Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2020, 4:13   #41
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Neke stvari su server side, neke client side. Zavisi. Ali su najbitnije stvari, poput hitboxa, client side. Mora biti. A onda software, ili ti ga hack, radi za tebe aim ili ti daje uvid kroz zidove.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2020, 23:22   #42
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
0gold kaže: Pregled poruke
Pošto se dosta spominje čitovanje, da pitam kako to sve zapravo radi

Uvek sam mislio da je dovoljno zabraniti da se bilo šta računa na klijentu (igri) nego samo server da može to da radi. I to je to. Jer ne mogu da hakuju server. Ovako se hakuje šta se dešava na klijentu pa te hakovane podatke šalju na server koji ovaj prihvata.
Samo što je jako skupo sve računati na serveru, treba ti tipa 10-100x više servera, lakše je dopustiti da se koristi klijent za računanje.

Ima li ovo smisla?

Problem je delay koji bi se povecao, ako bi se sve prebacilo na server side, a to nije bas prihvatljivo kod FPS-a. Server side jeste rijesenje npr. League of Legends je server side igra, ali opet ima odredjeni dio koji je na klijentskoj strani pa se mogu raditi citevi za izbjegavanje spellova, spell cast assistance, iscrtavanje raznih helpera, kao sto je range, razni tajmeri, etc.

Najveci problem citovanja je wallhack i aim assistance. I za sada po mom misljenju je nemoguce na bilo kakav nacin zastiti FPS od toga dok god operativni sistemi ne pocnu blisko saradjivati sa game development kompanijama.

Povrsno objasnjeno, zastita od citeva provjerava da li se neko nakacio na igru i da li cita ili modifikuje njenu memoriju, u slucaju da nije whitelistovan ban hammer ce se okinuti. Cesto i skenira sve procese koji su pokrenuti tokom igranja, ali postoje nacini da se ti procesi sakriju ili da se cit "injecta" u sistemske procese tako da ga je dosta teze otkriti.

Postoji nesto sto se zove "handle". Handle je referenca na neki pokrenuti resurs, proces, fajl, itd.

Jedan od problema je npr. Windows ima odredjene procese koji uvijek zahtjevaju handle koji ima pristup svim procesima na racunaru pa samim tim i pokrenutim igrama (lsass, csrss, AC). Oni te procese ne smiju gasiti, jer bilo koji od njih da se ugasi mi bi dobili takozvani "Blue Screen of Death". Programeri koji kreiraju citeve iskoristavaju ovo i razne druge nacine da bi na manje uocljiv nacin prisli memoriji igre, "Handle Hijacking".

Ovo je najbanalniji primjer, da ne pricam o tome da pisu drajvere koji rade hijacking drugih drajvera, itd.

Inzenjeri su i jedni i drugi. Svi rade svoj posao odlicno, nazalost

Poslednja ispravka: OgnjenM (25.4.2020 u 23:31)
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku OgnjenM na korisnoj poruci:
0gold (27.4.2020), Kidja (26.4.2020), perablenta (25.4.2020), zeljo (6.6.2020)
Stara 27.4.2020, 2:01   #43
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Ako nekoga interesuju analize i strategije, preporuka za ovog lika:

https://www.youtube.com/watch?v=L7IPBLny7jE

Mislim da je najbolji analiticar R6 a to mu je zasebni kanal samo za Valorant.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2020, 10:18   #44
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Niko nema komentar?
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2020, 20:13   #45
Gatti.Gatozza
Član
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 38
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 9 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Igra ima problem sa Avastom, i neće da se podigne. Riot je navodno izdao brzi update za ovo, ali kako da se updateuje kad ne može da se uključi?
Gatti.Gatozza je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2020, 20:48   #46
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Pa ti disejbluj Avast na par minuta dok odradi apdejt.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2020, 1:35   #47
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Evo ja malo probao, odigrao jedno 5-6 mečeva... do 13... Igra je zabavna, kad se sastave ujednačeni timovi bude 13-11 nekad... a nekad je 13-3 kao i u svim multi igrama ovog tipa

anticheat koji se pokreće sa windows i možeš ga isključiti al onda moraš restartovati... um... ne znam, nisam još obrisao jer mi se igra nešto sa ljudima (a apex mi je bio smor posle 1 sat) ali još je 50-50% više zbog drm nego zbog igre, igričuljak je ok ništa posebno al neki spoj csgo/overwatch.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2020, 11:15   #48
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Ja sam klincu ranije brisao svaku ugru koja, sem tokom instalacije, zahteva da se pokreće pod admin nalogom (ne mogu da se setim sada koje su to bile, ali bilo je 3-4 takve). Šta će igri admin?
Sada ima svoj kompjuter na kome nema ništa preterano bitno, pa nek stavlja šta hoće, ali... pre par nedelja dođe da me gnjavi kako mu treba nova grafička jer je postojeća crkla. Pogledam, stvarno nešto nije u redu. Pokušam da instaliram drajvere - ne dozvoljava. Posle pola sata preznojavanja provalim da je taj vanguard, ne sviđa mu se modovana kartica i patchovan drajver, koja je pre toga na svim igrama radila bez ikakvih problema. Morao sam da vratim originalan BIOS i sada radi sve bez problema, ali 5-6% sporije.
Da zanemarimo to što modovana kartica nema veze sa varanjem u samoj igri, opcija da neka zaštita blokira pokretanje igre mi je donekle OK, ali da radi na nivou kernela i da mi briše drajvere koji joj se ne sviđaju iz bilo kog razloga je za mene neprihvatljiva. Na svom kompjuteru to đubre ne bih instalirao kakva god da je igra u pitanju, ima toliko drugih...
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Burnout Paradise: The Ultimate Box Densetsu Simulacije vožnje 436 14.3.2018 21:31
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Olympic Games: London 2012 Devilish Soldier Sportske simulacije 49 24.7.2016 23:40
Prepoznajte igre ;) Carnex O igrama uopšte 33 19.1.2011 13:35
World Cyber Games 2008 hacker_aca O igrama uopšte 54 24.1.2009 20:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com