Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2007, 1:22   #1
zadecu
Novi član
 
Član od: 5.9.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Zanimljiv sajt za decu

www.zadecu.com - sajt namenjen deci i mladima ili roditeljima sve je besplatno, tako ce i ostati, jedino sto ce biti dodato jeste vise sadrzaja u skorijoj buducnosti (ima posla preko glave a za to treba jos vise vremena koje i nemam trenutno ali polako)...
zadecu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 1:49   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Thumbs down Re: Zanimljiv sajt za decu

U pravu si, ovaj sajt je stvarno zanimljiv za decu, zato što je prelepo dizajniran i prilagođen uzrastu, funkcionalan, pregledan, i nema bezveznih oglasa... NOT!
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 9:01   #3
zadecu
Novi član
 
Član od: 5.9.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

hmm hvala za odgovor
prvi si koji je tako nesto napisao ali dobro, valjda ne moze svima da se svidja dizajn cu srediti kada budem imao nesto para da platim pro dizajnera posto ja nisam bas ekspert u tom polju (vise mi lezi SEO, promocija sajta, i pravljenje zarade online)
ne kapiram zasto nije prilagodjen uzrastu, ako mozes da pojasnis malo... konstruktivni komentar pls, nemoj samo da pljujes po tudjem radu
funkcionalan i pregledan jeste jer ako malo pogledas sajtove sa ex-yu prostora slicne tematike videces da je na vecini samo nabacano sve i svasta i veoma nepregledano tu mislim na stranice samog sajta, pa onda reklame, pa banere drugih sajtova itd...
a to sto ima adsense nije tvoj problem niti bilo ciji jer stoji u footeru kao sto vidis prema tome ljudi ce ih videti tek posto procitaju sta ih zanima, nece ih napasti reklame cim otvore stranu

opet kazem daj neki konstruktivni komentar/predlog jer ja imam gomilu ideja koje cu da realizujem na ovom sajtu, ali naravno uvek moze neki dobar predlog da se prihvati kao moderator foruma to mogu da trazim od tebe, ja sam na mom forumu admin i dajem ljudima predloge sta da rade, kako da poprave nesto na sajtu itd, ne napljujem ih samo u jednoj prosto prosirenoj recenici (to je najlakse uraditi)

P.S. ovaj sajt ce kako god sada izgledao u skorijoj buducnosti biti prikazan i u vasem casopisu u delu sa web lokacijama jer ce kvalitetom to zasluziti, zivi bili pa videli
zadecu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 12:09   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

Pre svega, ja nemam veze sa SK magazinom, i želim ti puno sreće u radu, pogrešno si me shvatio.

Moj predlog je sledeći - pre svega URADI sajt, pa ga onda reklamiraj. Ti nemaš trenutno sadržaja, nemaš izgled, funkcionalnost je i OK.

Drugo, za koga je sajt? Očigledno nije za roditelje, jer nemaš sekcije koje rapsoređuju savete od malih nogu do škole, i slično... A nije ni za decu, jer izgled nije prilagođen njima...

Orijentiši se na užu grupu, znam da to zvuči kao bedak na početku, ali ako budeš vredan i sa dobrom reklamom - isplatiće se kasnije. Bolje imati 200 vernih posetilaca koji će te hvaliti okolo, nego 1000 koji će pogledati i otići...

A adsense nije moj "problem", već tvoj, u prvu si. na sajt koji nema sadržaja, požurio si da staviš adsense, iako si mogao sačekati da imaš bar 5000 (običnih, ne unique) poseta mesečno pa ga onda staviti...

Pogledaj još jednom moj post gore i videćeš koliko je konstruktivan - naveo sam sve što smatram da nije dobro i da treba da popraviš...

