Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2009, 21:48   #21
Red-Devil
Novi član
 
Član od: 15.12.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Izasao je i nas prvi elektronski magazin.Posto nam je prvi nije najbolje uradjen ali eto, sledeci put ce biti bolje...Vise o tome imate na sajtu www.mfs-yat.com , tacnije na forumu

Nadam se vasoj poseti
Red-Devil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 23:31   #22
ilijar10
Novi član
 
Član od: 19.10.2008.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Citat:
Loodi kaže: Pregled poruke
RED pozdrav i pohvala na trudu i ideji.

Ne bi u startu da budem negativan i da te obeshrabrujem ali generalan problem je sto i mi u SCGvACC imamo isti problem sa aktivnim clanovima. Iako nas na forumu ima 400+ od toga je jedan deo samo aktivan kao piloti/kontrolori a mi smo tu vec godinama. Jedan od razloga sto sam na ovom forumu postavio i svoj topic "Virtuelni piloti javite se..." je da privucem jedan broj ljubitelja ozbiljne simulacije kojih je ruku na srce malo pa jos kad je u pitanju i civilna avijacija...tesko ih je naci a da neko to ozbilljno shvati. LJudi kad je avijacija u pitanju ili je ne vole tj kazu ok je to ali smara ili se totalno unesu, jos niko od nas nije sreo nekog u "sredini" sto bi rekli. Takodje je problem sto ljudi nemaju ni dovoljno vremena da odlete jedan let posteno za koji treba bar sat vremena za najkracu rutu od beograda do tivta npr. Svi najvise vole da uskoce u igru i rokanje batoo tipa CS itd. ali nismo svi ni za pilote i kontrolu. Eto mozda cete jednog dana imati dovoljno aktivnih clanova ali s obzirom da sam vec godinama na vatsimu i ovom forumu, bilo je interesenata i onih koji su nam se prikljucili jer kako kazu dosta njih i sanja o tako necem ali jednostavno ne zna, nema informaciju da tako nesto postoji a voli to. Tako da s obzirom da si poceo tek sa ovom idejom nemoj da ocekujes puno u startu. Bice s vremenom verovatno.

Poz i mirno nebo
Evo ja sam zagrejan,i to zesce,samo sto mi neidu civilci oni veliki,neznam sa njima da letim,pa da me ubijes,ali i dalje se trudim,a one manje cesnu i one male sportse i akrobatske sam savladao,samo jos velike te civilce i navigaciju na njima,a to mi uzasno tesko
ilijar10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 0:14   #23
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Citat:
ilijar10 kaže: Pregled poruke
Evo ja sam zagrejan,i to zesce,samo sto mi neidu civilci oni veliki,neznam sa njima da letim,pa da me ubijes,ali i dalje se trudim,a one manje cesnu i one male sportse i akrobatske sam savladao,samo jos velike te civilce i navigaciju na njima,a to mi uzasno tesko
Prijavi se u jatvirtual akademiju i imaces trening od strane profesionalaca. Ne brini niko od nas nije preko noci postao pilot na 737 i slicno. Samo ako imas volje.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 15:07   #24
ilijar10
Novi član
 
Član od: 19.10.2008.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Citat:
Loodi kaže: Pregled poruke
Prijavi se u jatvirtual akademiju i imaces trening od strane profesionalaca. Ne brini niko od nas nije preko noci postao pilot na 737 i slicno. Samo ako imas volje.
Imam volje,gledao sam sajt,i tako,al tamo stoji da je to samo za iskusne pilote koji oce jos nesto , na tu foru,ja znam ove manje avione,sportske i vojne,al ostalo,spansko selo skoro
ilijar10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 15:28   #25
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

JA nemam pojma o cemu se ovde radi. Mene sve zanima, ali potrebno je da mi neko objasni, sta, kako i gde!?
Doslovce. NE znam nista al imam volje koliko hoces. Veoma sam ozbiljan.

Bio bih vam zahvalan na pomoci jer imam iskrenu zelju da vam se pridruzim.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2009, 2:45   #26
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
JA nemam pojma o cemu se ovde radi. Mene sve zanima, ali potrebno je da mi neko objasni, sta, kako i gde!?
Doslovce. NE znam nista al imam volje koliko hoces. Veoma sam ozbiljan.

