Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2015, 16:47   #621
Resig
Član
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: Север Србије
Poruke: 406
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Resig
Određen forumom Re: WildStar

7155 u redu za ulazak na server
Nadam se da ce vec sutra otvoriti jos servera, ovo nema smisla ovako
Resig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 17:27   #622
Papayaman
Član
 
Član od: 3.10.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Pa day 1, jbg. Očekivao sam dugačke redove ali ne ovoliko, izgleda da nema igranja za mene prvih par dana
Sa druge strane, muzika je odlična, držao sam login screen u pozadini dobrih 20 minuta.
Papayaman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 21:10   #623
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Danas oko 5 kad sam dosao sa posla prikazivalo mi 40 sati que ... predvece kad sam dosao iz grada 20 minuta que i usao sam.

Edit:
21.30h - sad puche, nemogu da udjem izbacuje mi stalno Network connection closed. Sto jes jes nije da nije ocekivano na day 1 da bude problema ipak je sad masa navalila... samo je problem sto sam i ja navalio.
Btw namestio sam kontrole po "novom" action sistemu - slicno kao u Tera - da pogled stalno prati misha ako nije otvoren neki prozor/interface igre, levi i desni klik po jedan skill, jos par skilova do broja 4 i dva skila na Q i E to je to sad nemoram da pomeram celu ruku do 8 ili 9 manje cu da pazarim telegrafe Takodje mish u principu nije neophodan da bi se kliknulo na nesto na zemlji ako je dovoljno blizu samo taster F za use i to je to.

Poslednja ispravka: branko78 (29.9.2015 u 21:49)
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2015, 13:59   #624
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Kad se sada pogleda posle vise od godinu dana Wildstar konacno deluje "zavrsen" tj da je igra originalno bila previse rano pustena na trziste, ali u Carbine-u su zaista solidno odradili ovu Reloaded verziju, jedino ostaje da se vidi kakava buducnost ceka Wildstar jer u skoriji vreme stizu heavy hiteri poput Blade and Soul i Black Desert...ali verujem da ce igra opstati.

Btw sto se tice same igre uspeo sam da vezem par sati igranja (dok konekcija i server nisu pandrknuli XD) definitivno mi se igra cini drugacije (bolje) nego ranije (doduse nemam veliki staz u igri igrao sam malo betu i trial a najvise sam proveo uz test server) jako mi se dopada ovaj novi action based combat koji su ubacili (trebalo je to od starta da urade) nekako mi je lakse igrati (vise volim free target nego tab) ne moram vise da jurim abilitije po tastaturi a da u isto vreme pazim da me ne zvizne ''telegraf'', u svakom slucaju ako igra nije mogla da se odrzi kao p2p sada zasluzuje bar da se porba, igra ima dosta novina i poboljsanja. Naravno ima ovde jos dosta stvari na kojima ce morati da rade developeri iz Carbine-a (optimizacija clienta bi bilo br 1)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2015, 14:17   #625
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Ws od starta primenjuje "telegraf aoe" udarac tj. koriscenjem ability-a se naucis da koristis pravas u kome udara ability i povrsinu a nezavisno od tvoje mete. Relativno slicno kao Tera s tim da u njoj se svi melee likovi osim udarca i bukvalno pomeraju manji ili veci korak napred u pravcu u kome tuces skilove. Kad sam poceo enginera meni se cesto desavalo da tek u pola bitke ukapiram da mi je target jos uvek na nekom levom mobu a ne na ovom sa kim se tucem, zato je bitno dobro podesiti "autotarget" tj. sticky target.