Kako? Pa mislim... šta ćeš ti da radiš?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Iris (9.9.2007), zadecu (5.9.2007)
Stara 5.9.2007, 13:02   #5
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

Moram se složiti sa Eniaroyah. U potpunosti. Dodao bih da je dizajn, blago rečeno katastrofalan (za tematiku na tvom sajtu). Imaš, pobogu, gomilu besplatnih template-ova po WWW-u. Nađi bar neki da liči koliko toliko za decu. Ova boja koja ti je na sajtu je baš smrdljiva, u pravom smislu te reči.

Druga stvar, imaš veoma malo content-a, a opšte je poznato "Content is king". Iako gornji meni deluje pun, tebi je od 7 linkova u meniju samo jedan link u stvari za decu (Bajke). Ostalo je pozovi prijatelja, Glasajte zadecu.com i sl.

Još jednom naglašavam šta je Eniaroyah rekao: PRVO uradi sajt, pa ga tek onda reklamiraj. Zašto? Pa prosto je: sad njih ~500 vidi ovaj sajt i, naravno, ne svidi im se dizajn i/ili content. Bounce rate će biti oko 90% garantujem ti, ako ne i više. I ti kad ga budeš uradio (završio) ovaj sajt, ponovo ćeš ga reklamirati. Opet garantujem da će od tih 500, bar njih 200 reći "a da, to je onaj shit sajt, sećam se" iako je dizajn u potpunosti promenjen i sadržaj dopunjen. Jednostavno, neće ni videti novi sajt.

200 od njih 500 je 40% - skoro pola

Samo polako
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
zadecu (5.9.2007)
Stara 5.9.2007, 13:28   #6
zadecu
Novi član
 
Član od: 5.9.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

hvala obojici sada zaista

da krenem od adsensa, stavio sam ga prvenstveno da bi mi google indexirao sajt sto pre (pojavio se u google SERPS-ima posle manje od sat vremena nakon postavljanja koda na strane)... to mu je svrha za sada prvenstveno, ne da mi pravi zaradu da mi gogole pokupi sve strane na sajtu sto brze

dizajn - slazem se nije nista posebno, bice bolji 100% u buducnosti, krenuo sam da prvo pravim content za sajt...

da predjem odmah na content - imam vec 10-ak prica koje ce se menjati na 7 dana, dok se one izvrte spremicu ih jos pa cu smanjiti broj dana rotacije na 3 ili 4., a tamo do proleca na jednu dnevno (nadam se da cu stici da to sve uradim do tada)... inace nijedna prica nije copy/paste vec sam svaku preradio tako da bude moj originalni sadrzaj. na danasnji dan mislim da moze biti zanimljivo za stariju decu, bar je meni zanimljivo - to imam pokriveno za jos pola godine od sada. bice jos puno sadrzaja bas za decu ali ne bih da otkrivam sta tacno da mi neko od "konkurentskih" sajtova ne bi maznuo ideju pre nego sto zavrsim

za roditelje nije sajt, nije mi ni u planu da pravim sajt sa savetima jer ja nisam roditelj i nikako ne mogu da dajem kvalitetne savete u toj oblasti a da kradem od drugih ne ide, radije cu staviti link ka nekom sajtu koji je dobar i koji pokriva tu problematiku

sorry za sk, mislio sam da si deo ekipe anyway, veliko hvala za savete i misljenja, probacu da popravim sta ne valja sto pre
zadecu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 18:07   #7
zadecu
Novi član
 
Član od: 5.9.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

samo da se javim i zahvalim opet dama dvojici, juce sam celo popodne i vece (do 2 ujutru) radio i pravio novi design... nije nista posebno ali mislim da je mnogo bolje nego sto je bilo i da sada lici na sajt za decu

poz i hvala na komentarima
zadecu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 10:05   #8
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

Lepo od tebe što se trudiš... obzirom da nema puno kvalitetnih sajtova za decu na našem Netu, svaki novi sajt znači, i treba ga uraditi pažljivo i kvalitetno...

