Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.5.2008, 13:49   #61
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Ma normalno da treba da se tuce,jer gvozdje se savija dok je vruce.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 14:13   #62
ForceCommander
Član
 
Član od: 28.4.2008.
Lokacija: Arrakis
Poruke: 277
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Ne vidim problem u tome što deca imaju afinitet prema upotrebi kalaša, moraju negde da upotrebe znanja stečena u silnim FPS-ovima. Bolje da rafalaju okolo, nego da gledaju diznijeve crtaće. Ja nemam ništa protiv nasilja u igrama, mora omladina da vidi kakav je svet zaista, kakva je ljudska priroda i za šta smo mi ljudi sposobni(ni za šta dobro, u svakom slučaju)...
ForceCommander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 14:43   #63
branko999999999
Član
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Gjorche Petrov
Poruke: 328
Zahvalnice: 236
Zahvaljeno 145 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
Ja bih pre rekao da je problem u tome što u americi postoji više oružja nego ljudi...
Pogledajte ove slike ko sta ima kod kuce...

http://schwarzkopf-schwarzkopf.de/vo...tesamerika.php
branko999999999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 15:00   #64
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
ForceCommander kaže: Pregled poruke
Ne vidim problem u tome što deca imaju afinitet prema upotrebi kalaša, moraju negde da upotrebe znanja stečena u silnim FPS-ovima. Bolje da rafalaju okolo, nego da gledaju diznijeve crtaće. Ja nemam ništa protiv nasilja u igrama, mora omladina da vidi kakav je svet zaista, kakva je ljudska priroda i za šta smo mi ljudi sposobni(ni za šta dobro, u svakom slučaju)...
Ja vidim problem

Dakle po tebi je bolje da klinci pucaju iz kalaša nego da gledaju crtaće?
Jesi li ti normalan?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
mmn2911 (7.11.2008)
Stara 25.5.2008, 15:13   #65
ForceCommander
Član
 
Član od: 28.4.2008.
Lokacija: Arrakis
Poruke: 277
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Ne, problem je u tome što ovakva tema postoji. Ljudima više ne pada na pamet da je za porast nasilja mađu maloletnicima krivo ono što vide na TV-u, na filmovima, ono što pročitaju... Ne, za sve krive igre. Neko je u nekoj školi u SAD rafalao po učenicima. Mora da je to zato što je strastveni igrač CS i GTA igara, a ne zbog situacije u društvu, zbog vaspitanja koje je dobio... Sad će početi da govore da je rat u Iraku počeo zato što je pokojni Sadam bio fan C&C igara, pa je hteo da isproba "pravu stvar"... Sociolozi i političari ne postavljaju pitanja zašto ljudi gledaju nasilne filmove, ali se okome na nas igrače zato što volimo igre. Igre političarima smetaju jer su moćno sredstvo za povezivanje ljudi, nad kojim nemaju nikakvu kontrolu, ne zato što su nasilne...
ForceCommander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 15:21   #66
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
ForceCommander kaže: Pregled poruke
Ne, problem je u tome što ovakva tema postoji. Ljudima više ne pada na pamet da je za porast nasilja mađu maloletnicima krivo ono što vide na TV-u, na filmovima, ono što pročitaju... Ne, za sve krive igre. Neko je u nekoj školi u SAD rafalao po učenicima. Mora da je to zato što je strastveni igrač CS i GTA igara, a ne zbog situacije u društvu, zbog vaspitanja koje je dobio... Sad će početi da govore da je rat u Iraku počeo zato što je pokojni Sadam bio fan C&C igara, pa je hteo da isproba "pravu stvar"... Sociolozi i političari ne postavljaju pitanja zašto ljudi gledaju nasilne filmove, ali se okome na nas igrače zato što volimo igre. Igre političarima smetaju jer su moćno sredstvo za povezivanje ljudi, nad kojim nemaju nikakvu kontrolu, ne zato što su nasilne...
Ma slažem se da je glupost da su igre krive ali ne možeš reći da je bolje da deca pucaju iz kalaša nego da gledaju crtaće.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 15:31   #67
ForceCommander
Član
 
