Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2010, 22:12   #981
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Ja prvi put cujem da je nvidia zvanicno radila novu reviziju 8800GT sa dual slot kulerom . Cak nema ni na zvanicnom sajtu nista o tome, vec ova standardna verzija sa single slot kulerom.
http://www.nvidia.com/object/product...800_gt_us.html

Postoje 8800GT sa custom hladjenjem, radio je to Gainward, eVGA, Palit... ali to je nesto drugo. Uvjek bude kartica sa custom hladjenjem. Naravno da su to cesto bolja rjesenja i tu se slazemo. Nvidia je ostala kod ovog prvobitnog kulera i on je isto odradjivao posao, jeste da je bio nesto glasniji i da se karta grijala vise, ali je radio posao i danas na vecini tih kartica radi posao. Cak se zna da su i 9800GT i 9600GT manje vise nalijednice 8800GT-a, a i one su ostale sa istim hladjenjem. Znaci referentni kuler je ostao isti. Ni za njih nisam cuo da su masovno crkavale, a manje vise to je 8800GT karta.
http://www.nvidia.com/object/product...9800gt_us.html
http://www.nvidia.com/object/product...9600gt_us.html

Ti si napisao da je bilo masovnog crkavanja tih kartica. Ja prerovih net i ne nadjoh nista o masovnom crkavanju. Znas sta znaci kad neki komad hardvera masovno crkava? Pa bude povucen iz prodaje/proizvodnje i naravno da bi brujao net o tome, pogotovu sto su 8800gt/9800GT kartice bile jako populare i prodato ih je jako jako puno. Daj neki link o masovnom crkavanju 8800GT/9800GT kartica. Nema ga naravno, jer je bilo pojedinacnih slucajeva, ali toga ima uvjek i sa svakom kartom. Pogotovu sa karticom koja je prodata u toliko primjeraka.
Btw. jako se dobro sjecam moje 8800gt, jeste bila bucna i grijala se, ali daleko od nekih kriticnih temperatura. Ovako oko 65 do 70C je izlazilo manje vise, naravno kuler na manje obrtaja. Imao sam MSI 8800GT sa referentnim kulerom, koja i dan danas super radi kod drugog vlasnika.

edit: nadjoh svoj prastari post kad sam tek kupio 8800GT . Temperatura bila 58C, kuler na 80% tokom testiranja 3dmarka tada . Vise sam i zaboravio bio kako su mi temp bile ok na mom primjerku karte.
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=566

Poslednja ispravka: Maverick78 (12.5.2010 u 22:36)
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2010, 0:06   #982
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Kad sam napisao reviziju, nije Nvidia radila reviziju, oni kao i Ati izbace referentnu karticu a kasniju eventualnu reviziju hlađenja tzv.costum, kao na napred pomenutim karticama menjaju sami proizvođači. U oba slučaja singl slot verzija je u najmanju ruku bila diskutabilna, tačnije na granici izdržljive. I to kada kažeš da prvi put čuješ za tu priču, jer se zezaš ili ozbiljno misliš, da više ne idemo u off, mogu ti pošaljem neki link.....čisto da se snađeš.
Drugo, gde sam ja to pomenuo masovno crkavanje 8800gt kartica (LOL), (govorio sam o masovnom rekalamiranju ss 4850, tako da posle nekog vremena nisu ni postojale, gle čuda)
Izgleda da imaš višak sadržaja pri čitanju ili ti se priviđa, stvarno ne znam čime se baviš i koliko znaš, ali definitivno imaš problema sa tumačenjem teksta (ili su to mali zeleni). Za naknadna obaveštenja nemam živaca, pročitaj prethodne postove, poprilično su jasni.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2010, 1:54   #983
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Koliko znam ona se na 110c ili 115c gasi, bios overheat zaštitom. Meni se tako u Furmarku ugasila nekoliko puta i ćao, zamenili su mi bez problema za PCS naravno dual slot varijantu koja se naravno ne pregreva. Inače što se tiče 8800gt čudi me što su radili reviziju kad je bio dovoljan singl slot
Na 120 stepeni se kartica gasi. Ne kontam kako si uspevao da je navuces na tu temperaturu normalnom upotrebom (I Furmark u ubrajam)? Ako si je OCovao na bolesne taktove onda da,ali ovako nema pogovora. Da imas malo i neprovetreno kuciste pa i to da uracunam,ali opet nemas. Moguce da ti uleteo takav primerak. Sto se "brujanja Interneta" tice,da svi su preporucivali izbegavanje SS 4850 zbog postojanja DS kartice po istoj ceni.

