Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2010, 22:56   #161
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
RAZLOG!

(jedan od milion)
Koja je to igrica?
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2010, 23:45   #162
Cofi
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 2.824
Zahvalnice: 768
Zahvaljeno 796 puta na 513 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Postal 2.
Cofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 8:38   #163
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

@Anded.....
Postal 2 je za ono vreme imao losu grafiku, losu glasovnu glumu, segmenti mape su se ucitavali beskonacno, i uopste losu optimizaciju.Ali je imao odlican gameplay.Bio je zabavan do zla boga.Tebi ne smeta da ti iskacu razne karakondzule, i da gledas razna kasapljenja, a smeta ti da stavis macki cev puske u du.pe i da je koristis kao prigusivac.Ma daj.....


Ja cekam Postal 3.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 8:44   #164
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

@ Equilibrium i White Riper
Ja studiram pedagogiju 3god. sam imao sam dosta predmeta vezano za pshihologiju pa da ja nesto kazem u vezi ovoga:Teoretski upravu ste obojica ali samo u teoriji posto kao sto je rekao Equilibrium prenatalnu psihologiju odnosno razvojna psihologija(mlade su nauke kao i sama pshihologija koja je nastala u 19veku) nije jos uvek dovoljno ispitana i ne postoji dokazi koji ukazuju na to da je genetika ''kriva'' za sve..Medjutim u pshihologiji postoje pravac koji zastupa tezu da sve vodi od genetike i da je ona presudna u razvoju dok drugi kazu da je okolina,sredina presudna u razvoju,takodje postoji i srednja teza po meni najverovatnija da i okolina i genetika uticu na pshihicki zivot,inteligenciju,psihicku predispoziciju svakog coveka...Naravno ne postoji cvrsti dokazi da je i jedna od ovih teza 100% tacna tek u bucnosti, sa razvojom medicine moci ce da se utvrdi tacni uticaj genetike na pshihicki razvj coveka,on je zasigurno velik ali ne zna se jos u kolikoj meri.

Eto toliko da ne pametujem vise
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 11:05   #165
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
@Anded.....
Postal 2 je za ono vreme imao losu grafiku, losu glasovnu glumu, segmenti mape su se ucitavali beskonacno, i uopste losu optimizaciju.Ali je imao odlican gameplay.Bio je zabavan do zla boga.Tebi ne smeta da ti iskacu razne karakondzule, i da gledas razna kasapljenja, a smeta ti da stavis macki cev puske u du.pe i da je koristis kao prigusivac.Ma daj.....


Ja cekam Postal 3.
Jedno je kad takve filmove gledam sa društvom (pričam o čistim smeće hororima) iz čiste zaje*ancije, kao da gledamo komediju, a sam igrati Postal meni je nešto sasvim drugo... Ne kažem ja da su ti filmovi pametni, i oni su takođe glupost, ali valjda može jedno da mi bude zabavno, drugo ne...
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 12:46   #166
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Obrnuto tome sto si rekao, film mozes gledati sam, a Postal igrati u drustvu.Pusti to.....
GTA su igrale armije igraca sirom sveta, i ako 0.001% od tih ljudi napravi nesto sto je video/uradio u igri, onda to vise govori o njima nego o igri.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 13:22   #167
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Ne verujem u to da ako neko igra nasilne igre mora da bude nasilan. To se samo matore babe i strinke hvataju za to. To im je izgovor za njihovu fobiju od kompjutera. A drugo ovo shto ste spomenuli genetiku i to nema logike. Sve to o genetskoj predispoziciji za nasilje lici na srednjevekovnu filozofiju i isterivanje djavola. Navodno on se rodio zao i nema mu pomoci. Izgovor za neuspeh drushtva. Ja mislim da se ljudi radjaju kao "tabula rasa" prazna hartija koja se kroz zivot ispisuje iskustvima. Dakle za nasilno ponashanje 100% je odgovoran uticaj okoline. Vecina nepopravljivih kriminalaca je zivelo u takvim uslovima od ranog detinjstva i samo to naucilo. Ili ekstremno nasilje kao serijske i masovne ubice su posledice trauma i zlostavljanja u detinjstvu .... Tu je presudna psihologija a ne genetika. Genetika utice na fizicki izgled itd. ali ne i na to kako ce covek da se ponasha. Recimo ja uopshte ne volim iste stvari kao moji roditelji. A moj brat je tek druga prica. Po navikama i ponashanju niko ne bi reko da smo u srodstvu ....
Amerikanci recimo spominju kako bi u buducnosti mogli da odstrane "gen za nasilje" i svi bi bili savrsheni. Ne mozesh tako da skrshish coveka onda necemo ni biti ljudi nego proizvod labaratorija klonovi i roboti od krvi i mesa.
Za smanjenje nasilja i kriminala (ono nikad ne moze potpuno da se otkloni) treba podici zvotni standard i poboljshati obrazovanje a ne petljati neshto u labaratorijama .....
Mozda offtopic ali ipak ima veze sa temom nasilje itd. Ono ne dolazi od video igara odatle i najmanje potice ....
I Postal mi je uvek bio nekako vishe bolestan nego zabavan. Igrao sam ga ali mi je
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 14:09   #168
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Sad recimo da govorimo bukvalno: uticaj genetike je sigurno prisutan samo se ne zna u kojoj meri a moguce je da ima veze sa nasijem...mozda su tvoji mama i tata dobili nobelovu nagradu za mir onda se ocekuje da ti budes neki dobrica ali tvoj cukun cukun cukun deda pre 500 god je bio masovni ubica,pshihopata i ti mozda povuces gene na njega vecim delom nego od tvog caleta dobrice...to NE ZNACI naravno da ces biti masovni ubica ali takodje ne znaci da ces dobiti nobelelovu nagradu za mir...Vecina masovnih ubica pshihopata imala je tesko detinjstvo zacinjeno mucenjem i ubijanjem zivotinja,medjutim bilo je sretnih detinjstva koji su jednostavno krenula po zlu.Sigurno okolina ima veliki uticaj na coveka ali nasledstvo i genetika se ne smeju zanemariti...Kao sto rekoh vreme i nauka ce utvrditi udeo genetike kada su u pitanju nasilni postupci