Član od: 28.4.2008.
Lokacija: Arrakis
Poruke: 277
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ma slažem se da je glupost da su igre krive ali ne možeš reći da je bolje da deca pucaju iz kalaša nego da gledaju crtaće.
Mi jednostavno živimo u takvom svetu. Ne, nije bolje. Ali takve stvari se ne bi događale da društvo vodi računa o vaspitanju maloletnika, da ne dozvoli da im uzori postaju kojekakve mafioze i poremećeni Ramboidi. Od toga šta mi ovde kažemo nema nikakve koristi, a ja jednostavno ne osećam obavezu da nešto menjam. Jedna osoba ne može da promeni svet, čitavo društvo mora da se promeni. A do tada, ljudima će igre i dalje biti dežurni krivac za ama baš sve...
ForceCommander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 15:37   #68
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
ForceCommander kaže: Pregled poruke
Mi jednostavno živimo u takvom svetu. Ne, nije bolje. Ali takve stvari se ne bi događale da društvo vodi računa o vaspitanju maloletnika, da ne dozvoli da im uzori postaju kojekakve mafioze i poremećeni Ramboidi. Od toga šta mi ovde kažemo nema nikakve koristi, a ja jednostavno ne osećam obavezu da nešto menjam. Jedna osoba ne može da promeni svet, čitavo društvo mora da se promeni. A do tada, ljudima će igre i dalje biti dežurni krivac za ama baš sve...
Jeste, ali opet je bolje da gledaju crtaće, jedan po jedan, što više dece koje gledaju crtaće, to više težimo ka lepšoj realnosti
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
mmn2911 (7.11.2008)
Stara 25.5.2008, 15:41   #69
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
ForceCommander kaže: Pregled poruke
Igre političarima smetaju jer su moćno sredstvo za povezivanje ljudi, nad kojim nemaju nikakvu kontrolu, ne zato što su nasilne...
Ovo je tezak promasaj. Igre su sredstvo za povezivanje ljudi? Igre su narkotik,koji zatupljuje mlade ljude i otudjuje ih od stvarnog sveta. Dovoljno je proci pored bilo koje igraonice i videti na sta lice ti ljudi tamo koji sede po ceo dan. Naravno da ne skodi ako se igra sa merom,kao sto ni alkohol ne skodi kad se pije sa merom. Po ovom tvom postu ispade da su programeri video igara ustvari oslobodioci ,posto nad igracima politicari nemaju nikakvu kontrolu NE! Bas nad njima IMAJU kontrolu jer su gomila mladih zombija koji misle da znaju sve o zivotu,a u stvari nemaju pojma! I naravno da igre nisu krive za nasilje,to je glupost normalno. Ako neko uzme pistolj i poubija svoje drugove iz razreda za to nije kriv GTA niti bilo koji film itd.,kriv je samo taj PSIHOPATA!!!
PS u svakom slucaju igre nisu niti ce biti ugrozene ,zato opusteno
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 15:49   #70
ForceCommander
Član
 
Član od: 28.4.2008.
Lokacija: Arrakis
Poruke: 277
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Ovo je tezak promasaj. Igre su sredstvo za povezivanje ljudi? Igre su narkotik,koji zatupljuje mlade ljude i otudjuje ih od stvarnog sveta. Dovoljno je proci pored bilo koje igraonice i videti na sta lice ti ljudi tamo koji sede po ceo dan. Naravno da ne skodi ako se igra sa merom,kao sto ni alkohol ne skodi kad se pije sa merom. Po ovom tvom postu ispade da su programeri video igara ustvari oslobodioci ,posto nad igracima politicari nemaju nikakvu kontrolu NE! Bas nad njima IMAJU kontrolu jer su gomila mladih zombija koji misle da znaju sve o zivotu,a u stvari nemaju pojma! I naravno da igre nisu krive za nasilje,to je glupost normalno. Ako neko uzme pistolj i poubija svoje drugove iz razreda za to nije kriv GTA niti bilo koji film itd.,kriv je samo taj PSIHOPATA!!!
Zanimljivo, i nažalost, opšte prihvaćeno mišljenje... Igre nama jednostavno nude ono što ova surova, dosadna stvarnost nikada ne može da nam da: šansu da budemo sve ono što možemo da zamislimo, da vidimo svetove izvan granica mašte, da oživimo svoje najdublje fantazije. U pogrešnim rukama, ovo je oružje za svetsku dominaciju za koje bi Buš i Putin ubili. U pravim rukama, ključ za sledeću fazu evolucije ljutske rase, za stvaranje nove, bolje civilizacije.
ForceCommander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 19:06   #71
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
ForceCommander kaže: Pregled poruke
...Jedna osoba ne može da promeni svet, čitavo društvo mora da se promeni...
Možda ne može da ga promeni, ali ga može učiniti boljim. Ne valja tako razmišljati jer šta bi bilo kada bi svi razmišljali na taj način. Navešću samo jedno ime Oskar Šindler.