Za ideje pretraži online arhivu SK Vodiča u poslednjih godinu-dve - znam da je opisano nekoliko "domaćih" sajtova za decu.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 10:16   #9
zadecu
Novi član
 
Član od: 5.9.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

hvala za komentar i reci podrske Iris

Imam ideja, cak mozda i previse neke stvari koje planiram da uradim / ponudim nema jos uvek nijedan sajt za decu na prostoru ex-yu... za sada punim sajt osnovnim sadrzajem, price, bajke, uskoro cu i pesme, neke zanimljivosti itd, a kad to sredim dolaze na red te "napredne" ideje koje ce me izdvojiti daleko iznad konkurencije ali necu da otkrivam sta je u pitanju naravno

inace je tuzno sto ovakvih sajtova nema vise, to sto nisu super profitabilni ne znaci da webmasteri ne treba da ih prave ali sta da se radi hvala Bogu, ja zaradjujem na drugim projektima pa mi je ovo kao hobi trenutno ali sa tendencijom da postane ozbiljna stavka u mom spisku sajtova u buducnosti
zadecu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 12:56   #10
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

Jeste mnogo bolje. You see, kako sa malo truda možeš dosta da postigneš . Malo mi se ne sviđa tvoj a:hover stil - belo u plavo...hmm...nekako mi ne "vata oči" . Predlog: proširi sajt da bude za rezoluciju 1024x768, odnosno proširi ovaj kvadrat.

Jedna stvar koja mi se nije dopala, a vezana je za "na današnji dan"

Citat:
Na današnji dan - zadecu.com kaže:
2002. - Viši sud u Bijelom Polju osudio Nebojšu Ranisavljevića iz Despotovca na 15 godina zatvora zbog učešća u otmici i likvidaciji putnika, pretežno muslimana, iz voza na pruzi Beograd-Bar u stanici Štrpci u februaru 1993.
Zar zaista misliš da je to za decu?
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
zadecu (9.9.2007)
Stara 9.9.2007, 16:01   #11
zadecu
Novi član
 
Član od: 5.9.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

hvala za predloge, sacu to malo da doradim mislim na rezoluciju i hover linka... takodje i ako uspem da nadjem neku lepu teksturu drveta za ovaj kvadrat umesto jednobojne pozadine, mislim da bi lepse izgledalo... a i danasnji dan moram da proverim, da se nije jos nesto tako potkralo
zadecu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 16:50   #12
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Zanimljiv sajt za decu

Evo, kad sam počeo, da dodam još konstruktivnih saveta....

1. naša slova... nemoj decu od malih nogu da učiš pogrešno, to je opasan amanet Stavi UTF-8 encoding i piši šđćčž...

2. Jako dobro što imaš autorske slike, dečju grafiku i to... Povećaj broj, i možda neko može da ti pomogne odavde, da nacrta nešto... Probaću i ja ako stignem neke antropomorfne životinje ili nešto... nikako nemoj da "uzimaš" bez dozvole grafiku, to će te kad-tad stići...

3. da, proširi sajt. preko 75% korisnika interneta koristi 1024x768 u svakodnevnom radu, nešto manji broj 1280x1024 (najgluplja rezolucija, jer je 5:4 pa smanjuje širinu vidnog polja ) a sve ostale su skoro zanemarljive...

4. polje sa tekstom ti je malo tamno u odnosu na pozadinu... možda da ga ne proširuješ, već da to polje ostane DIV u kojem će se menjati sadržaj, a okolo staviš npr sa leve strane vertikalni meni, makar samo tekstualni, a desno neke sličice, tipa miš priča bajku, zeka objašnjava šta je bilo na današnji dan...