GTX470 ima sasvim dovoljno hladjenje,nema pogovora o tome. OCovane kartice se nisu pregrevale,a kamoli pri default taktovima.

Inace oko one prodaje po nabavnoj ceni-klasicna navlakusa.. Prodas 5 komada po nabavnoj ceni i namestis listu cekanja uz davanje depozita.. Te kartice se sigurno nece prodati po nabavnoj ceni
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2010, 2:08   #984
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Što se tiče straha oko temperature, ko se seća prve serije 8800 kao i hd4850 koje su sa single slot hlađenjima imale slične max temperature kao navedena (inače Fermi termal trash hold je na 105c ), a posle nešto dužeg korišćenja kartica postaje još toplija i otkazuje ili se jednostavno pregreva. Obično u startu sve super radi, pa nije ni čudo što ljudi strahuju od tolikog zagrevanja, a da ne pominjem da Fermi za razliku od napred pomenutih kartica ima dosta ozbiljnije hlađenje a ni to mu nije dovoljno.
Ovde si pomenuo i 8800, nisi precizno napisao GT, ali posto si napisao single slot, predpostavljam da si mislio na 8800GT i pomenuo si 4850 single slot. Za 4850 ne mogu precizno da tvrdim sta i kako, nisam je imao. Ja sam te shvatio da u gore citiranom postu hoces da kazes isto i za 8800GT, "a posle nesto duzeg koriscenja kartica postaje toplija i otkazuje ili se jednostavno pregreva". Ako sam pogresno protumacio, onda se izvinjavam . Ako si mislio isto i za 8800GT, onda pogledaj screenshot iz linka koji sam ostavio u prethodnom postu, kako se ponasala moja nekadasnja single slot 8800gt. Temperatura joj je bila daleeeeko od granice pregrijvanja, a kamoli otkazivanja. Bilo je slucajeva pregrijavanja, znam ja sve to, naravno da mi to nije nepoznato, pogotovu jer sam imao 8800GT, pa sam pratio sta i kako se desava oko nje tada. Ali je stanje daleko od alarmantnog, barem kad je 8800GT u pitanju.

on topic:
uporedni test kartica 5850/5870/GTX 470/480, jedan korisnik bencha je to fino odradio. Rezultati manje vise ocekivani, ali interesantan je dio oko buke.
ATI 5850, GTX 470 – 51-52 dcb
GTX 480 – 52-53 dcb
ATI 5870 56-57 dcb

ovo je sa profilima na auto, tada se GTX 470/480 griju i do 90C, ali su za zato manje bucne, tacnije obe su tise od 5870. Naravno kuler moze uvjek manuelno da se podesi na vise, ali onda je naravno i buka veca, a temperature sigurno manje.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=231086
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2010, 12:33   #985
dxceltic
Član
 
Član od: 17.2.2009.
Lokacija: Subotica
Poruke: 62
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

U tom testu je ucestvovao moj Radoje 5850
dxceltic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2010, 23:09   #986
Luka.zip
Starosedelac
 
Član od: 28.2.2009.
Poruke: 1.632
Zahvalnice: 129
Zahvaljeno 700 puta na 440 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka.zip
Određen forumom Re: nVidia Fermi

NVIDIA Hair and Island Tech Demos available

Citat:
The first one is Real-time Hair Rendering on the GPU. Simulating and rendering realistic hair with tens of thousands of strands is something that until recently was prohibitively expensive for real-time use.

The Island Demo includes water with realistic and physically simulated waves.

Both demos are based on hardware tessellation.
Download
NVIDIA Island Direct3D 11 Tech Demo
NVIDIA Hair Direct3D 11 Tech Demo
Luka.zip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2010, 23:23   #987
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
4850 sa single slot hladnjakom ti se pregrevao kazes? Meni ista ta kartica sa svim ventilatorima u kucistu odcecenim od napajanja nije prelazila 90 stepeni u najvrelijim danima leta. Tj jeste kada je bila puna prasine.. Cak i tada visecasovno krckanje na ~110 stepeni nije pravilo problem.. A to se nije desilo samo jednom vec je ponavljano xyz puta. Cak i skoro kad sam imao problema sa ovim PC-om i kada sam sumnjao na odapeli GPU,kartica je bila ispravna.. Ako joj cirka 16 meseci maltretiranja nije nanelo stetu ne znam sta hoce. Jeste da je hladjenje donekle izmenjeno,ali sudim da razlika nije veca od ~10 stepeni od originalnog hladjenja. Ova kartica je vise provela vremena pri benchovanju nego pri casual upotrebi grafickih kartica...