Smatram da igre nece od nikoga napraviti ubicu one mogu samo eventualno da podstaknu tako ponasanje ali to sve zavisi od osobe,nekoga mozda gledanje obicne svadje podstakne na nasilje ali pravo pitanje sta je to sto ga podstice da bude nasilan: okolina,genetika ili nesto trece?Po meni sigurno sve po malo ali definitivno ne treba traziti krivca u igrama

Poslednja ispravka: Ekiman (28.2.2010 u 14:19)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 14:25   #169
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Smatram da igre nece od nikoga napraviti ubicu one mogu samo eventualno da podstaknu tako ponasanje ali to sve zavisi od osobe,nekoga mozda gledanje obicne svadje podstakne na nasilje ali pravo pitanje sta je to sto ga podstice da bude nasilan: okolina,genetika ili nesto trece?Po meni sigurno sve po malo ali definitivno ne treba traziti krivca u igrama
Igre svakako mogu da budu okidač, isto kao i bilo šta drugo...

Meni ipak neke igre služe za 'izduvavanje' besa i nasilnosti, oslobađanje stresa...
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 14:34   #170
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Da ali kao sto si sam rekao samo okidac,za nekoga npr.(glup primer)Igra CS i gta ceo dan i ne oseca zelju za nasiljem ali kada izadje napilje vidi da pada kisa i krene sa nasilnim ponasanjem.Pitanje je: koji su pravi uzroci?genetika okolina ili nesto trece(ili mozda sve zajedno) uzrok sigurno nije igra.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 17:06   #171
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
medjutim bilo je sretnih detinjstva koji su jednostavno krenula po zlu
Otkud ti znas da su imali srecna detinjstva, nisu imali sigurno cim su postali ubice, sreca je veoma relativan pojam, ne dele svi tvoje vidjenje srece, sto je opet posledica oblikovanja vidjenja srece u skladu sa karakterom osobe koji se opet formira kao sema karaktera koje dete usvaja i nalazi da su mu bliski, dok bliskost odredjuju osnovne fizicke potrebe u najranijem detinjstvu, dok je kasnija bliskost sa nekim vezana sa karakterom i modelima ponasanja.

Sto je Milos rekao najreanija pretpostavka je da je covek tabula rasa, i da genetika ne utice na psihologiju ljudi (ili bar ne u tom smislu koji vi implicirate, da ne bi sad isli jako daleko)

Naleteo sam na par knjiga iz psihologije tako da sam prilicno siguran u svoje misljenje.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 17:31   #172
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Pitanje je: koji su pravi uzroci?genetika okolina ili nesto trece(ili mozda sve zajedno) uzrok sigurno nije igra.
Ne znam ja to, time se ne bavim niti me privatno interesuje. Imam, na žalost, to iskustvo da bliska osoba pokuša da se ubije... I razloge za tako nešta jedino ona zna, jedino su njoj (i možda njenom lekaru) jasni. Zdrav ljudski um je misterija, a komoli bolestan. Ali, ako kažemo da eto čovek može da popi*di zbog kiše i ubije nekog, verovatno može i zbog baga u igri ili lošeg frejm rejta, ili prosto poželi da ono iz igre proba i u relanom životu ili dobije ideju za neko sr*nje.

E sad, mišljenja sam da je opšta nasilnost manja posle igranja nego gledanja filmova ili nekih borilačkih sportova. U igrama si već nasilan, ubajaš, premlaćuješ - aktivno učestvuješ - dok filmove samo gledaš sa mozgom na pola snage...

