Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.5.2010, 17:56   #1
cocal
Novi član
 
Član od: 12.4.2010.
Poruke: 26
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Podesavanje DNS domena

Kupio sam domen na sajtu GoDaddy.com medjutim nesto ne radi ok.
Do sada sam kupio vise domena kod njih i do sada je radilo sve ok, medjutim sada imam neki problem, nesto verovatno nije podeseno kako treba samo mi nikako nije jasno sta.

Hosting imam kod kompanije justhosting i ubacio sam na hosting ovaj domen sto sam registrovao. Na GoDaddy.com u Dns podesavanjim ubacio tri NS sloga, na prvi pogled sve je isto podeseno i uradjeno kao drugi domeni i sajtovi koje sam registrovao kod njih. S obzirom da sam instalirao dzumlu trebala bi dzumla da se pojavi a ne kada ukucam ime domena da odem na GoDaddy.com

Ja lose stojim sa Engleskim pa nisam siguran da cu se sporazumeti sa tehnickom sluzbom, tako da dobro bi mi dosla vasa pomoc.

Radi se o domenu:
http://kupujem.info

Kliknite i pogledajte sta se pojavljuje, pa ako neko zna sta je tu potrebno podesiti da bi radilo kako valja?
cocal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2010, 18:03   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje DNS domena

Potrebno je da sačekaš malo zato što DNS serveri funkcionišu po principu propagacije informacija Ponekad je dovoljno sat-dva dok ponekad ceo proces propagacije izmenjenih informacija o domenu može da potraje i po nekoliko dana. Isto tako može se desiti da određeni DNS serveri i to najčešće provajderski (hello EUnet...) imaju običaj da kasne sa osvežavanjem DNS informacija pa se može desiti da na jednom računaru sajt "izgleda" ok a na drugima ne. A da... Meni se čini da tvoj sajt funkcioniše sasvim ok zato što vidim folder kupusad
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
cocal (11.5.2010)
Stara 11.5.2010, 18:45   #3
cocal
Novi član
 
Član od: 12.4.2010.
Poruke: 26
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje DNS domena

Cekaj sta ti vidis kada ukucas domen?
meni se prikazuje ovo na slici...
Verovatno treba vreme da se probapira.
Pa do sada kad god sam registrovao domen kod njih radio je vec posle 1-2 sata pa me zato malo uhvatila panika o cemu se radi
Evo sad sam dobio odgovor od tehnicke sluzbe da sacekam do 48 sati i bice ok, aj da se nadam
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	kupujems.jpg
Viđeno:	134 puta
Veličina:	81,0 KB
ID:	34533  
cocal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2010, 19:13   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje DNS domena

Citat:
cocal kaže: Pregled poruke
Cekaj sta ti vidis kada ukucas domen?
Vidi natačment
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	11.5.png
Viđeno:	143 puta
Veličina:	33,3 KB
ID:	34534  
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
cocal (11.5.2010)
Stara 11.5.2010, 23:44   #5
cocal
Novi član
 
Član od: 12.4.2010.
Poruke: 26
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje DNS domena

E super, evo konacno i ja vidim to
Bas zanimljivo, nisam znao da je tako nesto moguce, mislim da na jednom racunarau se vidi jedno a na drugom drugo

Eto nije bio neki razlog za pomoc, mada u svakom slucaju barem si mi pomogao da se ne nerviram
cocal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 1:00   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje DNS domena

Citat:
cocal kaže: Pregled poruke
E super, evo konacno i ja vidim to
Bas zanimljivo, nisam znao da je tako nesto moguce, mislim da na jednom racunarau se vidi jedno a na drugom drugo

Eto nije bio neki razlog za pomoc, mada u svakom slucaju barem si mi pomogao da se ne nerviram
Da sasvim je moguće da na jednom računaru kod jednog provajdera možeš bez problema da pristupaš određenom sajtu dok na drugom računaru kod drugog provajdera to nećeš moći. Razlog zbog čega se ovo dešava leži u činjenici da različiti provajderi imaju običaj da na drugačiji način i u različitim intervalima osvežavaju svoje DNS registre pa se ponekad može desiti da određeni domen bude vidljiv na svim računarima tek posle nekoliko dana.

