Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Shta mislite o pretplati?
Podržavam ovu visinu pretplate i program na RTS mi je OK 16 4,20%
Ne podržavam ovu visinu pretplatu ali program na RTS mi je OK 62 16,27%
Ne podržavam ovu visinu pretplate niti mi se sviđa program na RTS-u 276 72,44%
Podržavam ovu visinu pretplate ali mi se ne sviđa program na RTS-u 27 7,09%
Glasova: 381. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2007, 23:04   #201
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

ma, iskreno, ovo je samo rasprava na koju mi uludo trosimo vreme, dok tijanic i kompanije pune sebi dzepove, a i dalje pustaju blago receno los program. mrka kapa kaze da drugi program RTS ima dobar program, a jesi li pokusala da u zadnje vreme odgledas nesto da pomenutom programu, ako nisi nemoj ni pokusavati jer ces videti samo lose (po ko zna koji put reprizirane) sednice nasih "politicara"! nije mi samo jasno kako ih nije sramota da se zovu tako, ali ode ja u politiku.
pa tako, zivimo u demokratskom drustvu (a znate njegovu definiciju, a ja se najvise slazem da je to samo najmanje los nacin vladavine) a teraju nas da gledamo sednicu, navodno nama u korist tj gledaocima, pa nek naprave anketu, sve ce im se kasti.
dakle drugi otpisan, a na prvom blagi uzas, repriza do reprize (bilo film ili serija) + i ako ubace nesto dobro, tako lepo izresetaju reklama da ti se smuci.
tako da pitam po ko zna koji put - ZA STA JA PLACAM PRETPLATU???
od pojedinaca koji ne placaju nema nista, kako ni od predloga sa mejlovima, kad bi ovaj narod (Srbi) bio slozan (kao sto nije) i kad niko ne bi placao pretplatu, sta bi onda radili???
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2007, 23:56   #202
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

samo da se jos jednom izvinim za predhodni post, a vidim i da je malo editovan sto je ok posto sam dosta psovao. Jos jednom se izvinjavam ali stvarno popizdim zato sto uvek najgore prolaze posteni i sto je najgore uvek ispadnu budale.

edit: nemojte ljudi vise da razradjujete ovu temu, necu moci da se suzdrzim pa ce jos da me kazne.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 0:07   #203
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

...ovde jedino predstoji da se "popali" masa, i da se krene u razbijanje RTS....znachi,dobiti podrshku par grupa koje su uvek spremne za razbijanje i da se jednom za svagda opamete.....ali,lepo je ovako prichati.....da iz moga grada krene 100-injak ljudi iz drugog 100 iz treceg.....pa da se nechemu nadamo, ovako ce svako prokomentarisati "Imam vecih problema od Tijanicevog lopovluka".....i naravno da ima mnogo vecih problema od tog zagojenog, drchnog i bezobraznog ( bez obraza ) vola,ali kad te neko krade i govori da ti chini dobro, onda bih ga rado!@#$%^&*
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 0:23   #204
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Ma nije problem u Tijanicu, sta je on, on je samo jedan covek koji upravlja glupom neprofitnom organizacijom koja skoro nema nikakvu moc(mozda ima na stariju populaciju i bezposlicare). Problem je u sistemu, u drzavi koja dozvoljava(cak i podstice) da se prave takve stvari. Tijanic je mogao to da predlozi i da se ne usvoji i nikom nista ALI sta se dogadja, ovde drzava(tj EPS) imaju ogromnu korist (i zato je sve ovo smisljeno) a to je redovno izmirivanje racuna. Evo primera:
niste izmirili racun, nama veze sa svako uplatom deo koji je bio namnjen za RTS odlazi u kasu EPS-a sve dok se dug ne izmiri a tijanic neka ceka(kad moze i Ceca ).
Znaci ovde drzva ima direktnu korist i ovo je ustvari samo jedna mera pospesivanja redovnog placanja gradjanstva.

