Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2006, 11:04   #1
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Cena domena

Zanima me koja je najbolja ponuda za domen net, com je zauzet ali u opciji.
Video sam ponudu ehost-a za poklon com domena, i nekih domacih provajdera po 3000 za domen.Malo je mnogo. Da li bi mogao da kupim preko inostranih kompanija za desetak dolara ili kako vec ide?

Sve sugestije su dobrodosle.
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 11:35   #2
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Cena domena

Evo ovde sve lepo pise http://forum.burek.co.yu/index.php/topic,160439.0.html
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2006, 20:30   #3
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: Cena domena

Ovaj lik sa bureka sve zivo napljuva, ali ima korisnih informacija.
Licno me zanimaju i vasa iskustva, sa ehostom, domacim, stranim provajderima. Neka ima i sk ovo da ne idemo na burek !
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2007, 14:40   #4
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Cena domena

Ukoliko želiš da kupiš domen, a da ne platiš papreno, imaš kreditnu karticu, idi na http://www.godaddy.com i registruj domen. Mada, najbolje rešenje za domen + hosting je http://www.powercthost.net
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2007, 22:28   #5
Boris Zegarac
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Lukicevo
Poruke: 161
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Boris Zegarac Slanje poruke preko Skypea korisniku Boris Zegarac
Određen forumom Re: Cena domena

probaj ovde http://www.dreamwebhosting.net , ja imam kod njih zakupljen domen i prostor i zadovoljan sam sa njihovim uslugama
Boris Zegarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 0:46   #6
MojNalog
Novi član
 
Član od: 18.11.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cena domena

http://www.powercthost.net od ovih bezi ko djavo od krsta. imas na es-u podugacku temu o njima zaobilazi ih u sirokom luku i nije za preporuku negativna ocena na sve sto prodaju i sa cime rade./
MojNalog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 0:55   #7
SweeP
Novi član
 
Član od: 11.1.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweeP Slanje poruke preko Yahooa korisniku SweeP Slanje poruke preko Skypea korisniku SweeP
Određen forumom Re: Cena domena

http://www.soloymi.com nemam nishta kod njih ali mislim da su najbolji! Moze preko uplatnice da platish ili preko kreditne kako god ocesh!
SweeP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 11:29   #8
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Cena domena

Citat:
MojNalog kaže:
http://www.powercthost.net od ovih bezi ko djavo od krsta. imas na es-u podugacku temu o njima zaobilazi ih u sirokom luku i nije za preporuku negativna ocena na sve sto prodaju i sa cime rade./
Ja sam uzeo kod www.uniwebhosting.com, a moj drug je uzeo kod PowerCTHost-a i do sada nikakvih problema nije imao.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 21:48   #9
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Cena domena

Citat:
vladale kaže:
Ja sam uzeo kod www.uniwebhosting.com, a moj drug je uzeo kod PowerCTHost-a i do sada nikakvih problema nije imao.
Verujem da sam ja taj drug

Ako nisam, onda sam svejedno uzeo kod PowerCT hostinga. Jako su povoljni a zaista nisam imao nikakvih problema. Uplink im je 30 Gbit/s.

Što se tiče domena, uzeo sam kod druge firme mada ni sam ne znam zašto sam to uradio...


@MojNalog: verujem da temu na ES forumu nisi pročitao do kraja.

After all, ja mislim da su super...ili bar imaju super odnos cena/kvalitet

Poslednja ispravka: Iris (19.2.2007 u 2:19) Razlog: reklama
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2007, 21:47   #10
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Cena domena

Power CT host je jedna velika internet banda, imao sam iskustva sa njima i mogu vam reci da su veoma losa. Ja sam uzeo paket od 100 mb bash da isprobam usluge kakve nude,po sajtu je sve ok ali kad se uzme, haos...Ako neko zeli da uzme hosting kod njih neka dobro razmisli, ja vam mogu sada reci dosta razloga za NE!
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 2:52   #11
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Cena domena

Pa kaži nam, šta to ne valja?
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 3:16   #12
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Cena domena

Ajde,samo neznam od cega prvo da pocnem....

Kao prvo malo ozbiljniji korisnici bi ih odma provalili po njihovom maticnom sajtu na kome reklamiraju razne free sajtove,koja josh hosting kompanija se oglasava po raznim linkotekama i free razmeni banera.

Onda kao sto mozete da vidite njihovi serveri teraju jako puno korisnika i to sa 256 Rama licno sam ih pitao kako je to izvodljivo pre kupovine paketa od 100 i oni kazu da se ljudi ne zale i sve je ok, ja reko dobro aj da probam, kad ono trokira i sece na secka jednu obicnu stranicu po 15 seckuni...uzas...

Dalje... panel koji ce vam dati se zove VHCS za koji ja prvi put cujem a verujem i mnogi od vas,on je jako nestabilan i baguje se.Zna se sta se ovde ceni.

Tehnicka podrska(live), bolje vam je da odete peske do njih nego da im se obratite, odgovor kasni danima...

TO bi bilo u kracim crtama da ne duzim.

Znaci ovo je jedna domaca banda(hosting) koja se predstavlja da ima servere u Svajcarskoj, lepsa prica ne moze biti. I zato ako vam se uzima hosting skupite lepo pare i nemojte da se bakcete sa domacim ljudima (cast izuzetcima) vec uplatite paket kod stranih hosting kompania i mirni ste,(izvrsenje4-5 sati)
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2007, 15:32   #13
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Cena domena

Evo samo da se ukljucim. Smatram da je GoDaddy najvise izreklamiran servis, i moram da kazem da su svi manje vise isti.