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Ako neko uzme pistolj i poubija svoje drugove iz razreda za to nije kriv GTA niti bilo koji film itd.,kriv je samo taj PSIHOPATA!!!
Ne zaboravi da u formiranju ličnosti društvo i okruženje u kojem se ličnost formira učestvuje sa 90%, a geni sa 10%. Dakle on je postao psihopata zato što su ga napravili takvim - da li roditelji, da li industrija zabave ili "drugovi" koji su ga maltretirali...

Citat:
branko999999999 kaže: Pregled poruke
Pogledajte ove slike ko sta ima kod kuce...

http://schwarzkopf-schwarzkopf.de/vo...tesamerika.php
Sad sam tek video ovo... Šta li će mu M16 samo da mi je znati? Da ne lovi zečeve možda sa njim?

Poslednja ispravka: Pelagijska Argosija (25.5.2008 u 19:11) Razlog: dodat komentar
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pelagijska Argosija na korisnoj poruci:
ForceCommander (25.5.2008)
Stara 25.5.2008, 20:05   #72
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
branko999999999 kaže: Pregled poruke
Pogledajte ove slike ko sta ima kod kuce...

http://schwarzkopf-schwarzkopf.de/vo...tesamerika.php
Amerika...
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 21:37   #73
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Ovo je tezak promasaj. Igre su sredstvo za povezivanje ljudi? Igre su narkotik,koji zatupljuje mlade ljude i otudjuje ih od stvarnog sveta. Dovoljno je proci pored bilo koje igraonice i videti na sta lice ti ljudi tamo koji sede po ceo dan. Naravno da ne skodi ako se igra sa merom,kao sto ni alkohol ne skodi kad se pije sa merom. Po ovom tvom postu ispade da su programeri video igara ustvari oslobodioci ,posto nad igracima politicari nemaju nikakvu kontrolu NE! Bas nad njima IMAJU kontrolu jer su gomila mladih zombija koji misle da znaju sve o zivotu,a u stvari nemaju pojma! I naravno da igre nisu krive za nasilje,to je glupost normalno. Ako neko uzme pistolj i poubija svoje drugove iz razreda za to nije kriv GTA niti bilo koji film itd.,kriv je samo taj PSIHOPATA!!!
PS u svakom slucaju igre nisu niti ce biti ugrozene ,zato opusteno
Igre i jesu jedan od nacina da se povezuju ljudi,npr. ja sam kroz igru prek neta upoznao mnoge druge igrace s kojima sam uzivao pricajuci.Sada ne bih htio da to povezujem sa putinom,bushom ili politikom,ali igre u pravim kolicinama ne skode,bas naprotiv...
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 21:40   #74
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ma slažem se da je glupost da su igre krive ali ne možeš reći da je bolje da deca pucaju iz kalaša nego da gledaju crtaće.
Mala djeca ne,veca djeca su druga prica...
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 22:19   #75
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Igre i jesu jedan od nacina da se povezuju ljudi,npr. ja sam kroz igru prek neta upoznao mnoge druge igrace s kojima sam uzivao pricajuci.Sada ne bih htio da to povezujem sa putinom,bushom ili politikom,ali igre u pravim kolicinama ne skode,bas naprotiv...
To sam i rekao ,da ako se igraju sa merom ne mogu da skode. A to "upoznavanje" preko neta je samo iluzija. Mislim na ono,igram ja MMO i pricam sa nekim strancem i mi se kao "druzimo". To je samo chat,nema veze sa igrama.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 22:48   #76
ForceCommander
Član
 