Cemu ovoliki off? Well ni ja nisam osoba koja voli da ima nesto vrelo u kucistu,ali cemu panika? Trose vise,greju se vise,kostaju vise,ali ce naci svoj put ka kupcu. Taj kupac nije "tatin sin" ili zaguljeni nVidia-s vec osoba koja je svesno prihvatila mane ove kartice i srecno izbrojala pare. Pominjanje jakih napajanja i nije neka fora... "Sirotinja" sa LC Power napajanjima sigurno nece uzimati ovako nesto..
Ili neki sa MS industrial,daleko bilo...
Meni je moja prvih 3 meseca isla do 80c sa single slot,al zato posle tog perioda do 105,tada vec nije mogla da mi radi,frejm se spusti na jedan,dva,padne u bedak...Takozvani treshold...
Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Koliko znam ona se na 110c ili 115c gasi, bios overheat zaštitom. Meni se tako u Furmarku ugasila nekoliko puta i ćao, zamenili su mi bez problema za PCS naravno dual slot varijantu koja se naravno ne pregreva. Inače što se tiče 8800gt čudi me što su radili reviziju kad je bio dovoljan singl slot
Ja sam uzeo cm cool viva pro se,sve je super,em tiha,em necujna,samo se karta iskrivila,pa je sada gumicama drzim pravu...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2010, 20:09   #988
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

http://www.itx.ba/index.php?option=c...12732&Itemid=1

Dual GF100 Fermi kartica otkazana


Biće zamijenjena dual GF104 karticom

Čini se da će novi čudesnii mainstream čip jednostavno nazvan GF104 naći svoje mjesto na Nvidijinoj dual-čip kartici.

Kartica koja je u nekim roadmapama predstavljena kao D12U-50, interno je odgođena zbog previsokog TDP-a. U kineskoj roadmapi se navodi da bi takva kartica trebala imati nevjerovatno visok 375W TDP.

Nova dual-čip kartica bazirana na dva GF104, drugoj generaciji Fermi čipova, bi trebala biti predstavljena u toku ove godine, najvjerovatnije pred polazak u školu, ali tačan datum sada ne možemo potvrditi.

U istoj roadmapi se navodi da bi GF104 - D12U-15 kartica označena kao Geforce GTX 460 trebala imati 150W TDP, što je za nekih 25% manje od TDP-a GF102 (Fermi) GTX 465 koja bi trebala imati 200W TDP.

Do predstavljanja ove dual GF104 čip kartice, Radeon HD 5970 će ostati najbrža kartica na tržištu, kao i jedina dual-čip DirectX 11 kartica.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 14:38   #989
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: nVidia Fermi

http://www.fudzilla.com/content/view/18833/34/
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 19:45   #990
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Kad treba sebe da citiram

Citat:
Nastavljajuci izmenjivanje prvih GF100 kartica,Galaxy Microsystems je otkrio da radi na novom dizajnu GTX470 kartice koja zauzima samo jedan PCI-E slot za razliku od svih ostalih GTX4xx kartica koje zauzimaju dva slota.

Poznata pod kodnim imenom GTX470 Katana,ova kartica Galaxy-ja ima izmenjen PCB koji je duzi od standardne (referentne) kartice,ima izmenjen sistem hladjenja koji na prvi pogled izgleda kao "hrpa" bakarnih rebara,standardne 6+8-pin konektore za dodatno napajanje te Dual DVI i HDMI konektore.

Sami taktovi kartice nisu poznati,ali se ocekuje da ce biti na nivou (barem) referentne kartice. Vise informacija se ocekuje za vreme Computex-a 2010 koji pocinje prvog juna
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 9:48   #991
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Jos jedna kartica koja se ne drzi referentnog dizajna

