Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2008, 14:50   #201
Svrbisha
Banned
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: CyberSpace
Poruke: 235
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 61 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Mozda moze ova konfa, mozete da uzmete dve ali ce fale izgleda pare za kuciste, jeste da je CRT monitor ali je dobra alternativa TFT monitoru al ce da fali neznam koliko vam kosta ono kuciste koje modujete?

Poslednja ispravka: Nergal (9.2.2008 u 23:30)
Svrbisha je offline  
Stara 12.2.2008, 19:39   #202
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Sve ovo može da se kupi u Novom Sadu u jednoj firmi, po cenama koje ovde vidite ... cene jedino mogu da budu niže koji evrić ali to ne smem da garantujem iako verujem u takvu mogućnost. No, o tome mogu više znati kada budem sedeo za stolom preko puta ljudi koji nam to prodaju ... možda budu imali razumevanja za naš skromni budžet.

PREDLOG



• Pošto mislim da im nije neophodna rasna igračka kartica stavio sam ovu koja je na spisku.

• Kućište sam stavio na osnovu rada Mrke Kape i ono je jedino što nisam našao na spisku komponenti firme iz koje sam uzeo cene ali ako ga ima bilo gde u Srbiji nabaviću ga, nije važno ni da li je 42 ili par eura više ...

• CRT ili TFT ... dilemu sam rešio razmišljajući kako je TFT sadašnjost a CRT prošlost, pa pošto mi ne pripadamo prošlosti ostao je ovaj izbor.

• Sve komponente su podložne promenama, naročito ako se mogu dobiti bolje za manje novaca ...
Simke je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
FiresnakE (13.2.2008), Mrka Kapa (12.2.2008)
Stara 12.2.2008, 20:07   #203
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

auuu pa Simke ja nisam shavtio da smo ovo tako zamislili, jbt pa ono je ultra gaming masina. Da bolje je da sklopimo dve masine za edukaciju i posaljemo ih na 2 mesta nego jednu koja odvaljuje od zivota sto je totalno nepotrebno.
nikola87 je offline  
Stara 13.2.2008, 8:22   #204
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
auuu pa Simke ja nisam shavtio da smo ovo tako zamislili, jbt pa ono je ultra gaming masina. Da bolje je da sklopimo dve masine za edukaciju i posaljemo ih na 2 mesta nego jednu koja odvaljuje od zivota sto je totalno nepotrebno.
Sasvim dobro razmišljaš, dvaput je dvaput dopada mi se tvoja ideja i mene bi lako ubedio ali dogovorili smo se već da kupujemo jedan dobar računar i tu prestaju sva dalja kalkulisanja oko toga.

Sada je kasno da menjamo ovaj dogovor jer bi nas to dalje uvuklo u druge nepotrebne probleme ...

Dopada mi se što naglasak stavljaš na edukaciju, ni meni se ne dopada da im poklanjamo samo igračku jer da smo hteli da im poklanjamo igračke valjda bi se odlučili za najmlađe stanovnike tih domova pa onda računar ne bi ni dolazio u obzir, već bi ih zatrpali medama, barbikama i sličnim drangulijama.

Što se tiče jačine same mašine, to je trenutno tako ali vrlo brzo će to biti prvo prosečna pa potom slaba konfiguracija u pitanju.
Simke je offline  
Stara 13.2.2008, 9:49   #205
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

U svakom slucaju to ce biti kompjuter koji ce veoma dugo koristiti, tako da bi bilo prilicno dobro da je sto bolji kad se kupi.
player1 je offline  
Stara 13.2.2008, 12:00   #206
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Sasvim dobro razmišljaš, dvaput je dvaput dopada mi se tvoja ideja i mene bi lako ubedio ali dogovorili smo se već da kupujemo jedan dobar računar i tu prestaju sva dalja kalkulisanja oko toga.

Sada je kasno da menjamo ovaj dogovor jer bi nas to dalje uvuklo u druge nepotrebne probleme ...

