Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2008, 12:42   #1
Alx_WStrooleh
Novi član
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: in my own head
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet)

Ovaj.. hteo sam da kupim digitalnu tablu za crtanje.. tj - hteo BIH.... pa kontam da je ovo najbolje mesto da pitam - interesuje me sve - sve sto znate, sta mozete da kazete, sta znate - kakve su razlike, cene, isplativost same ideje.....

Cuo sam da su neke Wacom table standard u tom svetu, i da su najbolje i po kvalitetu i po odnosu proizvod/cena....

A sada vi:


PS - nadam se da je ovo dobro mesto za otvaranje ove teme, i da ne postoji slicna (a trazio sam) jer mi je ovo prvi post i prva tema ... peace
Alx_WStrooleh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 18:09   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet)

I ja uskoro nabavljam Wacom tablu,gledao sam na nekom srbijanskom sajtu 110 eur kosta i preporucio mi ju je prijatelj,a kod kupovine treba obratiti paznju na osjetljivost pritiska,rezoluciju i naravno da ti cjelokupna velicina table odgovara.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 13:38   #3
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet)

Ja koristim wacom bamboo fun tablu vec skoro godinu dana, i jako sam zadovoljan. Lako se povezuje sa kompom, driveri rade perfektno i na xp-u i na visti. Pre svega izgleda jako lepo, povezuje se sa kompom preko usb-a, i pored dva programibilna tastera na olovci, ima i jos 4 dodatna tastera na samoj tabli, ukljucujuci i skrol touch pad koji moze sluziti za vise stvari. Sama preciznost olovke je na zavidnom nivou, ali je svakako potrebno navikavanje, i sto je vise upotrebljavate, brze cete se navici. Topla preporuka, verovatno najbolji odnos cena/kvalitet. Inace cena joj je oko 100 eura.
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 14:23   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet)

Moj savet je da gledaš da uzmeš tablu 8"x6", to je veličina A5 sveske, i ako ćeš crtati svaka manja može da te usporava i ometa u radu. Veće su daleko nepristupačnije cenovno.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 18:08   #5
Alx_WStrooleh
Novi član
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: in my own head
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet)

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Moj savet je da gledaš da uzmeš tablu 8"x6", to je veličina A5 sveske, i ako ćeš crtati svaka manja može da te usporava i ometa u radu. Veće su daleko nepristupačnije cenovno.
cena?
Alx_WStrooleh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 13:10   #6
zokifreak
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet)

mene zanima kakav je pregled materijala koji se obradjuje,d li na kompu ili i na samoj tabli,gledo sam neke table i wacom-ove mislim da su pregledi samo na monitoru,meni to deluje otezano,mozda bih se brzo navikao li neznam,generalno pitanje da li ima tabla na kojoj se direktno prikazuje obradivi materijal?
zokifreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 20:09   #7
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet)

Imas table na kojima se prikazuje isto sto i na ekranu, ali su one znatno skuplje od obicnih (1000$ i vise). Trebalo bi da je Wacom najbolji jer ostali proizvodjaci uglavnom imaju olovku sa baterijom koju treba da menjas, dok kod Wacoma to nije slucaj. Wacom jeste najskuplji, ali izgleda da je i najbolji. Inace, po mom iskustvu, covek moze posle odredjenog vremena da se navikne na tablu, ja npr. ni ne gledam u nju dok crtam, samo gledam u monitor i nije mi problem.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 21:45   #8
zokifreak
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet)

hvala ti na odovoru,pa sadne nmeravam dugo jos da odvajam soma za tablu,a sad princim da gledam u monitor dok crtam,nisam siguran,nisu to ravne linije,a ni banalne slikice na nivou dece od 4 godine,navikao sam na rad na papiru,pa neznam kako bi mi to funkcionisalo,a nemam nikog poznatog da isprobam
zokifreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 23:22   #9
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet)

Po mom iskustvu tabla o kojoj pricamo nije 100% zamena za papir. I ja sam navikao da crtam na papiru, ali daleko od toga da tabla nije upotrebljiva i za profesionalno crtanje. Jedino ces morati malo da prilagodis ruku i stil crtanju sa tablom, sto ne zahteva bas previse vremena (jedno mesec dana i bice ok ). Naravno, pitanje je i u kom programu ces da radis - Photoshop dozvoljava da podesavas dinamiku olovke, tipa jacinu ili debljinu linije u zavisnosti od nagiba olovke ili jacine pritiska, tako da je potrebno malo eksperimentisanja da vidis sta ti najvise odgovara. Ja sam bas u nekoj guzvi sad, ali ako hoces da probas tablu baci mi PM od ponedeljka ako si u BG.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com