Bio bih vam zahvalan na pomoci jer imam iskrenu zelju da vam se pridruzim.
Ako ti i posle ovoga ne bude jasno onda cu ti u onom topicu jos jedanput sve pojasniti.

Pogledaj ovaj topic.
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=4495
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Loodi na korisnoj poruci:
_Maximus_ (12.2.2009)
Stara 12.2.2009, 2:58   #27
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Citat:
ilijar10 kaže: Pregled poruke
Imam volje,gledao sam sajt,i tako,al tamo stoji da je to samo za iskusne pilote koji oce jos nesto , na tu foru,ja znam ove manje avione,sportske i vojne,al ostalo,spansko selo skoro
100% si pogresno razumeo. Nije samo za profesionalne pilote, tj JAT Virtual jeste kao virtuelna kompanija zahtevna sa te strane. Ali u JAT Virtualu pruzaju totalnim pocetnicima sasvim dobru obuku od nule tako da svi koji hoce mogu da se prijave i da lete uzivo u FS sa instruktorom. Poenta je samo u tome da je sve to bazirano na realnosti i da se shodno tome isto ocekuje i od pilota tj. vas.
A zasto sve to? Pa ako hiljade ljudi koje lete na VATSIMU mogu da se pridrzavaju pravila na visokom nivou postujuci procedure itd. onda se isto ocekuje i od ostalih koji se pridruze a sve to da ne bi drugima zadavali glavobolju a pogotovo kontroli ako se upustite u avanturu da letite na neki poseceniji aerodrom tipa Heathrow, Amsterdam-Schipol,Frankfurt, Bec itd. ima ih dosta po evropi od ovih vecih.

E zato je tu JAT Flight Academy (callsign JFA) da obuci sve vas koji ne znate a hocete da naucite i imate volju.
Evo i linkova.
Nas forum...
http://www.scgvacc.net/forum
Sekcija JAT Flight Academy
http://www.scgvacc.net/forum/index.php?showforum=31
i naravno kako se registrovati, objasnjenje o VATSIMU i ostalom u kracim crtama...
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=4495
a mozete se obratiti i tamo na forumu u odgovarajucoj temi za to, samo malo pregledajte, ima dosta toga , a preporucio bih svima Training Department, (po xx put) mala enciklopedija o letenju koju su pisali ljudi koji se time bave u stvarnom zivotu.

Poslednja ispravka: Loodi (12.2.2009 u 14:33)
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Loodi na korisnoj poruci:
_Maximus_ (12.2.2009)
Stara 15.2.2009, 1:55   #28
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Zadnji put, kad sam igrao online, ali ne na Vatsim nego onaj drugi, kako se zvase, zena mi je rekla:"Jer si ti normalan? Razgovaras sa avionima, ili sta?" Dok je ja ubedim da je to online i da pricam sa ATC-om preko neta...ode mast u propast. A posto uglavnom igram nocu, kad je oko mene sve mirno, zato i ne igram online. Cisto da se nebi drao kao mazga i probudim pola komsiluka, jer mi se pokvario motor i hitno treba da sletim. Dok ja njima objasnim sta ustvari radim, eto meni saniteta ispred zgrade.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2009, 13:49   #29
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Citat:
dallyborr kaže: Pregled poruke
Zadnji put, kad sam igrao online, ali ne na Vatsim nego onaj drugi, kako se zvase, zena mi je rekla:"Jer si ti normalan? Razgovaras sa avionima, ili sta?" Dok je ja ubedim da je to online i da pricam sa ATC-om preko neta...ode mast u propast. A posto uglavnom igram nocu, kad je oko mene sve mirno, zato i ne igram online. Cisto da se nebi drao kao mazga i probudim pola komsiluka, jer mi se pokvario motor i hitno treba da sletim. Dok ja njima objasnim sta ustvari radim, eto meni saniteta ispred zgrade.
To si bio na IVAO-u(taj je shit), tamo ti se desi da ATC ne zna ni engleski zat ja volim VATSIM, tu jednostavno tako nesto ne sme da se desi jer se vidi ko moze i ko ne moze da bude ATC a i kroz sam sistem obuke se eliminise takva mogucnost.