Član od: 28.4.2008.
Lokacija: Arrakis
Poruke: 277
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
To sam i rekao ,da ako se igraju sa merom ne mogu da skode. A to "upoznavanje" preko neta je samo iluzija. Mislim na ono,igram ja MMO i pricam sa nekim strancem i mi se kao "druzimo". To je samo chat,nema veze sa igrama.
Čoveče, za čitav ljutski život lako se može reći da je "samo iluzija".
ForceCommander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 12:54   #77
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Djeljnje misljenja,komunikacija,zabava....
Pa zar nije to ono sto spaja ljude?
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 13:12   #78
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Djeljnje misljenja,komunikacija,zabava....
Pa zar nije to ono sto spaja ljude?
Ne u video igri. Naravno to je komunikacija sa drugim ljudima ali je vezana za chat preko interneta nema veze sa igrom. A i ta komunikacija,mozda razgovaras sa klincem od 14 godina, a mozda sa nekim od 35 godina Mani ti to. Da li bi se ovako druzio sa nekim ko ima 35 godina ili 14 godina? Koje bi vase zajednicke teme za razgovor bile? U igri to je igra naravno,ali van toga... Sem toga chat nikako ne moze da se poredi sa komunikacijom uzivo,to je smesno poredjenje.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 15:22   #79
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Djeljnje misljenja,komunikacija,zabava....
Pa zar nije to ono sto spaja ljude?
Ne u virtuelnom svetu.Uzmi za primer chat,tamo laze ko kako stigne i z******a ko koga stigne gde je tu deljenje misljenja.Komunikacija na nekim npr CS serverima,nema komunikacije jer je pola ljudi retardirano kojima je recnik obuhvata reci noob,vredjanje po bilo kojoj osnovi...Zabava postoji jer mozes da pricas sa nekim ljudima sa kojima nikad ne bi pricao u stvarnom svetu i ostanes normalan,jer svadjanje uzivo i virtuelno je u potpunosti drugacije zato sto uvek postoji komanda ignore
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 15:34   #80
ForceCommander
Član
 
Član od: 28.4.2008.
Lokacija: Arrakis
Poruke: 277
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
HaveBreak kaže: Pregled poruke
Ne u virtuelnom svetu.Uzmi za primer chat,tamo laze ko kako stigne i z******a ko koga stigne gde je tu deljenje misljenja.Komunikacija na nekim npr CS serverima,nema komunikacije jer je pola ljudi retardirano kojima je recnik obuhvata reci noob,vredjanje po bilo kojoj osnovi...Zabava postoji jer mozes da pricas sa nekim ljudima sa kojima nikad ne bi pricao u stvarnom svetu i ostanes normalan,jer svadjanje uzivo i virtuelno je u potpunosti drugacije zato sto uvek postoji komanda ignore
Slažem se to za CS, gluposti koje mogu da se čuju od ljudi koji to igraju ne mogu da se mere ni sa čime. Ali, postoji dobar razlog za nadimke tipa n00b i slično. U virtuenlom svetu mora da postoji hijerarhija, kao i u stvarnom. To što ljudi vole da lažu, to je neminovnost ovakvog načina komuniciranja. Šta garantuje, u ovom trenutku, da je ono što ja, ti ili neko drugi ovde kažemo istina, i da to ozbiljno mislimo? Ništa. Ljudi u igrama kao WoW dobijaju šansu da vode alternativni život, i da grade sliku o sebi u očima drugih ljudi onako kako oni žele. A to je samo po sebi vredno svih loših strana koje vuče za sobom.
ForceCommander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACDSee i video fajlovi...? krypton_151 Aplikativni softver 4 10.2.2008 15:22
Video u Subtitle workshopu svetlanalane Video/TV softver 7 25.1.2008 3:40
C# i Video out na grafickoj dechkotzar Programiranje 6 31.10.2006 9:52
Procesori u video igrama markopaun Osnovne komponente 17 30.9.2006 15:40
Video unazad? Kokan Video/TV softver 4 19.12.2005 21:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com