Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2008, 16:46   #101
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: C++

Citat:
Augustus kaže: Pregled poruke
Mnogo zavisi od tebe samog koliko znas i trudis se ali recimo ovako nekako stoje stvari(mesecna primanja):

totalni pocetnik: 350-500 eura
1-2 godine iskustva: 500-800 eura (mada ovde slobodno uracunaj 80% seniora)
3-5 godine iskustva: 800-1300 eura
5+ godina iskustva: 1300+ eura

Ovako nekako stoje stvari ali opet kazem mnogo zavisi od tebe kako se gde pokazes. Gore pomenute cifre su prikazane za ljude koji znaju programiranje i odprilike je to tok povecanja plate u vecini firmi. Naravno extra talentovani brzo dodju do visih primanja,ali nismo svi extra talentovani;-)

Da budem iskren, najvecu platu koju prima neko koga ja poznajem je 2500 eura mesecno. To je covek sa 5+ godina iskustva i koji stvarno zna(mislim da se i ne bavim samim kodiranjem vise, vec projektovanjem).
Ovde ne racunam ljude koji uspeju kao freelance outsource-eri da zarade do 5000 zbog njihove genijalnosti(znam jednog takvog i jednostabno covek mi nije jasan, radi 2 full time i 1 part time job za strance i sve to stane u 8 sati dbevno,WTF!?)

Isto tako znam gomilu programera sa 3-5 godina iskustva koji nemaju vise od 700-800 eura. Naravno kao sto neko rece, neki ljudi ni posle nekoliko godina rada ne steknu iskustvo vec nekako prezivljavaju u osrednjosti.
Milsim da sam ovo vec negde procitao,mozda na ES-u .Ja msilim da su ovo lepe plate s obzirom na nas standard daleko su iznad proseka!
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 17:16   #102
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: C++

Jesi, procitao si ga bas tamo...posto je post moj i tamo onda smem da ga ponovim
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 19:27   #103
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: C++

Znam da je tvoj
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 19:56   #104
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: C++

Citat:
Notorious B.I.G kaže: Pregled poruke
Milsim da sam ovo vec negde procitao,mozda na ES-u .Ja msilim da su ovo lepe plate s obzirom na nas standard daleko su iznad proseka!
Zbog kojih se u najvećem broju slučajeva treba odricati popriličnog broja stvari zarad "postizavanja" zadatih cifri
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 21:09   #105
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: C++

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Zbog kojih se u najvećem broju slučajeva treba odricati popriličnog broja stvari zarad "postizavanja" zadatih cifri
Bolje i to nego negde poturati ledja i raditi teske poslove za 200 evra!
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 21:23   #106
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: C++

Citat:
Notorious B.I.G kaže: Pregled poruke
Bolje i to nego negde poturati ledja i raditi teske poslove za 200 evra!
Ovo je čest argument za kojim se poteže u priči "mozak vs. mišići" ali onda po njemu ispada da je razvoj softver lak posao. Iskreno, fizička aktivnost i standardno "fizikalisanje" dobro dođu kao promena u trenucima kada telo počne da se brani od pojava kao što su bol u leđima, suzenje očiju, blaga (ili manje blaža) migrena i sličnoga
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 21:43   #107
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: C++

Ne kazem da je razvoj softvera lak,ni da bi "fizikalisanje" trebalo da bude bolje placeno od programiranja,ipak da bi neko postao programer treba puno godina ulozenog truda i skolovanja,sto ni malo nije lako.Ali te silne godine i napor ipak donose mnoge benificije u odnosu na cisto "fizikalisanje",koje su potpuno opravdane.Srazmerno sa tim je i placanje koje je veoma obilno.Kada bi poredili posao programera sa poslom na primer profesora,da bi neko postao profesor taj takodje mora da dosta ulaze u sebe,a plate im se dosta razlikuju,bar kod nas a verujem i svuda u svetu.
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 10:48   #108
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: C++

Pa ipak...ne radi se vikendom
a da treba odricanja treba...beskonacna ispijanja kafe sa kolegama ne vode nigde...ali posle te samoispijaci kafe sa setom gledaju kako zivis ;-) trust me on this one
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 11:03   #109
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: C++

Dobro, ne postoje samo ljudi koji piju kafe po vazdan i oni koji dođu na posao ujutru i odu uveče (mada, ako radite u Peximu, onda ne znate za drugačije )
Zlatna sredina rula. Bolje raditi za 700-800 evra nekakvo normalno radno vreme (koliko je to moguće u današnjem slavery kapitalizmu) nego za 1200 a dolaziti kući kasno uveče totalno sažvakani. Osim ako ne patite od onih ambicija tipa "moram po svaku cenu zaraditi za dva stana i tri automobila, iako ne znam šta će mi".
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 11:23   #110
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: C++