Verujem da na ljude utiče i genetika, ali okruženje i više. Ljudi kažu za razne nasilnike, psihopate, sociopate 'isti je ko otac!', pa da i nasilnikovog oca je vaspitavao nasilni idiot koji loče, kocka se, ***** se, bije i siluje svoju ženu. Taj model preuzme i njegov sin i prenosi ga na svog sina i tako... To nije genetika...

Ovo su neka moja razmišljanja, ponavljam, nisam posebno upućen u ovu oblast (za razliku od nekih drugih o kojim diskutujem na ovom forumu)...
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 18:31   #173
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Otkud ti znas da su imali srecna detinjstva, nisu imali sigurno cim su postali ubice, sreca je veoma relativan pojam, ne dele svi tvoje vidjenje srece, sto je opet posledica oblikovanja vidjenja srece u skladu sa karakterom osobe koji se opet formira kao sema karaktera koje dete usvaja i nalazi da su mu bliski, dok bliskost odredjuju osnovne fizicke potrebe u najranijem detinjstvu, dok je kasnija bliskost sa nekim vezana sa karakterom i modelima ponasanja.

Sto je Milos rekao najreanija pretpostavka je da je covek tabula rasa, i da genetika ne utice na psihologiju ljudi (ili bar ne u tom smislu koji vi implicirate, da ne bi sad isli jako daleko)

Naleteo sam na par knjiga iz psihologije tako da sam prilicno siguran u svoje misljenje.
Mislio sam srecni u smislu:dobar zivot bez siromastva,zlostavljanja itd...A da je covek tabula rasa to se jos ne zna kao ni sto se ne zna koliko genetika utice na pshihu ljudi ali jednim delom utice sigurno kao sto rekoh mozda neces biti isti poput tvojih roditelja ali tvoje dete ili praunuka moze da ima neke tvoje ili od tvojih matoraca karakterne crte itd
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 20:06   #174
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Pa ako je ne dostatak zlostavljanja sreca, onda je tebi bas lepo (osim ako te ne zlostavljaju, a nadam se da nije tako ) dobro shvatio sam sta si mislio ali mi nije jasno sta si hteo da kazes, da je on postao manijak zbog njegovog pradede manijaka iako mu je u zivotu bilo sve lepo i cakano...nece da moze.

Znas li ti koliko ljudi ima slicne karakterne crte kao i ja pa ne znaci d asu ih nasledili od mene, jer nismo ni rod. Mislim sve sam napisao u prethodnom postu, dalje nema poente pricati, ni nametati nekom stav, posto psihologija nije bas egzaktna nauka.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 20:09   #175
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
Postal je smeće! Nisam ja neki svetac koji se gnuša nasilja. Naprotiv, obožavam krvave, nasilne, umobolne, uvrnute, čudne igre/filmove/knjige, ali Postal je čisto smeće, glupost!
Ne zvao se ti undead zombi leš!
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 20:21   #176
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Ne zvao se ti undead zombi leš!
Taj fazon
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 20:25   #177
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Ja igram Postal pa sam sve samo ne nasilan.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 22:29   #178
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Добро, Постал је ван конкуренције.

Ја имам два клинца који имају 4 и 7 година. На компу играју игре попут Супер Марија, исл. Али зато не знам шта да им кажем када ме питају шта се десило Тому, и што га Џери је8е у здрав мозак. О птици Тркачици да и не говоримо. Брзом Гозалесу такође. А шта тек да кажем о Сунђер Бобу, када му испадну очи, итд, итд, итд.....

Какве су игре играле сер.ијске убице пре него је измишљен компјутер?

Маните ме више тих звездица.

Poslednja ispravka: Dekip (28.2.2010 u 22:31) Razlog: *********
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2010, 0:02   #179
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Какве су игре играле сер.ијске убице пре него је измишљен компјутер?
Igrali su se hajduka i turaka, nemaca i partizana, kaubija i indijanaca
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2010, 0:04   #180
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Ama nema ništa od toga da igre deluju loše na nas Pre će (i sam sam primetio) na nas delovati muzika nego igre.

Igram izuzetno nasilne igre, gledam operacije po bolnici, gledam krv svaki dan na praksi, slušam DnB, metal, hop, narodno, svi mi hodaju po živcima pa mi nikad ni na kraj pameti nije bilo da ubijem nekoga

Dakle, sad ću da opovrgnem samog sebe, igre ipak deluju na nas, ali samo ako imamo jakih "predispozicija" ka nasilju. Na nas normalne - nope
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACDSee i video fajlovi...? krypton_151 Aplikativni softver 4 10.2.2008 15:22
Video u Subtitle workshopu svetlanalane Video/TV softver 7 25.1.2008 3:40
C# i Video out na grafickoj dechkotzar Programiranje 6 31.10.2006 9:52
Procesori u video igrama markopaun Osnovne komponente 17 30.9.2006 15:40
Video unazad? Kokan Video/TV softver 4 19.12.2005 21:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com