Eto tako to ide.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 9:27   #205
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

drznva je cula moje dranje i pljuvanje RTS-a. Na zadnjem skupstinkom zasedanju predlozena je ostavka Tijanica
I to sve zbog emijsije 48 sati svadba. Hteo sam jos nesto da napisem ali necu jer ce mozda na forumu neko da se prepozna(mada ne verujem da ima te grupe ljudi koju sam hteo oda opljujem) i naljuti i jos ce da me banuju, pa cu da ostavim ovako.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 15:38   #206
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Rusenje, paljenje, demonstracije... Pre 7 godina smo kao nesto menjali i sta smo dobili. Tacno je da bi bilo lepo da spalimo RTS, bas bih voleo to da vidim, ali sta bismo time dobili, za godinu dana bi pink ili b92 poceo da naplacuje pretplatu jer narodu treba "javni servis". Nije problem samo u politicarima i majmunima kao sto je tijanic, problem je i u narodu - ja ne mogu da zamislim normalnog coveka koji gleda svadbe ili stare serije po ko zna koji put, ali cinjenica je da ima mnogo takvih. Nista ne moze da se promeni na bolje u ovoj zemlji, moze samo na gore, spas je samo u bezanju odavde.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
Belfegor (4.10.2007)
Stara 4.10.2007, 16:32   #207
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Nista ne moze da se promeni na bolje u ovoj zemlji, moze samo na gore, spas je samo u bezanju odavde.
Možda uvedu i pretplatu na bežanje, pa ćemo pre ili kasnije morati da počnemo od sređivanja problema pretplate na glupavi TV program.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 17:30   #208
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Bojim se da ni mejlovi (jer vidim da ih bas zabole za sajt), a ni razbijanje ne bi pomoglo (okarakterisali bi to kao cin vandalizma i bolesnih umova, a potom to koristili kao moralno opravdanje za bilo sta narednih 20 godina). Freeminder je izneo zanimljiv predlog, da neka big-shot licnost kaze da je pretplata BS, i da je ne treba davati, samo nemamo mi taj uticaj da privucemo nekog takvog (gde je Vlade Divac kad ti treba ), zato ljudi pricajte kome stignete, ubedjujte ljude kako mozete, sto vise ljudi odbije da im plati ovaj harac, vise sanse imamo da se izborimo sa ovim lopovima!
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 5:28   #209
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Rusenje, paljenje, demonstracije... Pre 7 godina smo kao nesto menjali i sta smo dobili. Tacno je da bi bilo lepo da spalimo RTS, bas bih voleo to da vidim, ali sta bismo time dobili, za godinu dana bi pink ili b92 poceo da naplacuje pretplatu jer narodu treba "javni servis". Nije problem samo u politicarima i majmunima kao sto je tijanic, problem je i u narodu - ja ne mogu da zamislim normalnog coveka koji gleda svadbe ili stare serije po ko zna koji put, ali cinjenica je da ima mnogo takvih. Nista ne moze da se promeni na bolje u ovoj zemlji, moze samo na gore, spas je samo u bezanju odavde.
Chini mi se da je pre 7 godina poenta svega toga bila da se skine Gdin/Drug M., bez nekih prevelikih napora da se otera prateca aparatura. Na kraju krajeva, i on je bio samo pojedinac koji bi bez podrshe ogromnog broja ulizica i oportunista bio nemocjan da bilo shta uradi - i ovim ne mislim na glasache, vecj na chlanove drage nam stranke. Takodje, nikako da provalim kako jedan (dobro, par ljudi) padne, ali se vecjina iz nekadashnje vrhushke josh uvek javno eksponira, raspolazhe znachajnim kapitalom i nezanemarljivom politichkom mocji.
Demonstracije koje su se kod nas izdeshavale, indirektno nose poruku da se, osim ukoliko nisi u samom centru pazhnje, mozhesh izvucji sa gotovo bilo chime. Drugim rechima (i znam da cje mi ovo navucji gomilu negativne reputacije ali shta mogu - to je jache od mene) da je kod nas uradjeno kao u Rumuniji (egzekucija druga i drugarice Chaushesku), to bi, na jedan necivilizovan ali krajnje efikasan nachin poslalo poruku onima koji donose odluke da je narodu Srbije doku*chilo i da vishe necje da trpi raznorazne za*ebancije - u shta izmedju ostalog, spada i silom nametnuto placjanje pretplate RTS-u (mada, kao shto neko reche, kada se pogleda kakvi sve drugi problemi postoje kod nas, kradja od strane RTS-a i nije neki prioritet za reshavanje - mada ostaje chinjenica da to jeste kradja).
Btw... "isprike" za ekstremizam
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 16:12   #210
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Ne znam zašto smatrate plaćanje pretplate krađom. U većini zemalja postoji javni servis čije je plaćanje obavezno tako da ovo nije ništa novo niti nešto što postoji samo u našoj zemlji. Problem je ovde u platežnoj moći pojedinca u ovoj zemlji gde je i 350 dinara pored svih ostalih troškova i mizerne plate stvarno mnogo. Da imamo makar 5 puta veće prosečne plate nego sadašnje ne vidim zašto bi se neko bunio na plaćanje pretplate. Ako ne možete da priuštite 350 dinara nauštrb najosnovnijih potreba onda je sasvim normalno da ne želite/ne možete da plaćate pretplatu ali ako vam suma od 350 dinara ne predstavlja problem da izdvojite, ipak to je 5 pakli cigara ili 5 litara piva (ali u prodavnici), onda vas nikako ne razumem. Ako ne plaćate pretplatu onda ne možete ni očekivati da se programska šema poboljša zar ne? Najviše ispaštaju oni koji plaćaju redovno pretplatu. Njihove pare odlaze uzalud ako veliki deo populacije ne plaća pretplatu jer je nedovoljno para prikupljeno da bi se, recimo, otkupile neke kvalitetne serije/dokumentarci ili pak zbog toga što RTS iz inata neće da poboljša program sve dok ne počnu svi, ili makar oni koji mogu, da plaćaju pretplatu redovno. Nemojte pogrešno da me razumete. Ni meni se ne sviđa što plaćam pretplatu a ne dobijam (skoro) ništa i najradije nebih ni ja plaćao ali ja ne volim da ikom dugujem išta a najmanje nekoj državnoj instituciji ili samoj državi.

