Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.5.2014, 16:46   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Budućnost Jave i programiranja generalno

Naime, druga sam godina Elfaka i trenutno proučavamo osnovne koncepte programiranja u Javi.

Do sada sam bio u kontaktu sa svime od Basica do C++-a ali nisam imao prilike da radim sa Javom. Trenutno, Java mi se čini kao savršeni izbor za nekoga ko planira da se bavi izradom enterprise, klasičnih desktop kao i mobilnih ili embedded aplikacija.
Slušao sam o tome kako je spora i troma zbog JIT kompajliranja (i osetio to na svojoj koži prilikom korišćenja nekih programa i igara) i vremenom sam stekao utisak da njena popularnost opada a popularnost .Net-a (iako koristi sličan način rada) raste. A onda sam seo i Guglao i video da JIT ima i određene prednosti nad klasičnim kompajliranjem kod C/C++-a kao i da je Java jako dobra sa threadingom.
Takođe, Java je "multiplatform" jezik i to me jako privlači.

Dakle, rado bih se dalje usavršavao kada je Java u pitanju ali me zanima kako trenutno stoje stvari što se tiče budućnosti ovog jezika. Ne bih da trošim vreme i energiju na učenje nečega što će sutra biti delimično obsolete. Vidim da se sada traži dosta Java programera ali ne znam da li će to tako i ostati u godinama koje dolaze. Evo gledam kako sa HTML5+JS može da se napravi praktično bilo šta za bilo koju platformu jer sve radi u browseru i pitam se zašto bih učio Javu kada postoje fleksibilnije tehnologije koje ne zahtevaju nikakve run-timeove da bi radile, ne jedu mnogo resursa i nude slične performanse. Kapiram da je skalabilnost Java projekata ogromna ali još nisam siguran da li bih svoju karijeru gurao u tom pravcu.

Dalje, ukoliko Java nije dobar izbor - šta učiti? C#? Orijentisati se na web development? Generalno me zanima koje su trenutno "tehnologije budućnosti". Očigledno je da je mobilno tržište doživelo neviđenu ekspanziju i da zalazi u "mutne vode" sa hibridnim uređajima ali su mogućnosti za karijeru i tu jako zanimljive.

Pored toga, koliko se isplati biti "asembler programer"? O tome praktično ne znam ništa. Asembler i računare kapiram odlično ali koja je danas primena low-level programiranja? Drajveri? Kerneli OS-eva? Isplati li se učiti ove stvari ili je to previše mukotrpan posao koji se ne isplati? Možda umesto toga raditi na poznavanju C/C++-a?

Ili, možda, na kraju krajeva, ne raditi samo sa softverom? Programiranje mikrokontrolera i slični poslovi se ne čine dosadnim.

Bio bih zahvalan na nekim savetima po o ovom pitanju jer zaista nemam pojma na šta da se fokusiram a mislim da bi bilo krajnje vreme da se odlučim za "granu" koja je najperspektivnija jer bih voleo da već kada izađem sa fakulteta budem radno sposoban. S druge strane razmišljao sam i o tome da svoje vreme i energiju ravnomerno rasporedim na sve što je vredno pažnje i onda pred kraj fakulteta i nakon fakulteta pokušam da se opredelim za nešto konkretno.

Poslednja ispravka: doctor (25.5.2014 u 17:03)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Futuristic (25.5.2014)
Stara 25.5.2014, 17:47   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

C# definitivno. Microsoft je majstorski iskopirao koncept i ispolirao praktično sve što je moglo (od banalnosti tipa uvođenje unsigned integera, do smanjenja doživljaja sa forsiranjema adapter dizajn paterna koji autori Jave izgleda jako vole). Kvalitetnije naprednije knjige tipa "C# 5.0 Programmer's Reference" odlično prikazuju dokle su i .NET i C# dogurali.

Javom se ne bavim profesionalno, ali jedino u čemu vidim njenu primenu u budućnosti je održavanje postojećih enterprise rešenja, kao i programiranje na Androidu. Ovo prvo je manje-više niša i pitanje je šta će biti za pet do deset godina sa time, a u drugom mi se čini da se zbog hiperprodukcije ne možeš tek tako ostvariti (plus se programiranje svodi ili na pravljenje zezalica, ili na "obično" web programiranje sa drugačijim GUI-jem)...