Takodje za nove igrace bitni addonovi su Vortexmeter (nova verzija Strikemeter dps meter-a), Interuptor (prikazuje kada boss/mob chaneluje neki cast da bi lakse primetio i prekinuo), VinceBuilds (za vezivanje skilova LAS - i equipmenta tj. gear-a, meni je mnogo olaksa prebacivanje sa dps na tank gear i setup - jednim klikom) i Threatmeter (agrometar). To je ono sto mislim da je osnovno sto svima treba.
Addonovi se kopiraju najcesce na putanju C:\Users\"imekorisnika"\AppData\Roaming\NCsoft\Wil dstar\Addons - ili direktno preko curse clienta ko voli tako.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2015, 11:02   #626
Diabolic
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Kad se sada pogleda posle vise od godinu dana Wildstar konacno deluje "zavrsen" tj da je igra originalno bila previse rano pustena na trziste, ali u Carbine-u su zaista solidno odradili ovu Reloaded verziju, jedino ostaje da se vidi kakava buducnost ceka Wildstar jer u skoriji vreme stizu heavy hiteri poput Blade and Soul i Black Desert...ali verujem da ce igra opstati.

Btw sto se tice same igre uspeo sam da vezem par sati igranja (dok konekcija i server nisu pandrknuli XD) definitivno mi se igra cini drugacije (bolje) nego ranije (doduse nemam veliki staz u igri igrao sam malo betu i trial a najvise sam proveo uz test server) jako mi se dopada ovaj novi action based combat koji su ubacili (trebalo je to od starta da urade) nekako mi je lakse igrati (vise volim free target nego tab) ne moram vise da jurim abilitije po tastaturi a da u isto vreme pazim da me ne zvizne ''telegraf'', u svakom slucaju ako igra nije mogla da se odrzi kao p2p sada zasluzuje bar da se porba, igra ima dosta novina i poboljsanja. Naravno ima ovde jos dosta stvari na kojima ce morati da rade developeri iz Carbine-a (optimizacija clienta bi bilo br 1)

Još jednom , ja uistinu neznam o čemu ti pričaš.... Combat je potpuno isti od početka igre. Samo su se nešto skillovi promijenili . Tab target još je uvijek u igri...
Diabolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2015, 13:14   #627
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

@Diabolic

Verovatno nisi pratio stream-ove i novosti sta se prica u Beta... idi Esc, pa levo Controls pa imas novo polje Autolook mouse BETA ... e to je novi sistem kontrole koji ti omogucava da mish konstant pomera pravac u kome je kamera okrenuta bez potrebe da stisnes levi ili desni taster. Samim tim levi i desni taster su ti slobodni i mozes da stavis 2 skila na te tastere. Takodje i Q i E kao default okretanje opet gube potrebu pa i na njih mozes da stavis 2 skila - i na 1-4 slozis ostale. Takav combat control je mnogo slicniji Tera u smislu da nemoras da dizes ruku sa komandi da bi pritisnuo 7, 8 ili 9ti skill. To je "novi" combat sistem a glavna negativna strana je sto moras onda da dodelis i jedan taster za "Suppress mouselook" da bi vratio cursor tj. strelicu na ekran.

Poslednja ispravka: branko78 (1.10.2015 u 13:23)
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku branko78 na korisnoj poruci:
Exia (1.10.2015)
Stara 2.10.2015, 16:19   #628
Resig
Član
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: Север Србије
Poruke: 406
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Resig
Određen forumom Re: WildStar

Otvorila se 2 nova servera zbog navale igraca

Jel ima neki nas guild u igri?
Resig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2015, 18:57   #629
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Na osnovnom PvE serveru Jabbit (koji ima najvecu populaciju i najvise problema) ima nas 7-8 u Balkan Gear gildi. Na novim realm neznam.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2015, 21:09   #630
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Izgleda da su se jako loše pripremili za f2p launch. Igra dosta laguje, a que time je ogroman. Svako malo rade maintenance, ali ne vidim da se situacija popravlja.

Probao sam da uradim transfer lika na drugi server, nadajući se da će biti kraći que/manje laga, ali karakter iz nekog samo njima poznatog razloga mora da ostane zaključan 24h dok se ne obavi transfer tako da sada ne mogu da se ulogujem na njega.