Poslednja ispravka: bvitnik (5.10.2007 u 17:49) Razlog: Malo promašena računica za pivo ;)
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 17:25   #211
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Bvitnik cela stvar nema veze sa visinom pretplate, kao ni sa standardom. Ljudi placanje pretplate smatraju kradjom jer za pare koje daju ne dobijaju nista. Misljenje da ce se program popraviti kad svi budu placali pretplatu ne stoji jer je program po meni bio bolji pre uvodjenja pretplate. Bio je bolji barem zbog toga sto emisije koje se sad repriziraju po deseti put tad su se reprizirale tek treci.Takodje ako se ne varam pre placanje pretplate na RTS su bili prenosi formule 1 kao i evrolige u kosarci. Evo recimo sad da je pretplata 1000 din i da je svi placaju ponovo bi u programskoj semi imali 10 sati skupstinskih prenosa. Jednostavno program je krsh bas zbog toga sto svi moraju da placaju harac i sto je to obaveza.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku TheProphecy na korisnoj poruci:
nikola87 (5.10.2007)
Stara 5.10.2007, 19:27   #212
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Apsolutno se slažem sa prethodnim postom. Pre svega ne radi se o cifri od 300-350 dinara. Bez obzira da li ja od nekoga drpim 10, 1000 ili 5 miliona džindži, ja sam lopov pa sam lopov (sve ostalo su nijanse). Dalje, raspravljati o tome da li je ta suma "malo" ili "mnogo" je posve individualna stvar - ali ovde se radi o principu a ne sumi. Žalosno je da država, tj njeni predstavnici koji su svojevremeno obećavali da se pretplata neće plaćati (znam, sada zvučim kao kontrarevolucionar ) donošenjem raznoraznih zakona sada tu krađu pretvoriše u zakonsku obavezu. Na kraju krajeva, ako je nešto obavezno valja se uveriti da se ljudima ne serviraju m*da za bubrege, što je sada kod nas sigurno slučaj.
Naposletku, što se one argumentacije "pretplata se plaća u većini evropskih zemalja" tiče - i sa tim se apsolutno slažem. Međutim navešću primer iz ličnog iskustva neposredno pošto sam za sebe iznajmio manju kuću u Engleskoj, gde je prethodni stanar po iseljenju otkazao pretplatu. Uzgred budi rečeno, u GB pretplata je obavezna, iznosi skoro 10 funti (15 E) mesečno, a ukoliko te "navataju" da ne plaćaš sledi kazna od "svega" 1000 funti (1,500 E), što je mnogo i po engleskim standardima, kada te takvom cifrom klepe po džepu.
Elem, uselim se ja, dovučem nameštaj, raznorazne pinkle i ostale gluposti - međutim kako je moj stari TV bio pokvaren, nisam ga ni dovlačio (a ionako sam imao komp sa TV-karticom
Posle par dana bitisanja na novoj adresi, čujem kuc-kuc na vratima. Otvorim, kad tamo dve čike iz tamo-neke-agencije-za-TV-pretplatu, pitaju me zašto nije plaćena. Ja reko - pa ljudi, jednostavno - nemam TV! Pitaju oni da uđu i da se uvere. Ja reko - O.K. Uđu oni, bace pogled na dnevnu, spavaću, etc. - stvarno nema TV-a ! Izvine se na gnjavaži i odu i to je bila cela priča što se TV pretplate na toj adresi tiče - fakat da sam ja posle dve nedelju kupio Sony Trinitron od 28 incha ali to je nebitno.
Prema tome - da, u većini zemalja u Evropi obavezna je TV pretplata, ali postoji i mehanizam koji pretplatnika oslobađa plaćanje iste ukoliko postoje valjani razlozi. Kod nas, jedini način da se ista ne plaća je odsecanje sopstvene noge, ispiranje očiju živom sodom ili neka druga podjednako inventivna metoda samosakaćenja. Stoga, ako ovo kod nas nije pljačka - ja stvarno ne znam šta jeste.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
TheProphecy (5.10.2007)
Stara 5.10.2007, 20:36   #213
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Ne znam zašto smatrate plaćanje pretplate krađom. U većini zemalja postoji javni servis čije je plaćanje obavezno
U kojima? Aj nabroj neke, osim Engleske.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 20:45   #214
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