Citat:
Gainward Launches GeForce GTX470 GOOD

A "GOOD" news announced by Gainward, a leading brand in enthusiastic graphics cards, keeps its glorious traditions, redefines performance by release of Gainward Optimized Own Design (GOOD).
Gainward races against competitions and develops the market first own designed GeForce GTX 470 "GOOD" Edition with "Gamer's Spirit" in mind. The card received optimized circuit layout on a longer PCB (10.5 inches to NVIDIA reference 9.5 inches), which enables better overclockability owing to plentiful PWM power modules with rugged solid-state components on better ground, also allows to accommodate larger heat-pipes cooler with dual 8 cm double bearing fans, which improved thermal characteristics and significantly reduced noise at full load. Even better, the card is geared with "QuattroPorts" integrated 4 ports in 1 including DisplayPort, HDMI 1.3a (upgradeable to HDMI 1.4 support for 3D format with upcoming NVIDIA 3DTV Play) & Dual DVIs, fulfill universal connectivity for diverse displays.
Gainward GeForce GTX 470 GOOD Edition features 1280MB GDDR5 memory clocked at 1674MHz (Bandwidth 133.92 GB/sec), core clock is set at standard 607MHz. Although clockrate is rather modest by default, better cooling and optimized circuit have left lots of headroom for overclocking by Gainward award winning graphics tuning utility - Expertool, which activates clockrate settings and fan control with user-friendly interface and fail-safe clock-down override. Even the first-timers can exercise overclocking with peace of mind.

Gainward GeForce GTX 470 GOOD Edition supports all NVIDIA state-of-the-art graphics technologies, designs in complete adoption of all Microsoft DirectX 11 hardware features from ground up, delivers stunning realism with tessellation and ray-tracing, fully utilized its parallel computing power of 448 CUDA cores distributed in 14 tessellation units, implemented 32x anti-aliasing mode for the highest level of image quality and real time PhysX. What any hardcore gamers cannot live without it is 3D Vision Surround in SLI configuration. Words are not enough. Immerse yourself in front of three full HD monitors. You will enjoy shooting enemies, at the same time, busying dodging from debris throwing at you. See it, Play it, Love it!
Gainward dedicates in graphics industry and stands strong for more than 2 decades counts on innovative R&D and highest quality control standards down to components level. Gainward won gamers' thumb-up with signature designs listed below:
Gainward Grand-Prix Heatpipes Hybrid Cooler with 2GR8 Fans, 2 COOL! 3 Way SLI fully supported
Gainward Grand-Prix Heat-Pipes Hybrid Cooler, was designed in 6 mm copper-water heat-pipes on a copper base conducting heats away from GPU at highest efficiency, then dissipating onto aluminum heatsinks, which are forced ventilated with Great 8 cm double-ball-bearings Twin Fans (2GR8). Achieve highest efficiency cooling performance up to 10˚C lower at power saving mode, 12˚C lower at full load with respect to reference GTX 470, run at 6dB quieter, mere one fourth (1/4) of loudness than reference GTX 470 at full load (measuring distance at 30 cm, ambient noise at 33dB). Gainward award winning Grand-Prix cooler, 2GR8, 2COOL! Another important feature's worth mentioning is Gainward GeForce GTX 470 GOOD edition is a strict 2-slot design for full compliance of 3 Way SLI to differentiate from others who work in 2.2 even 2.5 slot, which may run into mechanical interference or overheating due to poor ventilation.
Rugged Cap, Full Solid-State OS-CON capacitors
Gainward designs in only with the highest quality components to ensure excellent stability at extreme conditions, no one piece of Gainward GTX 470 was shipped without surviving from critical burn-in tests. High quality low-ESR solid-state OS-CON capacitors are used to improve overclockability and robustness even at critical environments.
QuattroPorts, 4-ports-in-1 Universal HD connectivity
Gainward generously provide 4 Full HD ports (DisplayPort, HDMI & Dual Dual-Link DVIs) in one, fulfills universal connectivity to diverse displays. Dual View is supported with ease without bothering connector conversion. Got a 30" monitor looking for 2560 x 1600 extreme HD resolution.
Best C/P DX11 High-end Cards of All
Gainward has done the homework raced against its big brother GeForce GTX 480 and its rival Radeon 5870 & 5850. The result is rather exciting. Without a doubt, GTX 480 pulled the highest score above all, while GTX 470 outperforms 5870 up to 15%, and whopping 37% faster than 5850 at normal settings.
Izvor: Pureoveclock
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	126a.jpg
Viđeno:	18 puta
Veličina:	51,5 KB
ID:	34673   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	126b.jpg
Viđeno:	7 puta
Veličina:	21,0 KB
ID:	34674  
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 18:13   #992
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

I za kraj, bar jedne priče, i jednog ekskluzivca NVidia pogona, čuvenog BFG-a:

http://www.tomshardware.com/news/GPU...BFG,10452.html

Dakle, čekajući Fermija i NVidiju da oduvaju konkurenciju, oni stigli do tačke da gase proizvodnju grafičkih kartica i da poruče NVidiji laku noć. Šteta, vrlo dobar proizvođač odličnih rešenja.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (20.5.2010)
Stara 19.5.2010, 20:43   #993
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Jos jedna kartica koja se ne drzi referentnog dizajna



Izvor: Pureoveclock

Ja bih nju tako...posedovao!