Dopada mi se što naglasak stavljaš na edukaciju, ni meni se ne dopada da im poklanjamo samo igračku jer da smo hteli da im poklanjamo igračke valjda bi se odlučili za najmlađe stanovnike tih domova pa onda računar ne bi ni dolazio u obzir, već bi ih zatrpali medama, barbikama i sličnim drangulijama.

Što se tiče jačine same mašine, to je trenutno tako ali vrlo brzo će to biti prvo prosečna pa potom slaba konfiguracija u pitanju.
ok, razumem ako ste vec tako odlucili ali mi je malo nelogicno da se kupuje bas toliko jaka masina i to jos masina koja treba da ima primarni akcenat na edukaciji. Ja bih pre uzeo neku slabiju masinu a ostatak para ostavio na racunu za sledecu akciju ali dobro. Neko je rekao da smo skupili oko 680E, evo ja cu da napravim jednu masinu cisto ovako pa vi razmislite.

x2 4000+
msi k9n neo v2
2x1gb
7300GT
neko kuciste sa napajanjem do 50-60E
wd aajs 320GB
dvd rw

to je negde oko 330E + neki samsung 940N npr to je jos 180E
nikola87 je offline  
Stara 13.2.2008, 12:25   #207
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Ili neki 940nw, koji je negde oko 165€

Poslednja ispravka: Nergal (13.2.2008 u 18:04)
muki85 je offline  
Stara 13.2.2008, 14:52   #208
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Jbga, ja se slazem sa obe opcije, ali to vec uveliko premasuje budzet koji smo sakupili.(he, kako je lepo kad mogu sad i sebe da pomenem u istoj recenici sa vama)

Tacno je da bi trebalo baciti akcenat na edukaciju, ali racunar darujemo deci, a svi znamo sta ce deca prvo poceti da rade na racunaru, cak i oni stariji.

Mislim da ce tek kasnije doci do izrazaja njihovi afiniteti i cemu ce se opredeliti, da li igranju ili edukaciji.Tek treba da nauce i shvate koje im mogucnosti taj racunar pruza i koliko im moze pomoci u njihovom daljem razvoju.

P.S.Rekao sam vec da o knfiguraciji necu da raspravljam, sta god da se uzme ja se slazem sa tim, kao sto sam i rekao da bi Simke trebao da bude taj koji ce da donese konacnu odluku!
FiresnakE je offline  
Stara 13.2.2008, 15:50   #209
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Mislim da je krajnje vreme da kupimo računar.

Kao što sam rekla, kućište bi moralo da se moduje u Novom Sadu (tačnije, kod kolege Shlaymare), i možda bi bilo najbolje da se tamo kupe komponente (mada nije obavezno). Konkretno, kućište Blueberry se može naći u jednoj radnji u Novom Sadu i u nekoliko radnji u Beogradu, a cena mu je nešto manja od 42 evra.

Mislim da su obe konfiguracije koje je Simke naveo dobre i sasvim dovoljne za potrebe dece u domu.

Dakle, kako ćemo se organizovati za kupovinu?
Mrka Kapa je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mrka Kapa na korisnoj poruci:
Simke (14.2.2008)
Stara 13.2.2008, 17:24   #210
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
ok, razumem ako ste vec tako odlucili ali mi je malo nelogicno da se kupuje bas toliko jaka masina i to jos masina koja treba da ima primarni akcenat na edukaciji.
Nije nelogicno, jer taka ustanova nece imati sredstva da menja racunar na svakih par godina.

A ipak masina treba da bude dobra da pusta i edukativni softver pravljen i u iducih pet godina (realan vec racunara kada stvari pocinju da se kvare).
player1 je offline  
Stara 14.2.2008, 19:02   #211
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Citat:
Mrka Kapa kaže: Pregled poruke
Mislim da je krajnje vreme da kupimo računar.