citiram: bvitnik kaže: Pregled poruke
Ne znam zašto smatrate plaćanje pretplate krađom. U većini zemalja postoji javni servis čije je plaćanje obavezno

smatramo kradjom zato sto nije akcenat bacen na cenu koju smo obavezni da platimo vec je bacen na kvalitet programa koji mi kao krajni korisnici moramo da konzumiramo. Meni iskreno ne bi smetalo ni da je cena 500din ali da za te pare dobijem 3x kvalitetniju sliku , a ne ovog mrtvaka od slike i da postoji puno edukativnog sadrzaja i da ima kvalitetniji serija a ne ovh repriza od kojih mi je vise muka.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
freeminder (5.10.2007)
Stara 5.10.2007, 21:12   #215
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Definitivno, ako su Javni servis da nema reklama,da ima sto vise informativnog sadrzaja i naravno edukativnog,a ako za zabavni programostane mesta moze i on! RTS treba da bude Javni informativni Servis kao sto i sami ljudi iz RTS-a forsiraju,a ne javni Servis za emitovanje repriznih emisija kvazi zabavnog programa....
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 21:21   #216
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

I ja bi placao 10 funti (a i vise) za bbc, a RTS ne gledam, pa i da mi placaju 100 funti mesecno. E zato je tijaniceva pretplata kradja, uzima pare na silu, a ne daje nista za uzvrat.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
freeminder (5.10.2007)
Stara 5.10.2007, 21:55   #217
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Definitivno, ako su Javni servis da nema reklama,da ima sto vise informativnog sadrzaja i naravno edukativnog,a ako za zabavni programostane mesta moze i on! RTS treba da bude Javni informativni Servis kao sto i sami ljudi iz RTS-a forsiraju,a ne javni Servis za emitovanje repriznih emisija kvazi zabavnog programa....
i vesti koje snime u 8 ujutru pa ih onda puštaju na SVAKIH sat vremena sve do dnevnika u kojem opet pričaju isto to, samo malo duže. OK, može svašta senzacionalno da se dogodi za sat vremena ali to se onda ne radi tako, nego kad se nešto desi onda idu "breaking news" i ostalo...
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 21:58   #218
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Citat:
U kojima? Aj nabroj neke, osim Engleske.
Evo iz naše blizine su Hrvatska (HRT), Bugarska (BNT) i recimo Italija (RAI). Po definiciji ovo su javni servisi. U nekim zemljama se javni servisi ne finansiraju od pretplate nego iz državnog budžeta što ti dođe na isto jer se porezi i dažbine naplaćuju od naroda jelte. Gore pomenuti sigurno naplaćuju pretplatu. Ako te baš zanima, listu svih javnih servisa i izvore njihovih prihoda možeš da nađeš na vikipediji -> http://en.wikipedia.org/wiki/Public_broadcasting. Na dnu je lista i linkovi ka svakoj TV kući pojedinačno gde ćeš naći više detalja.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 23:03   #219
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