Sto se tice zene 1000% te raumem, znas li kako je tek mene moja gledala u pocetku? Pocnem ti ja let, podesim avion za let (electrical,apu,fmc) i teba da krenem pushback, trazim ja Radiocheck od tornja "Belgrade tower, jat221, on gate A2, radio check please." ,a ona me pita sa kim se svadjas? Zenin ujak kad god letim me zeza tutuman(two-two-one) jer mi je to callsign hehe eto tako nekih dogodovstina. A da ti ne pricam za ostale u kuci hehehe ali sad me i ne primecuju. Sta da ti kazem kad sam tek poceo da radim TWR....znaci mozes li tek to da zamislis. Sao ti guraj svoje i pusti zenu, da se one pitaju mi bi bili crni robovi svoje sudbine. Leti i odmaraj dusu brate kao i ja. Za mene nema boljeg lecenja zivaca od svakodnevnih obaveza nego kad se vinem pod oblake pa makar i u simulaciji. Samo joj lepo objasnis i uputis je kako je to nesto zanimljivo i nesto sto ti volis(imperativ na tome VOLIS), ako te postuje i voli postovace i to sto ti volis. Ja mojoj lepo kazem, ti volis to, to, i to ja volim ovo, gde je sad tu problem? I kraj price.

BTW na vatsimu sam mnogo duze nego sto nju znam, mnogo,mnogo tako da VATSIM nikad nije bio doveden u pitanje
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2009, 19:55   #30
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Znam da neznaju engleski brljave samo tako, pola ih razumem pola ne. Ma dobro je meni i offline. Pustis live ATC i uzivas. Jos ako naletis na interno "zezanje" izmedju ATC i pilota...kao na primer ova dva:

DC10, prevelika brzina sletanja, jedva skrenuo sa piste:
ATC: "American 751 heavy, turn right at the end, if able. If not
able, take the Guadeloupe exit off of Highway 101 and make a right at the
light to return to the airport."

737, British Airways ( call sign "Speed Bird 257" ) iznad Frankfurta:
ATC: "Speed Bird 257, say altitude?"
SB257:"...Altitude..."
ATC: "257...altitude please?"
SB257: "Altitude!"
ATC: "Speed Bird 257, say IFR plan canceled...!"
SB257: "Flight Level 330, Speed Bird 257."

Jos, ovde : http://www.forpilots.com/archive/rec.../4/msg4471.htm
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2009, 20:27   #31
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Hehee znam za te zaebancije ))) imamo mi toga na forumu ihiii!

Tower: "Delta 351, you have traffic at 10 o'clock, 6 miles!"
Delta 351: "Give us another hint! We have digital watches!"

************ ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* *****
Tower: "TWA 2341, for noise abatement turn right 45 Degrees."

TWA 2341: "Center, we are at 35,000 feet. How much noise can we make up here?"

Tower: "Sir, have you ever heard the noise a 747 makes when it hits a 727?"

************ ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* *******
From an unknown aircraft waiting in a very long takeoff queue: "I'm f...ing bored!"

Ground Traffic Control: "Last aircraft transmitting, identify yourself immediately!"

Unknown aircraft: "I said I was f...ing bored, not f...ing stupid!"

************ ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* *****
O'Hare Approach Control to a 747: "United 329 heavy, your traffic is a Fokker, one o'clock, three miles, Eastbound."

United 329: "Approach, I've always wanted to say this....I've got the little Fokker in sight."

************ ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* *******

A student became lost during a solo cross-country flight. While attempting to locate the aircraft on radar, ATC asked,

"What was your last known position?"
Student: "When I was number one for takeoff."

************ ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ******

A DC-10 had come in a little hot and thus had an exceedingly long roll out after touching down.
San Jose Tower Noted: "American 751, make a hard right turn at the end of the runway, if you are able.

If you are not able, take the Guadeloupe exit off Highway 101,

make a right at the lights and return to the airport."

************ ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* *******

A Pan Am 727 flight, waiting for start clearance in Munich , overheard the following:
Lufthansa (in German):

"Ground, what is our start clearance time?"

Ground (in English): "If you want an answer you must speak in English."

Lufthansa (in English): "I am a German, flying a German airplane, in Germany

Why must I speak English?"

Unknown voice from another plane (in a beautiful British accent):

"Because you lost the bloody war!"



************ ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* *******

Tower: "Eastern 702, cleared for takeoff,

contact Departure on frequency 124.7"

Eastern 702: "Tower, Eastern 702 switching to Departure.

By the way,after we lifted off we saw some kind

of dead animal on the far end of the runway."

Tower: "Continental 635, cleared for takeoff behind Eastern 702,

contact Departure on frequency 124.7.

Did you copy that report from Eastern 702?"

BR Continental 635: "Continental 635, cleared for takeoff, roger;

and yes, we copied Eastern... we've already notified our caterers."

************ ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********

One day the pilot of a Cherokee 180 was told by the tower to hold short of the active runway while a DC-8 landed.

The DC-8 landed, rolled out, turned around, and taxied back past theCherokee.

Some quick-witted comedian in the DC-8 crew got on the radio and said,

"What a cute little plane. Did you make it all by yourself?"

The Cherokee pilot, not about to let the insult go by, came back with a real zinger:

"I made it out of DC-8 parts. Another landing like yours

and I'll have enough parts for another one."

************ ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* *******

The German air controllers at Frankfurt Airport are renowned as a short-tempered lot.

They not only expect one to know one's gate parking location, but how to get there without any assistance from them.

So it was with some amusement that we (a Pan Am 747) listened to the following exchange

between Frankfurt ground control and a British Airways 747, call sign Speedbird 206.

Speedbird 206: " Frankfurt , Speedbird 206! clear of active runway."

Ground: "Speedbird 206. Taxi to gate Alpha One-Seven."

The BA 747 pulled onto the main taxiway and slowed to a stop.

Ground: "Speedbird, do you not know where you are going?"

Speedbird 206: "Stand by, Ground, I'm looking up our gate location now."
Ground (with quite arrogant impatience):

"Speedbird 206, have you not been to Frankfurt before?"

Speedbird 206 (coolly): "Yes, twice in 1944, but it was dark, --

And I didn't land."

************ ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ********* ****

While taxiing at London 's Gatwick Airport , the crew of a US Air flight departing for

Ft. Lauderdale made a wrong turn and came nose to nose with a United 727.

An irate female ground controller lashed out at the US Air crew, screaming:

"US Air 2771, where the hell are you going? I told you to turn right onto Charlie taxiway!

You turned right on Delta! Stop right there. I know it's difficult for you to tell the

difference between C and D, but get it right!"

Continuing her rage to the embarrassed crew, she was now shouting hysterically:

"God! Now you've screwed everything up! It'll take forever to sort this out! You stay right there and

don't move till I tell you to! You can expect progressive taxi instructions in about half an hour, and I want you to go exactly where I tell you, when I tell you, and how I tell you! You got that, US Air 2771?"

"Yes, ma'am," the humbled crew responded.

Naturally, the ground control communications frequency fell terribly silent after the verbal bashing of US Air 2771. Nobody wanted to chance engaging the irate ground controller in her current state of mind. Tension in every cockpit out around Gatwick was definitely running high.

Just then an unknown pilot broke the silence and keyed his microphone, asking:

"Wasn't I married to you once?"





************ ********* ********* ********* ********* ********* ****
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2009, 21:05   #32
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Ali ovaj je najbolji:

Baron, taxi, a iza njega Boeing 747:

Baron: "Uh, ATC, verify you want me to taxi in front of the 747."
ATC: "
Yeah, it's OK. He's not hungry."
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Team Fortress 2 dodgeme Mrežne igre 1300 14.4.2020 12:15
'Ajmo, menadžeri! huligan Upravljačke simulacije 1131 10.3.2010 23:17
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
igranje sa Team Group PC6400 by mad™ mad_skillz Overklok 12 3.3.2008 20:17
The Impossible Team Online! FREE Cheguevara Mrežne igre 0 24.3.2007 19:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com