Just for the record, moze li C2Q okolo 3 GHz dovoljno "nahraniniti" ova ceda (da ne kazem CUDA! )?
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 20:53   #994
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Citat:
Nemanja NS kaže: Pregled poruke
Ja bih nju tako...posedovao!

Just for the record, moze li C2Q okolo 3 GHz dovoljno "nahraniniti" ova ceda (da ne kazem CUDA! )?
Na oko 3.6 bice nahranjena...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 22:35   #995
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: nVidia Fermi

...u prevodu: okolo 100 evrica za napajenje, 200 i kusur za procesor i 300 za kartu
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 22:42   #996
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Citat:
Nemanja NS kaže: Pregled poruke
...u prevodu: okolo 100 evrica za napajenje, 200 i kusur za procesor i 300 za kartu
Isto je stanje i da uzimas 5850/70
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 9:28   #997
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
Isto je stanje i da uzimas 5850/70
Pa za 5850 iste snage kao i za gtx 260, ne vidim šta je tu problematično. Ko kupuje karte iz mid ili he segmenta predpostavlja se da ima(ili planira) solidno napajanje.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 18:58   #998
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Inno 3D oficijalno predstavio GTX470 sa vodenim blokom. Jedna cinjenica: ova kartica retko prelazi 52 stepena C pri potpunom opterecenju sto je oko 40 stepeni C niza temperatura od fabricke kartice (ili bolje neki :win: smajli) Cena i-ChiLL GeForce GTX 470 Black Series kartice nije najavljena,ali je treba ocekivati u rangu sa eVGA Hydro Copper serijom (~500$)

Izvor: TCM
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	inno3di-chillgeforcegtx470blackseries01.jpg
Viđeno:	12 puta
Veličina:	53,5 KB
ID:	34700  
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 19:20   #999
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Inno 3D oficijalno predstavio GTX470 sa vodenim blokom. Jedna cinjenica: ova kartica retko prelazi 52 stepena C pri potpunom opterecenju sto je oko 40 stepeni C niza temperatura od fabricke kartice (ili bolje neki :win: smajli) Cena i-ChiLL GeForce GTX 470 Black Series kartice nije najavljena,ali je treba ocekivati u rangu sa eVGA Hydro Copper serijom (~500$)

Izvor: TCM
Sto znaci 500evrica...Necu reci sta sve za te pare mozete uzeti...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIDZA bOj na korisnoj poruci:
vlajo (20.5.2010)
Stara 20.5.2010, 19:30   #1000
Luka.zip
Starosedelac
 
Član od: 28.2.2009.
Poruke: 1.632
Zahvalnice: 129
Zahvaljeno 700 puta na 440 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka.zip
Određen forumom Re: nVidia Fermi

Svaki dan se izbacuju novi blokovi

Postao je dostupan i taj EVGA Hydro Copper za GTX 470 za samo 140$





A evo slike koja navodno predstavlja GTX 465



Citat:
Guru 3D kaže:
The card, pictured above, is said to measure 10 inches in length - which, surprisingly, makes it half an inch longer than the GeForce GTX 470.

There's a spec sheet to go with the card, and it confirms recent leaks. NVIDIA's reference design will sport a GF100 Fermi core clocked at 607MHz, an estimated 352 shaders clocked at 1,215MHz and 1GB of GDDR5 memory hooked up via a 256-bit bus and operating at an effective 3,206MHz.
Luka.zip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fermi, flame, gtx 460, nvidia, offtopic


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nvidia's Fermi GTX480 is broken and unfixable Mickie Vesti 55 19.2.2010 18:37
nVidia - nov procesor Fermi jakonicki93 Vesti 2 5.10.2009 20:13
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
Laptop za oko 1100E Maksim Gorki ŠDK - Prenosni računari 44 21.11.2007 17:43
MSI 7900GTO Mr. Garrison Grafika 348 27.2.2007 18:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com