Low-level programiranje je klasična niša (kojom se igrom slučaja bavim, ali bukvalno igrom slučaja, pre pet godina sam mislio da ću biti C# developer i nije mi palo na kraj pameti da ću ovo raditi). Inače niko živi više ne kodira u asembleru (ni kad je u pitanju kernel i drajveri, ni kad se radi na DSP-u i mikrokontrolerima) jer je previše skupo u smislu učinka po utrošenom vremenu i kasnijeg održavanja i nadogradnje, a C kompajleri su mnogo napredovali u pogledu optimizacije koda... tu i tamo se provuku neki asemblerski snipeti ako baš mora, ali da se radi na redovnoj bazi - ne.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
doctor (25.5.2014)
Stara 25.5.2014, 18:38   #3
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Mislim da nemaš zime, java neće nigde pobeći, niti će da opadne potražnja za njima. Razvoj aplikacija će se većinom raditi u Javi ili C#u, iz prostog razloga što je C++ izuzetno nezahvalan za razvoj, dok Java i C# odgovaraju RAD ciklusu.

Ne treba tek tako podceniti Javu, oni se drže portabilnosti i trenutno je najportabilniji kod kod koji je pisan u Javi, što je i glavna prednost koju C# nikad neće dostići iz svima očiglednih razloga.

A i verujem da će se ispraviti u novijim verzijama jezika (Java 8 je dobila lambde xD )
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Teva na korisnoj poruci:
doctor (25.5.2014), player1 (27.5.2014)
Stara 25.5.2014, 18:48   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

pa ono ako ćeš da praviš programe za mobilne onda java a ako ćeš da praviš web aplikacije onda C# ili PHP jer Java retko je gde i podržana na serverima...
Pošto si već upoznat sa programiranjem neće ti biti teško da se upoznaš sa gradivom tako da je najbolje da se prilagođavaš potrebama potražnje za poslom i ponudom radne snage..

najbolje postavi sebi neki cilj šta hoćeš da postaneš i onda vidi šta treba da naučiš
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
doctor (25.5.2014)
Stara 25.5.2014, 18:55   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

To je i problem - mene sve to vuče i sve mi ide podjednako dobro ali ne bih da se opredelim za nešto sa čime sutra neću imati posla ili će pak biti previše radne snage, da se tako izrazim.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2014, 20:28   #6
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
To je i problem - mene sve to vuče i sve mi ide podjednako dobro ali ne bih da se opredelim za nešto sa čime sutra neću imati posla ili će pak biti previše radne snage, da se tako izrazim.
Ne brini, ako budeš bio dobar u svom poslu eventualno ćeš sa svime imati posla Insistiranje na jednoj tehnologiji kod programera stvara samo zatupljivanje profesionalnih čula.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2014, 20:35   #7
tchalle
Član
 
Član od: 24.8.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 44
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 18 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Tvoj zadatak, iz tog predmeta, je verovatno da naučiš osnovne koncepte objektno orijentisanog programiranja
na primeru programskog jezika Java.
Uči šta ti profesor kaže, iz knjige koje ti on kaže, a kada jednom stekneš diplomu, okači je o zid i radi šta hoćeš i koliko hoćeš.
tchalle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2014, 20:39   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Ma svestan sam ja svega toga, Java mi je laganica, C i C++ sam dao kao od šale desetkom i devetkom respektivno pa i ovo ću, daj Bože. Svestan sam ja svega toga što si ti rekao i što su forumaši pre tebe rekli ali me jednostavno brine mogućnost da sa faksa izađem sa mnogo površnog znanja o svemu a malo znanja kojim mogu da uradim nešto konkretno...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2014, 21:07   #9
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Tako uglavnom i bude posle zavrsetka faksa. Bitno je shvatiti koncepte i nacin razmisljanja, posle je jezik relativno lako savladati.

A sto se tice asemblera nema potrebe veliku paznju obracati na njega. C je postao default low level za mikrokontrolere i kernel, itd.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 1:31   #10
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Sigurno sa programerskom strukom nećeš ostati bez posla, za šta god se budeš opredelio. U to budi siguran. Nemaš potrebe da žuriš nigde, male stvari mogu uzrokuju velike događaje . Ja sam, na primer, spontano odlučio sa društvom sa faksa da idemo na Nordeus Hackaton i tad smo seli i radili Game Dev i sad sam potpuno u toj priči i guram karijeru u tom smeru. A pre toga sam hteo da radim na razvoju kernela, mreža, zaštite podataka, i tako dalje okolo naokolo... Poenta priče jeste da pronađeš ono što te najviše ispunjava. Ja, recimo, nikada ne bih mogao da zamislim da radim sa bazama podataka... Pa da me kolješ ne bih to radio. xD
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 3:46   #11
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Ja sam od game developmenta odustao. Možda mu se vratim kao hobiju ali sam shvatio da je to krvav posao sa malo dinamičnosti, u velikim firmama postoji dosta stroga podela posla, ko šta radi itd. a ja ne bih želeo da radim na igrama i da mi pritom neko govori: "To treba da radi tako i izgleda tako."
Ako već moram da radim tako - radiću nešto malo manje kreativno.
Svakako, gamedev mi ostaje hobi ali ne planiram da se upuštam u te vode ozbiljno. Doduše, nikad se ne zna, ali neću da forsiram to svakako.
Inače, meni čak i baze podataka deluju zanimljivo. Jeste malo dosadno ali mi se i to dopada.