Na kraju sam napravio novog lika na pvp serveru Luminai 2 (novom, praktično praznom) gde mi situacija deluje bolje. S tim da je nakon 10 minuta opet počeo maintenance.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2015, 10:00   #631
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: WildStar

koliko sam razumeo u pitanju su privremeni serveri koji će nakon početnog hajpa biti pripojeni starim serverima. Ja sam krenuo na jabbit2 sa par klasa ali iskreno nekako mi je wilstar previše histeričan... Na papiru wildstar je odlična igra ali kad kreneš da je igraš brzo dosadi, nekako je sve ubrzano pa i nema neke interakcije sa dugim igračima, questovi iako su raznoliki se rade kao na pokretnoj traci i brzo dosadi.

Na drugoj strani kontrole su vrhunske, ovaj noviu sistem bez kursora je vrhunski.
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2015, 21:06   #632
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Dodatni info, na Jabbit-2 realmu postoji domaci guild Warzone pod Dominions frakcijom, pa ko voli vise moze kod njih.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2015, 21:19   #633
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Ok, na sajtu kaze da je F2P poceo.
Istina?
I da li mogu da originalnih diskova da instaliram igru? Ne bih da skidam ponovo.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2015, 11:48   #634
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Jeste poceo, mozes ali ces imati update od 8gb ... mislim da ti je pametnije da krenes iz pocetka. Ceo client sad ima oko 13gb.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2015, 21:01   #635
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Hvala.
I da li i dalje mogu da koristim stari account i likove?
Ili cu vec imati ogranicenja, posto sam prestao da igram posle onih 30 dana sto se dobijaju uz igru.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2015, 21:49   #636
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.829 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: WildStar

Citat:
Kusta kaže: Pregled poruke
Hvala.
I da li i dalje mogu da koristim stari account i likove?
Ili cu vec imati ogranicenja, posto sam prestao da igram posle onih 30 dana sto se dobijaju uz igru.
Ja sam nastavio sa starim likom tako da ces moci i ti....A mislim i da nemas neka ogranicenja, posto ja mogu da pravim oko 14 likova (F2P mogu dosta manje) za ogranicenja u samoj igri nisam siguran, verovatno postoje neka ali ne verujem da su velika.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2015, 22:04   #637
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Posto si stari igrac imaces one Cosmic Rewards levele tako da jedino neces imati xp bonus koji imaju Signature igraci +20% preko normalnog xp-a koji je ostao isti kao sto je bio u igri pre f2p launcha. Naravno je i generalno leveling malo laksi nego sto je bio na pocetku igre.

Ko bas zeli expresno da se leveluje sa novim likom treba da, nakon sto uzme 14lvl - u svojoj kuci postavi dekor iteme koji daju restes xp kad si offline u kuci. Najbolja stvar je sto mozes i da odes off u necijoj kuci ko ti da pristup ili je public i tako da skupis rested xp. Pored toga gilde koje imaju otkljucanu flask of xp su zgodne takodje. Dalje ako nisi napravi onaj 2-step verification na ncsoft accountu i tu dobijes +5% xp za wildstar. Protogames instanca 10lvl na zadnjem bosu baca 2 fusion rune sa +5% xp bonusom. Nemoras sve moguce questove da radis vec najbolje story i poneki sporedni, 2 levela iznad svog i mobove isto takve... tako da sve iskombinovano leveli mogu da lete, za par dana 50 bukvalno.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2015, 13:48   #638
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Domaci gild Balkan Gear na Exile strani na starom Jabbit megaserveru ide polako, ima nas 15ak aktivnih, sigurno ima i 10ak ljudi koji su onih prvih dana prestali zbog laga, ukupno 55 likova ko main ko altovi. Upadaju i veterani igre.
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2015, 1:10   #639
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Trazio sam po temama ali nisam nasao, pa pitam ovako. Ima li neko dobro resenje ili zna za besplatan TS3 server, ili mozda neko ima volju da ponudi svoj TS server koji je neiskoristen za nase potrebe balkanskog exile gilda u Wildstar-u?
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2015, 0:38   #640
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: WildStar

Koristicemo skype
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com