Ako zelite prijateljski savet, posetite namecheap.com i tamo napravite nalog. Barem 10tak puta je lepse uradjen sajt od GoDaddy-ja i isto toliko ima manje reklama.
Sto se tice podrske, nemam zamerki.

Inace vezano za prethodni post.
Nadam se B@NE da si nasao svoj mir. Ja imam svoj hosting server koji ima licenciran cPanel i jos gomilu stvari, koji je do sada u periodu od 12 meseci nije radio ukupno 3 sata i 26 minuta. Svi moji korisnici su i dalje kod mene, tako da smatram da je zadovoljstvo umereno.
Ovo nije reklama! ( da da kako da ne )

Preporucujem svima koji ozbiljnije razmisljaju da nadju neki reseller i da uzivaju. Jer im je to najbolja solucija. Uvek si u direktnoj vezi sa adminima, sve sto tebi pisu ti samo prosledis... Milina, ali opet sve je relativno.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 3:55   #14
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Cena domena

Citat:
B@NE kaže:
Ajde,samo neznam od cega prvo da pocnem....

Kao prvo malo ozbiljniji korisnici bi ih odma provalili po njihovom maticnom sajtu na kome reklamiraju razne free sajtove,koja josh hosting kompanija se oglasava po raznim linkotekama i free razmeni banera.

Onda kao sto mozete da vidite njihovi serveri teraju jako puno korisnika i to sa 256 Rama licno sam ih pitao kako je to izvodljivo pre kupovine paketa od 100 i oni kazu da se ljudi ne zale i sve je ok, ja reko dobro aj da probam, kad ono trokira i sece na secka jednu obicnu stranicu po 15 seckuni...uzas...

Dalje... panel koji ce vam dati se zove VHCS za koji ja prvi put cujem a verujem i mnogi od vas,on je jako nestabilan i baguje se.Zna se sta se ovde ceni.

Tehnicka podrska(live), bolje vam je da odete peske do njih nego da im se obratite, odgovor kasni danima...

TO bi bilo u kracim crtama da ne duzim.

Znaci ovo je jedna domaca banda(hosting) koja se predstavlja da ima servere u Svajcarskoj, lepsa prica ne moze biti. I zato ako vam se uzima hosting skupite lepo pare i nemojte da se bakcete sa domacim ljudima (cast izuzetcima) vec uplatite paket kod stranih hosting kompania i mirni ste,(izvrsenje4-5 sati)
Kao što smo ti i ja diskutovali onda na MSN-u, to je neki problem samo sa tvojim nalogom. Ja sam uzeo paket od 500 MB, FTP i HTTP rade perfektno i poprilično brzo.

2. Mislim da ne možeš da toliku veliku firmu poput PCT nazivaš "velikom internet bandom" jer oni imaju više stotina korisnika (a možda i hiljada korisnika)

3. VHCS nije nepoznat zato što ti nisi čuo, naprotiv, poprilično poznato OpenSource CPanel rešenje. Nisam imao nikakvih problema sa bagovima.

4. U pravu su kada su rekli da se ljudi ne žale.

5. Ja sam tehničkoj podršci 4-5 puta postavljao pitanje...Uvek je trebalo 24-48 MAX da mi odgovore.

Toliko od mene...Iskreno, ja sam PCT-om savršeno zadovoljan. Uostalom, imaš i uniwebhosting koji je okruglo 3 puta skuplji, a ne toliko baš bolji.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 14:28   #15
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Cena domena

^ u vezi stavke 3. jedan je cPanel, sve ostalo su imitacije.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 17:36   #16
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Cena domena

Citat:
Kaiser Soze kaže:
^ u vezi stavke 3. jedan je cPanel, sve ostalo su imitacije.
Slažem se, ali ne razumem zašto dati npr. 1500 dinara više da bi dobio cPanel, a ovako imaš VHCS koji ima ama baš sve što i cPanel...
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 18:46   #17
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Cena domena

VHCS nije ni prici cPanelu.

Hocu da kazem da ko god naplacuje to extra je bud**a i ne postuje klijente.

Poslednja ispravka: Iris (19.2.2007 u 0:25)
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 22:05   #18
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Cena domena

Ova tema se više pretvorila u raspravu o PCT-u, cPanelu, VHCS i sl.

Daj da pomognemo čoveku, il' će Iris da nam *ebe sunce
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 2:11   #19
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Cena domena

Domeni kostaju 8.8 dolara. Ako kupujes negde, bilo koji provajder, naplatice ti 10 eura.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 2:34   #20
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Cena domena

Citat:
Kaiser Soze kaže:
Domeni kostaju 8.8 dolara. Ako kupujes negde, bilo koji provajder, naplatice ti 10 eura.
Jeste. Mada poželjno je da domen i hosting kupiš kod istog providera (BTW jel tebi treba hosting?). Tako će domen ispasti i jeftinije, i biće odmah automatski konfigurisan.

Opet spominjem PCT uz čiji hosting paket dobijaš besplatan .co.yu domen, a registracija .com .net i drugih ICANN-ovih košta oko 500 dinara.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Radeon X1900 512MB GDDR3 PCI Express x16 Video Card !!CENA!! mant3ra Grafika 23 7.10.2006 20:08
Cena domace igre Alijansa - rat dolazi sutra Preza_KG Brbljaonica 42 11.7.2006 19:54
cena 9800XT darkado ŠDK - Grafika 12 26.6.2006 1:25
Top 3 - cena / kvalitet Pantelija ŠDK - Prenosni računari 7 22.6.2006 15:24
Ozivljavanje domena?! flash_back Internet usluge 3 15.6.2006 9:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com