Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2010, 13:05   #1
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Angry Ne mogu da instaliram Catalyst drajver?!

Situacija je sledeca
Naime posto je na burazerovom laptopu stavljen Windows 7 otprilike kada se i pojavio stavljen je i tada modovani Catalyst beta 9.9 drajver koji je radio sve do par dana kada je meni palo na pamet da ga unapredim na najnoviju 10.10 verziju
I tu pocinje moja muka jer drajver jednostavno odbija da se instalira!
Naime preko samog Catalyst Software Suite-a sam makao stari drajver (sto je proslo najregularnije, i vratio se sve lepo na default Windows drajver) i kada hocu da instaliram najnoviji drajver on jednostavno nece da se instalira - sve krene lepo ali kao da odbija da instalira display drajver i ccentre vec samo instalira Catalyst Software Suite - sto je najsmesnije nema nikakve poruke o gresci, jos pise complete i log je isto ok ali od drajvera i cpanela nema ni traga jer naravno nisu ni instalirani - Software Suite jeste ali ovo jok
Cistio sam i registry kako rucno tako i sa CCleaner-om koristio sam i Driver Sweeper koji ne samo da je makao Catalyst vec i one default Windows drajvere pa sam morao u cpanelu da ponovo instaliram display adapter, ma havarija
Sto je najinteresantnije nece ni prethodni drajver da se instalira probao sam, ne samo novi tako da je problem izgleda na nekom drugom mestu
Jedino sto jos nisam probao je da pokrenem Driver Sweeper iz safe moda-a kako je sugerisano na par mesta po netu
BTW nove verzije Catalyst-a ne zahtevaju nikakav moding, trebalo bi regularno da se instaliraju, iste drajvere sam na mom laptopu instalirao bez problema
UAC je iskljucen, probao sam i run as admin ali corak zaista ne znam vise sta da radim, 3 sata sam se drndao i nista nisam uradio a reinstall sistema ne dolazi u obzir
Dakle laptop je za sada osudjen na default Windows drajver
Inace masina je Dell Studio 1535, grafika je Radeon HD 3450 (kod mene je HP Compaq 615, HD 3200 grafika)
Svaka pomoc je dobrodosla
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 13:16   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Ne mogu da instaliram Catalyst drajver?!

Probaj Driver genius, odličan je program i iz njega možeš da poskidaš nove drajvere, pošutaš stare sa sistema i uživaš sa najnovijim drajverima za koje program utvrdi da se trebaju mijenjati.

Imaš automatizovanu opciju da on sam "kopa" po kompjuteru i nađe "šta ti fali" a imaš i "ručno kopanje" pa probaj i javi šta si napravio.

Ja ga koristim i dosad nisam imao problema.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 13:31   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da instaliram Catalyst drajver?!

Regularni Catalysti sada (teorijski) rade na laptopovima, ali postoji machine check koji proverava vendora, jer neki proizvođači laptopova nisu pristali na sporazum sa AMD-om o tome da generički drajveri rade na njihovim računarima (ne znam da li je među njima Dell).

Probaj sa Mobility Modderom i nadaj se da AMD nije menjao strukturu .inf fajlova od prošle godine.

Btw poslednji Catalysti za koje sigurno znam da rade sa mobility čipovima bez obzira na vendora su 9.12, posle toga nisam imao uspeha. Ako ništa od prethodnog ne uspe, probaj sa njima, ionako ovogodišnji drajveri nisu donosili nikakve optimizacije za seriju HD 3000.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 15:10   #4
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da instaliram Catalyst drajver?!

Nece da se instaliraju ni 9.9 modovani drajveri, tako da je izgleda problem na nekom drugom mestu
Takodje pokusao sam ja vec da modujem pomocu programa kojeg si vec naveo i desktop i mobility drajvere i opet je isto
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 15:58   #5
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Ne mogu da instaliram Catalyst drajver?!

Probaj da skršiš instalaciju formatiranjem particije na kojoj se nalazi i nadajmo se da će tako Windows pri novoj instalaciji pokupiti najnovije drajvere ili ih bar prihvatiti za instalaciju kad ih downloaduješ ručno.

Drugo rješenje ne znam jer se nisam nikad bavio editovanjem ni modovanjem drajvera, pa se nadam da će ti neko stručniji pomoći.

Možda da probaš i sa virtuelnom mašinom, da ne obaraš sistem?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 22:11   #6
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Ne mogu da instaliram Catalyst drajver?!

Vazno: Nikad ali nikad, ne instaliraj ATI drajvere jedne preko drugih. Ja sam to naucio na tezi nacin. Najcesce dolazi do gresaka i do drugih problem ako ne deinstaliras prvo stare a onda instaliras nove drajvere.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2010, 13:14   #7
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da instaliram Catalyst drajver?!

Sta ga znam ja sam na svom lapu unapredio postojece sa najnovijim drajverima i proslo je bez ikakvih problema
Hvala na savetima, probacu neke od njih kada mi laptop bude bio pri ruci, trenutno nije
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne mogu da instaliram Windows® 7 RTM 7600 mikan27 Operativni sistemi 22 26.10.2010 22:43
Ne mogu da instaliram ni jedan program, sta raditi? Miki2 Operativni sistemi 8 20.7.2010 23:07
ne mogu da instaliram xp na sata hdd.pomozite molim vas.. gtz50 Operativni sistemi 5 21.5.2010 20:30
ATI drajver nece da radi ??? Levčanin Operativni sistemi 6 19.4.2010 10:40
Ne mogu da instaliram net p1ay80y Komunikacioni uređaji i umrežavanje 21 30.8.2009 14:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com