igra uopšte nije izbalansirana. Kraj 1940, početak 1941, Jugoslavija koja ima isti broj tech slotova kao Nemačka ili SSSR, pravi nosače aviona... Malo ga preteraše. U to vreme Jugoslavija je jedva mogla radio da napravi a ovde štanca po jedan nosač godišnje
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2016, 22:18   #91
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Moja flota je bila uzasna do 5 destrojera ,5 podmornica ,3 cruzera...
I samo sam stavio da patroliraju u pocetku oko italije posle da traze konvoje itd. Nisam ulagao u flote nimalo stavio 2 linije da prave brodove i to je to
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 0:02   #92
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
Strelok kaže: Pregled poruke
Ja sam sa Jugoslavijom probao jednom čisto da vidim kako stoje sa istorijskim činjenicama - pomešali su dve Jugoslavije potpuno.

Ali kad sam osvojio Grčku i počeo da izbacujem nosače aviona, shvatio sam da igra uopšte nije izbalansirana. Kraj 1940, početak 1941, Jugoslavija koja ima isti broj tech slotova kao Nemačka ili SSSR, pravi nosače aviona... Malo ga preteraše. U to vreme Jugoslavija je jedva mogla radio da napravi a ovde štanca po jedan nosač godišnje
Pa Kraljevina Jugoslavija i jest imala nosač aviona... Kind of.


Dizalica spusti hidroavion na površinu, on uzleti, izvidi, slika eventualno, vrati se, dizalica ga zakači i nazad na palubu =)

Što se tiče radija, nisi u pravu:

Kraljevina je pravila avione npr. čuveni Rogožarski IK 3
https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A0%D...%D0%98%D0%9A-3

I imala solidnu vojnu industriju za početak rata... Pogledaj samo Nemačke i Francuske tenkove s početka rata - smejurija totalna.
Citat:
ИКАРУС АД

ИКАРУС АД, творница аеро и хдроплана, Шумадијска 12, Нови Сад, основана је 1923. а фабрика у Земуну са сопственим аеродромом за испитивање авиона подигнута је1927 године. У Земунској фабрици су произвођени авиона домаће конструкције и апарати по страним лиценцама. Добро познати авиони произведени у ИКАРУС-у су: Потез 15, Хаwкер Фурy, Бристол Бленхеим, ИК-2 Оркан.
Citat:
ЗМАЈ

Фабрика аероплана и хидроавиона ,,ЗМАЈ’’ је производила авионе и хидравионе-амфибије које је дизајирао тим Петровићи - Штерић. Змај је основан 1927 у Земуну био је трећа фабрика авиона у Србији. На почетку су се производили авиони по француској лиценци, да би 1932 фабрика почела са сопственом производњом. Авиони који су произвођени у Змају су; Деwоитине, Физир, ФП-2, Хаwкер Фурy, Хаwкер Хуррицане, и путнички Спартан по спецификацијама АЕРОПУТ-а. У Змајевој фабрици је произведено 359 авиона до 1946, када је фабрика преорјентисана на производњу пољопривредних машина. Фабрика је била лоцирана у Земуну у Карађорђевој улици бр. 18. ћошак Карађорђеве и улице Ђуре Ђаковића.
Citat:
ИНДУСТРИЈА АЕРОПЛАНСКИХ МОТОРА АД

Основана 1927 као мешовита компанија са 50% страног капитала са производном халом у Раковици. Фабрика је национализована 1936. када је и почела са производњом авионских мотора по лиценци; Јупитер (Гноме-Рхоне), К-7, К-9 и К-14.

У овој фабрици је по лиценци произведен и први камион „ПРАГА” 1940. године.

После Другог светског рата је преименована у Индустрија Мотора Раковица - ИМР, где је део погона и даље наставио да производи моторе за авио индустрију.
Citat:
ФАБРИКА АВИОНСКИХ МОТОРА С.ВЛАЈКОВИЋ и СИН

Столарска компанија Светозара Влајковића почела је са производњом авиона 1925 године, правила је Брегует XИВ, као и авионских мотора Wалтер НЗ. Налазила се у Позоришној улици 63 (данашња Француска улица).
Citat:
НЕСТОР АД

Фабрика је основана 1938. у Београду, производила је инструменте за домаће произвођаче авиона и за војну индустрију. Фабрика се налазила у Краља Александра 312.
Citat:
ДРЖАВНА ФАБРИКА АВИОНА Краљево

Септембра 1926. на Дивљем пољу код Краљева отпочела је изградња војног завода за израду и поправуку авиона металне конструкције, за што су коришћена средства и машине добијене од Немачке на име репарације за штете учињене у Србији за време Првог светског рата. Јуна 1927. склопљен је уговор са познатим француским произвођачем авиона Лујом Брегеом, коме је уступљена нова фабрика са свом опремом, уз обавезу да у њој организује производњу 425 тада чувених лаких бомбардера и извиђача металне конструкције бреге19 и обучи домаћи технички и производни кадар за самосталну израду ових авиона .
Fabrika Prvi partizan Užice - fabrika osnovana 1927. godine.