Dodatak:
Еvo ti miš, slobodno ga korsti ako ti se sviđa, samo ga smanji na neku višestruko manju veličinu za web...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	mis.jpg
Viđeno:	47 puta
Veličina:	25,8 KB
ID:	11513  

Poslednja ispravka: Eni (10.9.2007 u 2:55)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 12:04   #13
zadecu
Novi član
 
Član od: 5.9.2007.
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

e mnogo je sladak sacu da ga ubacim, da vidim samo kako i gde... i hvala za ostale predloge, poradicu i na tome probacu ja da uradim medu ovih dana pa da skupim par zivotinjica...
zadecu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 13:48   #14
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

Par saveta i od mene sa tehničke kao i poneki sa pedagoške strane iako napominjem da nemam nikakvih stručnih dodira sa pedagogijom.

Kao prvo sve kritike su isključivo dobronamerne prirode i ni na koji način ne treba izvući neki negativan kontekst iz njih ali pregledom sajta nikako da se otrgnem utisku da je sajt namenjen isključivo za reklamu samog domena i nabijanje hit countera za "AdSense" pri dnu Izvinjavam se ako to nije bila namera ali stvarno kada neki sajt skoro 30% svojih resursa potroši na reklamu i razne opcije marketinške prirode i još odaje jak utisak nedovršenosti, teško da mogu da ga svrstam u "viteške" sajtove namenjene isključivo dobrobiti deci Drugim rečima, sajt je po meni previše opterećen reklama tipa "glasajte za", "webmasteri prijavite se za preuzimanje toga i toga sa "zadecu.com", sam AdSense pri dnu itd. ako se uzme u obzir šta je njegova prvobitna namena. Daleko od toga da želim da kažem da nečiji trud ne treba da se isplati (ili bolje reći naplati) ali mi se čini da bi trebalo u ovom slučaju biti bar malo kreativniji i ponuditi nešto dobro a ne jednostavno napraviti sajt i očekivati da "kapne" po neka parica od korisnika koji će navratiti do sajta jednom i nikad više.

Dobro, dosta subjektivnih mišljenja. Da pređemo na stvar.

Prvo što, po meni, ni najmanje ne odgovara na samoj stranici jeste sam koncept i organizacija sajta. Drugim rečima, trebalo bi prvo na početku dobro razmisliti kom uzrastu je namenjen sadržaj sajta i na tu ciljnu grupu se orijentisati. Pošto se na par mesta vidi da bi sajt bio prevashodno namenjen deci predškolskog i školskog uzrasta trebalo bi malo više voditi računa o tome kakav sadržaj im se servira. Kad to kažem mislim prevashodno na činjenicu da deca tog uzrasta uglavnom mnogo bolje reaguju na vizuelne podražaje što bi otprilike trebalo da znači da bi sajt morao da sadrži mnogo više slika koje bi trebale da zaintrigiraju dečicu da po metodi "a šta je ovo" istražuju na sajtu. To isto znači da bi količinu teksta trebalo smanjiti što je moguće više na mestima gde on apsolutno nije potreban. Primera radi, ako na sajtu oformiš sekciju "Šta se desilo na današnji dan?" mnogo je bolja varijanta od ovog dosadašnjeg uređenja te stranice da napraviš neku vrstu indeks stranice na kojoj ćeš recimo levo imati sliku , lupam, Luja Pastera, a u nastavku sa recimo desne strane samo najosnovniji opis tipa "Rođen Luj Paster, pronalazač toga i toga... Ako želiš da pročitaš više o Luju Pasteru klikni ovde" nakon čega bi ovaj link vodio na stranicu koja bi morala da sadrži podrobnije informacije o njemu ali da tekst bude naravno pedagoški prilagođen deci. Veoma veliku pomoć u oformljavanju teksta može da ti pruži i Enciklopedija Encarta koja od verzije 2005 ima poseban deo namenjen isključivo deci. Tu možeš da pokupiš veliki broj tekstova pedagoški prilagiđenih deci uzrasta na koji cilja ovaj sajt.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 13:49   #15
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