Izgleda da kod nas postoji neka bolesna težnja/sujeta da se u životu održavaju firme koje bi na slobodnom tržištu već odavno propale. Taj slučaj ne važi samo za RTS, Zastava iz Kragujevca je najupečatljiviji primer. Umesto da postoji slobodno tržište, da je cena polovnog Golfa 2ke ista i u Nemačkoj i u Srbiji, kod nas se radi suprotno. Država će primenom restriktivne politike onemogućiti uvoz tog istog polovnog Golfa zato što ne ispunjava Euro 3 (tj Euro 4 za nova vozila), pa onda taj isti koji tamo košta 300 eura se kod nas prodaje za soma i po. Naravno, u našoj zemlji koja je vodeća u Evropi što se standarda tiče, cena je na poslednjem mestu (a ekologija na prvom jel da - kad ste čuli da je kod nas došlo do pomora ribe u rekama i jezerima ili, ne daj Bože, do ispuštanja otrovnih supstanci iz neke tamo azotare) - na kraju krajeva, skoro svako je u stanju da iskešira za ono što mu se sviđa. Da licemerstvo bude još gore, uvoz polovnjaka je ograničen na Euro 3 ili viši standard. Koji standard su Yugo ili Florida? Euro minus 10 možda ?
Ali ovo je već offtopic. Novac od reklama + budžetska sredstva + pretplata znači da RTS ne može da propadne, pa makar po ceo dan reprizirali jutarnji program. Drugim rečima, oni uopšte i nemaju motivaciju da prave kvalitetan program. Na kraju krajeva - i zašto bi ? Novca će uvek biti, radna mesta su osigurana, a gledaoce ko šiša...
S druge strane, da se RTS-u kaže: "aE dosta više, birajte šta ćete - da vrtite reklame ili da imate pretplate, pošto i jedno i drugo više ne može", tako nešto bi verovatno dalo kudikamo bolje rezultate. Suočeni sa skresanim budžetom, RTS bi bio prisiljen da konačno počne da se ponaša kao ozbiljna televizija na tržištu. Dalje, ne treba zaboraviti da je RTS dugi niz godina poslovao kao totalni monopol, što ih je toliko uljulkalo u sigurnost da izgleda da se više i ne trude da održe korak sa "uspešnijim" televizijama. Daleko od toga da su B92 ili Pink dobre TV stanice, ali su ćoravi u zemlji slepih kraljevi.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2007, 15:32   #220
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Za sta mi dajemo 350 dinara pretplate?

offtopic

Pa uvoz starih automobila je dozvoljen samo ako ispunjavaju euro3, a zastava do skoro nije ispunjavala ni euro2!

ontopic

Evropa kaze da moramo da imamo javni servis, u redu, a da li je neko pitao ljude da odaberu televiziju koja ce to da radi. Zasto bas rts mora da bude javni servis, ionako im tokom devedesetih niko nije verovao.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WOW kutak Pr3dat000r MMORPG igre 13584 12.3.2023 15:35
Ljudski um je čudo veverica Cvet kompjutera 383 12.1.2011 14:03
IDEA nagradni konkurs! Nagrada 500.000 dinara dzonihsv Brbljaonica 3 9.2.2009 16:27
intel konfiguracija do 36000 dinara dkdnt Šta da kupim? 5 22.8.2008 15:08
Ceo komp za 25.000 (dinara naravno) :-D Pjanovic Šta da kupim? 20 22.4.2008 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com