Nemoj sve najgore o svojoj zemlji a da nisi upoznat
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Zemunelo (8.6.2016)
Stara 8.6.2016, 0:09   #93
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Pogledaj samo Nemačke i Francuske tenkove s početka rata - smejurija totalna.
Zar je PzIV smejurija?

BTW većina toga što si naveo je licencna proizvodnja, tj. "naše pameti" je malo...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 0:33   #94
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zar je PzIV smejurija?

BTW većina toga što si naveo je licencna proizvodnja, tj. "naše pameti" je malo...
Mislio sam na rane pancere... U pravu si u potpunosti, ali jednostavno, nije baš da je proizvodnja bila - nula. Ako ideš tom logikom, i mnogo što - šta britansko je US pamet...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 0:35   #95
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Meni je prosto neverovatno da su se usudili da izbace igru bez poruka koje je trojka i ostali naslovi paradoks oduvek imali. U probnoj sam partiji napadam francusku, slučajno pogledam šta se događa u pozadini kad ono nekih 30-40 divizija osvojilo severnu holandiju i severnu nemačku. Cirka nekih 20-tak provincija sam izgubio a da nisam obavešten. Mislim da bi gosn Hitler bio prilično ljut u toj situaciji

Em me igra nije obavestila da se to dogodilo, poruka o amfibijskom napadu je umobolna, jer nekad do napada ni ne dođe a nekad dođe tek posle par meseci.

Nadam se da je moguće da pečevima ubace poruke koje će da pauziraju igru recimo kada izgubim provinciju ili recimo kada otpočne pomorska bitka. Inače bojim se da će ovo biti zabava od par dana na srednjoj težini a na hard ne želim bez malo boljeg obaveštavanja šta se događa širom sveta.

Ne smem ni da zamislim kako je tek igrati sa UK ili SAD koje imaju frontove širom sveta. Ako se zadržite na jednom moguće je da drugi izgubite zbog manjka informacija koje igra daje.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 2:43   #96
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Nemoj sve najgore o svojoj zemlji a da nisi upoznat
Znam ja jako dobro sve te detalje, do u zarez. Dve godine sam skupljao arhivsku građu, imam preko 2GB slika i teksta, i napravio sam mod za HOI3. Ako igraš HOI3, baci pogled na mod ovde a na AAR koji je pravljen po modu ovde.

KB Zmaj je bio servisni brod za hidroavione i to manja varijanta, plus nemačka. A IK-3 iako dobar avion, cela kraljevina ih je za 13 meseci napravila... 12 komada, od toga letelo 6. Dizajniran 1936, poleteo 1938 a u proizvodnju ušao tek 1940.

Radio je pravljen u nemačkim fabrikama Telefunken. A volimo mi da se hvalimo kako je Juga imala preko 10 fabrika aviona... samo niko da kaže da su to retko kad bile hale, uglavnom su bile malo veće radionice. Sve fabrike zajedno, za više od 10 godina, nisu napravile 1000 aviona. Što se svodi na ispod 1 aviona mesečno po fabrici. Toliko o ponosnoj avio industriji Kraljevine Jugoslavije.

Ma da ne idemo u tehnički zahtevne stvari kao što su avioni i radio aparati - u aprilu 1941 1/3 armije nije imala čak ni uniforme, o municiji, naoružanju, hrani i medicinskom materijalu i da ne pričam, zalihe su išle od dve nedelje do maksimalno mesec dana u zavisnosti od stavke. Totalni raspad sistema.

Osim IK-3 koji je pravljen u katastrofalno malom broju, Kraljevina Jugoslavija nije mogla ništa da proizvede. Komplikovana oprema po licenci je stizala u delovima da bi se ovde sklapala a moderni instrumenti nisu pravljeni ni po licenci nego u stranim kompanijama koje su ovde otvarale radionice.

Tako da Jugoslavija koja bez frke izbacuje 50 divizija i štanca usput po jedan nosač aviona tipa Akagi godišnje, ipak su ga malo preterali.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 8:59   #97
Rilex
Član
 
Član od: 10.3.2011.
Poruke: 210
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 45 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
Strelok kaže: Pregled poruke
Znam ja jako dobro sve te detalje, do u zarez. Dve godine sam skupljao arhivsku građu, imam preko 2GB slika i teksta, i napravio sam mod za HOI3. Ako igraš HOI3, baci pogled na mod ovde a na AAR koji je pravljen po modu ovde.