Koliko ja vidim ipak ću na kraju nastaviti putem kojim idem sad - zagrebem po svemu dok ne se ne zakačim za nešto.

Svakako, ova diskusija ostaje otvorena, bilo bi lepo da čujemo svačije mišljenje i da razgovaramo o ovakvim stvarima. Svet IT-a je je*eno nepredvidiv...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 10:23   #12
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Nemoj nikad da se vezuješ za jednu tehnologiju u okviru IT-a. Uvek imaj u glavi više stvari. Ako ti sad misliš da je Java neka nauka pa da ćeš ko zna kakav trud morati da uložiš da se specijalizuješ za to, veruj mi nije ništa specijalno. Ako si ti prošao C/C++ na laganicu ti si već u prednosti nad velikom većinom konkurencije na tržištu i to po bistrosti , samo jbg, ova prednost se ne stiče učenjem nego je ili imaš ili ne . Savetujem ti da sam čačkaš i istražuješ razne programske jezike i tehnologije do one granice kad smatraš da si postigao ono što te je zanimalo (razumeo si kako stvar funkcioniše, to jest skrozirao si je ). S vremena na vreme čitaj po netu o raznim tehnoogijama, čitaj tutorijale, reference, ako ti nešto nije jasno kako radi, čitaj source kod ako ima, probaj to minimalno da rekreiraš u svom hobi projektu.

Ja sam sad pri kraju osnovnih studija, svašta sam radio za sebe, deo toga sam i iskoristio kao projektne radove (koji su daleko premašivali očekivanja ). Izdvojiću dva iskustva koje ja smatram mojim najvećim win-om. Pre početka letnjeg semestra pre dve godine počeo sam da pišem parser za programski jezik (kao mini C#) jer me to zanimalo. I baš u letnjem semestru bio predmet Programski jezici. Negde u drugoj polovini semestra profesorka nam predstavlja mogućnosti za projektni rad, pita jel neko razmišljao šta bi mogao da pravi, ja se javim i kažem da sam ja skoro završio rad, i bio sam jedan od retkih koji je završio rad do junskog roka i upisao 10. A drugo iskustvo je iz predmeta koji nije programerski, nego matematički. Trebao da se radi seminarski rad, šablonski (malo računanja malo MS Project-a). Tad me zanimao LaTeX, i rešim da napravim taj rad u LaTeX-u, sa dosta matematičkih formula, tabela, par dijagrama (grafovskih) i gantograma (sve to može u LaTeX-u) i skroz na ćirilici. Dođemo ja i kolega na odbranu, asistentkinja kaže da će prvo svakom da pogleda pa da nam da još neki dodatni zahtev da uradimo (na računaru). Došla do nas, otvorila štampan rad, listala stranu po stranu, zatvorila i bez reči napisala maksimalne bodove, oduvala ju estetska lepota dokumetna .

Zato uvek budi zainetresovan za sve i svašta, možda zatreba. I budi veseo, nemoj da se brineš previše, mi forumaši u tebe verujemo i znamo da ćeš se snaći.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ivan90BG na korisnoj poruci:
doctor (28.5.2014), voodoo_ (28.5.2014)
Stara 27.5.2014, 14:18   #13
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja sam od game developmenta odustao. Možda mu se vratim kao hobiju ali sam shvatio da je to krvav posao sa malo dinamičnosti, u velikim firmama postoji dosta stroga podela posla, ko šta radi itd. a ja ne bih želeo da radim na igrama i da mi pritom neko govori: "To treba da radi tako i izgleda tako."
Ako već moram da radim tako - radiću nešto malo manje kreativno.
Svakako, gamedev mi ostaje hobi ali ne planiram da se upuštam u te vode ozbiljno. Doduše, nikad se ne zna, ali neću da forsiram to svakako.
Inače, meni čak i baze podataka deluju zanimljivo. Jeste malo dosadno ali mi se i to dopada.

Koliko ja vidim ipak ću na kraju nastaviti putem kojim idem sad - zagrebem po svemu dok ne se ne zakačim za nešto.