Kao što sam rekla, kućište bi moralo da se moduje u Novom Sadu (tačnije, kod kolege Shlaymare), i možda bi bilo najbolje da se tamo kupe komponente (mada nije obavezno). Konkretno, kućište Blueberry se može naći u jednoj radnji u Novom Sadu i u nekoliko radnji u Beogradu, a cena mu je nešto manja od 42 evra.

Mislim da su obe konfiguracije koje je Simke naveo dobre i sasvim dovoljne za potrebe dece u domu.

Dakle, kako ćemo se organizovati za kupovinu?
Očekivao sam da će biti primedbi i sugestija u vezi cena, takođe da ćemo se izjasniti koja nam je kofiguracija prihvaljivija, da li A ili B.

Što se tiče kupovine vrlo lako se možemo organizovati ako kupujemo po ovim cenama koje sam postavio ... tada je kupovina i dalje cenkanje moja briga a biće mi izuzetno drago da prisustvuju svi koji budu želeli ...
a o tome se već možemo preciznije dogovoriti preko gmail/gtalk/skype itd. poruka.
simke.forum.sk.co.yu pa potom @gmail.com



PS.
Da bi ubrzali proces pre kupovine svih komponenti može se uzeti kućište, biće dovoljno da Shlaymara svrati gde mu budem rekao pa će dobiti kućište da ponese.
Simke je offline  
Stara 19.2.2008, 0:15   #212
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Voleo bih ako može jeftinije ... pogledajte današnju ponudu.


Poslednja ispravka: Simke (19.2.2008 u 0:56)
Simke je offline  
Stara 19.2.2008, 11:28   #213
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

mislim da je prva konfiguracija mnogo bolja i brza od AMD-ove konfiguracije
PeTkO je offline  
Stara 19.2.2008, 14:15   #214
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
mislim da je prva konfiguracija mnogo bolja i brza od AMD-ove konfiguracije
Izuzev procesora (i naravno ploče) dve konfiguracije su identične. E6750 jeste dosta brži od X2 5000+ ali to povlači ne baš zanemarljivu razliku u ceni. Ako uzemo naš budžet u obzir ja bih pre izabrao AMD varijantu, neće se taj kompjuter koristi za namenu u kojoj bi razlika između ovih procesora došla do izražaja. X2 5000+ je vrlo brz CPU sam po sebi.
Nergal je offline  
Stara 20.2.2008, 10:53   #215
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Ja ću ponuditi konfiguraciju sličnu onoj Simketovoj (prvoj)

Intel 6750
Gigabyte P35 DS3
Geil 2x 1Gb RAM
WD 4000AAKS
Palit 8600 Sonic+
Pioneer 115D
Codegen Briza 6097
LG 1918S


Cena 54.789

Međutim, kada bi ovaj, nepotrebno jak, procesor stukli na E4500, onda bi cena računara bila samo 50.390 Dinara. Krajnje lepa mašina za te pare. To je ono što ja mogu, za sada, da ponudim.
Hoćemo li konačno?!?!
Bojan je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bojan na korisnoj poruci:
Nergal (20.2.2008), Simke (23.2.2008)
Stara 20.2.2008, 11:02   #216
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Varijanta broj 2, i na ovoj konfiguraciji mogu da se igraju sve igre novijeg datuma i da se pokrenu i zahtevniji programi bez problema, a ipak ima usteda u novcu koji moze biti utrosen na nesto drugo.
FiresnakE je offline  
Stara 20.2.2008, 11:15   #217
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Slazem se sa Bojanom procesor je nepotrebno jak, i slabiji moze sasvim dobro da odradi posao a nece "gusiti" graficku. I stvarno, ajde da se to zavrsava, zastarice komponente
galebns je offline  
Stara 23.2.2008, 2:04   #218
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Bojan kaže: Pregled poruke
Ja ću ponuditi konfiguraciju sličnu onoj Simketovoj (prvoj)

Intel 6750
Gigabyte P35 DS3
Geil 2x 1Gb RAM
WD 4000AAKS
Palit 8600 Sonic+
Pioneer 115D
Codegen Briza 6097
LG 1918S


Cena 54.789

Međutim, kada bi ovaj, nepotrebno jak, procesor stukli na E4500, onda bi cena računara bila samo 50.390 Dinara. Krajnje lepa mašina za te pare. To je ono što ja mogu, za sada, da ponudim.
Hoćemo li konačno?!?!
Ja sam tražio cenu za konfiguraciju sa procesorom E6550 ali oni su stavili jači u ponudi, takođe sam tražio kućište koje je rekla Mrka Kapa ali su i tu stavku promenili u ponudi ...