To sve stoji, ali sta covek moze da uradi u BG sa 800e platom? Treba ti stan, trebaju ti kola, a to ne mozes kupiti sa tom platom ni u ludilu. Sa 800e mozes lagodno da zivis (pod uslovom da imas svoj stan i kola) i placas racune, mozda te cak ukaki da odes i na more svake godine. Ako se odlucis za zivot u Srbiji, sve se svodi na uzmem stan na kredit, otplacujem ga celog zivota i molim boga da ne dobijem otkaz na poslu. Nije ni cudo sto svi ... junior programeri preko mlate minimum 30k godisnje (kada se odbiju porezi i troskovi za zivot), sto ce reci da za 5 godina mogu uzeti stan bilo gde u BG-u. Senior i oni malo ozbiljniji uzimaju od 100k-300k.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 22:03   #111
rile
Član
 
Član od: 9.7.2007.
Poruke: 119
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 31 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: C++

Obicno ne komentarisem ovakve postove (otisli su daleeko od pocetnog pitanja) ali moram ovo:

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
To sve stoji, ali sta covek moze da uradi u BG sa 800e platom? Treba ti stan, trebaju ti kola, a to ne mozes kupiti sa tom platom ni u ludilu. Sa 800e mozes lagodno da zivis (pod uslovom da imas svoj stan i kola) i placas racune, mozda te cak ukaki da odes i na more svake godine. Ako se odlucis za zivot u Srbiji, sve se svodi na uzmem stan na kredit, otplacujem ga celog zivota i molim boga da ne dobijem otkaz na poslu.
Izvini Patton... moram ovo da prokomentarisem: a kako mislis da se "tamo" zivi? Znam iz prve ruke: u Kanadi "Senior", dosta dobro placen za seniora pa covek opet otplacuje kucu na kredit i to ce da otplacuje narednih 30 godina. Tako i 90% ljudi koje znam a zive "tamo". Ne znam ama bas nikoga ko je kupio krov nad glavom "u kesu". A isto ne znam nikoga ko ne moli Boga da ne dobije otkaz na poslu. Tamo su trenutno uslovi dobri: mala nezaposlenost i privreda koja radi punom parom, ali ostajanje bez posla je vrlo gadna opcija.

Sta god da se radi, potrebno je strpljenje i skromnost. Te dve stvari i zivot nije tako los.
rile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 22:16   #112
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: C++

@rile
Malo skrenusmo sa teme, al sta sad Ne znam kakva je situacija u Kanadi, ali ja sam recimo pre par meseci nabasao na neki oglas za senior programera u USA. Plata je bila 360000$ godisnje. Ja ne znam kakvog lika oni ocekuju da se prijavi i sa koliko godina radnog iskustva, niti sta ce on raditi, ali suma je neverovatna. Mislim da se radilo o nekom programiranju u nekoj banci. U Engleskoj ima dosta poslova za oko 100000 funti godisnje...itd...itd. Naravno ima poslova i za mnogo manje novca. Kako god bilo, mislim da je ljudima preko mnogo lakse nego nama ovde u Srbiji.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 23:08   #113
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: C++

Sto se makar nisi javi na oglas
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 2:07   #114
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: C++

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
ali ja sam recimo pre par meseci nabasao na neki oglas za senior programera u USA. Plata je bila 360000$ godisnje.
WTF!? Ogromna sansa da su se za*****i. Nema sanse da jedan programer zaradi toliku pa cak ni u americi. Stalno pratim trendove plata tamo i seniori zaradjuju max 150k i to su teskasi! Vecinom je seniorska plata oko 90k bruto godisnje, dok se juniori krecu od 40k do 60k.
Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
U Engleskoj ima dosta poslova za oko 100000 funti godisnje
Mala ispravka u Londonu a ne engleskoj. Razlika je neverovatna

I nije bas da ih ima toliko. Recimo java senori su placeni od 60k-90k u 90% slucajeva.
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 9:10   #115
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: C++

Citat:
Augustus kaže: Pregled poruke
Mala ispravka u Londonu a ne engleskoj. Razlika je neverovatna I nije bas da ih ima toliko. Recimo java senori su placeni od 60k-90k u 90% slucajeva.
U Londonu, hvala na ispravci... u ovim ciframa koje si naveo, FUNTA je kljucna rec
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 11:16   #116
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: C++

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
U Londonu, hvala na ispravci... u ovim ciframa koje si naveo, FUNTA je kljucna rec
Istina, zaboravio sam da dodam da je rec o funtama. Ali ne zaboravi da su to bruto plate i da je London jedan od najskupljih gradova sveta. Ne kazem da je malo, naprotiv ali kad se sabere tu su sa platama u USA.
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com