KB Zmaj je bio servisni brod za hidroavione i to manja varijanta, plus nemačka. A IK-3 iako dobar avion, cela kraljevina ih je za 13 meseci napravila... 12 komada, od toga letelo 6. Dizajniran 1936, poleteo 1938 a u proizvodnju ušao tek 1940.

Radio je pravljen u nemačkim fabrikama Telefunken. A volimo mi da se hvalimo kako je Juga imala preko 10 fabrika aviona... samo niko da kaže da su to retko kad bile hale, uglavnom su bile malo veće radionice. Sve fabrike zajedno, za više od 10 godina, nisu napravile 1000 aviona. Što se svodi na ispod 1 aviona mesečno po fabrici. Toliko o ponosnoj avio industriji Kraljevine Jugoslavije.

Ma da ne idemo u tehnički zahtevne stvari kao što su avioni i radio aparati - u aprilu 1941 1/3 armije nije imala čak ni uniforme, o municiji, naoružanju, hrani i medicinskom materijalu i da ne pričam, zalihe su išle od dve nedelje do maksimalno mesec dana u zavisnosti od stavke. Totalni raspad sistema.

Osim IK-3 koji je pravljen u katastrofalno malom broju, Kraljevina Jugoslavija nije mogla ništa da proizvede. Komplikovana oprema po licenci je stizala u delovima da bi se ovde sklapala a moderni instrumenti nisu pravljeni ni po licenci nego u stranim kompanijama koje su ovde otvarale radionice.

Tako da Jugoslavija koja bez frke izbacuje 50 divizija i štanca usput po jedan nosač aviona tipa Akagi godišnje, ipak su ga malo preterali.
Svaka čast na uloženom trudu!
Ali opet, ispada da nam je jača avijacija bila te 1941 nego sada u 2016

Poslednja ispravka: Rilex (8.6.2016 u 10:53)
Rilex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 10:43   #98
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Glavna zamerka igri je sudeći po negativnim review-ima na steamu, nije kao HOI 3. Pre par godina glavna zamerka je bila HOI 3 je previše komplikovan i masivan a sad zašto ovaj nije kao trojka. Eto zašto nikad ne treba da slušaš fanove.

Sve stoji ali ne bi se složio oko par stvari.

Air i navy. Ja mislim da je ovako bolje. Manje mikroa, bolje predstavlja stvari kao što je bitka za Britaniju i rat na pacifiku, bitka za Atlantik itd.

Citat:
Padobranci su beskorisni jer ne postoji više Air Supply misija tako da jednom izbačeni padobranci su samo veći posao za administraciju koja mora da šalje pisma ožalošćenim familijama."
To možda i fali ne znam šta im je bilo teško da ostave supply. Imalo bi više koristi za transportne avione. Ali stvarno za ceo rat je bilo tek nekoliko padobranskih desanta i tako ih je većina bila neuspešna. Precenjueš njihovu upotrebnu vrednost. Mislim da treba odmah da zauzmeš supply centre, luke itd. A ne samo da ih prospeš po livadama. Ili da se brzo spojiš sa glavnicom armije, baci ih provinciju dve iza linije. Šta je, fali ti nešto ovako.

Citat:
Kažu ljudi da je jednostavniji ali ja sam supply sistem u HOI3 skontao odmah ... Monstrumi koji su gutali hiljade tona nafte sada rade bez problema kad nemaš ni kap nafte."
Pa i ja sam kontao HOI3, nema zaliha pa nema. Dubi na glavi čupaj kosu iz nekog razloga nema i tačka. Za sad još nisam naišao na supply probleme. Ali sa streamova ne vidim šta zbunjuje. Sistem je decentralizovan, možeš i da modifikuješ linije snabdevanja. Opkoljavanje ima smisla, ne možeš da opkoliš Moskvu i ostaviš je tako zato što onda ceo sovjetski savez nema zalihe, glupost.
Resursi su apstraktovani i ne znači da nemaš kap nafte. Nedostatak resursa utiče na proizvodnju. Cela igra potencira taj kvantitet, totalni rat masovna proizvodnja. Nema veze ako gubiš više od neprijatelja sve dok proizvodiš više od njega. I tako Nemačka proizvodnja gde fali nafte, (ja mislim da nikad u toku rata oni nisu bili baš na nemamo kap nafte) ne možeš da se poredi sa Američkom gde verovatno ima previše nafte.

Citat:
Sami templejti za jedinice su tupavi. Imaš nekoliko i svaka promena košta."
Pa ti i sad možeš da imaš templates-a koliko oćeš. I i dalje možeš da specializuješ divizije.
Ne razumem šta je problem.
Meni se sviđa bataljoni, pukovi, podrška. Sad više liči na stvarnu formaciju.
Doduše nisam siguran šta je efikasno u igri.