Svakako, ova diskusija ostaje otvorena, bilo bi lepo da čujemo svačije mišljenje i da razgovaramo o ovakvim stvarima. Svet IT-a je je*eno nepredvidiv...
Pa sve ti zavisi koliko daleko nameravaš da guraš u karijeri. Gde god radio kad počneš neko će ti kljucati nad glavom i govoriti ti kako šta treba da uradiš. Kako budeš napredovao ti ćeš postajati taj koji donosi ideje i govori drugima šta i kako da rade. A na te više pozicije možeš doći samo ako imaš široko znanje iz svih oblasti relevatnih za tu struku.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 18:55   #14
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Citat:
Lucic Nemanja kaže: Pregled poruke
Sigurno sa programerskom strukom nećeš ostati bez posla, za šta god se budeš opredelio.
Sem ako nisi HTML programer, to se ne računa xD
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 12:35   #15
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Sem ako nisi HTML programer, to se ne računa xD
HTML nije programerski jezik xD...
Spoiler za Slika:

Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Lucic Nemanja na korisnoj poruci:
Krilce (30.5.2014), LoshMeeBre (1.6.2014), PeTkO (29.5.2014), Reloader (28.5.2014), Teva (28.5.2014), voodoo_ (27.6.2018)
Stara 30.5.2014, 17:34   #16
Twisterzemun
Član
 
Član od: 6.2.2012.
Poruke: 151
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 60 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Samo cu ti reci da se c# trenutno koristi za Desktop(win, linux i mac), Web, Android, iOS i WP8(ocigledno). Mnogo je bolje dokumentovan od Jave, bolje ispoliran, laksi za rad i ima vise opcija. Trenutno radim c# silverlight sa Telerikom i Devexpressom frontend i signalR backend sa mongo databaseom. Moja preporuka ti je da krenes da ucis c#, xaml, json i no-sql baze. Mada trenutno sve vise i vise se koriste pure functional programski jezici, kao Haskel npr. Tako da ti predlazem da pogledas malo to. Ujedno mi i project manager trazi da naucim f# jer je to multi paradigmatski programski jezik, i funkcionalni i imperativni i objektno orijentisani. Bukvalno moze sve da se radi u njemu, jedina "mana" mu je uvrnuta sintaksa... U sustini, najbolji predlog bi ti bio da probas dosta jezika i vidis koji ti najbolje lezi i koji najbrze mozes da naucis, jer trenutno nije dobar programer onaj koji zna cele framework-e ili nesto slicno, vec onaj koji najbrze kapira...
Twisterzemun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2014, 23:21   #17
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Ucenje funkcionalnih jezika je dobro u svakom slucaju jer dosta menjaju nacin programiranja i u ostalim jezicima. Principi nauceni u funkcionalnom programiranju su primenjivi i na ostale jezike ne samo na funkcionalne.

Nije samo trenutno vec oduvek je dobr programer onaj koji brzo kapira. Framework, jezik i slicno je samo alat. I onda cuveno pitanje koji jezik da ucim? Uci sta oces, dok god budes ucio kako treba, sa dobrom osnovom je samo pitanje vremena privikavanja da predjes na jezik koji koristi slicnu paradigmu. To ume da bude od mesec dana do 6 meseci u zavisnosti od ranijeg kontakta sa jezikom i prethodno pomenute osnove.
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2014, 23:44   #18
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

U srbiji najvise traze java i php programere.
Znam to iz licnog iskustva, moje redovno pretrazivanje IT konkursa se meri godinama...
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 2:55   #19
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Problem je u tome što se čini da dolazi vreme kada će potražnja za Java programerima možda opasti. Možda.

PHP je relativno bezbedan ali Java mi ne deluje dosta perspektivno sa moje tačke gledišta, mada, ima stručnjaka po Internetu koji se ne slažu sa mnom.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 13:53   #20
Mimsa
Novi član
 
Član od: 12.5.2010.
Lokacija: Niš
Poruke: 18
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Smile Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Ja to vidim ovako. Iza C#-a stoji kompanija sa ogromnom finansijskom podrškom dok Javu razvijaju entuzijasti sa viškom slobodnog vremena pa mi se zbog toga čini da C# ima svetliju budućnost. Upravo zbog toga i bez obzira na to što više volim ideju open source-a opredelio sam se za učenje C# programskog jezika i pratećih tehnologija. Takođe sam čuo dosta lepih stvari o Orchard CMS-u od prijatelja koji se profesionalno bave programiranjem već duži niz godina pa bi mogao i na to da baciš pogled.
Mimsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
programiranje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ideja za web-školu programiranja Branislav Gavric Programiranje 58 18.7.2009 3:16
Okružno takmičenje iz programiranja (5. i 6. razred OŠ) Geomaster Programiranje 12 29.3.2009 23:00
JobFair 08 – Kreiraj svoju budućnost! (3. i 4. novembar 2008, Beograd) Chivan Dešavanja i događaji 1 18.9.2008 9:58
Skole programiranja u NSu ? Insecticide Programiranje 3 30.12.2007 5:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com