Možda ne bi bilo loše da znaš da ukoliko ti se dogodi kritična situacija da si recimo upravo promenio DNS podešavanja svog domena a treba ti hitno da pristupiš serveru možeš umesto domena da koristiš fizičku IP adresu servera koja će uvek biti ista. Ovo nažalost važi samo za dedicated i VPS servere (IP based serverska konfiguracija) dok u slučaju web hostinga (name based serverska konfiguracija) taj trik ne pali. Ukoliko sve to što radiš radiš samo da bi mogao da radiš na razvoju svog sajta moj ti je predlog da sajt inicijalno kompletiraš u lokalu (koristi recimo XAMPP paket) pa tek kad budeš gotov kompletnu šklopociju prebaciš online. Mnogo manje muka
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
cocal (12.5.2010)
Stara 12.5.2010, 8:14   #7
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Podesavanje DNS domena

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Da sasvim je moguće da na jednom računaru kod jednog provajdera možeš bez problema da pristupaš određenom sajtu dok na drugom računaru kod drugog provajdera to nećeš moći. Razlog zbog čega se ovo dešava leži u činjenici da različiti provajderi imaju običaj da na drugačiji način i u različitim intervalima osvežavaju svoje DNS registre pa se ponekad može desiti da određeni domen bude vidljiv na svim računarima tek posle nekoliko dana.

Možda ne bi bilo loše da znaš da ukoliko ti se dogodi kritična situacija da si recimo upravo promenio DNS podešavanja svog domena a treba ti hitno da pristupiš serveru možeš umesto domena da koristiš fizičku IP adresu servera koja će uvek biti ista. Ovo nažalost važi samo za dedicated i VPS servere (IP based serverska konfiguracija) dok u slučaju web hostinga (name based serverska konfiguracija) taj trik ne pali. Ukoliko sve to što radiš radiš samo da bi mogao da radiš na razvoju svog sajta moj ti je predlog da sajt inicijalno kompletiraš u lokalu (koristi recimo XAMPP paket) pa tek kad budeš gotov kompletnu šklopociju prebaciš online. Mnogo manje muka
Hteo bih da se nadovezem na ovo i da ti predlozim da koristis OpenDNS, iz 2 razloga:

1) Surfovanje netom ce ti biti (mada neprimetno) brze

2) Njihovo osvezavanje DN servera je gotovo trenutno, a ako nije, mozes manualno osveziti na njihovom sajtu.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
cocal (12.5.2010)
Stara 12.5.2010, 12:36   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje DNS domena

Citat:
Deusdies kaže: Pregled poruke
Hteo bih da se nadovezem na ovo i da ti predlozim da koristis OpenDNS, iz 2 razloga:

1) Surfovanje netom ce ti biti (mada neprimetno) brze

2) Njihovo osvezavanje DN servera je gotovo trenutno, a ako nije, mozes manualno osveziti na njihovom sajtu.
Nah... Ja lično koristim OpenDNS već poprilično dugo ali ni on nije nešto preterano ažurniji od provajderskih DNS-ova. Jedna od stvari koja mi se doduše sviđa na OpenDNS-u (i zbog toga ga i koristim) jeste usputna opcija kreiranja DDNS-a tj. vezivanja domena za dinamičke IP-eve. To radi ekstra
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
cocal (12.5.2010)
Stara 12.5.2010, 12:45   #9
cocal
Novi član
 
Član od: 12.4.2010.
Poruke: 26
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje DNS domena

Ok, pa hvala ljudi, eto jos jedna korisna informacija vise
cocal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2010, 23:03   #10
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Podesavanje DNS domena

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Nah... Ja lično koristim OpenDNS već poprilično dugo ali ni on nije nešto preterano ažurniji od provajderskih DNS-ova. Jedna od stvari koja mi se doduše sviđa na OpenDNS-u (i zbog toga ga i koristim) jeste usputna opcija kreiranja DDNS-a tj. vezivanja domena za dinamičke IP-eve. To radi ekstra
Mozes manualno da osvezis, mada ne radi uvek.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2010, 14:56   #11
punkosaur
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 157
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 31 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Podesavanje DNS domena

Kupio sam domen na loopija.rs, a hosting jos ranije na na godaddy na kom vec hostujem jedan sajt.Posto to nikad do sad nisam radio problem mi je kako da usmerim domen na taj hosting?Promenio sam dns imena u ona koja sam dobio od godaddy i na godaddy sam podesio da se moj rs domen usmerava u odredjeni folder.Da li je potrebno da uradim jos nesto?Prilicno mi se zuri a ovako cekam i ne znam da li sam sve uradio kako treba, pa ako neko ima iskustva svaka pomoc je dobro dosla.
punkosaur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lozinka za fabricko podesavanje Daneman Aparati i oprema 4 21.8.2008 17:49
problem oko domena i hostinga.. iParadox Web razvoj 4 18.12.2007 17:15
Čiji je Internet? Cena COM domena dusan_silni Web razvoj 5 31.8.2007 15:21
940bw RGB podesavanje i osvezavanje Anni Grafika 4 3.4.2007 18:11
Ozivljavanje domena?! flash_back Internet usluge 3 15.6.2006 9:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com