Dalje. Navigacija pri vrhu je veoma konfuzna. Te linkove bih lično uradio tako da svaki predstavim nekom lepom rollover slikom koja bi kod deteta vremenom probudila osećaj da tačno zna gde će da završi ako klikne primera radi na "malog zeku koji mrda ušima kad pređe mišem preko njega". Nemoj da misliš da je ovo zanemarljiva činjenica jer se čak i odrasli ljudi orijentišu pomoću ovakvih stvari. Primer tehničke podrške jednog domaćeg distributera "kad klikneš na 'čovečuljka' dobićeš kockicu sa 'tarabom' na njoj"

Dalje. Eny je lepo napomenuo da bi bilo dobro da tvoj sajt dobije maskotu. Maskota je nešto što daje jedinstveni vizuelni ali bogami i funkcionalni identitet tvom sajtu. Drugim rečima, ako se maskota forsira na sajtu kao prvo sajt će dobiti neku vrstu specijalne zaokruženosti i uniformnosti a s druge strane, kao što već rekoh, dete će moći da se fokusira na maskotu kao na neku vrstu vodiča što će ako se na pravi način iskoristi moći da utiče na to da se dete mnogo lakše snalazi na njemu. Primera radi ako se dete nađe u "neobranom grožđu" na nekoj stranici gde ne zna šta treba da radi, velika je verovatnoća da ako je naučilo da će pomoć uvek moći da nađe recimo u balončiću teksta koji "izgovara" maskota, da će mu to pomoći da reši problem. Ovde naravno opet kažem da i ti tekstovi moraju da budu pedagoški prilagođeni.

Kao što se da primetiti kreiranje sajta namenjeno specijalnoj grupi ljudi nije nimalo lako jer iziskuje pre svega poznavanje ciljne grupe kome je sajt namenjen. Moja preporuka bi bila zbog toga da ako nameravaš da od ovoga napraviš nešto ozbiljnije konsultuješ nekog pedagoga (vidi ako možeš da naletiš na nekog mlađeg ko bi eventulano bio upoznat i samim potencijalima interneta) koji će ti sigurno mnogo pomoći oko glavnog problema koji oćigledno kod tvog sajta postoji, pedagoška neprilagođenost.

Pozdrav.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 11:44   #16
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

Pa nisi bas bas preorao sadrzaj "Na danasnji dan", bre, od ovog klinci mogu da dobiju traume

danas:

2000. - U eksploziji automobila koji je uleteo u podzemnu gara�u u zgradi Berze u D�akarti, 15 ljudi poginulo, a vi�e desetina povređeno.

1970. - Palestinski otmičari u Jordanu digli u vazduh tri aviona oteta �est dana ranije, posle poletanja iz Njujorka ka Evropi. Prethodno oslobodili putnike u zamenu za palestinske zatvorenike, među kojima otmičara četvrtog aviona Lejlu Kaled.
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 7:05   #17
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

Pošto je bilo dovoljno korisnih saveta o vizuelnom i marketinškom doterivanju, posavetovaću te da ozbiljnije uradiš i ono "iza ekrana" MetaTagove, odnosno Search Engine optimizaciju, jer bez nje ti ni adsense neće previše vredeti što se tiše rejtinga sajta...
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2011, 8:47   #18
ultrahome
Novi član
 
Član od: 30.1.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zanimljiv sajt za decu

napravio sam nesto novo sto mislim da je od interesa za decu i roditelje, ukratko: "Dovedite ili posaljite decu da se kod nas takmice u trkama mini automobila na daljinsko upravljanje. Detalji i prijava na www.ultrahome.in.rs/rc . Naš fokus je razvijanje takmicarskog duha, veštine i sportskog nadmetanja."
ultrahome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dobar-loš sajt kinteC Zanimljive Web lokacije 223 20.12.2015 21:02
Napravimo zanimljiv i kvalitetan sajt! freeminder Forum o forumu 1 22.4.2007 14:05
Kako da prikacim svoj sajt na int. alien Internet tehnologije 12 8.6.2006 19:41
Treba mi neki koristan sajt o ovnovima Brav Zanimljive Web lokacije 1 17.12.2005 16:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com