Evo još nešto što je po meni bolje. Ne moram više da mrdam slidere consumer goods, reinforcements, upgrade, espionage, tech, diplo. Suvišno. Tehnologije su sažete ono pre je bio svinjac.
Gomilanje resursa je bilo bezveze i tako bi svetske sile vrlo brzo imale 99999.
Šta uopšte pričamo, sve smo ovo znali sa developer diaries i streamova. I pre nego što smo ušli u igru znali smo šta je šta.


E sad battleplans. Uvek sam govorio da je ta autoamtizacija glupost, igra ide sama od sebe a ja da gledam. I j***š ti 10000 provincija istočni front ima opet da bude noćna mora.
Mada kako stvari stoje verovatno ćeš samo da nacrtaš linija Moskva klikneš play i sačekaš a oni se predaju i pre nego što stigneš. Mikro bi bio noćna mora.
Dobro je da mogu recimo da kažem onima u Africi idi tamo i odem da radim nešto bitnije. Ali posle samo par sati mi se čini da AI ne radi ono što ja hoću i nema veze sa mozgom.

Dakle kao Italija sam napao Jugoslaviju.
Prvo neprijateljski AI, Etiopija ladno pomeri sve sa južne granice ne znam gde i ti odšetaš do Adis Abbabe bez borbe. Mislim da je teoretski moguće da završiš rat sa 0 gubicima. Ili bar par čoveka. Što je u stvarnosti bilo daleko od toga.
Juga isto ode da napada Bugare. Parada preko nebranjene Hrvatske. Ja hoću plan idi kroz Slavoniju zaobiđi Bosanske vukojebine. I da videste li kako nam je brdska Vojvodina. Ali on se raširi da napreduje na celom frontu, znači nemam detaljnu kontrolu nad tim planovima. Onda jedinice čekaju nešto iako nema nikog stalno nešto menja šalje ih na strategic redeployment i gubi vreme. Po sred bosne je počeo neke velike promene i samo trpim attrition bezveze. Ne opkoljava recimo napadni Beograd iz više pravca. Nervira me dajem naređenja ručno a onda mi AI "preotme" jedinicu. Sve u svemu rat je bio čudan skoro niko nije branio pola Juge i sva vojska je pretrpela 30k gubitke napadajući Bugarsku. Moji gubici 1k Bugarski 2k. Kao da su naši išli motikama na njih.
Crtanje planova mi nije najjasnije. Kako ima vrlo malo generala. Sramota koliko malo u poređenju sam predhodnim igrama. Gledam da imam malo armija ali većih armija. A onda me nešto z****a oko crtanja više pravaca napredovanja. Na primer iz Etiopije da se raširi u više pravaca u slučaju rata sa saveznicima. Neće da nacrta front prema Djibouti, Britanski Somaliland.
Neće da u plan napada na Marsej doda i naval invasion moram marince da stavim kao posebnu armiju. A ladno imam 6 generala.

Ratovi se previš brzo završe. Bez nekog budženja Italijanske vojske Juga pada tako lako. Odnos snaga nije realan. Španski građanski rat nikad ne traje ni godinu dana. A trebalo bi da se razvlači 3 godine. Kaže bloody war is over. Šta bre bloody ovi odustali jer sam ušo u par nebranjenih provinicija. Volunteers a ne mogu da pošaljem aviajciju kao što je bila kondor legija.

P.S. U trojci sam mogao da radim mikro pa makar umro a ovde insistira na planovima prep. bonus itd. Ne sviđa mi se to mada bar ne moram da vučem HQ jedinice sa sobom i gledam one proklete linije, in range.

Poslednja ispravka: M1L0SH (8.6.2016 u 10:53)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 11:45   #99
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Možeš da angažuješ još generala, čini mi se da koštaju 50 poena. Kod Nemaca nema tih problema jer oni kreću sa 15-tak generala tako da kod njih ni nema potrebe za novim dok se rat malo više ne raširi.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2016, 13:22   #100
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Hearts of Iron IV

Pa milose sve ove stvari se daju srediti u par peceva po koji mod i mozda jedan dlc.Sacekajmo,svi znamo da paradox igre postanu ljepota tek posle koje godine post release.
Ja cijenim da ce modovi srediti ai i portrete i broj generala.Razlika u broju portreta i licnosti jeskoro 900:1 u korist hoi3 juce su ljudi provalili.
Ovo za planove pretpostavljam da ce srediti sa kojim pecem,jer se vec ljudi zale na to
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
Hearts of Iron 3 masteri Strateške igre 570 27.8.2015 14:08
Hearts of Iron East vs West. Auror Strateške igre 34 24.8.2014 22:59
Hearts of Iron: The Card Game Isko Strateške igre 2 7.2.2011 11:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com