Pogledao sam cenovnik, ako stavimo E6550 i kućište Blueberry u tom slučaju cena nam je manja od tražene za nekih 2.500-3.000 dinara, a u slučaju ako bi stavili procesor koji si ti naveo E4500 cena bi bila manja za 5.500-6.000 dinara ...

Sačekao bih još do ponedeljka da vidim da li će mi stići još koja ponuda na e-mail, ako ne onda možemo u kupovinu.
Simke je offline  
Stara 23.2.2008, 2:21   #219
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Citat:
FiresnakE kaže: Pregled poruke
Varijanta broj 2, i na ovoj konfiguraciji mogu da se igraju sve igre novijeg datuma i da se pokrenu i zahtevniji programi bez problema, a ipak ima usteda u novcu koji moze biti utrosen na nesto drugo.
Sav novac do poslednje parice će biti utrošen na ovaj računar, ne postoji ništa drugo van toga ... verovatno i ti to tako misliš.

Svi ostali troškovi koji se pojavljuju u hodu a vezani su za ovu akciju su isključivo troškovi učesnika koji sami o njima brinu, tj. sami snose troškove.

Podrazumeva se da niko od angažovanih nije ni tražio bilo šta za svoje troškove i mi to svi vrlo dobro znamo ali nije suvišno to napomenuti da neki drugi ljudi koji budu ovo čitali a koji su manje upućeni u ovu akciju to mogu iz ovih redova da saznaju.

PS.
Račun se prilikom podizanja novaca gasi a poništena knjižica ostaje meni kao suvenir i podsećanje na ovu akciju ... verujem da će ona uz par fotografija koje će biti snimljene prilikom uručivanja računara biti draga uspomena mojim klincima ili njihovoj deci u nekom vremenu koje je van moga postojanja.
Simke je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
FiresnakE (23.2.2008)
Stara 23.2.2008, 13:58   #220
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Predložite konfiguraciju za: Računar sa srcem Foruma

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Sav novac do poslednje parice će biti utrošen na ovaj računar, ne postoji ništa drugo van toga ... verovatno i ti to tako misliš.
Naravno da sam tako i mislio, nisam mislio da bi taj ostatak od novca otisao na neke zaebancije ili tako nesto.
Novac je namenjen deci i njima odlazi!
Mislio sam samo da ukoliko ne ode cela suma na racunar, taj ostatak se moze uloziti u neke druge poklone za tu decu, jer mislim da tu ima i dosta male dece koja nece moci odmah da koriste racunar.
Ono sto zelim da kazem je to, da ce starija deca kako to obicno biva provesti vise vremena na tom racunaru, a mladja ne, pa sam pomislio da bi trebalo misliti i na tu decu.

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Svi ostali troškovi koji se pojavljuju u hodu a vezani su za ovu akciju su isključivo troškovi učesnika koji sami o njima brinu, tj. sami snose troškove.
To se valjda podrazumevalo od pocetka.

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Podrazumeva se da niko od angažovanih nije ni tražio bilo šta za svoje troškove i mi to svi vrlo dobro znamo ali nije suvišno to napomenuti da neki drugi ljudi koji budu ovo čitali a koji su manje upućeni u ovu akciju to mogu iz ovih redova da saznaju.
Amen, to that!
FiresnakE je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja Simke Forum o forumu 1244 28.8.2009 14:36
Fotografije za računar sa srcem foruma! Simke Fotografija 102 17.3.2008 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com